Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Emhyr Kibicuję Alexandrowi Sorlothowi. Chciałbym żeby Sorloth był królem strzelców La Liga, a Erling Haaland Premier League.
Norwegia musi opanować największe ligi Europy, a nawet i świata.
20
Właśnie wróciłem z wycieczki. Była bardzo ciekawa.
Najpierw pojechałem do sklepu spożywczego, pojeździłem wózkiem chyba pół godziny po sklepie (a niech wiedzą, że mam takie prawo) ale że smutno było patrzeć na te smutne twarze, pozbawione radości i wszelkiej nadziei pracowników sklepu dlatego udałem się do kasy, zapłaciłem i wyszedłem.
Kolejnym etapem była galeria i chęć kupna dwóch podkoszulek, które kompletnie nie były mi akurat dzisiaj do niczego potrzebne. Oczywiście w galerii wielki płacz. Wszyscy płakali, że muszą pracować, a klienci śmiali się z całej sytuacji.
Następnie pojechałem do kawiarni na kawę - tam zupełnie inne życie. Dochodziłem do drzwi, a pani, która robi kawę z wielkim uśmiechem na twarzy otworzyła mi drzwi i od razu zaproponowała integrowanie się z nią. Oczywiście zgodziłem się, zaczęliśmy rozmawiać. Zapytałem się czy nie chciała by tego czasu w niedzielę spędzić z rodziną ale od razu odpowiedziała, że nie ponieważ jej mąż pracuje w kinie i właśnie sprzedaje bilety na bardzo ważny seans filmowy, córka jest ratowniczką na basenie, a syn robi za klauna w cyrku, a że to branże bez, których nie można normalnie funkcjonować to ta pani rozumiała problem całego państwa i sama siedziała w pracy. Na sam koniec nawet nie musiałem płacić za kawę tak bardzo radosna była ta pani, że musi pracować w niedzielę, że wcale nie chciała pieniędzy.
Kolejnym przystankiem był park. Podjechałem, wychodzę z samochodu i co widzę? Masę ludzi pijących piwo i colę. Oczywiście od razu zapytałem czy są studentami. Wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że tak ale ja nie wierzę na słowo więc kazałem pokazać legitymację studencką - ustawili się w dużej kolejce i po kolei każdy pokazywał swoją legitymację.
Na koniec zapytałem skąd mają piwo i colę - wszyscy zgodni, że kupili w Biedronce ale zrobili to wczoraj bo wiedzą, że pracownicy biedronki powinni mieć wolne niedziele ponieważ powinni ten dzień spędzać z rodzinami i w niedzielę do sklepów nie wchodzą.
Na sam koniec dnia podjechałem na stację benzynową - a co tam, mam prawo w niedzielę zatankować samochód. Jeszcze nie zdążyłem wysiąść z samochodu, a tam pani kasjerka wyskoczyła z progu drzwi jak Adam Małysz z progu skoczni za najlepszych lat. Z wielką radością zapytała za ile lejemy to odpowiedziałem. Pomyślałem sobie "dlaczego ona nie może tego dnia spędzić z rodziną?" i od razu zapytałem. Ona odpowiadając powiedziała "nie, nie chce tego dnia spędzić z rodziną ponieważ nie mam rodziny. Jakbym ją miała to pracowała bym na kasie w Biedronce albo Lidlu "
Po jakże udanym dniu wróciłem do domu robiąc na złość ludziom pracującym w sklepach. Jestem z tego dumny. Piękny dzień. Polecam każdemu.
Tak dla handlu w niedzielę.
3
@creativeopinion Jaki problem? To, że wolę niedziele handlowe nie znaczy mam jakiś problem z tym, że są także niehandlowe. Jak już pisałem, wolę takie dzień jak dzisiaj ale jeśli za tydzień będzie niedziela niehandlowa to nie będę z tego powodu ani płakał ani nic innego. Przejdę obojętnie i tyle.
0
Widzę, że Dawid Kurminowski strzelił dzisiaj hat tricka. Myślicie, że były król strzelców ligi słowackiej sprawdziłby się w mocniejszym polskim klubie?
Mam tu na myśli chociażby Lecha Poznań, którego jest (chyba) wychowankiem.
@FcPortoFan1999 i inni zainteresowani
0
@creativeopinion Nie musisz ale jeśli już z kimś rozmawiasz i coś mi próbujesz tłumaczyć to wypadałoby najpierw poczytać co pisałem wyżej, a nie na ślepo wmawiać mi, że ja muszę robić zakupy w niedzielę.
1
@creativeopinion Gdzie ja napisałem, że muszę zrobić zakupy w niedzielę? Widzę, że uczysz wszystkich ale sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
1
@creativeopinion Wiem. Zamykanie sklepów w niedziele jest dobre. Brawo dla polityków.
1
@creativeopinion Jeśli Ty myślisz, że nasz rząd poprzedni czy obecny robi cokolwiek dla zdrowia psychicznego Polaków to jestem coraz bliżej zdania iż albo masz gdzieś tam jakąś bliską rodzinę albo ślepo wierzysz we wszystko co powiedzą.
Ja Ci powiem tak. Każdy polityk ma nas zwykłych ludzi w dupie, a sklepy sobie od tak zamknęli bo sobie coś tam ubzdurali i już ale to, że to wymyślili rząd wcale nie musi być dobre. Nie mówię, że to jest złe ale dobre też być nie musi.
Jeśli jutro zamkną kino to nagle zmienisz zdanie i powiesz, że dobrze, że zamknęli bo tak zdecydował rząd?
1
@creativeopinion Poczytaj sobie moje wcześniejsze wypowiedzi o tych branżach, które uważam, że powinny być cały czas otwarte i dopiero przekonuje mnie do czegoś co wiem.
Dalej twierdzę, że bez kina można się obejść. Oczywiście ja nie chcę żadnego zamykania kin w niedzielę ale gdyby zamknęli ani mi, ani Tobie ani państwu nic się nie stanie. Powiem więcej - państwo z otwartych sklepie w niedzielę również ma zysk. Myślisz, że robiąc niehandlowe niedziele państwo tego nie wie i sami siebie wprowadzili w tej kłopot?
1
@ObiektywnyKibic121 Co Ty piszesz w ogóle. Ja planuję urlop w Hiszpanii i pierwsze co sprawdzam to to które kino będzie otwarte. Jadę tam specjalnie po to żeby obejrzeć jakiś film w kinie. Nic więcej mnie nie obchodzi.
2
@creativeopinion Oczywiście, że Lidl nie jest branżą, która musi być non stop otwarta ale ludzie, którzy idą tam do pracy również wiedzą na co się piszą i wiedzą, że kiedy nadejdzie niedziela handlowa to będą MUSIELI iść do pracy.
Nie rób z ludzi pracujących w sklepie idiotów, że tego nie wiedzą.
Ja nie mówię tu o branżach kluczych dla funkcjonowania państwa tylko chodzi mi o ludzi. Skoro pracownik sklepu może spędzić niedzielę z rodziną to pracownikowi kina też się to należy.
1
@ObiektywnyKibic121 Właśnie. Teraz niech pójdą i powiedzą pracownikom kina czy innego typu takich miejsc, że mają pracować bo im się to opłaca.
Chodzi i to, że ze względu na pracownika niczym taki człowiek się nie różni od kasjerki z Lidla i skoro jedna ma wolne to druga należy traktować podobnie.
Kasjerka z Biedronki czy kasjer z kina mają taką samą rodzinę (a może są małżeństwem?) więc dlaczego jedna ma wolne by spędzić czas z rodziną a drugi nie? Gorzej jak to małżeństwo wtedy wolne pani Kunegundy z Biedronki ma się nijak do spędzenia czasu z rodziną bo jej mąż akurat w kinie sprzedaje bilety na senas i tak oto sama musi spędzić niedzielę dla rodzin.
0
@Muszynianka Tak, uśmiecha się do mnie cały czas. Chyba mnie polubiła bo wątpię żeby lubiła pracę w niedzielę.
1
@Culer9002 Trzeba specjalisty pytać - ja się raczej nie znam.
1
@creativeopinion W takim razie się zgadzamy - "Nikt nie umrze z powodu jednego dnia" - elegancko napisane. I tak ja też uważam, że wszystko mogłoby być otwarte włącznie ze sklepami ale jeśli sklepy będą zamknięte płakał nie będę, jeśli zamkną cyrk czy kino też przeżyję.
0
@Muszynianka Koszyka? Tylko słabi wchodzą do sklepu z koszykiem. Ja tam wolę wózek, więcej można włożyć produktów i kasjerka dłużej musi mnie obsługiwać.
19
@tristan87 Płacz płaczem ale wtedy naprawdę Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę. Wygrał wszystko zarówno drużynowo jak i indywidualnie.
Miał "szczęście" w postaci braku turnieju reprezentacjnego, a sam Polak był wielką gwiazdą przez cały rok i być może piłkarsko byli lepsi to jednak wyniki i statystyki Polaka robiły wrażenie na każdym.
2
@Ostatnikrwawygang Idź do Biedronki i Lidla z banerami, że jesteś z kajserkami. Myślę, że to docenią. Tutaj nikt tego nie przeczyta, a tam możesz bardzo dużo zdziałać. Blokuj wejścia do sklepów - pokaż jak bardzo zależy Ci na zamknięciu sklepów w niedzielę i na tych ludziach bo pisanie, że Ci na nich zależy to nic nie da.
Działaj wyjdź na ulicę. Strajkuj, protestuj - chyba, że masz to gdzieś to dalej udawaj, że Ci na nich zależy jednocześnie śmiejąc się, że Ty masz wolne, a oni muszą pracować.
0
@tristan87 Ja też tak myślałem dlatego sprawdziłem o której godzinie żeby sobie wszystko zaplanować, a tu się okazało, że mecz jutro. W sumie bardzo mnie to cieszy.
1
@Chada Właśnie chyba będę kończył bo czas skorzystać z handlowej niedzieli. Na złość obrońcom.
1
@Ostatnikrwawygang Akurat nie zależy mi na interesach Biedronki czy Lidla i wybacz ale nie będę płakał bo ktoś pracuje w niedzielę - to wybór każdego z tych ludzi, a nie mój więc co ja poradzę? Mam na siłę kogoś uszczęśliwiać bo ktoś akurat raz na pół roku musi iść na kasę do biedronki? Daj spokój bo zaraz z tych wszystkich kasjerek czy kasjerów zrobimy męczenników jakiś.
A co do Lidla - prawie wcale tam nie chodzę, a do biedronki idę tylko po to co potrzebuje, a nie ma tego w innych sklepach lub jest ale dużo droższe lub gorszej jakości. Nie jestem fanem żadnego z tych sklepów - tzn. nic do nich nie mam ale Lidl jest spory kawałek ode mnie, a w Biedronce zawsze bałagan, pełno palet na środku sklepu i w ogóle nie da się tak przejść i to mnie odrzuca od tego sklepu.
2
@ObiektywnyKibic121 Zauważyłem, że wiele ludzi ma problem z własnym myśleniem. Politycy powiedzieli im, że sklepy mają być zamknięte i tak oto większość ludzi broni kasjerek ale jeśli jutro potężni politycy partii rządzącej wyjdą i powiedzą, że zamykamy stacje benzynowe w niedzielę to nagle obrońcy kasjerek powiedzą, że dobrze, że popularne CPN-y zostały zamknięte bo paliwo można kupić sobie w sobotę.
Oczywiście teraz uważają, że jest to branża niezbędna do życia (w teorii tak jest bo często po prostu trzeba zatankować w niedzielę bo przecież nikt nie nabierze nie wiadomo ile tego paliwa w kanistry jeśli jedzie się w dalszą podróż) ale jeśli politycy powiedzą, że jednak nie jest niezbędna to obrońcy niehandlowych niedziel zmienią swoje zdanie bo ich Boss tak powie i już.
0
@MesQueUnClub96 Daj spokój. Lepiej jedź do jakiegoś sklepu i powkurzaj ludzi.
2
@Ostatnikrwawygang Może się mylę ale markety też zarabiają najwięcej gdy większość ma wolne, a wiesz czemu? Bo zwyczajnie kiedy są w pracy to nie ma ich w marketach.
@ObiektywnyKibic121 Pójdę dwa razy, a niech denerwują się, że kupuje rzeczy niepotrzebne w niedzielę.
0
@tristan87 Strasznie dużo płacą im za tą pasję.
3
@QQL5 Ktoś rano w niedzielę przywozi Ci jedzenie?
I nikt nie broni tego pana, że jest niedziela i POWINIEN mieć wolne?
A no tak, jego też mają w dupie bo nie jest kasjerką w Biedronce ani w Lidlu.
0
@TR3YWAY Nie wiem co mają, aż tak nie wnikam w to. Chodzi mi tylko o to, że sportowiec też człowiek.
1
Widzę, że nawet piłkarze Barcelony nie pracują w niedzielę i spędzają czas z rodzinami. Bardzo dobrze, że poszli po rozum do głowy i swój mecz rozegrają normalnie w poniedziałek jak każdy normalny pracujący człowiek.
3
@ObiektywnyKibic121 Z tego wszystkiego pojadę dzisiaj do galerii tylko po to by kupić sobie podkoszulkę, która oczywiście do niczego mi dzisiaj potrzebna nie jest.
0
@ObiektywnyKibic121 Nie tyle wkurzasz ludzi co powinni mieć wolne (wątpię żeby każdy pracownik sklepu o to się wkurzał - pewnie jakiś się znajdzie ale większość wie na co się pisze) ale wkurzasz tych co uważają, że w niedzielę sklepy powinny być zamknięte. Pięknie się patrzy na nich wtedy.