1

@FcPortoFan1999 Nie zmienia to faktu, że 50 tys na trybunach. Poziom poziomem ale Ruch czy Wisła Kraków to lepsze kluby na Ekstraklasę niż ktoś bez stadionu, kibiców i w ogóle. Szkoda tylko, że poziomem sportowym nie dojeżdżają.

1

@messi564 Jest zbyt potężny na jakiś Puchar Anglii. Czeka na półfinały Ligi Mistrzów.

0

@FcPortoFan1999 Gorętsze derby byłyby chyba tylko w Warszawie jeśli Polonia przyjechałaby na Łazienkowską. Żyleta nie zostawiłaby złudzeń kto rządzi w Warszawie.

1

Mówcie co chcecie ale będzie mi brakować Stadionu Śląskiego w Ekstraklasie. Mam nadzieję, że Ruch szybko wróci bo to, że w tym sezonie spadnie to jest raczej nieuniknione.

2

Co tam dzieje się w Chorzowie? Sylwester? @FcPortoFan1999

1

Niezły tej Nicolas Jackson. Myśli, że jak pół łba zrobi sobie na niebiesko to bramki same będą się strzelać.

1

@GeneralXavi Tak. Już kiedyś to gdzieś widziałem ale dobre to akurat.

0

@ArcziArtt To już wolę żeby Xavi Hernandez pozostał na swoim stanowisku.

4

@MesQueUnClub96 I Lech z tej grupy wyszedł to pokazuje kto powinien grać na KMŚ 2025.

0

@FcPortoFan1999 Liczę, że Norwega Caspera Ruuda. Tym razem musi udać się wygrać.

0

@FcPortoFan1999 Jeśli potrzebuje strzyżenia to jak najbardziej.

0

@PIWOSZ89 Cole Palmer nakryje go czapką dzisiaj.

0

Man City vs Chelsea w półfinale Pucharu Anglii.

Myślę, że drużyna Pepa Guardioli przegra dzisiaj drugi puchar. Stawiam na Chelsea i Cole Palmera.
The Blues w finale krajowego pucharu - czekam na to bardzo.

Go go The Blues! Cole Palmer pokaż City i Fodenowi kto jest lepszy.

1

@DonAndresFCB UEFA robi wszystko żeby Juventus wrócił do LM tylko sami piłkarze Juventusu chyba nie bardzo mają na to ochotę.

A tak na serio po zmianie formatu teraz dwie najlepsze ligi pod względem punktów w danym sezonie mają otrzymywać jedno miejsce w LM więcej na kolejny sezon także w tym sezonie Włosi są najlepsi, a na drugim miejscu prawdopodobnie Niemcy ale Anglicy jeszcze w grze.

1

@AlexDark00 A Thomas Pekhart gra w Legii Warszawa.

1

@Kidd Tak oczywiście. Miejsce w TOP 4 w PL to będzie większe osiągnięcie niż LKE altym bardziej, że będą grali w Lidze Mistrzów ale puchar to puchar i tym bardziej łącząc go z bardzo dobrym wynikiem w lidze jeśli uda się go zdobyć to będzie to moim zdaniem jeszcze większe osiągnięcie.

2

@AlexDark00 Gościu przestań bredzić. Gdyby Lewandowski grał w PSV to także byłby liderem strzelców Eredivisie. Myślę, że i Lewandowski z Barcą mogliby teraz być w półfinale LE ale 1/4 LM to większe osiągnięcie.

1

@Kamiloza91 Superpuchar Europy: Borussia Dortmund vs Bayer Leverkusen.

Szkoda, że tak nie będzie ale byłoby pięknie - po pierwsze dla piłki nożnej, a po drugie dla mnie jako kibica, który bardzo często Bundesligę stawia wysoko, może czasem za wysoko ale lubię tę ligę.

1

@Kidd Unai Emery specjalista od Ligi Europy wciąż w grze o Ligę Konferencji Europy.
Myślę, że po trudnym meczu i po wyeliminowaniu Lille Aston Villa ma bardzo duże szanse na końcowe zwycięstwo. Obstawiam bardzo ciekawy finał z Fiorentina.

0

@MesQueUnClub96 A to nie od kolejnej północy tzn. z piątku na sobotę?

2

@Stasiu84 Inaczej by się na to wszystko patrzyło gdyby nie głupia czerwona kartka Araujo z PSG i jak zwykle fart Realu.

2

@MichalZZZ Zależy od tego co chcą w tej edycji LE osiągnąć Milan i Liverpool. Jeśli będą chcieli odrobić straty to uważam, że te mecze mogą być najciekawsze aczkolwiek ja jaram się najbardziej Bayerem Leverkusen, które mimo przewagi także nie może czuć się w 100% pewnym awansu.

Skoro tak mówię to pewnie najciekawszym meczem będzie Marsylia vs Benfica.

0

Pamiętacie jak jeszcze w pierwszej części sezonu europejskich pucharów emocjonowaliśmy się walką Francji z Holandią o 5 miejsce w rankingu UEFA?

Teraz Francuzi mają o ponad 5 punktów więcej za ten sezon i ciągle trzy drużyny w grze.
PSG już w półfinale LM, Lille właśnie odrobiło straty i ma pewną przewagę z Aston Villa w LKE, a ci za tym idzie są bliżej półfinału, a jeszcze dzisiaj rewanż w LE rozegra Marsylia, która wcale nie musi stać na straconej pozycji w meczu z Benficą mimo, że pierwszy mecz rozegrali 2-1.

Teraz najciekawsze jest to kto poza Włochami zdobędzie piąte miejsce w LM na przyszły sezon - Niemcy bliżej ale Anglicy mimo iż leżą w pewnym sensie na deskach to wciąż walczą.

Matty Cash zapewnił dogrywkę AV?

3

Tak jak pisałem wczoraj. Jedynym takim plusem z tych wczorajszych meczów Ligi Mistrzów jest to, że Anglicy w rewanżach zdobyli mniej punktów niż Niemcy i na dodatek straciły obie ekipy, a Bundesliga wciąż ma swoje dwa zespoły w grze.

Awans Bayernu i BVB nie gwarantuje punktów ale grając dalej mają szansę je zdobyć w przeciwieństwie do Anglików.

Oczywiście w LE i LKE Premier League wciąż ma aż trzy zespoły ale dwójkę mogą stracić już dziś. Liverpool i West Ham mają dosyć spore straty do odrobienia więc na pewno będzie ciężko tym bardziej, że WHU gra bezpośredni mecz z Niemcami, którzy na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Teoretycznie najdalej może zajść Aston Villa (chociaż liczę, że Lille się postawi) ale czy jeśli zostałaby sama to i tak Niemców nie dogonią, a więc szykuje się następny sezon LM z pięcioma drużynami z Niemiec - Bayer Leverkusen, Bayern Monachium, VfB Stuttgart, RB Lipsk i Borussia Dortmund.
Jaki fana Bundesligi cieszy mnie to bardzo. Chciałbym żeby jeszcze VfL Wolfsburg wrócił do gry o Ligę Mistrzów bo lubię tą drużynę od czasów Edina Dzeko i Grafite.
---
Teraz takie pytanie bo po zmianie formatu LM wciąż wszystkiego nie wiem - Bundesliga ma zagwarantowane 4 miejsca w LM, 2 LE i 1 LKE - co się dzieje w przypadku kiedy to piątą drużyna zagra w LM? Miejsce (6, 7*) w LE przechodzi na kolejną z tabeli (tak zakłada logika), a miejsce (8) w LKE na jeszcze następną czy po prostu Bundesliga dalej ma 7 miejsc w pucharach tylko dzięki dostaniu go w LM "tracą" w LKE i wzorem Hiszpanów sprzed kilku sezonów po prostu nie mają swojego przedstawiciela w LKE?

* Zakładam, że miejsca na puchary będą z ligi ponieważ myślę, że Bayer Leverkusen zdobędzie DFB Pokal.

9

@Gaucho Po co zmierzają?

0

@mekston Oby nie będę liczył na Kyliana Mbappe ale łudzić się będę, a wiem jak się skończy.

1

@MesQueUnClub96 Jak jeszcze miałem nieco więcej czasu, chęci i zamiłowania do piłki nożnej, a także jak jeszcze Bundesliga leciała w Eleven to oglądałem często więcej meczów niż innych lig. Generalnie cieszy mnie sukces klubowej niemieckiej piłki ale szczerze? Tylko w Mbappe nadzieja, a i to niepewne bo to finał - PSG przegrali finał LM, a Real w ostatnich latach nawet jak jest fatalny to i tak wygrywa.

0

@JohnnyBarca No to za rok Thomas Tuchel czwarty klub - FC Barcelona.

0

@Bobo25 Ale dobrze wiesz, że dwie drużyny, które razem grają nie mogę odpaść także wybacz ale to bez sensu.

@Kamiloza91 Możesz, oczywiście, że możesz. Przecież ja Ci nic nie zabraniam. Jedni kibicują Barcelonie, a drudzy Realowi. Wolny wybór.

0

@Bobo25 Czyli dzisiaj także za Realem byłeś?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?