Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
A masz taką statystykę tylko, że z Polakami?
Oczywiście wiem, że Robert Lewandowski ma tych tytułów najwięcej ale ciekawią mnie dalsze miejsca, a nie chce mi się już tego szukać.
0
@Danny Gaucho Szkoda, że Barcelona nie jest bliżej Realu bo wtedy Lewandowski realnie mógłby myśleć o 12 tytule i dogonieniu Messiego, który jak widać mógłby wyśrubować ten wynik tak żeby nikt go nie doszedł za szybko (chyba, że Coman) ale wolał odejść do ligi pastuchów.
1
@FcPortoFan1999 Ja nie mówię, że taki będzie los City ale oni zanim wygrali pierwszą LM także kilka lat kopali się po czole po drodze przegrywając jeden finał LM i to z Chelsea, która często gra po prostu słabo i nierówno ale potrafią odpalić i z niczego zagrać świetny mecz przez co kto wie czy za rok-dwa znowu nie wrócą do gry właśnie o LM.
Liga Mistrzów może mieć tylko jednego zwycięzcę, a zespołów do walki o tytuł zawsze jest kilka więc wcale bym nie powiedział, że City np. w 10 lat wygra z 5 LM bo może być tak, że co roku będą pojawiać się inni kandydaci i w 10 lat np. będzie 7-8 zwycięzców - może to wydaje się trochę nierealne ale szybciej w to uwierzę niż w dominację jednego klubu.
4
@MOLESTA Jeśli Barca czy Real by tego chcieli i o to poprosiły władze ligi to myślę, że dostaliby na to zgodę. Już nie przesadzaj i nie róbcie z tego afery na skalę światową.
Poza tym przełożenie meczu nic nie gwarantuje.
0
@FcPortoFan1999 Nawet jeśli City obroni LM to w kolejnym sezonie ktoś inny może wygrać. Tu nie ma czegoś takiego "kto im wtedy podskoczy" - Barca nie taki skład miała, nie tak grała, a nawet nigdy jej nie obroniła, a w tym roku 9 lat jak nie trzymała pucharu mistrzów w górze.
1
@Lucerfi Teraz kiedy mają już mistrzostwo Niemiec zapewne kolejnym celem będzie zakończenie sezonu bez porażki chociaż mając na uwadze grę w Lidze Europy mogą sobie trochę odpuścić ligę na rzecz właśnie LE.
Byłaby świetna historia gdyby Bayer Leverkusen zdobylc3 trofea nie przegrywając ani razu w całym sezonie. Niby blisko ale wciąż daleka droga do tego.
I wtedy kolejny sezon zaczynaliby od mocnego otwarcia - dwa Superpuchary - Niemiec (prawdopodobnie Bayern) i Europy (zwycięzca LM) ale spokojnie, jeszcze muszą wygrać LE żeby mogli to się zdarzyć.
0
Wcześniej była dyskusja na temat piłkarzy, którzy byli gwiazdami w Bundeslidze opuszczając tą ligę w innych większość już tak świetnie sobie nie radziła ale nikt nie wspomniał o Marcusie Thuramie.
Francuz strzelił właśnie 11 bramkę dla Interu w Serie A (ma także 7 asyst) i bardzo mocno przyczynił się do mistrzostwa Włoch. Oczywiście Inter oficjalnie mistrzem jeszcze nie jest ale przy dzisiejszym zwycięstwie będą już bardzo blisko, a więc można mówić, że Thuram bardzo pomógł Interowi i moje pytanie jest takie - sprawdził się Marcus Thuram w Serie A i można dać go do tej tabelki z tymi co się sprawdzali w innych ligach czy po prostu jeszcze jest za wcześnie i trzeba poczekać na jeszcze jeden sezon?
1
@FcPortoFan1999 Ale to już nie pasuje do narracji więc o tym cicho. PSG ma być złe i tyle.
0
@bartekvisca Gdyby Lech Poznań miał normalnego trenera wzięli by to mistrzostwo Polski i zakończyłoby temat kto mistrzem w tym sezonie ale z Rumakiem wiadomo jak się skończy.
Ogólnie zobaczcie jaka sytuacja - genialny sezon Jagiellonii, strzelają masę bramek, a punktowo mają tylko 7 oczek przewagi nad siódmym Górnikiem Zabrze.
0
@GeneralXavi Dokładnie. To nie jest F1 gdzie Max Verstappen dostał najlepszy bolid i będzie sobie kolekcjonował tytuły Mistrza Świata.
W piłce nożnej uważam, że niby w teorii można zdominować jakieś rozgrywki ale obrona LM w tym sezonie nie oznacza długiej dominacja.
Real Madryt wygrał 3 razy z rzędu i co? Jakoś nie dominował latami.
2
@FcPortoFan1999 Jeszcze tej nie obronili i patrząc na ich grę wcale nie są tak mocni jak rok temu, a Ty już mówisz o 3/4. Szczerze? Uważam, że nawet w tym roku LM nie wygrają i żadnej dominacji nie będzie.
W Premier League to co innego bo tam już mają 3 tytuły z rzędu, a więc mogą mieć i czwarty (tym bardziej , że rywalem jest Arsenal, który niezbyt lubi zdobywać tytuły i Liverpool, który od czasu do czasu ma jakieś dziwne problemy) ale w Europie wątpię żeby tyle lat z rzędu wygrywali.
Już pomijam fakt, że to Barcelona bierze w tym sezonie LM.
1
@FcPortoFan1999 Wątpię w to żeby ktokolwiek zdominował piłkę nożną na długie lata. Wyobrażasz sobie City z 10 kolejnymi LM z rzędu?
0
@emeu HSV Hamburg,
0
@mordini123 Wiem dlatego właśnie napisałem, że szkoda, że szykuje się zmiana formatu LM.
@MesQueUnClub96 Nawet jeśli wygraliby LE i tych punktów starczyłoby do pierwszego koszyka to po zmianie formatu i tak za bardzo nic to nie daje bo z każdego koszyka każda drużyna może zagrać po dwa mecze. Przy "starej" LM i normalnych grupach rozstawienia były ważne, a teraz dr facto nie mają żadnego sensu. Są tylko po to by łatwiej przeprowadzić losowanie bo nic więcej nie daje.
10
Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec!
Co za historia Bayeru. Mam nadzieję, że teraz przed nowym sezonem nie tylko się nie osłabią ale i wzmocnią bo chciałbym zobaczyć właśnie tak mocny Leverkusen w Lidze Mistrzów.
Wreszcie przełamana hegemonia Bayernu Monachium. Już Borussia Dortmund w poprzednim sezonie mogła i powinna to zrobić ale dali dupy na samej mecie.
Szkoda trochę zmiany formatu Ligi Mistrzów ponieważ Bayer miałby w tym momencie pierwszy koszyk i rozstawienie, a także przynajmniej w teorii łatwiejszą grupę ale sam fakt, że będą grać z najlepszymi to już jest bardzo dużo.
Ciężko będzie utrzymać tą ekipę i tą formę ale Bayer jako klub już kiedyś grał w finale LM więc dlaczego teraz nie mieliby szans by znowu o to powalczyć?
0
@koziar Sebastian Haller? Powiedziałbym, że akurat on najlepiej wyglądał w Holandii, a teraz w BVB wcale szału moim zdaniem nie robi - fakt, on tam był chory czy coś ale to dalej nie zmienia tego, że najlepiej w karierze moim zdaniem grał w Ajaxie.
0
Lubicie zabawiać się z Ukrainkami?
3
@escarabajo Ostatni moment by załapać się do składu na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Teraz każdy kto będzie grał może tylko budować formę, a nie ukrywam, że liczę na Skórasia, że wróci do dobrej formy i wzmocni naszą kadrę.
1
@michal26 Oczywiście nie zauważyłem i popełniłem błąd. W lotach będą jeszcze zawody w Oberstdorfie w styczniu więc 6 konkursów zaliczanych do walki o małą Kryształową Kulę.
0
@michal26 Problem w tym, że Trondheim ma MŚ, a Lillehammer inaugurację sezonu dlatego zostają tyłkiem dwie skocznie - Oslo i Vikersund choć moim zdaniem można by było zrobić to jednak trochę lepiej tym bardziej mając wolny termin przed MŚ ale FIS z Sandro Pertile strasznie lubi wydziwiać więc nie dziwi mnie to.
37 konkursów. 30 indywidualnych, 3 duety, 2 drużynówki tradycyjne i 2 miksty.
Poza tym 4 konkursy na MŚ - 2 ind., drużynowy i mikst.
Szkoda, że na MŚ nie będzie rywalizacji duetów - nie zamiast drużynówki ale jako piąty konkurs. Byłoby bardzo ciekawe gdyby walczyli o medale.
Aha i jeszcze z takich istotniejszych rzeczy odbędą się tylko 4 konkursy lotów narciarskich w walce o małą KK plus drużynowy w Planicy. I wszystkie konkursy w marcu pod koniec sezonu.
Nie będzie natomiast żadnego konkursu na skoczni normalnej.
Kalendarz jeszcze nie jest oficjalny i czeka na zatwierdzenie do 8 maja więc jakieś zmiany mogą jeszcze nastąpić.
1
@FcPortoFan1999 No tak, całe dwa gole więcej straciła Pogoń od Lecha w tym sezonie. Przepaść. Nie do odrobienia.
1
@FcPortoFan1999 Lech też jakoś specjalnie bramek strzelać nie lubi szczególnie za Rumaka.
0
@Sysia11 A jakby nie dodał zdjęcia z Messim to byś już go nie lubiła?
5
@barcelonaLM Mimo wszystko będę kibicował Bayerowi Leverkusen w LE ale to byłaby niezła historia gdyby to Serie A jako pierwsza miała 6 drużyn w LM.
Mimo wszystko co mówi regulamin w takiej sytuacji? Ile najwięcej drużyn może mieć jedna liga w LM?
Bo mimo wszystko w teorii nawet 7 ekip mogłoby zagrać w LM - TOP 4 z ligi, piątą drużyna ze współczynnika, zwycięzca LE i zwycięzca LM gdyby np. zakończyli sezon gdzieś niżej w tabeli nie awansując z ligi ale właśnie, czy aby nie ma jakiegoś punktu w regulaminie, że max z jednej ligi w LM może zagrać mniej drużyn?
Przyznam, że po tych zmianach jeszcze nie wiem do końca co i jak więc wolę zapytać i się upewnić co byłoby w takiej sytuacji - może mało realnej ale jednak możliwej tym bardziej, że 6 ekip z Serie A w przyszłym sezonie wcale nie jest niemożliwe.
0
@kanver_ Oczywiście, Harry Kane może w przyszłym sezonie grać jeszcze lepiej ale ja wątpię, że kiedyś zrobi taki sezon jak Robert Lewandowski wygrywając LM, ligę i krajowy puchar jednocześnie zostając królem strzelców każdych z tych rozgrywek.
Polak to zrobił, a Anglik mimo, że to jest jego pierwszy sezon w Niemczech więc w teorii kolejne mogą być lepsze to jednak w tym sezonie jedynie co może zdobyć to korony króla strzelców Bundesligi i Ligi Mistrzów - nie jest to mało bo dla napastnika korony króla strzelców to bardzo duże trofeum indywidualne i należy im się uznanie to jednak bez trofeów z drużyną nie mają aż takiej wartości bo te bramki nie przełożyły się na nic innego jak właśnie nagrody indywidualne. Trzeba też dodać, że brak trofeów drużynowych to też nie tylko wina Kane bo jednak sam Kane strzela bardzo dużo ale to już nie problem Lewandowskiego.
I tak wiem, Bayern dalej w grze o LM więc teoretycznie może ją wygrać ale myślę, że nie wygra i będę kibicował tej opcji - nie dlatego, że nie chcę LM dla Anglika ale dlatego, że chcę LM dla Barcelony.
---
Koniec końców uważam, że Kane rekordu Lewego nie pobije i wciąż jest dla mnie mimo iż świetnym napastnikiem (tyle lat w Anglii na wysokim poziomie grając dla Tottenhamu - chyba 3 korony króla strzelców PL) to jednak od Polaka słabszy.
0
@kanver_ Harry Kane to bardzo dobry napastnik. Może ma trochę pecha (albo sam go przynosi), że Bayern nie jest tak mocny jak kilka sezonów temu ale myślę, że rekordu nie pobije, a jak sam zauważyłeś sama średnia Lewandowskiego mimo wszystko i tak będzie lepsza.
Robert Lewandowski GOAT. Ukradli mu Złotą Piłkę. Potrójna korona i potrójny król strzelców - Harry Kane nigdy tego nie zdobędzie.
0
@Sysia11 No zachowuje się w stylu CR więc jak fani Argentyny mogą go lubić? Takie zachowanie u Ronaldo jest złe ale u Garnacho może być?
Tylko Garnacho. Messi może mieć świetnego zastępcę, który może uciszać wszystkich w stylu CR, ale to będzie chodziło.
0
@Sysia11 No bo spadnie. Mogę się mylić ale uważam, że po odejściu Leo Messiego z reprezentacji zainteresowanie Argentyną spadnie i to mocno.
Echeverri? Może będzie dobry. Nie wiem ale na razie gra w lidze, która ma się nijak do europejskiego TOP -u więc poczekajmy z tymi zachwytami. Talent może mieć, ja mu tego nie zabieram ale takich co talent miało było wielu i gdzie oni są?
Jeśli już to szybciej uwierzę, że to Garnacho będzie ciągnął reprezentację Argentyny niż którykolwiek z tych "Twoich" młodych, a i nawet myślę, że powinni szykować Garnacho na lidera po Messim.
No ale Garnacho nie lubicie (ambasada) bo zachowanie w stylu Ronaldo Cristiano.
0
@Sysia11 Oczywiście, że nie wiem kto to jest bo nie oglądam ani ligi argentyńskiej ani nie mam zamiaru śledzić ich karier przynajmniej dopóki nie zaczną cokolwiek znaczyć w poważnym futbolu.
Gdyby jeszcze grali dla Barcelony to zerknąłbym od czasu do czasu na wyniki młodszych drużyn, a tak po co mam sobie zawracać głowę Salareguim jak on może przepaść szybciej niż każdemu się wydaje, a Ty już niemalże ogłosiłaś, że to nowy zdobywca Złotej Piłki.
Aha i jeszcze jedno - nie wnikam od kiedy kibicujesz Argentynie i w ogóle ale te daty, które podajesz nijak nie wiążą się z Leo Messim.
1
@Mario96w Ambasada argentyńska zmieni się w ambasadę hiszpańską?
W sumie Leo Messi powoli będzie odchodził w cień (z dużej piłki już odszedł, zostały w zasadzie tylko mecze reprezentacji) więc i Argentyna już nie będzie tak mocno dopingowania także trzeba wygrać sobie inną drużynę, a Hiszpania bliżej.