Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Lionel_Messi10 Nie obrażaj się ale serio nie wrzucaj tak mocnych żartów bo nawet obecność Leo Messiego w MLS nie zmienia faktu, że dalej ta liga jest śmieszna względem najlepszych w Europie.
1
Drugi hat trick z rzędu Cristiano Ronaldo, a do tego dołożył jeszcze asystę. Aż szkoda, że zszedł bo mógłby strzelić jeszcze jakąś bramkę.
Trzeba przyznać, że dał się zbliżyć Mitroviciowi i podpuścił wszystkich, którzy go nie lubią, a tu już 29 bramek w samej lidze arabskiej.
Wielki Cristiano Ronaldo!
0
@TheNekro94 Dla mnie osobiście dramat, a nie drużyna. Wyjąć Leo Messiego i rzeczywiście ekipa do samych porażek. Jako, że jestem kibicem Leo i reszty piłkarzy Barcelony to życzę im jak najlepiej ale odejście Leo z Miami i nikt z La Rambli nie będzie już oglądał Interu, a być może nawet zapomną, że kiedykolwiek ich oglądali i im kibicowali.
0
@Katalonbar Teoretycznie tak ale nie licząc Euro 2008 gdzie od początku do końca wiadomo było, że jedynką będzie Artur Boruc na każdym innym turnieju pierwszy mecz zawsze zaczynał Wojciech Szczęsny - inna sprawa, że w 2012 roku przez czerwoną kartkę zaczął turniej i go skończył już w pierwszym meczu.
0
@lukkobe Ciężko będzie ale ja nie mówię, że Robert Lewandowski nie obroni tytułu. W ogóle w tym sezonie La Liga jest podobna sytuacja co rok temu w Bundeslidze po odejściu Lewandowskiego i Haalanda (w La Liga odszedł Benzema, a Lewandowski na długo stracił formę).
Wtedy zabrakło tam takiego TOP napastnika i królem strzelców z ledwie 16 bramkami został Fullkrug i Nkunku. Tutaj w tym sezonie może być podobnie z tym, że tych bramek powinno być trochę więcej ale głównie dlatego, że jednak w Hiszpanii są 4 kolejki więcej.
1
@Emhyr Grafite? Potężny sezon 2008/09. Mistrzostwo Niemiec z Wolfsburgiem (najlepszy Wolfsburg w historii), korona króla strzelców z aż 28 bramkami i ten duet z Edinem Dzeko (jeśli dobrze pamiętam był drugi w klasyfikacji strzelców, tuż za Grafite i rok później zdobył swoją koronę króla strzelców).
Przydałby się teraz tak mocny Wolfsburg w Bundeslidze z takimi napastnikami jak właśnie Grafite i Edin Dzeko.
1
@Katalonbar Najbardziej dziwne w tej klasyfikacji jednak jest to, że nie ma tam żadnego bramkarza w czołówce. Oczywiście na pierwszy rzut oka wypada sprawdzić Wojciecha Szczęsnego, który był już na trzech turniejach Mistrzostw Europy, w każdym zaczynał jako numer 1, a tych spotkań rozegrał "ledwo" 5.
Ogólnie byliśmy na 4 turniejach Euro i tak wygląda tabela bramkarzy:
1. Wojciech Szczęsny - 5 spotkań
2. Łukasz Fabiański - 4
3. Artur Boruc - 3
= Przemysław Tytoń - 3 (jeden mecz 20 minut kiedy to wszedł po czerwonej kartce dla Szczęsnego)
0
@lukkobe Ja nie mówię, że Lewandowski zacznie strzelać teraz hat tricki czy dublety. Chodzi mi tylko o to, że sytuacja jest tak wyrównana, że wcale mnie nie zdziwi jeśli którykolwiek piłkarz z obecnej czołówki zanotuje jakiegoś hat tricka czy właduje w dwóch meczach 2-4 bramki i nagle z pozycji numer 8 zostanie liderem kl. strzelców.
W Hiszpanii na ten moment nie ma kogoś takiego jak Mbappe, Martinez, Kane czy nawet Haaland więc nie skreślałbym nikogo w tej walce.
Jeśli nie Polak to chciałbym żeby królem strzelców został Norweg Alexander Sorloth - byłaby w sumie fajna historia tym bardziej jeśli w Anglii królem zostanie Erling Haaland.
11
Oczywiście będzie bardzo trudne zdobycie korony króla strzelców La Ligi przez Roberta Lewandowskiego ale nie zmienia to faktu, że wciąż jest w grze i dalej może to trofeum obronić.
Dużym plusem dla Polaka (ale i nie tylko) jest to, że nie ma w tym sezonie nikogo kto strzelałby bramki seryjnie, a więc jeden hat trick lub np. dwa mecze po 2 gole i już można być nawet liderem kl. strzelców.
3
@Bilon87 Ja także nie lubię PiS-u ale również nie uważam, że PO zbawi nasz kraj ale wiesz co jest najlepsze w tym wszystkim? Kłótnia ludzi o politykę, o polityków, a prawda jest taka, że oni wszyscy nas oszukują i wcale z nami się nie liczą, a mimo to wielu jest za daną partią jak za klubem piłkarskim. Wskoczyliby za nimi w ogień i są gotowi na śmierć i życie bronić czy to Kaczyńskiego czy Tuska.
2
@Transu96 Oczywiście jeśli chodzi o samą liczbę bramek to nie jest to wynik fantastyczny ale kolega wyżej przesadza i to mocno. Biorąc pod uwagę również asysty wygląda to całkiem nieźle choć zgadzam się, że tych bramek mogłoby być więcej i powiem nawet, że powinno co nie zmienia faktu, że do wyniku fatalnego dużo brakuje.
4
Piękna kolejka w Niemczech. Najpierw Bayer Leverkusen wygrywa w samej końcówce, a teraz Bayern Monachium przegrywa z Borussią Dortmund - tą samą, która rok temu sprezentowała im mistrzostwo.
Do tego Harry Kane bez bramki i jego szanse na pobicie rekordu GOATA Roberta Lewandowskiego nieco zmalały po tej kolejce.
0
@A4ron Ładuje bramki ale koniec końców ani on tego rekordu może nie pobić ani Bayern mistrzostwa nie zdobyć, a już śmianie się z Lewandowskiego było jak to Kane go zjada.
3
Dzisiaj Aleksander Buksa strzelił pierwszą bramkę (z rzutu karnego) w tym sezonie w austriackiej Bundeslidze. Jego Tirol wygrał 2-1.
Ogólnie jest to dopiero 3 gol Polaka w tym sezonie.
0
@FcPortoFan1999 Legia? Niczym Carlitos i Marc Gual?
0
@FcPortoFan1999 Problem jest wtedy kiedy Exposito nie strzela więc wygląda na to, że Śląsk jest od niego uzależniony i w takim przypadku nie wiem czy to byłby dobry kandydat na mistrza Polski i późniejszą grę o Ligę Mistrzów choć samemu Exposito życzę tej korony króla strzelców.
0
Erik Exposito wreszcie strzelił 15 bramkę w tym sezonie. W pierwszej rundzie myślałem, że korona króla strzelców dla niego to coś pewnego, a tutaj bardzo długo nie strzelał więc zaczęli się rywale do niego mocno zbliżać.
0
@mekston Tak zgadza się. Mimo wszystko przy porażce Bayeru te nadzieje na pewno byłyby duże choć szanse nieduże ale przy ich zwycięstwie być może i Bayern na mecz z BVB wyszedł już innym nastawieniem bo wiedzą, że 13 punktów straty to dużo, a przecież wcale nie muszą wygrać z Dortmundem.
0
@FcPortoFan1999 Oczywiście ja też nie mówię, że ma grać Legia u Lech - w teorii i z samego rankingu najlepiej ale jak zagra Wisła Kraków kosztem Legii to uwierz mi - płakał nie będę.
0
@Arden Może się czepiam ale to, że jest 1200 osób online nie znaczy, że każdy musi pisać.
0
@Emhyr W ogóle jaki zjazd niedawnego króla strzelców LM i La Ligi i człowieka, który zdobył Złotą Piłkę.
To też pokazuje jak w pewnym momencie, w pewnym wieku i innym miejscu niż się grało wiele lat trudno jest utrzymać dany poziom. Oczywiście Benzema to też trochę inna bajka bo on wiedział gdzie idzie i po co ale mimo wszystko - Ronaldo jednak tam strzela gola za golem, a Francuz więcej się kopie po czole niż gra na wysokim poziomie.
0
@FcPortoFan1999 W tym momencie oczywiście te nadzieje są nikłe ale ja miałem na myśli gdyby Leverkusen przegrał ten mecz. Oczywiście wygrali (bardzo dobrze) więc nie ma tematu nadziei tym bardziej, że wcale nie jest powiedziane, że Bayern ogra BVB.
0
@FcPortoFan1999 Generalnie chciałbym zobaczyć Wisłę z pucharem i w Europie ale myślę, że na to jest zdecydowanie za wcześnie choć patrząc co często wyprawiają nasze kluby w Europie wcale nie byłbym pewien tego, że Wisła zaprezentowała by się najgorzej choć z samego rankingu ciężko nie chcieć Lecha czy Legii w pucharach bo to już na starcie daje jednak bardzo dużo.
0
@FcPortoFan1999 No gdyby Bayer przegrał, a Bayern wygrał to 7 punktów mimo iż dalej wygląda dobrze to jednak przy 7 kolejkach jeszcze nie daje stu procent mistrzostwa więc na pewno Bayern dostałby dodatkowego kopa by grać o wszystko tym bardziej po tym co wydarzyło się w poprzednim sezonie z BVB. Nie mów mi, że Bayer olałby tą porażkę, a Bayern nie nabrałby nadziei bo w to nie uwierzę.
3
@Visca_barca Gdyby Borussia Dortmund nie dała dupy w ostatnim momencie to Bayern przeżywałby potężny kryzys bo jednak dwa lata z rzędu bez mistrzostwa to bardzo duży problem dla nich ale, że BVB gra dla Monachium to jednak kolejny tytuł został w Monachium. Myślę, że w tym sezonie nie powtórzy tego Leverkusen choć trzeba poczekać do końca sezonu.
0
@FcPortoFan1999 Dobrze by było nawet wygrać Puchar Polski dla Wisły Kraków ale najważniejszy jest awans do Ekstraklasy i oby to się udało - wszystko więcej to tylko miły dodatek choć na pewno od tak ciężko zrezygnować z PP jak się jest w półfinale i ma się teoretycznie najsłabszego możliwego rywala (Piast) i gra się u siebie.
2
Widzę, że Bayer Leverkusen dzisiaj do praktycznie ostatnich chwil meczu dawał złudną nadzieję Bayernowi Monachium ale ostatecznie w swoim stylu wyprowadzili dwa ciosy i zapisują kolejne 3 punkty do swojego konta.
Bardzo dobrze - mistrzostwo dla Leverkusen - pierwsze w historii klubu coraz bliżej. Kibicuję im żeby napisali w tym sezonie kawał historii i zdobyli co najmniej krajowy dublet, a LE? Przede wszystkim Liverpool ale na pewno nie poddadzą się bez walki tym bardziej, że ekipa Kloppa dopiero ewentualnie w finale więc najtrudniejszy teoretycznie rywal dopiero na samym finiszu.
1
@FcPortoFan1999 Już za same te strzelone bramki należy im się tytuł mistrza Polski ale, że mistrzostwo zdobywa się punktami to zobaczymy jak to się skończy ale zawsze fajnie się ogląda drużynę, która chce kolejnych goli, a nie kogoś kto strzeli na 1-0 i bronimy do końca.
2
Ależ koncert w Białymstoku. Jagiellonia leje ŁKS jak chce i pewnie zmierza w stronę dalszego liderowania w Ekstraklasie.
2
@michal26 Z jednej strony duży sukces ale z drugiej pamiętajmy, że jednak są tam inwestowane nie małe pieniądze. Grali i grają tam mocne nazwiska, a mimo to bodajże w poprzednim sezonie nie dali rady awansować co było lekką kompromitacją.