0

@mekston Oczywiście ale póki matematyka pozwalała innym marzyć to nie można było oficjalnie mu jej wręczać - teraz co by się nie działo nikt mu już jej nie odbierze.
Inną sprawą jest też to kiedy Kraft zanotował wpadkę, a wysoko był Kobayashi - znowu wszyscy łudzili się, że Japończyk się zacznie zbliżać ale przyszedł kolejny konkurs i Kraft ponownie odleciał.
Sezon kapitalny - tylko ten TCS.

2

@budel17 W sumie jest to trochę niespodzianka, że Stefan Kraft oficjalnie PŚ zdobywa ledwie 3 konkursy przed końcem sezonu skacząc tak świetnie cały sezon i aż 13 razy wygrywając i łącznie 19 razy stając na podium ale to też jest sprawą tego, że miał nieco słabszy TCS od Ryoyu Kobayashiego i aż 3 poważne wpadki. Japończyk może nie wygrywał zbyt dużo ale zanotował także bardzo dobry i równy sezon. Tymi drugimi miejscami nie tracił zbyt dużo punktów więc ciągle trzymał się blisko Austriaka.

5

W wielkim finale Raw Air w trzy seryjnym konkursie wystartuje najlepsza 30-tka Raw Air w tym czterech Polaków - Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.
Maciej Kot kończy Raw Air na 31 miejscu. Polakowi zabrało 9,4 pkt żeby wystartować w finale. Gdyby w piątek awansował mielibyśmy całą piątkę, a tak dzięki świetnemu lotowi Johanssona Kot drugie zawody również może obejrzeć spod skoczni lub w tv - jak woli.

5

43 zwycięstwo Stefana Krafta w zawodach PŚ w skokach narciarskich!
Było to także 13 zwycięstwo w tym sezonie.

Drugie miejsce zajął Daniel Huber, a trzeci był Domen Prevc.

Najwyżej z Polaków Aleksander Zniszczoł zajął 10 miejsce.
Punktowali także Kamil Stoch (23) i Piotrek Żyła (25).

Stefan Kraft coraz bliżej zwycięstwa w Raw Air, małej Kryształowej Kuli za Puchar Świata w lotach narciarskich i przede wszystkim zdobywa dużą Kryształową Kulę za Puchar Świata!

Austriak zdobył 3 KK w karierze i jest w bardzo wąskim czteroosobowym gronie skoczków, którzy wygrali PŚ minimum 3 razy.

* Adam Małysz, Matti Nykaenen - 4 PŚ
* Andreas Goldberger, Stefan Kraft - 3 PŚ

1

@Pawlak1992 Może i jest to głupota ale skoro masz ich w znajomych to znaczy, że "pozwalasz" im widzieć co publikujesz czy piszesz więc jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza to wyrzuć ich ze znajomych i po problemie.

1

@Culer9002 Szkoda tak dobrego skoku Roberta Johanssona bo to oznacza, że Maciej Kot prawdopodobnie skończy jako 31 w Raw Air i zabraknie go w drugim konkursie gdzie skacze tylko najlepsza 30-stka.

0

230,5 metra Silne Opseth w konkursie skoków narciarskich kobiet!

Norweżka pbola rekord świata w długości lotu.
Przypomnę, że Opseth już w serii próbnej skoczyła 236,5 metra jednak niestety upadła więc ten skok zapewne nie zostanie uznany jako rekordowy.

Konkurs PŚ wygrała jednak inna Norweżka Eirin Maria Kvandal. Drugie miejsce zajęła właśnie Silje Opseth, trzecia byka Słowenia Ema Klinec.

Za chwilę konkurs panów przeniesiony z soboty.
---
Eirin Maria Kvandal wygrywa Raw Air 2024, a Nika Prevc Puchar Świata 2023/24.

1

@mekston Zdaje sobie sprawę z tego co osiągnął Leo Messi i w jakim jest wieku więc mogę uwierzyć w to, że największym teraz celem Leo jest właśnie Copa America, a granie w po tamtej stronie oceanu na pewno lepiej pozwoli mu przygotować formę pod względem warunków atmosferycznych jednak sportowo Leo mógłby lepiej przygotować się w Europie choć on poniżej pewnego poziomu jednak nie schodzi więc jeśli tylko będzie mu się chwcialo to bez względu gdzie będzie grał w klubie to i tak CA może "zjeść" tak jak "zjadł" MŚ i to pomimo wieku.

0

@mekston Wygrywając MŚ piłkarsko Leo Messi się spełnił więc nie dziwi mnie jeśli to zmieniło jego sportowe priorytety i nie chciał już grać na najwyższym poziomie - ja generalnie to rozumiem ale też zauważam fakt, że zmieniając priorytety mimo iż nie poszedł do Arabii za większe pieniądze to jednak wybrał ligę i klub gdzie wcale nie płacą mu mało i generalnie mówiąc wcale nie jest powiedziane, że zostając w Europie właśnie tyle by zarabiał ile zarabia w USA więc można się zapytać - na ile Leo wypisał się z poważnej piłki bo piłkarsko się spełnił, a na ile po prostu odszedł się bawić do USA zarabiając przy tym więcej niż zarabiałby w Europie.

Czyli co za tym idzie? Może kwestia pieniędzy nie była najważniejsza bo tak wybrałby Arabię ale również była ważna bo wybrał Inter Miami, a nie został w Europie za mniejsze pieniądze bo po prostu mu się to nie opłacało finansowo, a jakby coś nie poszło to krytyka najpierw spadłaby na niego.

Także podsumowując - Leo bawi się piłką będąc cały rok na "wakacjach", kibice go tam kochają i zarabia taki szmal jakiego w Europie mógłby nie dostać - krótko mówiąc odrzucając Arabię wielu myśli, że Leo gra za darmo, a on po prostu dalej zarabia więcej niż w Europie nie musząc przy tym specjalnie się wysilać.

0

@mekston Dlatego właśnie też napisałem, że nie będę oceniał Leo po tym względem tylko napisałem o tym, że na pewno za darmo nie gra w Miami, a zostanie w Europie to większe wyzwanie niż zabawa w Ameryce.
Oczywiście od razu napiszę, że w Arabii miałby jeszcze większe pieniądze i to nie ulega wątpliwości, a skoro nie wybrał Arabii to pewnie też coś to oznacza chociaż jak mówię - gość i tak zarabia miliony więc wcale mnie nie dziwi, że wybrał USA niż Arabię.

Pytanie co by zrobił gdyby w USA nie zapłacili mu tyle tylko musiałby grać za pół darmo ale to już inna kwestia i nie bardzo mam chęć zgadywać co by było gdyby.

0

@mekston Oczywiście co nie zmienia faktu, że Leo Messi za darmo w Miami nie gra.

Nie twierdzę, że kocha pieniądze (chociaż kto nie kocha?) ale też umówmy się - Leo tam nie poszedł by wygrywać trofea (to może też ale na pewno nie marzy bardziej o byciu mistrzem MLS niż np. kolejnym tytułem La Ligi) tylko po prostu pojechał na wakacje bawić się i grać na bardzo dobre pieniądze w świetnym miejscu do życia.
---
Wracając do rekordow to tak ale zawsze mógł mieć więcej i na pewno byłoby to większe wyzwanie niż zabawa w USA.
Poza tym tych rekordów nie posiada w LM - najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych w piłce nożnej. Oczywiście posiadać ich nie musi ale tak jak wyżej napisałem, na pewno byłoby to większe wyzwanie niż zabawa w USA.

1

@P33ck Nawet w mistrzowskim sezonie Monaco mając obok siebie jeszcze bardzo młodego Kyliana Mbappe i ogólnie całą bardzo dobrą drużynę Radamel Falcao był TOP-em.
Oczywiście uważam, że Falcao z Porto i Atletico był lepszy ale wtedy był już po kontuzjach i nie udanej przygodzie w Anglii, a mimo to podniósł się i poprowadził Monaco do mistrzostwa Francji.
---
Wracając jeszcze do Hiszpanii i Alvaro Moraty to uważam, że jest to naprawdę dobry napastnik ale pewnego poziomu nie przeskoczy. Myślę, że Roberto Soldado czy Alvaro Negredo wtedy mimo iż nie byli uznawani za TOP robili większą robotę, a także strzelali więcej bramek od Moraty tym bardziej nie mając obok siebie tak dobrych piłkarzy jakich ma Alvaro Morata.

0

@mekston Co jednak nie zmienia faktu, że Leo Messi jest ustawiony do końca życia, a ile by w tej Barcelonie nie zarabiał to i tak byłyby to duże miliony.
W końcu w Miami groszy nie zarabia więc też nie mówmy, że poszedł tam bo kocha to miasto lub ten klub czy jeszcze inaczej - chciał nowych celów bo w to nigdy nie uwierzę.

Nie mam zamiaru mówić o tym co kocha Messi i gdzie powinien grać bo miał prawo iść gdzie chciał ale też uważam, że spokojnie Leo mógłby dalej grać w Barcelonie i ciągle byłby być może nawet królem strzelców ligi hiszpańskiej i śrubował by te rekordy do granic możliwości.

1

@P33ck Ogólnie słabo obecnie wyglądają napastnicy La Liga.

Po odejściu Karima Benzemy tylko Robert Lewandowski ma bardzo duże nazwisko ale słabsza forma Barcelony, samego Roberta i niestety także wiek już aż tak nie pozwalają by Polak strzelał bramki na zawołanie tak jak robił to w Bayernie.

Chyba tylko Antoine Griezmann poza Lewym ma tak duże nazwisko, że większość kibiców piłki nożnej wie kto to jest ale Francuz nie jest typową "9" więc też nie strzela masy bramek.

Nikomu nic nie ujmując podsumowaniem obecnych napastników LL jest to, że liderem klasyfikacji strzelców jest pomocnik (mimo, że z Realu), a na drugim miejscu znajduje się gość, który nie dość, że gra w słabszej Osasunie to jeszcze wątpię by znało go więcej osób niż kibice La Ligi i ewentualnie reprezentacji Chorwacji. Poza tym gość też już po 30-stce i rozgrywa sezon życia - nigdy wcześniej tylu bramek nie strzelił co w tym sezonie.

0

75 zwycięstwo Johannesa Thingnes Boe w zawodach PŚ w biathlonie.
Norweg wygrał bieg pościgowy i zgarnął już oficjalnie piątą Kryształową Kulę w karierze.

Drugie miejsce zajął Szwed Sebastian Samuelsson, a trzecie Francuz Eric Perrot.

Największy rywal Johannesa Thingnes Boe w walce o Puchar Świata Tarjei Boe zajął 5 miejsce i przypieczętował 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jedyny Polak w stawce Jan Guńka na 55 miejscu.

Jutro ostatni bieg sezonu - finał czyli start mass.

1

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał 15 zawody PŚ w tym sezonie i 83 w karierze.
Norweg najlepszy okazał się w biegu indywidualnym na 10 km stylem klasycznym.

Drugie miejsce zajął Fin Iivo Niskanen, a trzeci także Norweg Martin Loewstroem Nyenget.
Lider PŚ Harald Oestberg Amundsen zajął dopiero 8 miejsce.
---
Loic Meillard dzisiaj po raz 4 w karierze wygrał zawody PŚ w narciarstwie alpejskim.
Szwajcar najlepszy okazał się w Slalomie Gigancie.

Drugie miejsce zajął reprezentant Andory Joan Verdu, a trzecie miejsce zajął Thomas Tumler ze Szwajcarii.
Lider PŚ (zwycięzca KK za ten sezon) i lider po pierwszym przejeździe Marco Odermatt nie ukończył drugiego przejazdu przez co nie został sklasyfikowany.
---
W PŚ w kombinacji norweskiej w sztafecie mieszanej najlepsi okazali się reprezentanci Norwegii. Drugie miejsce dla Austriaków, a na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy.
---
Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych, szczególnie silnego wiatru odwołano dzisiaj zawody PŚ w lotach (skokach) narciarskich w Vikersund.

Dzisiejszy konkurs przełożony został na jutro na godzinę 11.05 i ma składać się z jeden serii. Drugi trzy seryjny konkurs planowo o godzinie 15.30.

0

Słupek i bramka ze spalonego Wisły Kraków. Szkoda bo mogłoby być 1-0 choć trwa VAR ale raczej bramki nie będzie.

0

@FcPortoFan1999 A ja włączyłem Wisłę Kraków z Miedzią.
Poprzeczka Angela Rodado z rzutu wolnego i zmarnowana świetna sytuacja Miedzi Legnica.
Póki co dalej 0-0 ale sytuację już niezłe były.
Mam nadzieję, że Wisła jednak zdobędzie u siebie 3 punkty ale łatwo nie będzie.

3

@Danny Gaucho Pierre Emerick Aubameyang > Robert Lewandowski?

1

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał 14 zawody w tym sezonie i 82 w karierze w zawodach PŚ w biegach narciarskich.

Tym razem Norweg ponownie najlepszy okazał się w sprincie.
Drugie miejsce zajął Fin Lauri Vourinen, a trzecie lider PŚ Harald Oestberg Amundsen.
---
74 zwycięstwo Johannesa Thingnes Boe w zawodach PŚ w biathlonie.
Norweg na dwa starty przed końcem sezonu bardzo przybliżył się do swojej piątej KK w karierze.

Drugie miejsce dzisiaj zajął Włoch Tommaso Giacomel, a trzeci największy rywal lidera PŚ, jego brat Tarjei Boe.
---
Za nami także kwalifikacje na Vikersundbakken, które padły łupem Petera Prevca. Z piątku Polaków tylko Maciej Kot nie awansował do jutrzejszego konkursu co ostatecznie eliminuje go już z walki w Raw Air. W niedzielę startuje tylko TOP 30 Raw Air więc Kot zapewne z niej wyleci.
Gdyby awansował do konkursu nawet odpadnięcie po pierwszej serii mogłoby mu dać finał turnieju.

Najwyżej z Polaków na piątym miejscu Aleksander Zniszczoł.

0

@Rewolucja123 Żarty żartami oczywiście ale powiem Ci tak - ja tam żadnym ekspertem w tych sprawach nie jestem i nie będę ale jeśli zrobiłeś to by przebić barierę strachu to tym bardziej trzeba było pogadać dłużej. Nie po to by ją zdobyć ale po to by "potrenować", oo to żeby "nauczyć" się rozmawiać z kobietami. Bez rozmowy ciężko o to.

0

@QUNJ Anulowali bo Ligue 1 nie dokończyła rozgrywek kiedy każda normalna liga je zakończyła włączenie z LM - mogę się mylić ale dla mnie to złodziejstwo i tyle bo mówimy w tym momencie o piłkarzu, który wygrał wszystko zarówno drużynowo jak i indywidualnie.
Jakby Francuzi się nie zesrali to by dokończyli ligę ale myśleli, że już koniec świata nadchodzi.

1

@Rewolucja123 Czyli jednak ucieczka? A to, że jest w związku w czym przeszkadza? W rozmowie? No bo chyba nie miałeś planie ślubu już?

0

@FCB_dimiC Zapewne jarał się wyglądem Messiego w koszulkach Argentyny więc dlatego tak łatwo poszło.

0

@Kidd Ja też mam taką pewność i nie żebym uważał, że Francuz miał słaby sezon ale jednak Lewandowski wygrał wszystko indywidualnie i z drużyną - Francuzi chcieli dać ZP swojemu ale się nie udało wygrać LM przez PSG to musieli anulować bo przegrają.

0

@Kidd I tylko złodzieje z France Football ukradli mu zasłużoną Złotą Piłkę za tamten sezon/rok.

0

@ShawnC Szczerze mówiąc to już nie pamiętam, a rano jestem zbyt leniwy żeby to sprawdzać. Chodzi mi tylko o to, że La Liga w największym kryzysie od lat, a mimo to ma 3 zespoły - najwięcej ze wszystkich lig - w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

A tacy Anglicy - najlepsi na świecie dwie czy Włosi, którzy już zostali okrzyknięci, że wracają nikogo. Jednak klasa Hiszpanie robi swoje. Nie mówię, że tak będzie zawsze ale tego się nie spodziewałem tym bardziej w sytuacji kiedy to Atletico pierwszy mecz przegrali, a przecież grali z bardzo mocnym liderem włoskiej ligi.

2

Zobaczcie co się dzieje - najgorsza Barcelona od lat (może trochę lepsza niż rok temu), ślizgający się Real, słabe ostatnio Atletico, które jednak eliminuje lidera Serie A.

La Liga w dużym kryzysie, a mimo to 3 zespoły w 1/4 są z Hiszpanii.
Anglia i Niemcy po 2, z Francji 1, a Włosi nie mają nikogo nie mówiąc już o Portugalii czy Holandii, która chciała walczyć z Francją o 5 miejsce w rankingu UEFA.

2

@ShawnC Tylko to Atletico ostatnio wygląda tragicznie. Sporo przegrywają, a tu eliminują lidera Serie A, który ma milion punktów przewagi nad drugim.
Nikomu nie chce umniejszać ale Lautaro Martinez strzela jak na zawołanie w Serie A, a w LM Lewandowski bez formy wali dwie bramki w 1/8 i gra dalej. Wyśmiewany, sprzedawany ale wciąż o dwie bramki w 1/8 ma więcej od Martineza. Pamiętajcie co klasa to klasa.

4

Niestety nie mogłem dzisiaj obejrzeć konkursu skoków narciarskich w Trondheim ale widzę, że Stefan Kraft po raz 42 w karierze i 12 w sezonie wygrywa.

Całe podium, a nawet TOP 4 (a także 6 miejsce) należało do Austriaków. Świetna forma podopiecznych Andreasa Widhoelzla na zakończenie sezonu.
Wszyscy Polacy z punktami ale niestety żadnego w czołowej dziesiątce.
Kolejne zawody już w weekend, a skaczą od piątku kiedy odbędzie się prolog na skoczni mamuciej w Vikersund.

Przypominam, że w kwalifikacjach wystartuje TOP 50 Raw Air, a do konkursu sobotniego zakwalifikuje się najlepsza 40-stka. W niedzielę wielki finał w której wystartuje najlepsza 30-stka Raw Air po sobotnim konkursie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?