2

37 zwycięstwo Marco Odermatta w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim!
Szwajcar ponownie pozamiatał na trasie slalomu giganta.

1

@lucas/catalan Sting vs Undertaker - że ta walka nigdy się nie odbyła.
A co do do WWE to też żałuję, że tak wyszło. Ogólnie szkoda, że Sting kończy karierę ale wieku się nie oszuka choć dalej trzyma się dobrze.

2

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał dzisiaj 78 zawody PŚ w biegach narciarskich, a Sturla Holm Laegreid 12 w PŚ w biathlonie.

Liderzy PŚ w swoich dyscyplinach Harald Oestberg Amundsen i Johannes Thingnes Boe odpowiednio na 6 i 14 miejscu.

Ogólnie dzień norweski w sportach zimowych. W kombinacji norweskiej wygrał duet Oftebro - Graabak (sprint drużynowy), a w skokach czwórka - Forfang, Lindvik, Sundal i Granerud (drużynowy).

Jutro konkursy indywidualne w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich i sprint w biegach, a w biathlonie sztafety mieszane.

1

@michal26 Do Marcela Hirschera jeszcze mu daleko ale Szwajcar ma to coś co miał właśnie Austriak.
Myślę, że to alpejczyk, który może dominować tak długo jak Hirscher.
Przede wszystkim nie widać rywala, który ma przestrzeni całego sezonu byłby tak mocny i równy jak Odermatt.

To dzisiejsze 36 zwycięstwo Odermatta daje mu awans w klasyfikacji wszech czasów i zrównuje się z takimi asami jak Benjamin Raich i Aksel Lund Svindal.

3

Pewny już swojej trzeciej Kryształowej Kuli za Puchar Świata Marco Odermatt właśnie wygrał 36 zawody alpejskiego PŚ.
Podium uzupełnił jego rodak Loic Meillard i Norweg Atle Lie McGrath.

Marco Odermatt zdobył także małą Kryształową Kulę za slalom gigant.

1

Sturla Holm Laegreid wygrał dzisiaj po raz 11 zawody PŚ w biathlonie. Norweg tym razem okazał się najlepszy w biegu długim.

Drugie i trzecie miejsce zajęli inni Norwegowie - Tarjei Boe i Vetle Sjaastad Christiansen.

Lider PŚ i trzykrotny złoty medalista ostatnich MŚ Johannes Thingnes Boe zajął 5 miejsce.

0

Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda!
Wisła Kraków po awans do półfinału Pucharu Polski!
Mecz czas start - ograć Widzew, a potem zobaczymy co się wydarzy.
Wisła Kraków!

1

@Forsyth Oczywiście, że IO (tym bardziej 3 złota) to jest potężny argument ale moim zdaniem PŚ to również potężny argument, który pokazuje siłę skoczka przez cały sezon, a jednak Stefan Kraft zaraz może mieć 3 KK, a jeśli zdobyłby czwartą (jakie to trudne to zobacz ilu skoczków ją zdobyło 4 razy) to wcale nie powiedziałbym, że był gorszym skoczkiem od Kamila mimo tych złotych medali IO Polaka... no ale póki Kraft jeszcze nie ma 3 KK to do 4 daleko, a że kariery nie skończył i wciąż może wygrać IO to nie ma też co gdybać aż tak bardzo.
Jak mówię, dla mnie IO są bardzo ważne i prestiżowe ale nie przeceniałbym tego aż tak nad KK.

0

@FcPortoFan1999 Szkoda, że z Molde tak bardzo dali dupy i to szczególnie u siebie. Wiem, że to była taka faza gdzie nie ma już łatwych rywali ale uważam, że Norwegowie byli do przejścia.

0

@Forsyth Oczywiście ale jeśli Kraft wygra np. 4 KK i dołoży do tego złoto czy dwa złota MŚ to i bez złota IO może być wyżej od Kamila no ale do tego droga jeszcze daleka.
3 KK i więcej wygranych w PŚ to duży sukces ale moim zdaniem wciąż Stoch > Kraft, problem w tym, że Kamil Stoch może już nigdy nic nie wygrać, a Austriak ciągle jest w wieku, który jest przynajmniej w teorii "bardzo dobry" do dalszego wygrywania.

@tadzik447 Chciałbym ale mimo lepszej formy Kamila wydaje się to niestety mało realne.

1

@Sysia11 Wiekowo Stefan Kraft ma wszystko by pobić ten rekord ale zapewne pamiętasz choćby sytuację Adama Małysza, który też miał bić rekord Nykaenena i niestety "nawet" tej 40 wygranej nie zanotował.
Ja powiem tak - gdyby ten sezon trwał do czerwca i do końca sezonu zamiast 10 konkursów byłoby jeszcze 30 to Kraft brałby ten rekord ale, że za miesiąc koniec sezonu i przerwa, która trwa 8 miesięcy to różnie z tym może być choć Kraft wydaje się tak równy, że nie zdziwi mnie jeśli za rok będziemy o tej porze patrzyli jak Kraft bije ten rekord.

A co do Ryoyu Kobayashiego to on jest jeszcze młodszy więc tutaj sytuacja wygląda również świetnie.

0

@FcPortoFan1999 A do końca sezonu jeśli dobrze liczę zostało 10 konkursów.

6 zwycięstw do wyrównania wyniku Nykaenena, siedem do pobicia i wskoczenia na samodzielne drugie miejsce - zrobi to? Moim zdaniem może być ciężko mimo jego formy. Halvor Egner Granerud w poprzednim sezonie szedł świetnie, a jednak w końcówce trochę "osłabł".

Mimo wszystko Austriak idzie po trzecią KK i to jest zapewne dla niego najważniejsze choć nie zdziwiło by mnie gdyby właśnie chciał być tym drugim po tym sezonie tylko za Gregorem Schlierenzauerem.

2

40 zwycięstwo (10 w sezonie) Stefana Krafta w PŚ!
Austriak wyprzedza Adama Małysza i Kamila Stocha w tabeli wszech czasów.

Drugie miejsce zajął Peter Prevc, a trzecie Ryoyu Kobayashi.
Wczorajszy zwycięzca Timi Zajc "dopiero" czwarty.

Kamil Stoch dzisiaj zajął 11 miejsce. Piotr Żyła 21, a Aleksander Zniszczoł 23.

Szkoda Słoweńca Prevca, świetny weekend i "tylko" dwa razy drugi z tak nie dużymi stratami do zwycięstwa.

3

Wczoraj 35 zwycięstwo w PŚ w narciarstwie alpejskim zanotował lider Pucharu Świata Marco Odermatt.

Szwajcar wygrał slalom gigant wyprzedzając Norwega Henrika Kristoffersena i Amerykanina Rivera Radamusa.

Marco Odermatt ma już 1001 punktów przewagi nad drugim w PŚ Manuelem Fellerem, a do końca sezonu pozostało 10 zawodów czyli do zdobycia maksymalnie 1000 punktów, a więc to oznacza, że Marco Odermatt oficjalnie zdobył swoją 3 Kryształową Kulę za Puchar Świata w narciarstwie alpejskim!

0

@NeroTFP1 A wracając jeszcze do Thomasa Muellera to zobacz komu on te 10 bramek w 13 meczach władował:

Portugalia 3, Anglia 2, Brazylia 1, Argentyna 1, Urugwaj 1, USA 1, Australia 1.
Takiej listy nie ma nawet Kylian Mbappe.

0

@NeroTFP1 Nie chcę być złośliwy ale co jest bardziej imponującego w wynikach Klose i Ronaldo na MŚ?

Niemiec zagrał na 4 turniejach. 24 mecze i 16 bramek.

Brazylijczyk zagrał na trzech turniejach. 19 spotkań i 15 bramek.

Francuz zagrał póki co na dwóch turniejach. 14 meczów i 12 bramek bijąc rekord 4 bramek w samych finałach. A i jeszcze jedno - to nie jest tak, że Mbappe strzelał najsłabszym drużynom. On samej Argentynie strzelił 5 bramek. Danii dwie, Chorwacji (w finale) jedną czy choćby Polsce dwie (wiem, że do TOPu nie należymy ale warto wspomnieć), a przecież formuła MŚ była taka sama jak za czasów Ronaldo i Klose.

Nie wiem, może aż tak nie lubisz Kyliana Mbappe ale póki co jego wyniki biją na głowę świetne wyniki Klose i Ronaldo.
I oczywiście, w przyszłości może mieć łatwiej - nie mówię, że nie ale akurat w jego przypadku raczej może to spowodować większą ilość bramek, a nie to, że dzięki temu pobije ten rekord chociaż też nie zapominamy o tym, że to też tak nie musi się skończyć. Ja pamiętam jak Thomas Mueller po dwóch MŚ miał 10 bramek w zaledwie 13 meczach (wielu już się zastanawiało nie czy ale kiedy Mueller weźmie ten rekord), a potem kolejne dwa turnieje i tylko 6 meczów (dwa razy do domu po grupie) i ani jednej bramki. Oczywiście Kylian Mbappe to w sumie inny profil piłkarza ale mam na myśli to, że forma zespołu się zgubi, przyjdzie czas na zmiany kadrowe i wcale dana drużyna nie musi zachodzić daleko i nawet taki piłkarz jak Mbappe przy słabszej formie zespołu nie musi co turniej ładować tyle bramek.

Ja generalnie stawiam, że jednak Kylian Mbappe pobije ten rekord, w przyszłości będzie miał teoretycznie łatwiej ale nie zmienia to faktu, że jego obecny wynik bije wyniki (również świetne) Klose i Ronaldo.

1

Johannes Thingnes Boe mistrzem świata w biegu długim w biathlonie!

Norweg zdobył drugi tytuł mistrza świata na tych MŚ i 9 indywidualny w karierze.

Srebro dla Tarjei Boe, a brąz dla Niemca Benedikta Dolla.

Najlepszy z Polaków na 42 miejscu Konrad Badacz.

0

@Pawlak1992 Myślę, że tu chodziło o to, że polscy kibice obejrzą mecz Legii czy Lecha niż Bayernu z City bo w tym meczu nie zagra żaden Polak. Choć dla mnie to trochę dziwne bo taki szlagier na pewno jakbym miał czas to bym obejrzał ale może nie każdy tak ma.

1

Johannes Hoesflot Klaebo wygrywa po raz 76 zawody PŚ w biegach narciarskich.

Norweg okazał się najlepszy w sprincie stylem klasycznym w Canmore.
Drugie miejsce zajął Francuz Richard Jouve, a podium uzupełnił inny Norweg Erik Valnes - lider klasyfikacji sprinterów. Valnes po tym biegu zostaje liderem ale tylko o 1 punkt.

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem Harald Oestberg Amundsen, który dzisiaj odpadł po ćwierćfinałach.

0

@FcPortoFan1999 Oficjalnie? Ja wiem, że 7 punktów straty (po zaległym meczu Sportingu może być nawet 10) do lidera w takiej lidze jak portugalska to jednak dużo i szanse Porto na mistrzostwo niestety już nie są duże ale także bez żartów. 13 kolejek do końca więc może się jeszcze wiele wydarzyć i żeby było jasne - ja wiem, że szanse Porto są nieduże ale słowo "oficjalnie" znaczy co innego i może zmylić, że już matematycznych szans nawet nie mają na mistrzostwo, a to jest nieprawda.

0

Jakie typy dzisiaj i jutro na Ligę Mistrzów (ewentualnie coś innego)?

Żeby było więcej emocji postanowiłem puścić jakiś kupon ale nie zastanawiałem się jeszcze nad tym co tu postawić. Jakieś pomysły?

0

Paal Golberg wygrywa bieg ze startu wspólnego na 20 km stylem klasycznym w biegach narciarskich. Jest to 11 zwycięstwo w zawodach PŚ Norwega w karierze.

Drugie miejsce dla Johannesa Hoesflota Klaebo, a trzecie dla Mattisa Stemshagena.
Podobnie jak w biathlonie Norwegowie nie tylko mają całe podium ale i miejsca tuż za należą to nich.
Lider PŚ Harald Oestberg Amundsen tuż za podium na 4 miejscu, a zwycięzca z piątku tylko stylem dowolnym i na nieco krótszym dystansie Simen Hegstad Krueger na 8 lokacie.

0

@FcPortoFan1999 Może nie liczę bo Stefan Kraft jest w formie, a do końca sezonu jeszcze tyle konkursów, że musiałby się stać cud żeby nic nie wygrał ale kiedyś o Małyszu i Stochu też mówili, że będą wygrywać wiecznie.

1

Johannes Thingnes Boe mistrzem świata w biegu pościgowym! Jest to ósme indywidualne złoto MŚ Boe w karierze.
Srebro dla Sturli Holma Laegreida, a brąz dla Vetle Sjaastada Christiansena.

Norwegowie ponownie biorą wszystko tak jak we wczorajszym sprincie, a żeby było ciekawiej 4, 5 i 8 miejsce również dla Norwegii. 6 i 7 wzięli najlepsi z reszty świata, a więc Szwedzi.
Konrad Badacz, jedyny Polak w stawce na 30 miejscu.

0

@FcPortoFan1999 Wolałbym żeby Stefan Kraft już nigdy nie wygrał żadnego konkursu PŚ ale szanse na to są nikłe, niestety.

@Culer9002 Osiągnięcia ma wielkie ale mimo wszystko wciąż dla mnie TOP 3 to Nykaenen, Małysz i Stoch. Ogólnie Kraft może ich niestety minąć ale dla mnie nie ma tego czegoś co miał szczególnie Adam Małysz, a i Kamil Stoch częściej gromił niż Austriak.

@tadzik447 Z tej trójki wolę Andreasa Wellingera z KK ale niestety nie ma zabójcy w nim. Albo weźmie to Kraft (wciąż najmocniejszy) albo Ryoyu zacznie wygrywać. Co do Raimunda to powiem tak, z jednej strony szkoda ale z drugiej jego radość piękna. Wolałem żeby Kraft zrobił to co wczoraj.

5

38 zwycięstwo Stefana Krafta w zawodach PŚ w skokach narciarskich! Austriak już tylko jeden triumf od Adama Małysza i Kamila Stocha.

Podium uzupełniają Phillip Raimund i Lovro Kos. Niemiec i Słoweniec ex aequo na 2 miejscu.

Piotrek Żyła na 4, a Aleksander Zniszczoł 9 miejscu. Punkty zdobyli także Kamil Stoch i Dawid Kubacki, obaj w trzeciej dziesiątce.

1

@MesQueUnClub96 Ja uważam, że Jarl Magnus Riiber jest po prostu świetny. Oczywiście na skoczni genialny (często nawet skaczący na poziomie skoczków lub niewiele gorzej co można było zauważyć choćby w mistrzostwach Norwegii) ale i na trasie coraz lepszy i bez problemu utrzymuje tempo najlepszych biegaczy w stawce, a że finisz ma genialny to ciężko z nim wygrać nawet najlepszym biegaczom w stawce.

Oczywiście co do rywali to ciężko porównać różne czasy ale wydaje mi się, że mając za rywali Frenzela czy Rydzeka za najlepszych lat na pewno i Riiber miałby trudniej wygrywać no ale tego porównać się nie da. Równie dobrze można mówić, że Kraft w czasach Małysza, Schmitta, Hannavalda czy Ahonena nie miałby nawet połowy z obecnych osiągnięć.

@JanneAhonen Oczywiście złoto IO (choćby jedno ale najlepiej dwa) kończy dyskusje kto jest najlepszym dwuboistą wszech czasów aczkolwiek myślę, że Riiber jeszcze może trochę powygrywac i zrobić takie rekordy, że długo nikt ich nie pobije ale poza formą musi dopisać też zdrowie bo bez niego nic nie da się zrobić.

1

Drugi hat trick z rzędu Jarla Magnusa Riibera! Norweg wygrał w piątek, sobotę i dzisiaj zawody PŚ w kombinacji norweskiej dzięki czemu ma już 71 zwycięstw i w klasyfikacji wszech czasów śrubuje rekord. Jest to także 10 z rzędu zwycięstwo co również jest wynikiem rekordowym.

Dzisiejsze zwycięstwo oznacza też to, że Jarl Magnus Riiber zdobywa piątą w swojej karierze Kryształową Kulę za Puchar Świata i zrównuje się z rekordzistą pod tym względem Niemcem Ericiem Frenzelem - różnica jest taka, że Niemiec zrobił to 5 razy z rzędu, a Norweg miał rok przerwy ale gdyby nie problemy zdrowotne to zapewne miałby teraz 6 KK i to z rzędu ale nie ma i nie ma co gdybać.

Sezon w kombinacji norweskiej oczywiście jeszcze się nie kończy ale do końca sezonu pozostały tylko 4 konkursy indywidualne, a więc do zdobycia "tylko" 400 punktów. Przewaga Riibera nad drugim dwuboistą wynosi w tym momencie 449 punktów.

Świetny sezon Norwega potwierdza to, że na 17 startów odniósł 14 zwycięstw i trzy razy był drugi. Riiber może żałować, że w tym sezonie nie ma ani MŚ ani szczególnie IO bo formę ma wyborną.

2

Wczoraj późnym wieczorem (prawie, że w nocy na nasz czas) Johannes Hoesflot Klaebo wygrał swoje 75 zawody PŚ w karierze. Norweg wygrał sprint i mimo nieobecności na TdS już jest na 3 miejscu klasyfikacji generalnej PŚ ale do lidera Amundsena niestety traci aż 471 punktów więc bardzo trudne zadanie przed obrońcą KK. Do drugiego miejsca traci 143 punkty więc wcale się nie zdziwię jeśli dopadnie Erika Valnesa jeszcze za oceanem.

Przypominam, że w piątek kapitalny bieg za startu wspólnego zanotował Simen Hegstad Krueger, wygrał 10 zawody w karierze PŚ.
Mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata też może żałować nieobecności na TdS bo mimo braku startów w sprincie i nieobecności Klaebo na TdS teraz prawdopodobnie byłby w walce o KK, a tak walczy na razie o powrót do TOP 10.

Za to po 34 zwycięstwo sięgnął wczoraj Marco Odermatt. Szwajcar spokojnie jedzie po swoją 3 KK w karierze w narciarstwie alpejskim i kto wie czy w przyszłości nie będzie miał szansy pobić rekordu Marcela Hirschera.

Dosyć ciekawe było także na skoczni gdzie po swoją pierwszą wygraną sięgnął Lovro Kos. Drugi? Oczywiście Ryoyu Kobayashi - jeśli on z tych drugich miejsc zrobi KK (TCS także wygrał mając same drugie miejsca) to byłby to prawdziwy fenomen.
Dzięki gorszemu występowi Krafta zarówno Japończyk jak i Wellinger odrabiają do Austriaka w PŚ. Uważam, że to dobrze bo będzie ciekawsza walka o KK.
Kolejny bardzo dobry występ Aleksandra Zniszczoła - gość jest w dobrej formie. Jeśli miałby trochę szczęścia i potrafił wyłączyć głowę to wcale bym się nie zdziwił jakby jednak stanął na podium PŚ jeszcze w tym sezonie choć będzie to trudne to będę mu kibicował.

0

Sturla Holm Laegreid mistrzem świata w biathlonie w biegu sprinterskim!
To trzecie złoto MŚ Norwega ale pierwsze w sprincie.

Podium uzupełnili oczywiście inni Norwegowie. Drugi był Johannes Thingnes Boe, a trzeci Vetle Sjaastad Christiansen.
Norwegowie podobnie jak wczoraj Francuzki - biorą wszystko z nikim się nie dzieląc.

Z Polaków na jakikolwiek słowa uznania (jeśli można w ogóle tak napisać po takim miejscu - był 40 - gdyby to były zawody zaliczane do PŚ Polak zdobyłby punkt) zasługuje Konrad Badacz, który wystartuje jutro w biegu pościgowym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?