1

@MesQueUnClub96 Już mniejsza o to czy ma czy nie ma. U nas nawet krajówkę się marnuje zamiast dać komuś poskakać. Wiem, że nie w obecnej chwili ciężko znaleźć kogoś lepszego od tej piątki co są w Planicy - może Paweł Wąsek ale on sam się boi latać i nie chce za bardzo na takich obiektach skakać ale we wcześniejszych sezonach było podobnie.

Kacper Juroszek ma już 23 lata, a on dalej nie wie jak wygląda skocznia mamucia. Inną sprawą jest to, że nasi też sami odpuszczają jak choćby Klemens Murańka w tym sezonie.

4

Zobaczcie jak lata Erik Belshaw. 19-letni Amerykanin lata jakby już co najmniej kilka lat startował w PŚ, a gdzie nasi polscy młodzi lotnicy?

Już Wam odpowiadam. PZN czeka aż skończą 30 lat i wtedy może łaskawie dostaną szanse polatania i będzie zdziwienie, że nasi nie mają pojęcia i lotach narciarskich.

2

Dzisiaj poza końcem kariery Petera Prevca z kibicami skoków narciarskich pożegna się komentator Eurosportu Marek Rudziński, który obchodzi dzisiaj 70 urodziny.

Kariery jeszcze nie kończy bo skończy ją po IO 2024 ale skoków narciarskich już nie skomentuje.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Pana Marka Rudzińskiego i mam nadzieję, że będzie godny następca (Sebastian Szczęsny?).

1

@FcPortoFan1999 Tylko trochę z innych powodów - on wracał, wracał i nie mógł wrócić do świetnej formy więc zakończył. Prevcowi to się udało ale mimo to kończy.
Mimo wszystko wydawało się, że Adam Małysz kończąc w wieku 33 lat (34 rocznikowo ale dopiero w grudniu więc bliżej 33) zrobił to wcześnie, a jak widać na przykładach Schlierenzauera, Prevca czy choćby Morgensterna (choć on też bardziej zakończył w powodu groźnych upadków bo pewnie gdyby nie one to skakał by dłużej) są jeszcze skoczkowie że ścisłej czołówki co kończą jeszcze wcześniej.

2

@MesQueUnClub96 Halvor Egner Granerud też w ostatnim momencie poprzedniego sezonu dominacji stracił małą KK właśnie na rzecz Stefana Krafta.
Zmęczenia u Austriaka przyszło dosyć późno bo i tak to co najważniejsze to wygrał, a co do małej KK to ja uważam, że to wcale nie Prevc może ją zdobyć - co prawda głównie jemu kibicuję ale uważam, że to Daniel Huber może mieć największe szanse na wyprzedzenie Krafta.

2

Aleksander Zniszczoł najlepszy w serii próbnej. Piotrek Żyła na 4 miejscu, a Kamil Stoch na 9 - przypomniały się nasze czasy świetności.

Co prawda nie skakał Daniel Huber, nie było not za styl i to tylko próbna więc pewnie nie wszyscy włożyli w ten skok 100% ale szkoda, że to nie była pierwsza seria konkursowa - wyniki eleganckie.
Nawet Dawid Kubacki nie był ostatni.

Start konkursu o 9.30 - mam nadzieję, że Aleksander Zniszczoł powtórzy skok i reszta Polaków za bardzo nie spadnie względem próbnej.

1

@MesQueUnClub96 Metr bliżej od życiówki. Oby tak latał w konkursie bo znowu może powalczyć o wysoką pozycję.

1

@FcPortoFan1999 Tak. Ogłosił to już dobry miesiąc (jak nie więcej) temu więc pewnie jest to długo przemyśliwana decyzja.

W tym roku (wrzesień) kończy 32 lata ale to i tak w sumie dosyć wcześnie jak na obecne lata tym bardziej, że po kilku latach wrócił do świetnej formy i mógłby jeszcze bić się o medale MŚ czy nawet IO ale koniec końców sam Prevc najlepiej wie ile go to kosztowało i może miał marzenie skończyć karierę będąc na szczycie by wszyscy pamiętali.

0

@FcPortoFan1999 Tak. Jeśli nie będzie bawił się w Janne Ahonena to dzisiejszy konkurs PŚ będzie ostatnim w karierze Petera Prevca na arenie międzynarodowej.

0

@mekston Oczywiście sam wyścig może być ciekawy tylko akurat pisałem to z myślą o walkę o zwycięstwo w wyścigu i przede wszystkim MŚ. Jeśli Verstappen nawet w ciekawych wyścigach wygrywa to koniec końców i tak emocji o tytuł mistrzowski za bardzo nie ma, a to jednak jest najważniejsze niż walka cały sezon kto zajmie niższe lokaty.

1

@mekston A więc Iga Świątek może budować przewagę przed kolejnymi turniejami.

Przy odpadnięciu Sabalenki do Białorusinki znacząco może zbliżyć się Coco Gauff, która tylko przy końcowym zwycięstwie wyprzedziła by ją w rankingu więc mam nadzieję, że jednak nie wyprzedzi bo liczę, że to Iga Świątek wygra turniej w Miami.

0

@budel17 Kibice Maxa Verstappena w siódmym niebie ale dla całej reszty nudy bo czym tu się emocjonować jeśli cały czas wygrywa jeden kierowca?

0

@FcPortoFan1999 Daniel Huber wyrasta na największego faworyta do dzisiejszego zwycięstwa, a także do wygrania PŚ w lotach narciarskich i Planica Seven ale liczę, że jednak Peter Prevc zakończy karierę zwycięstwem w ostatnim starcie, a jeśli się nie uda to chciałbym kogoś nieoczywistego na 1 miejscu choć to będzie trudne.

Polacy? Nie ma już za bardzo co wymagać - jedynie Aleksander Zniszczoł na 7 miejscu bo to by oznaczało 500 punktów w PŚ dla niego (trudne ale nie niemożliwe) i Kamil Stoch w TOP 10 choćby na tej ostatniej 10 pozycji - byłoby to takie fajne zakończenie sezonu z dużą nadzieja i dużym optymizmem przed kolejnym sezonem, że jednak można.

0

@mekston I chciałbym żeby tak zostało aczkolwiek nie wydaje mi się żeby Max Verstappen gdyby nie awaria miał problem z tempem wyścigowym.

2

@mekston Szkoda tego wyścigu Carlosa Sainza w którym nie mógł pojechać ponieważ kto wie czy dzisiaj nie byłby liderem MŚ.

Kto dzisiaj zrobił najszybsze kółko i dostał jeden punkt za to osiągnięcie?

0

@mekston Chciałbym częściej oglądać takie podium i żeby któryś z tej trójki zdobył tytuł mistrza świata ale z obecną formą i bolidem Maxa Verstappena jest to niestety niemożliwe.

2

@P33ck W reprezentacji także świetny występ. Tyle samo bramek co meczów. Oczywiście ktoś złośliwy powie, że zagrał tylko jeden mecz i strzelił jedną bramkę ale prawdą jest to, że ma średnia gol na mecz - nawet Lewandowski nie ma takiej średniej.

0

@blakkudium Liczę, że najlepszy piłkarz świata Kylian Mbappe strzeli dzisiaj jakąś bramkę - chcę żeby w jak najszybszym czasie pobił rekord bramek dla reprezentacji Francji.

0

@Kamiloza91 Nie wiem ale rozumiem jeśli nikt nie ma. Nie opłaci się, a dlaczego? Przecież poza kilkoma fanboyami Leo Messiego nikt tego nie ogląda. No może kilku koneserów coś jak ja i kombinacja norweska (chociaż tego to pewnie jeszcze mniej ludzi ogląda ale poza Eurosportem nigdzie tego nie obejrzę).

0

@RysiuBaza Kiedyś kibicowałem San Antonio Spurs głównie ze względu na Tony'ego Parkera ale generalnie nigdy nie miałem tam jakiegoś klubu, którego uwielbiam ponad stan.
Teraz ze względu na Jeremy'ego Sochana też może być San Antonio Spurs.

5

@mekston Potężna drużyna ze Skandynawii z potężnym Wikingiem Erlingiem Haalandem w ataku.
Aż szkoda, że Norwegii zabraknie na Mistrzostwach Europy - skład mają naprawdę ciekawy.

2

@JimMorrisonFCB Też właśnie on bardziej przychodzi mi do głowy choć Domen Prevc jest nieco "dziwny" - jednego dnia lata jak najlepszy lotnik świata, a drugiego zwykły średniak.
Mimo wszystko oby nikt Prevcowi nie przeszkodził tym razem i niech zakończy tą karierę nie tylko wygraną w zawodach ale i małą Kryształową Kulą za loty - byłaby to 4 taka nagroda w jego CV.

3

Żeby Peter Prevc zgarnął małą Kryształową Kulę za Puchar Świata w lotach narciarskich musiałby wyprzedzić Stefana Krafta najlepiej o 35 punktów więc zwycięstwo Słoweńca i 3 miejsce Austriaka - możliwe? Wydaje się, że jak najbardziej ale pamiętacie sezon 2014/15 i walkę Petera Prevca z Severinem Freundem o Puchar Świata?

Można powiedzieć, że to kolega z drużyny Jurij Tepes "zabrał" Kryształową Kulę wtedy Prevcowi. Jak myślicie kto tym razem zabierze trofeum Prevcowi? Czy może jednak nikt z drużyny mu nie przeszkodzi?

5

Najlepsze jest to, że Peter Prevc tym zwycięstwem mocno się zbliżył do liderów klasyfikacji Planica 7 i PŚ w lotach narciarskich - ależ to by była historia gdyby Słoweniec wygrał te dwie klasyfikację w niedzielę.

Ja tam nigdy nikomu karierę nie kończę. Nawet powiem więcej - nadal mnie cieszy to, że wciąż Kamil Stoch startuje w PŚ i tak naprawdę chciałbym żeby skakał chociaż do IO ale chciałbym także żeby właśnie tak kończył karierę - zwycięstwem lub podium będąc w czołówce.

1

@kulek22 Ah te emocje. Nigdy nie byłem specjalnie jakimś wielkim kibicem Petera Prevca ale po powrocie po kontuzji i czasu kiedy skakał po prostu słabo aż się chciało żeby wygrał, a tuż po ogłoszeniu decyzji, że kończy karierę był tak blisko, że bardzo mnie cieszy ta jego wygrana i to u siebie w Planicy.
Oczywiście w karierze, a nie w sezonie choć wiemy, że rekord zwycięstw w sezonie należy do niego i Kraft już tego rekordu w tym sezonie na pewno nie pobije.

4

24 zwycięstwo w karierze odniósł Słoweniec Peter Prevc!
Piękne zakończenie kariery Petera Prevca - kończy mimo iż bez dużego sukcesu to jednak będąc na szczycie.

Drugie miejsce zajął Austriak Daniel Huber, a trzecie Norweg Johan Andre Forfang.

Kamil Stoch zajął 11 miejsce, Aleksander Zniszczoł 14, a Piotrek Żyła 23. Dawid Kubacki nie zakwalifikował się do drugiej serii, a Maciej Kot nie przeszedł wczoraj kwalifikacji.

3

@PatrychoO Karol pogryzł czterech kolegów, potem urwał ucho prezesowi Marszałkowi.

2

Pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ w narciarstwie alpejskim odniósł dzisiaj Stefan Rogentin.

Szwajcar okazał się najlepszy w Super Gigancie, który został rozegrany po raz ostatni w sezonie.
W niedzielę ostatnie zawody w tym sezonie - zjazd.

0

@Azi Oczywiście pamiętam te mecze z Mołdawią szczególnie ten pierwszy ale tam jednak rywale nie grali jednego mniej.

0

Można się śmiać ale po tej bramce na 1-0, po tej czerwonej kartce dla reprezentanta Estonii i po tym jak wygląda gra (może Polacy nie grają wybitnego meczu ale Estończyków tam w zasadzie nie ma) w tym meczu porażka Polaków będzie kompromitacją na skalę światową.

Wiem, że dopóki piłka w grze nie należy nikogo lekceważyć ale tutaj zwycięstwo i awans moim zdaniem nie mają prawa być zagrożone.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?