1

@Rl9k1nG Jeden mecz, dwie drużyny, a przerwę ma cała liga.
Nie mówię, że to źle ale dla mnie osobiście trochę bez sensu.

2

Jeśli już Raków stracił punkty w tym meczu to szkoda, że Ruch Chorzów go nie wygrał ponieważ mimo iż dobry i punkt to za wiele w tabeli to nie zmienia i wciąż są w strefie spadkowej ze stratą do bezpiecznych miejsc.

2

@Szklaner Oczywiście jest to kompromitacją ale jednak sam wynik w statystykach nie wygląda źle. Dlatego właśnie napisałem, że mam duży niedosyt przez tą fazę grupową bo niby wyszliśmy ale jednak ten mecz z Argentyną był dramatem.

3

@FcPortoFan1999 Oczywiście fajna statystyka ale generalnie uważam, że lepiej być mistrzem Europy (jak Włosi 2020) i potem ewentualnie nie jechać na MŚ (mimo iż byłaby to wielka szkoda) niż jechać na te dwa turnieje i wrócić bez niczego jeszcze będąc skompromitowanym (może na ostatnich MŚ Polacy się nie skompromitowali bo jednak z grupy wyszli i z Francją nie zagrali złego meczu ale mam pewien niedosyt jeśli chodzi o fazę grupową).

0

@Emhyr O ich to chyba z 15 lat jak nie więcej nie było w La Lidze. Także klub, którego chętnie znowu zobaczyłbym w najwyżej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii.

Paweł Brożek tam zagrał ale tylko w La Liga 2.

3

@Culer9002 @Rust_Cohle Trudno. W ogóle chory punkt regulaminu. Skąd ja niby mam wiedzieć, że ktoś ma bana? Przecież nie będę tego sprawdzał. Jak chcą to mogą mnie zamknąć na ile tam chcą.

0

@Emhyr Oczywiście ja kojarzę ten klub nie dlatego, że grał tam Smolarek ale pamiętny sezon - kibicowałem im wtedy jak nigdy. Ogólnie fajnie by było gdyby wrócili do La Ligi podobnie jak Saragossa - pamiętam jak grał tam David Villa czy Diego Milito.

0

@Emhyr Racing Santander? Pamiętam szczególnie sezon kiedy grał tam Euzebiusz Smolarek. Ile wtedy w La Liga strzelił bramek? Bodajże 4.

2

Komentarz usunięty

1

@emeu Pedro Rodriguez

0

Polska jedzie na Mistrzostwa Europy 2024!
Specjaliści od baraży? Ze Szwecją przed MŚ też mieliśmy przegrać.

A więc teraz Holandia, Austria i na koniec fazy grupowej Francja!

0

@KyngPyng A właśnie ciekawe co z nim tym bardziej, że był takom zaufanym człowiekiem wójta Kozioła.

0

@Lanosss Bardziej mnie zastanawia czemu po poprzednim sezonie Luis Fernandez nie poszedł do Ekstraklasy tylko został w 1 lidze przechodząc do Lechii i teraz w niej nie gra?

2

@MOLESTA A to czasami nie zapaliło się od papierosa rzuconego w fajerwerki przez Solejuka, który przyjechał rowerem z pierogami ale Wioletka go odesłała z powrotem?

0

@FcPortoFan1999 Przecież dawno nie padało.

0

@Ptasior Myślę, że to zarobki tylko z PŚ więc tak przedstawiają się zarobki Polaków z PK (jeśli nie zaszły żadne zmiany, a nie widziałem całą zimę żadnej informacji więc pewnie nie):

* Aleksander Zniszczoł - 800 franków szwajcarskich
* Paweł Wąsek - 750
* Maciej Kot - 600
* Klemens Murańka - 500
* Jakub Wolny - 300

I to chyba tyle jeśli chodzi o zarobki Polaków w PK.
Jakub Wolny przez 4 miesiące zarobił około 1300 zł. Obłowił się bardzo mocno.

0

@takisobiektos No około 25 tys zł za 4 miesiące to teoretycznie trochę ponad 6 tys miesięcznie, a dodając do tego PK (chyba tutaj nie jest doliczony) gdzie zarabia bodajże najlepsza szóstka (Kot raz tam wygrał i raz był 5) to wyjdzie trochę lepiej. Niby szału nie ma ale pojeździł po świecie, pozwiedzał, a i zarobił miesięcznie takie pieniądze, że w "normalnej" robocie od tak się nie dostanie. Trzeba się narobić, a i tak wielu szefów łaskę robi, że wypłaci minimalną.
Problemem jest to, że sezon się skończył, a więc i zarobek od FISu.

0

@FcPortoFan1999 Kolejny przykład, że czym więcej konkursów tym lepiej dla skoczków bo więcej okazji zarobić parę "groszy" tym bardziej jeśli chodzi o skoczków w formie.
Aleksander Zniszczoł pierwszy raz w karierze zarobił takie pieniądze także myślę, że kto jak kto ale on chciałby żeby sezon dalej trwał.

0

@mekston Tak ale jednak Haaland zostając królem strzelców PL, LM i FA Cup, a także wygrywając Premier League jakieś dowody są do tego by ewentualnie na niego głosować.
Brak Euro w sumie nie musi do końca być problemem (przy założeniu, że nie wygra go nikt kto ma kandydata do ZP) ponieważ przynajmniej wiemy, że nic nie popsuje i brak ewentualnego słabego wyniku nie będzie nikogo raziło w oczy. Coś jak u nas Lewandowski - w klubie grał świetnie ale kiedy przychodził duży turniej reprezentacji to słaby wynik źle działał, a tak brak występu na dużym turnieju to minus ale sam piłkarz przynajmniej nie daje dowodów, że słabo tam zagrał.

0

@mekston Tak oczywiście ale biorę po uwagę też LM. Tzn. Haaland może zdobyć dwie, a nawet 3 korony króla strzelców (licząc FA Cup), a to wraz z PL i sentymentem za poprzedni rok mogłoby dać mu sporo głosów.

Brak Euro jest problemem ale przynajmniej w takiej sytuacji nie będzie krytyki jak Norwegom by nie poszło. Coś jak u nas z Lewandowskim. Jeśli Polsce nie poszło to wylało się szczególnie na lidera.

0

@mekston No tak wiadomo. Jeśli LM i ME/CA wygra ktoś nieoczywisty bez wielkiej gwiazdy/lidera to indywidualnie Kylian Mbappe i tak prawdopodobnie będzie najlepszy więc wtedy dalej ma szansę ale ciężko uwierzyć mi w to, że np. LM wygra BVB, ME Dania czy CA Chile. Tzn. niespodzianka jakaś może być ale aż 3?
No i jeszcze trzeba pamiętać i chociażby Haalandzie w PL czy Bellinghamie w Realu - oni jednak mają bardziej prestiżowe ligi.

0

@FcPortoFan1999 No to już Ci napisałem, że nie musisz oglądać i możesz udawać, że sezon zakończony.

0

@WiernyKibic111 Można ale FIS na to nie pójdzie tym bardziej, że jednak te punkty coś dają ale nie jeśli jest totalna loteria.

0

@FcPortoFan1999 Ale dla kogo najlepiej? Dla Ciebie? Już Ci napisałem. Nie musisz oglądać, a sami skoczkowie mimo iż zmęczeni to na pewno nie pogardzą jednym weekendem więcej jeśli mogą zarobić dobre pieniądze.

Myślisz, że taki Daniel Huber czy nawet Aleksander Zniszczoł w tym momencie jakby dowiedzieli się, że za tydzień skaczą to by płakali?

0

@barcelonaLM Powinno być tak - "Moim idolem jest Rafa ale chcę grać jak Nadal i zdobywać trofea jak Djoković".

2

@mekston Oczywiście gdyby to Francja wygrała z Argentyną to nie Leo Messi, a właśnie Kylian Mbappe dostałby Złotą Piłkę.
Mimo wszystko w tym sezonie nie tylko Liga Mistrzów ale także Mistrzostwa Europy i Copa America zdecydują kto dostanie tą nagrodę więc wcale nie jest powiedziane, że Francuz za ten rok (sezon) jej nie będzie miał.

0

@FcPortoFan1999 A co to za roznica jeśli skończy się 1 kwietnia, a nie 30 marca? Jeden dzień aż tyle zmienia? Możesz udawać, że skończyło się w marcu i nie oglądać konkursu z 1 kwietnia.

0

@FcPortoFan1999 Piszesz tak jakby całą zimę była prawdziwa zima, a dobrze wiesz, że teraz zima bardzo często wygląda jak wiosna.
Poza tym w czym Ci to przeszkadza jeśli PŚ zakończy się 30 marca? Ktoś Cię zmusza do oglądania?

Ja nawet w lecie czasem spojrzę na LGP i wiesz co? Mimo iż to dyscyplina zimowa to nikogo nie zmuszam do oglądania.

0

@FcPortoFan1999 W tym roku tak ponieważ za tydzień mamy święta ale mi nie przeszkadza koniec sezonu o tydzień później. Lubię skoki i jak najdłuższy sezon to tylko lepiej.

2

Za rok o tej porze prawdopodobnie* będziemy po zawodach PŚ w Lahti i tydzień przed finałowym weekendem w Planicy.

W poprzednim sezonie finał PŚ został rozegrany najpóźniej w historii 1 kwietnia, a za rok we wstępnym kalendarzu mamy finał zaplanowany na 30 marca.

* Prawdopodobnie ponieważ ostateczny kalendarz dopiero zostanie potwierdzony w czerwcu w Rejkiawiku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?