0

@mekston Też tak mi się wydaje, a nawet uważam, że zrobią zamach na rekord ale ich uwzględniłem jako pierwszych bo to żadne zaskoczenie nie będzie.
Mimo wszystko w najbliższych latach Lewandowski może spaść na 5 miejsce ale jeśli zrobi setkę jako ten trzeci to do końca życia będzie jaki ten trzeci, który to osiągnął choć przez wyżej wymienioną dwójkę na pewno zostanie wyprzedzony.

@Kidd Na tym etapie ciężko już będzie z każdym rywalem, a biorąc mentalność BVB z ostatnich lat mogą metr przed wiesz co zrobić.

2

@Kratos1990 Serio postawiłeś stówę na Napoli? Nie żeby coś ale oni są w takiej formie, że w tym dwumeczu mogło być naprawdę różnie.
Ja już po losowaniu stawiałem na Barcelonę bo wiedziałem, że Napoli gra po prostu słabo - oczywiście mogli się podnieść ale na szczęście się nie podnieśli i to Barca gra dalej.

2

@FcPortoFan1999 Tak skreślałeś to Porto, a wcale nie zostali zjedzeni przez Arsenal, który miał iść nawet po wygraną w tej edycji w takiej formie.
Powiem tak, oczywiście to dalej Arsenal ale karne to w dużej mierze też loteria. Porto miało trochę pecha ale generalnie byli bardzo blisko wyeliminowania mocnego rywala.
Aż dziwne, że w lidze grają tak słabo.

11

94 bramka Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów w karierze i awans Barcelony do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Cieszy to zwycięstwo i awans ale także bramka Polaka. Historyczną chwilą będzie jeśli to Lewandowski będzie tym trzecim, który dobije do 100 bramek w LM. Póki co droga do tego jeszcze daleka ale Polak ma co najmniej dwa mecze by coś jeszcze do swojego dorobku dołożyć i ewentualnie w przyszłym sezonie już być w gronie wąskiej grupy TOP 100.

Oczywiście zapewne kiedyś tym bardziej po tym jak powiększają LM ktoś Polaka dogoni i wyprzedzi - największe szanse daje Kylianowi Mbappe i Erlingowi Haalandowi (kto wie czy ta dwójka nie zaatakuje nawet rekordu Leo, a później CR) ale jeśli Robert setkę zrobi najpóźniej w przyszłym sezonie to już zawsze będzie tym trzecim, a historia go zapamięta na bardzo długo - w końcu nawet po powiększeniu LM nagle nie znajdzie się 20 piłkarzy co będą strzelać bo 15-20 goli na sezon by od tak nabić 100 bramek w LM.

Teraz 1/4 finału - kto najlepiej dla Barcelony?
Chciałbym dzisiaj awansu Borussii Dortmund i meczu z nimi. Wiem, ktoś powie, że chciałbym na papierze najłatwiejszego rywala ale po pierwsze zawsze chciałem meczu z nimi, a po drugie lepiej zagrać z kimś słabszym i mieć większe szanse na półfinał.

1

@NeroTFP1 Oczywiście, że ja też takich ludzi szanuję jak Anitę Włodarczyk.
Nie próbuję tutaj tłumaczyć Tomasza Adamka tylko chodzi mi o to, że mimo wszystko pieniądze w życiu są bardzo ważne i bez nich byłoby bardzo źle, a skoro teraz taka moda, że prawdziwy sport jest mniej opłacany niż patologia to specjalnie nie dziwi mnie, że ktoś taki jak Adamek czyli już były sportowiec bierze w tym udział. Nazwisko ma więc będzie korzystał na tym, że będą mu płacić ile zechce.

Wiadomo, lepiej jakby nic nie mówił i brał w tym udział - dalej trochę dziwne ale przynajmniej nie pokazałby, że poszedł tam tylko dla pieniędzy choć czy w jego wieku takie walki poza pieniędzmi miałyby sens? Wątpię. I tak nikt by w to nie uwierzył ale fakt, lepiej jakby nic nie mówił to przynajmniej nikt by mu nic nie wytykał, a tak pajaca z siebie zrobił.

2

@NeroTFP1 Czym dalej w las tym bardziej rozumiem tych ludzi. Skoro ludzie to oglądają, płacą za to, a Ci wszyscy dostają dużą wypłatę za taką robotę to czemu mają nie "walczyć"?

Oczywiście uważam, że takim sportowcom to nie przystoi ale skoro ludzie sami pchają im pieniądze do kieszeni to korzystają na tym.
---
Edycja
---
Jak zobaczył ile się zarabia w tej patologii to nie dziwne, że zmienił zdanie. Inną sprawą jest, że to trochę słabe z jego strony ale dalej nie zmienia to faktu, że teraz lepiej bawić się w patologii niż uprawiać prawdziwy sport bo po prostu pieniądze są większe.

0

@Destroyer_of_Worlds Na IO Dawid Kubacki będzie miał 36 lat więc niewiele mniej niż Kamil Stoch i Piotrek Żyła w tylnej chwili więc o ten powrót jednak może być ciężko co nie znaczy, że nie może skakać lepiej niż obecnie.

Wątpię żeby Amilkiewicz i Łukaszczyk za 2 lata byli tak dobrzy by skakać na IO. Trzeba w nich wierzyć i im kibicować ale cholernie trudne to będzie.

2

@Destroyer_of_Worlds Problem w tym, że Peter Prevc ogłosił zakończenie kariery w wieku 31 lat (32 lata skończy we wrześniu), a Kamil Stoch i Piotrek Żyła już teraz mają rocznikowo 37 lat więc jednak różnica jest.

Kamil Stoch w wieku Petera Prevca (patrząc rocznikowo 32 lata) kończył sezon na 3 miejscu wygrywając 2 razy zawody PŚ i 9-krotnie stawał na podium. Poza tym zdobył srebro MŚ.
Mimo wszystko wiem co masz na myśli i fajnie byłoby widzieć Polaków w takiej formie w swoim ostatnim sezonie w karierze.

4

32 zwycięstwo Ryoyu Kobayashiego w zawodach PŚ w skokach narciarskich.
Drugie miejsce zajął Peter Prevc (szkoda, że na koniec kariery nie udało się wygrać), a trzecie Jan Hoerl.

1

@Kidd Dwa weekendy i koniec sezonu. Mimo formy Polaków lubię oglądać skoki i w ogóle sezon sportów zimowych jest dla mnie zawsze bardzo fascynujący to szkoda, że to już sama końcówka ale pocieszam się faktem, że niebawem wiosna więc aż tak bardzo człowiek nie będzie żałował, że sportowa zima dobiegła końca.

Co do naszych i przyszłości - oczywiście za rok może być lepiej ale niestety całą nasza kadra z obecnego Raw Się jest albo grubo po 30-stce albo właśnie tuż po 30-stych urodzinach.
Noriaki Kasai czy Manuel Fettner pokazywali, że można dobrze skakać w takim wieku więc nie zdziwi mnie jest za rok któryś z naszych znowu będzie w czołówce (nie mówię o walce o PŚ) ale faktem jest, że zmienników mimo, że mamy kilku na prawdę utalentowanych juniorów nie widać i to jest najgorsze.

2

@MesQueUnClub96 Ja stawiam, że Ryoyu Kobayashi zajmie dzisiaj 2 miejsce.

0

Johannes Hoesflot Klaebo wygrywa sprint w Drammen w zawodach PŚ w biegach narciarskich.

Norweg wygrał 13 zawody w tym sezonie i 81 w karierze.
Tylko pech chciał, że piątej Kryształowej Kuli za Puchar Świata raczej nie wygra mimo tak dobrego sezonu.
Przypominam, że Klaebo z powodu choroby nie mógł wystartować w TdS, który wygrał Harald Oestberg Amundsen, a ta impreza daje najwięcej punktów PŚ i wygrywając ją (przy absencji największego rywala) mając bardzo dobry i równy sezon jak właśnie Amundsen KK jest na dobrej drodze do zdobycia.
Amundsen wygrał w tym sezonie tylko 3 konkursy, a mimo to ma jeszcze aż 157 punktów przewagi nad Klaebo.

Do końca sezonu już tylko 3 biegi więc Klaebo nawet 3 zwycięstwa mogą nie wystarczyć do tego by wyprzedzić w klasyfikacji końcowej Amundsena.

Na pocieszenie Johannes Hoesflot Klaebo wygrał mała Kryształową Kulę za sprinty.

2

@NeroTFP1 Jakby nie patrzeć legenda polskich skoków.

Jedynie Adam Małysz i Kamil Stoch są długo przed nim, a potem Dawid Kubacki właśnie z Piotrkiem Żyłą.Oczywiście mieliśmy też chociażby Wojciecha Fortunę czy Stanisława Marusarza ale według mnie trzeba ich dać niżej, oczywiście są "pokrzywdzeni" tym, że w ich czasach nie było PŚ, a dodatkowo Marusarz został okradziony że złota MŚ ale patrząc tylko na wyniki to właśnie tak by to u mnie wyglądało ew. podzielił bym to na ery i tą dwójkę bym dał osobno.

0

@MesQueUnClub96 Ja oczywiście nie wierzę w koniec Djokovicia ale też trzeba zauważyć, że jest coraz starszy i siłą rzeczy musi zacząć częściej przegrywać choć i tak jeśli miałbym typować to myślę, że Novak jeszcze ostatniego słowa nie powiedział i jakiś wielki szlem w tym roku wygra.

0

@SuperPatsonFCB Nie żebym z tego powodu robił jakąś imprezę życia ale brak kolejnego trofeum CR i Djokovicia jednak mnie cieszy. Oczywiście za chwilę o tym zapomnę tak samo jakbym zapomniał gdyby awansowali dalej jednak mimo wszystko ucieszyło mnie to, a Chelsea jednak trochę kibicuję i chciałbym żeby zagrali w pucharach w przyszłym sezonie więc każde 3 punkty mnie cieszą i teoretycznie przybliżają ich do tego.

3

Świetny wieczór i noc jeśli chodzi o sport.

Ale Nassr z Cristiano Ronaldo odpada z azjatyckiej Ligi Mistrzów, a Novak Djoković przegrywa z gościem spoza TOP 100 z rankingu ATP i odpada już w 3 rundzie Indian Wells.
Do tego zwycięstwo Chelsea z Newcastle, które miało bić się o tytuły, a tymczasem jeden z najgorszych sezonów Chelsea, a i tak są tylko punkt za Newcastle.

Mimo wszystko żeby to miało jakiś większy sens to dzisiaj Barcelona musi pokonać Napoli i awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA.
Mam nadzieję i myślę, że jednak Barca to zrobi i w 1/4 będzie oglądać jakiś duży szlagier z udziałem drużyny Xaviego i Roberta Lewandowskiego.

0

@Mezocyklon87 Trochę się "stoczył" to fakt ale ten sezon olimpijski to też moim zdaniem miał trochę ponad siebie.
Tzn. uważam, że zrobił wszystko mega świetnie, wygrał co miał wygrać i przy gorszej dyspozycji Johannesa Boe po prostu świetnie wykorzystał swoją szansę. Oczywiście nie zmienia to faktu że teraz jest po prostu zwyczajnie słaby i nic nie usprawiedliwia go w tym, że "powinien" jednak być w czołówce.

0

@Mezocyklon87 I tak poprawa względem sprintu gdzie mieli na podium tylko jednego i to na trzecim miejscu.

Poza tym na czwartym miejscu Sturla Holm Laegreid, a więc kolejny Norweg i przypominam, że Johannes Thingnes Boe wygrał atakując z 17 miejsca po wczorajszym sprincie z wcale nie małą stratą bo aż 58 sekund.

Poza tym koniec sezonu. Norwegowie i tak biorą KK (tylko jeszcze bracia Boe muszą zdecydować który z nich), całe podium, a nawet mają duże szanse by całe TOP 6 w PŚ było ich.
Sztafety także padły łupem Norwegów, a na MŚ indywidualnie zgarnęli wszystkie złota i większość medali. Jedynie sztafeta im nie poszła bo nie zgarnęli tam złota ale wiem, w przeciągu całego sezonu przyzwyczaili do tego, że często całe podium było norweskie więc mogli liczyć na więcej.

1

Johannes Thingnes Boe zwycięzcą biegu pościgowego. Norweg wygrał 73 zawody PŚ w biathlonie.

Na drugim miejscu Tarjei Boe, a trzeci Francuz Emilien Jacquelin.

Konrad Badacz na 37 pozycji, a więc zdobywa kolejne punkty Pucharu Świata.

Za tydzień ostatni weekend PŚ w tym sezonie. 3 biegi - sprint, pościgowy i mass start na zakończenie sezonu.

Szykuje się ciekawa walka o KK między braćmi Boe. Johannes ma 62 punkty przewagi na Tarjei więc jeszcze wszystko możliwe. Faworytem Johannes ale ja będę bardziej kibicował Tarjei - fajnie by było gdyby w wieku 35 lat (w lipcu kończy 36) wygrał Puchar Świata.

1

@Arden A Potężny Wiking Braut Erling Haaland załaduje hat tricka i zmiecie Liverpool z planszy.

0

5 zwycięstwo Johana Andre Forfanga w zawodach PŚ w skokach narciarskich!
Norweg wyprzedził Ryoyu Kobayashiego (10 drugie miejsce w tym sezonie) i lidera PŚ Stefana Krafta.

Aleksander Zniszczoł na 10 miejscu, Piotr Żyła był 19, a Maciej Kot na 21 pozycji notując najlepszy wynik w tym sezonie.

Kamil Stoch i Dawid Kubacki dzisiaj bez punktów.
Kolejne konkursy Raw Air zaliczane do PŚ we wtorek i środę w Trondheim.

0

Jarl Magnus Riiber wygrał przed ostatnie indywidualne zawody w tym sezonie w kombinacji norweskiej odnosząc 16 zwycięstwo w tym sezonie i 73 w karierze.

Norweg wyprzedził Austriaka Johannesa Lampartera, który dzięki temu awansował na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ wyprzedzając Jorgena Graabaka i Estończyka Kristjana Ilvesa.
---
Johannes Hoesflot Klaebo wygrał dzisiaj królewski dystans na 50 km. Norweg odniósł swoje 80 zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ w biegach narciarskich wyprzedzając na mecie swoich kolegów z reprezentacji - Martina Loewstroema Nyengeta i Paala Golberga.

Lider PŚ Harald Oestberg Amundsen zajął 4 miejsce i na 4 biegi przed końcem sezonu ma 202 punkty przewagi na Klaebo. Przewaga wciąż jest duża i ciężko będzie ją odrobić Klaebo mimo, że stopniowo od dłuższego czasu odrabia te punkty to raczej po prostu zabraknie mu trochę by wyrwać w ostatniej chwili KK Amundsenowi. Mimo wszystko Norwegia jest zadowolona bo KK i tak trafi do ich kraju, a nawet TOP 5 to na razie sami Norwegowie.

0

Stefan Kraft wygrał dzisiaj 11 raz w sezonie i 41 w karierze zawody PŚ w skokach narciarskich.
Przy słabszym występie Andreasa Wellingera i słabym (brak punktów) Ryoyu Kobayashiego Austriak jest coraz bliżej swojej trzeciej Kryształowej Kuli.

Polacy znowu przeciętnie. Punktował Piotr Żyła, Kamil Stoch i Maciej Kot.
---
Jarl Magnus Riiber wrócił na skocznie i trasę biegową po jednym weekendzie przerwy i ponownie wygrywa.
Norweg odniósł 72 zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ w kombinacji norweskiej.
Przypominam, że Riiber Puchar Świata za ten sezon ma już w kieszeni, a mimo to wciąż nie brakuje mu motywacji by wygrywać.
---
Eric Perrot pierwszy raz w karierze wygrywa zawody PŚ w biathlonie.
Francuz wygrał sprint, a na mecie wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Emiliena Jacquelina i Norwega Johana Olava Botna.

Lider PŚ Johannes Thingnes Boe dopiero na 17 miejscu. Tarjei Boe na miejscu 7 więc kolejne kilka punktów starszy z braci Boe odrabia w klasyfikacji generalnej PŚ. Do Johannesa punkty odrabiają też Dale i Laegreid (4 miejsce). Jutro, a w zasadzie to już dzisiaj bieg pościgowy - może być ciekawie patrząc na wyniki sprintu i to, że Tarjei Boe powoli ale odrabia punkty w PŚ do brata, a Johannes Thingnes Boe jakby się zaciął na strzelnicy i sporo pudłuje.

43 miejsce zajął Konrad Badacz, niestety Polak bez punktów ale wystartuje w biegu pościgowym.

0

@Kidd Niestety wszystko wydaje się trudne ale jak mówię, zdolnych juniorów na prawdę mamy - pytanie tylko jak zostaną dalej poprowadzeni i czy zdołają wejść właśnie do Pucharu Świata by nie bić chłopcami do bicia.

Większym problemem jest to co pisałem wyżej, a więc normalną sprawą jest to, że nasi liderzy niestety są coraz starsi i słabsi, a młodzi jeszcze nie są na takim poziomie by skakać w PŚ dlatego Ci, którzy nie są jeszcze starzy ale już doświadczeni powinni naciskać na naszą trójkę liderów by cokolwiek większego w tym sporcie osiągnąć ale oni razem z Wąskiem są w takiej formie, że fatalny Kubacki i tak bije ich na łeb.

1

@Kidd Skoki narciarskie to jest tak dziwna dyscyplina, że ciężko cokolwiek przewidzieć co będzie za 2-3 lata ponieważ z niewiadomych przyczyn nagle ktoś traci formę i nie potrafi się latami odbudować albo ją dostaje z praktycznie dnia na dzień ale fakt jest taki, że ciężko patrzeć w przyszłość mając tak "starą" kadrę i młodych, którzy nawet w tzw. drugiej lidze nie walczą o czołowe lokaty często po prostu odpadając po pierwszej serii.

Mimo wszystko zobacz sobie jak sezon zaczynał Aleksander Zniszczoł, a co pokazuje teraz. Mamy kilku naprawdę zdolnych juniorów i nie jest powiedziane, że żaden z nich nigdy nie odpali. W tym momencie wydaje się to trudne ale gdzieś tam patrząc na wyniki juniorskie jednak jakaś nadzieja na te nasze skoki w przyszłości się tli.

Problemem bardziej tu jest to, że nasi jeszcze nie starzy ale już mocno doświadczeni skoczkowie mocno cofnęli się w rozwoju.
Andrzej Stękała, Klemens Murańka czy Jakub Wolny - każdy z nich miał pewne sukcesy, pewne świetne skoki/konkursy i zaznaczył swoją obecność w PŚ ale teraz zamiast być obok Zniszczoła (często od niego lepsi) to klepią bulę w Pucharze Kontynentalnym.

Zniszczoł mógł to może i któryś z nich np. za rok odpali? Teraz wydaje się to niemożliwe ale jak mówię, Granerud też nagle stracił formę i skacze gówno, a byli tacy co wystrzelali z dupy i wygrywali zawody PŚ.
Pożyjemy zobaczymy ale faktem jest, że nasza kadra jest najstarsza w historii, a następców póki co nie widać mimo iż są tam naprawdę zdolni zawodnicy to jednak wciąż na poziom PŚ to nie wystarcza.

5

Wreszcie doczekaliśmy się podium Pucharu Świata Aleksandra Zniszczoła. Polak wczoraj zajął 3 miejsce w Lahti.

Wygrał trzeci raz w karierze Austriak Jan Hoerl, a na drugim miejscu konkurs zakończył Słoweniec Peter Prevc.

Kto by się spodziewał, że to Aleksander Zniszczoł będzie liderem polskiej kadry od połowy sezonu i będzie tym, który stanie na podium PŚ mimo, że wciąż mimo wieku skaczą tacy jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła.
Aleksander Zniszczoł za kilka dni kończy 30 lat, biorąc pod uwagę, że nasi później niż wszyscy odnoszą sukcesy to można mieć nadzieję, że Zniszczoł jeszcze coś fajnego będzie mógł pokazać czy to w tym czy w kolejnych sezonach.

Skład Polski na Raw Air: Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot.

Wiek patrząc na roczniki: 30, 37, 34, 37, 33.
Najstarsza kadra w historii? Jeśli się nie mylę to tak.
Urodziny Zniszczoła i Kubackiego za kilka dni, Stocha i Kota w maju i czerwcu, a Żyła miał w styczniu.
Można powiedzieć, że brakuje tu tylko Stefana Huli, a patrząc na formę naszych skoczków wcale nie jest powiedziane, że Hula mając w tym roku 38 lat (wrzesień) nie byłby powoływany na PŚ tym bardziej, że on mimo wieku, mimo gorszej formy dalej bił na głowę wszystkich młodych, a wtedy wiek naszej kadry byłby jeszcze wyższy.

1

@emeu Wiem wiem. Ostatnio mało czasu i brak możliwości zabawy ale mam nadzieję, że na następnej lekcji już będę.

0

@emeu FC Koper.

0

79 zwycięstwo Johannesa Hoesflota Klaebo w zawodach PŚ w biegach narciarskich. Dzisiaj Norweg najlepszy okazał się w sprincie.

80 zwycięstwo w Oslo na królewskim dystansie 50 km? Będzie ciężko ale na pewno Klaebo będzie w to celował.
---
Pod nieobecność Jarla Magnusa Riibera swoje 13 zwycięstwo w zawodach PŚ w kombinacji norweskiej odniósł Austriak Johannes Lamparter.

1

Wczoraj Polska zdobyła pierwszy medal na halowych Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce.

Po srebro w biegu na 60 metrów sięgnęła Ewa Swoboda.
Jest to pierwszy medal Swobody na MŚ. Wcześniej Polka zdobywała medale na HME (w tym złoto), IE (w tym złoto) i na ME (srebro w sztafecie).

Taka mała niespodzianka moim zdaniem to tylko srebro Karstena Warholma w biegu na 400 metrów. Norweg przegrał z Belgiem Alexandrem Doom'em.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?