0

@DonCarletto Zakładam oczywiście tak jak w przypadku Wirtza, że jednak poprowadzi swoją drużynę do złota bo jasną sprawą jest, że jeśli będzie tylko w drużynie to równie dobrze ZP można dać Rodrygo, wygra to samo.

0

@PatrychoO Luuka de Jonga bo on nie zarabiałby tyle co Lewandowski.

1

@Esteban_ Oczywiście wielki wyczyn ale jednak brak LM też robi swoje. Mam nadzieję, że Bayer Leverkusen w przyszłym sezonie w LM pokaże, że nie jest łatwo ich pokonać.

0

@DonCarletto Ja uważam trochę inaczej. Jeśli Real wygra LM to automatycznie Bellingham i Vinicius są faworytami.

Co w tej sytuacji? Brak złota Francji (Mbappe) i Anglii (Bellingham i Kane) i złoto Brazylii moim mocno ustawia Viniciusa w roli dużego faworyta do ZP.
Oczywiście jeśli Vinicius wygra LM i CA ale Euro wygra Francja to wtedy raczej Kylian Mbappe ale w sytuacji kiedy Euro wygra Hiszpania, Portugalia czy Niemcy to Vinicius wcale nie musi być na straconej pozycji, chyba, że Florian Wirtz ale z LM Viniciusa raczej Niemiec nie miałby szans. Tak to widzę, a co więcej? Pogadamy po finale LM albo najlepiej właśnie po Euro i CA.

0

@prokar1 Olympiakos vs Club Brugge?

Byłby bardzo ciekawy i mało możliwy finał patrząc przed sezonem.

2

Chelsea 2-0 angielska Pogoń Szczecin.

Chelsea zachowuje szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Łatwo nie będzie ale kibicuję oby im się to udało.

0

@NeroTFP1 Skoro chcą kibicować Realowi w ewentualnym finale LM PSG vs Real nie zważając nawet na to, że władze ligi mają w dupie Barcę, a Realowi oddaliby wszystko to nie zdziwiło by mnie gdyby w finale Ci sami kibicowali Rybakinie zamiast Świątek.

0

@DonCarletto Jak nikogo? Przecież ja nie mówię, że ZP wygra Chilijczyk czy Kolumbijczyk tylko przy korzystnych wynikach i złocie na CA Viniciusa Juniora to właśnie Brazylijczyk mógłby dostać Złotą Piłkę. I chyba nie powiesz mi, że to niemożliwe?

Real wygrywa LM, LL, a Brazylia CA. Euro np. Hiszpania i myślisz, że Vinicius nie miałby szans?

0

@prokar1 A może dobrze się stało, że Moussa Diaby odszedł z Leverkusen?

Nie mówię, że jest złym piłkarzem bo nie jest i ogólnie lubię go jako piłkarza ale może dzięki temu Bayer zbudował ekipę na mistrzostwo?
Poza tym finansowo Diaby na pewno nie narzeka.

Aha i oczywiście szkoda, że Diaby nie został w Bayerze. Przydałby się ktoś taki żeby skończyć sezon bez żadnej porażki.

1

@JanneAhonen I dodajmy do tego to, że wtedy doszli do 3 rundy ale zaczynali od 2, a więc przeszli tylko jednego przeciwnika, a że to była LKE to mieli szczęście w postaci rozstawienia. W LE by go nie było więc i 3 rundy by (prawdopodobnie) nie było.

1

Nicolas Jackson 2-0 Chelsea! 11 bramka w tym sezonie Premier League.

0

Andrea Belotti strzelił bramkę na 2-1 dla Fiorentiny w meczu z Club Brugge.

Gość, który ma już 30 lat (ale wciąż dobry wiek do gry na wysokim poziomie) strzelił w tym sezonie całe 4 bramki w Serie A, a także 4 w europejskich pucharach, a w poprzednim sezonie w Serie A strzelił całe 0 goli.

Pamiętacie jak Torino wolało za niego 100 mln euro?
Że w tych frajerskich czasach nie znalazł się żaden frajer, który tyle by zapłacił to aż dziwne.

4

@bartas97 Dalej mnie zadziwia to, że "wy" dalej myślicie, że Pogoń zdziała cokolwiek więcej. Z racji rankingu może jedną rundę w LKE by przeszli ale w LE? Wątpliwa sprawa.

1

@MichalZZZ Właśnie, już mniejsza o wszystko ale Wisła Kraków jednak ma kibiców i myślę, że na wielu meczach Ekstraklasy potrafiliby zapełnić stadion przy Reymonta.

Zawsze takich drużyn szkoda ma niższe ligi bo to jest coś co powinno być w Ekstraklasie. Oczywiście Wisła ma kiboli ale kto ich nie ma?

1

@DonCarletto No wiem wiem. Bez Euro Wirtz jest bez szans bo LE to nie LM, a jednak sama Bundesliga mimo, że wygrał ją z Leverkusen, a nie z Bayernem to jednak trochę mniej prestiżowo niż PL czy LL.

Mimo wszystko żeby Wirtz wygrał ZP to nie tylko musi wygrać Euro ale i liczyć, że LM wygra BVB bo gdy wygra ktokolwiek inny to nie zdziwi mnie ZP dla Mbappe, Bellinghama, Kane czy Viniciusa (pamiętajmy, że jeszcze jest CA).

1

@michal26 Tylko problem jest taki, że tą zwłaszcza ligę już wygrali, a w LE jednak jeszcze muszą trochę pobiegać więc siłą rzeczy przy jakiś rotacjach mogą przegrać właśnie w najmniej spodziewanym momencie. Kibicuję by tak się nie stało bo mimo iż bez LM byłaby to sytuacja wyjątkowa gdyby tak Leverkusen przeszło cały sezon bez porażki ale wiem, że będzie ciężko.

PS Pamiętasz Barcę? Oni walczyli o nie przegranie żadnego meczu w La Liga i było prawie pewne, że tak się skończy sezon, eh to Levante. Chyba nikt się nie spodziewał.

0

@DonCarletto Jeśli załóżmy wygrałby z Niemcami ME będąc MVP, a z Bayerem wygrałby mały tryplet plus LM wygra np. BVB (wiem, że mało realne) to ja bym wcale nie powiedział, że Florian Wirtz nie zasłużył by na ZP no bo kto inny? Bellingham? Kane? Gdyby mieli LM można by dyskutować choć i tak uważam, że nie ale w przypadku BVB z LM to chyba tylko Kylian Mbappe mógłby zdobyć ZP nie wygrywając żadnego dużego trofeum. Jednak wtedy trochę głupio nie dać jej Wirtzowi gdyby tak zdobył złoto ME i MVP.

1

@chavez Musi zmienić klub na Real Madryt. Oczywiście wiadomo, że LE to nie LM ale Jude Bellingham nawet jak od pół roku gra kiepsko to i tak jest najlepszy na świecie nie wiedząc czemu.

0

@malicinho Ale to jest piłka klubowa - transfery nie są zabronione. Dlaczego "wy" wszędzie widzicie problem?
Poza tym jeśli dany piłkarz chce opuścić Leverkusen, BVB czy Lipsk na rzecz Bayernu to czyja to jest wina? Może po prostu chcą więcej zarabiać i grać w jednak mocniejszym klubie? Chyba nie wierzysz w to, że nagle Leverkusen czy Dortmund zacznie płacić po 15 mln rocznie?

0

@PatrykBarca Oczywiście, że nie i pewnie przygoda w pucharach skończy się po jednym/dwoma dwumeczami ale sensacje są jednak możliwe i mimo iż wydaje się to niemożliwe to byłoby fajnie gdyby tak się stało.

1

@Matheu12 Jak nie do pomyślenia? Zobacz sobie kto gra w finale Pucharu Niemiec. Oczywiście wydaje się, że ten puchar i tak wygra Bayer Leverkusen ale drugoligowiec jest w finale, a skład półfinałów też zbyt mocarny nie był.

W finale CdR grała Mallorca, który oczywiście gra w La Liga ale raczej jest z dolnych rejonów tabeli i przy takim składzie hiszpańskich drużyn, Mallorca nie miała prawa w tym finale zagrać, a jednak zagrała i wcale nie musieli go przegrać.

W finale Pucharu Anglii mogło być Coventry, które gra w drugiej lidze. Ostatecznie przegrali z United ale samo to, że byli w półfinale to już jakiś niebotyczny cud.

O tym że dawniej w Anglii z samym Manchesterem City w finale wygrywali drugoligowe Wigan nawet nie wspominam.

Oczywiście takich przypadków zbyt dużo nie ma ale masz najświeższe przykłady że i w TOP ligach są sensację co pokazuje przede wszystkim DFB Pokal i FA Cup - tu bez Coventry w finale ale półfinał to i tak bardzo dużo.

0

Chelsea prowadzi z Tottenhamem. Czyżby wszystkie Tottenhamy dzisiaj w dupę?

0

@agaFCB Casper Ruud sam sobie winny. Wystarczyło ograć Kanadyjczyka i ten turniej by wziął.

1

@Cule1234 Ciekawe jak to się zestarzeje. Tzn. nie bardzo widzę Wisłę Kraków w obecnej sytuacji na wiosnę w pucharach ale kto wie czy nie zdarzy się cud i nie awansują do LE lub LKE i z niej nie wyjdą, a wtedy Sobczak będzie wizjonerem.

0

Skoro Wisła Kraków już wygrała. Skoro zdążyliśmy się jako tako (mało czasu było niestety) nacieszyć tym triumfem to zasiadamy i kibicujemy dalej.

Teraz cała La Rambla kibicuję Chelsea, która gra z prawdziwym Tottenhamem, a później wszyscy za Bayerem Leverkusen.

0

@mordini123 Jeszcze wtedy wicemistrz ma Ligę Europy jak sam wygra PP ale wtedy startuje jako zdobywca Pucharu choć wicemistrzem dalej pozostaje.

0

@FcPortoFan1999 Ale zna się na podziałach w europejskich pucharach więc raczej będzie zmuszony mnie poprzez bo coś mi się zdaje, że to ja mam rację.

0

@FcPortoFan1999 Ja się będę upierał, że mistrz gra o LM, zdobywca PP o LE, a 2 i 3 miejsce o LKE. @mekston weryfikacja?

0

@FcPortoFan1999 A czasami wicemistrz nie gra w LKE? W LE z tego co wiem mamy tylko jedno miejsce dla zwycięzcy PP.

1

@Herato Ale teraz będzie miała jedno miejsce ponieważ mamy zmianę formatu LM, LE i LKE, a więc i więcej drużyn będzie w fazach grupowych więc nastąpiły zmiany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?