1

@MichalZZZ Szkoda ale skoro kara jest to trzeba ją odbyć i tyle.

0

@FcPortoFan1999 Szczerze? Nie bardzo.
A dobra, że Wisła vs Widzew?

1

@Lanosss Tak zdobędzie. Jagiellonia mistrzem Polski 2023/24. Ekstraklasa jest nielogiczna ale akurat to jest logiczne.

0

@FcPortoFan1999 Wniosek? To jest Ekstraklasa. Nie żeby coś ale ja niemalże byłem pewny, że to tak się skończy choć przyznaję, że w 97 minucie myślałem, że Pogoń już ma puchar.

1

@NeroTFP1 Oho już się zaczyna, a jeszcze wczoraj wieczorem o to pytałem: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14378661#comment-14378677

Jak się okazuje tak jak było w przypadku Leo Messiego kiedy bił rekordy goli w roku kalendarzowym. Jak pobije to nagle rekordzistów było więcej.

Oczywiście wiem, że to rekord po wojenny ale wcale nie dziwi mnie, że już szukają kolejnych byleby tylko był.

1

@FcPortoFan1999 Gorzej jeśli wtedy odwołali by mecz bo i tak nie miałby on sensu.

0

@FcPortoFan1999 Tylko powiedzmy sobie szczerze - ok, Grosik chciał coś wygrać ze swoim klubem ale idąc do Pogoni musiał się liczyć z tym, że gówno wygra. Tak jak piłkarze idą do Tottenhamu to też wiedzą, że nic nie wygrają nawet mając Kane'a nie potrafili nic wygrać.

3

@Visca_barca Liga sama w sobie może mocna i świetna do oglądania ale właśnie - mając 10 drużyn z TOP-u i taką przewagę finansową nad innymi ligami, że wstydem jest to, że w półfinałach europejskich pucharów mają tylko Aston Villę i to w tym najmniej prestiżowym.

@A4ron Ogólnie nie pokazali w Europie nic nadzwyczajnego i kiedy jeszcze Man City miało po prostu dużo pecha tak Arsenal nie mówiąc już o Newcastle i United nie dojechali kompletnie. Newcastle jeszcze można tłumaczyć grupą śmierci - w końcu dwie ekipy z tej grupy są w półfinale LM, a jedna zagra w finale więc jakiś tam argument mają.
Liverpool ciężko też oceniać bo nie grając w LM jednak bardziej skupiali się na PL choć ta porażka z Atalantą jest bardzo wstydliwa. Koniec końców ostatnie sezony były najlepsze w wykonaniu zespołów Premier League, a teraz kiedy dwie ligi dostaną dodatkowe miejsce w LM to akurat Anglia nie dojeżdżaja (La Liga także i co ciekawe przegrywają nawet z Ligue 1) i miejsca dostaną Włosi i Niemcy.

0

@FcPortoFan1999 Gość niebawem skończy 36 lat. Grał w Polsce, Anglii, Francji czy Turcji.
Nigdy nic specjalnie nie wygrał - Puchar Polski i Superpuchar Polski jeszcze z Jagiellonią 14 lat temu, a więc pewnie nawet tego nie pamięta.

Wiele upokorzeń w reprezentacji Polski i to na dużych turniejach - ME czy MŚ, a do tego gra w Pogoni Szczecin - wiedział z czym to się wiąże. Oczywiście rozczarowanie jest duże ale przejdzie mu i się podniesie.

Pamiętajmy, że Kamil Grosicki jest ze Szczecina także ma we krwi to co się wydarzyło wczoraj.

0

@FcPortoFan1999 No ja też nie liczę na dużo. Nie zdziwi mnie jeśli Wisła Kraków przegra oba dwumecze ale myślę, że przy odrobinie szczęścia w losowaniu jedną mogą przejść, a wtedy to i tak będzie bardzo dobry wynik - jak to brzmi co nie?

0

@Safrani Jeśli postawi dzisiaj na Górnik to wątpię żeby zyskał.

0

@Safrani Dlaczego źle życzysz koledze? Chcesz żeby spał pod mostem?

2

@A4ron Patrząc na to, że Górnik ma 4 zwycięstwa z rzędu w tym pokonali Raków i Śląsk, a więc bezpośrednich rywali w grze o podium i europejskie puchary, a także to, że ostatnie dwa mecze bezpośrednie wygrali z Cracovią i fakt, że Cracovia walczy o utrzymanie to logika Ekstraklasy wskazuje, że dzisiaj wygra Cracovia ewentualnie mecz skończy się remisem.

2

I po tygodniu z Ligą Mistrzów, Ligą Europy, Ligą Konferencji, a także finałem Pucharu Polski dzisiaj znowu wracają rozgrywki ligowe.

Na sam początek mocarna Ekstraklasa. Cracovia vs Górnik i Ruch vs Lech.

W pierwszym meczu najlepszy remis (najlepiej porażka Cracovii ale zwycięstwo Górnika przybliży ich do Europy, a jednak wolę żeby Lech, Legia czy Raków skończyli na miejscach 2-3), a w drugim mimo tego, że lubię Ruch Chorzów i nie chce żeby spadli (niestety utrzymanie dawni przegrali) to jednak mimo wszystko musi wygrać Lech Poznań.

Poza tym gra praktycznie cała Europa włącznie z naszą pierwszą ligą i kandydatem do awansu Arką Gdynia.

1

@JanneAhonen Oczywiście ale bardziej mi chodziło o to, że przy odrobinie szczęścia mogą jeden dwumecz wygrać dzięki czemu zdobyć jakieś punkty do rankingu UEFA i dać to co mogłaby dać Pogoń. Bo wiesz, zagrać dwie rundy i obie przegrać to żaden sukces - po prostu tak wynika z tego, że zaczynają w LE i skorzystają z tzw. spadków, a jeśli udałoby się jedną przejść to już ten wynik byłby nie najgorszy patrząc na to w ten sposób, że Pogoń też miałaby ciężko przejść więcej niż rundę, a przy kłopotach Wisły i tak na więcej ciężko liczyć.

0

@Rl9k1nG Uwielbiam oba seriale szczególnie stare odcinki ale jednak Miodowe lata zawsze na 1 miejscu.

@Joe_Barbaro Nie Halinkę tylko Alinkę aczkolwiek wcale nie uważam, ze to jakaś zła zmiana była. Bardziej myślę, ze chodzi o to, ze byliśmy przyzwyczajeni do "starej" Ali dlatego odczuwamy, że Żakowa wypadła gorzej.

0

@Pressinho Ale to pewnie rekord ligowy i to jeszcze na własnym stadionie ale licząc wszystkie rozgrywki nie ma bata, ze Crevna tyle by uzbierała mając grę w Europie.

4

Gdyby sezon 23/24 zakończył się dzisiaj to Wisła Kraków miałaby rozstawienie w 1 rundzie eliminacji Ligi Europy. Oczywiście wszystko jeszcze może się zmienić ale na ten moment można przy odrobinie szczęścia uniknąć mocniejszych rywali i dostać kogoś przynajmniej teoretycznie słabszego (no może poza Elfsborgiem).

Na rozstawienie w 2 rundzie nie ma co liczyć ale przynajmniej istnieje szansa, że przygoda Wisły w Europie nie musi skończyć się na jednym dwumeczu w LE.

@MichalZZZ @Bobo25 @MesQueUnClub96 @PatrykBarca @HighestInTheRoom @JanneAhonen @FcPortoFan1999 @Sulimo @IronSanHybrid @mekston

2

@Axoon Sabalenka drze się jakby także lubiła na dwa baty.

0

@Herato Ja jeszcze zapamiętałem mistrzostwo Legii Warszawa i grę w pucharach poza Legią i Lechem, Ruchu Chorzów i Zawiszy Bydgoszcz (zdobywca PP), a królem strzelców Ekstraklasy był Marcin Robak.

2

@DonCarletto @BabyGang Aha, w takim razie Bayer Leverkusen ma rekord 21 wieku i są o dwa mecze by pobić rekord ogólny odkąd są europejskie puchary. Będę im kibicował żeby to zrobili choć jednak grając w LE zamiast LM trochę ten rekord nie jest zrobiony na samej TOP-ce ale rekord to rekord.

0

@Danny Gaucho A rekord ogólny bez względu czy z europejskimi pucharami czy bez?

2

@DonCarletto I wcale mnie to nie dziwi. Z tego co wiem to Robert Lewandowski chciał grać w Realu, a Mesut Oezil był kibicem Barcelony.

3

47 mecz Bayeru Leverkusen bez porażki - jak to wygląda w kwestii rekordu?
Najpierw pisali, że jak pobiją Juventus (43) to będą rekordzistami (chyba, że to chodziło tylko o 21 wiek), a teraz widzę że rekord ma Benfica z 48 meczami bez porażki. Czy to jest rekord czy jeśli go pobiją to okaże się, że ktoś inny jest rekordzistą i Bayer musi jeszcze się postarać by go pobić?

Przede wszystkim @Danny Gaucho i @mekston może coś wiedzą więcej?

0

@Mixtape Nigdy?

1

@Herato Aha dobra. Ja myślałem,że chodzi o to, że zdobył 3 mistrzostwa w różnych ligach z TOP 5 lig, a tutaj chodziło o 3 ale mogło to być w jednej lidze.

0

@TR3YWAY Jaka wina Pereza? Kibice Barcy będą kibicować Realowi w ewentualnym finale LM PSG vs Real, a Ty myślisz, że ktoś tutaj na niego złe słowo powie?

2

@Herato Borussia Dortmund vs Bayer Leverkusen

0

@prokar1 Mistrzostwa Europy dla Polski ale tak bardziej realnie to obejrzałbym w finale Francja vs Niemcy.

0

@prokar1 Superpuchar Europy: Borussia Dortmund vs Bayer Leverkusen.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?