Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@mekston Ale i tak do końca nie będzie to to samo dlatego że Robert Lewandowski jeśli dobrze pamiętam zdobył trzy korony króla strzelców samodzielnie, a Kylian Mbappe w LM jeśli w ogóle zdobędzie to będzie ją musi dzielić z Harry Kane'em.
Oczywiście może nic nie znaczący fakt ale jednak coś też mówi o danej sytuacji.
1
@Misiaczek09 Ja tam może się nie znam i ta dziewczyna na zdjęciu chuda nie jest ale jeśli ona jest gruba to ja nie wiem już nic. Chyba, że to zdjęcie tak wyszło i masz jakieś inne to chętnie zobaczę.
0
@heniusss Co moim zdaniem nie zmienia to faktu, że to nie Mbappe chce być do nich porównywany tylko to "Wy" porównując ich albo myślicie, że to ten sam poziom albo sam nie wiem.
0
@heniusss Ale po co? Jeśli Kylian Mbappe nie jest na jego poziomie i nigdy nie będzie to takie porównania są bez sensu.
5
@Kamiloza91 A mnie bawi to, że wszyscy uważają Messiego za GOATA, najlepszego w historii, a mimo to wciąż porównują innych do niego. Po co?
Leo Messi jest najlepszym w historii i nie wiem po co przy każdym kolejnym piłkarzu pisać ile miał ZP w danym wieku.
1
@Ghostface Borussia 2013 i Lewandowski 2013.
1
@mekston Tak, właśnie przykład Liverpoolu pamiętam najbardziej tylko nie pamiętam do końca komu to miejsce zabrali. Evertonowi?
2
@MesQueUnClub96 Kiedyś to jeszcze inne zasady były - ostatnio jeśli ktoś załóżmy z Anglii wygrał LM ale zajął miejsce poniżej TOP 4 to wchodził jaki piąty, a dawniej w tej sytuacji zabierał miejsce czwartej ekipie - to dopiero było "złodziejstwo".
0
@takisobiektos Ponieważ zajęło miejsce w 1-4 w lidze. Jeśli BVB zajmie 4 miejsce w lidze to wtedy Lipsk wejdzie jaki piąty, a Frankfurt nie. Dlatego BVB wygrywając LM musi zająć 5 lub niższe (ale to już nie realne) miejsce żeby kolejna drużyna dostała to miejsce z racji nowego pomysłu UEFY czyli z rankingu UEFA za sezon 23/24.
2
@MesQueUnClub96 Oczywiście w LE mogliby lepiej punktować ale patrząc na fakt, że Niemcy mogliby jako pierwsi w historii mając słabszą ligę od Anglii czy Hiszpanii mieć 6 drużyn w LM to byłbym w stanie to zaakceptować.
Taki pstryczek w nos tym co mówią, że Bundesliga jest słaba.
1
@takisobiektos Tak to działa bo Bundesliga dostała 5 miejsce z rankingu UEFA za ten sezon, a BVB gdyby wygrała LM ale zajęła 5 miejsce w lidze to automatycznie przechodzi ono na kolejną drużynę bo BVB wchodzi jako obrońca tytułu.
0
@PatrykBarca Generalnie to siłę ligi trudno ocenić na podstawie europejskich pucharów dlatego że często w tych pucharach gra od 5-7 drużyn, a ligi jednak mają po 18-20 zespółów i ciężko stwierdzić jednoznacznie czy np. 12 drużyna z Bundesligi pokonałaby podobną drużynę z Włoch lub Francji.
Oczywiście ranking UEFA uwzględnia europejskie puchary ale tak samo punktowanie LE i LKE jak LM jest nie na miejscu. Włosi dużo punktów zdobyli właśnie w niższych ligach.
2
@barcelonaLM Niestety nie będzie. Transferem do MLS wypisał się z gry o Złotą Piłkę ale gdyby jakimś cudem tak było to nie miałbym nic przeciwko.
0
@PatrykBarca Ale co to ma za znaczenie w tym momencie? Lepiej wygrać jedną LM na 5 lat niż 5 razy być w półfinale i ostatecznie gówno wygrać.
Generalnie zawsze najbardziej liczy się to co jest tu i teraz, a te wszystkie rankingi, które mierzą siły poszczególnych lig dobrze, że biorą pod uwagę dłuższy okres niż jeden sezon ale często to co było 5 lat temu ma się już nijak do tego co jest dzisiaj - pamiętaj o tym. Dlatego myślę że BVB i Leverkusen (oby też Bayern) mają w dupie co kto sobie myśli o ich lidze. Oni chcą zdominować ten sezon bez względu co było rok temu i co będzie za rok.
1
W ogóle patrząc pod względem całego sezonu mega zaskoczenie ta Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów.
Najwięksi frajerzy sezonu 2022/23 ( niestety ale tak trzeba nazywać to co zrobili w ostatniej kolejce Bundesligi poprzedniego sezonu), wydawało się drużyna, która dostając grupę śmierci po prostu z niej nie wyjdzie, a tutaj najpierw wygrywa grupę z PSG, Milanem i Newcastle by później ją sobie wygrać.
Następnie PSV, Atletico (kto by się spodziewał, że tak "łatwo" będzie w rewanżu) i wreszcie PSG - może drabinka nie była z tej najwyższej półki ale jednak BVB zrobiła coś fantastycznego.
Gdyby udało wygrać się finał LM niezależnie kto będzie jej rywalem to zrobiliby coś wielkiego choć i tak sam finał to już bardzo dużo.
2
@AmigoBlancos Zwycięstwo Realu wcale nie lepsze, a nawet gorsze. Nie dla Realu Madryt jako zwycięzca Ligi Mistrzów.
0
Najważniejszą sprawą jest to, że Polak - Marcel Lotka może wygrać Ligę Mistrzów!
12
Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów!
1
Go Go Power Rangers i Borussia Dortmund.
1
@HighestInTheRoom Można się śmiać, żartować czy płakać - wiem, że nikomu nic się nie zależy za darmo ale patrząc na karierę Marco Reusa. Na to jaki miał talent i możliwości, co potrafił zrobić na boisku i na to ile miał kontuzji i ogólnie pecha los mógłby mu "oddać" to co "zabrał". Przegrany finał LM 2013, kontuzja przed wygranymi MŚ przez Niemców, brak dużych trofeów z BVB bo właśnie nie chciał odchodzić nigdzie co teraz rzadko się zdarza i po prostu koniec przygody z BVB.
Tak wiem, żaden los mu nic nie da ewentualnie kolejną kontuzję, a Real wygrał już tą LM. Znam to na pamięć. Nic mnie nie może tu zaskoczyć.
1
@Popitek12 Zależy jakiego. Co masz zamiar pić?
0
@FcPortoFan1999 Dlatego właśnie podałem akurat tą trójkę.
Marco Reusa w zasadzie koledzy wyżej opisali. Mario Goetze mimo, że bohater finału MŚ to jednak miał papiery nawet na walkę o ZP (Reus uważam, że też ale to Goetze był tym "niemieckim Messim"), a Schurrle pomimo MŚ i gry w Chelsea często taki pomijamy i niedoceniany moim zdaniem.
0
@Odcinkowy Oczywiście już jest lepszy jednak poczekał bym z tym aż do momentu w którym Florian Wirtz opuści Bayer Leverkusen i Bundesligę.
Nie mówię, że Wirtz będzie słabszy po ewentualnym odejściu z Leverkusen (tym bardziej, że wcale nie musi odchodzić by cokolwiek udowadniać) ale Havertz także miał bić się o najwyższe cele, a póki co mimo iż po średnim czasie w Chelsea znów gra dużo lepiej to tak jakby świat piłkarski trochę o nim zapomniał. Za wiele to o nim się nie mówi, a przecież Arsenal liderem Premier League - w każdym razie cały czas w TOP 3.
2
Pamiętacie te zachwyty nad Kai Havertz'em kiedy grał w Bayerze Leverkusen?
Niemiec potem przeszedł do Chelsea gdzie oczywiście nie grał źle ale jednak nadzieje z nim związane były dużo większe choć bohaterem wygranego finału Ligi Mistrzów jednak został.
Teraz gra w Arsenalu. Mam wrażenie, że Havertz gra jednak lepiej niż w Chelsea, a także statystyki ma lepsze, a mimo to już nie jest o nim tak głośno jak za czasów gry w Leverkusen.
Macie wrażenie, że to jego max czy jeszcze może grać lepiej? I drugie pytanie - czy Florian Wirtz, a więc taki jego naturalny zastępca będzie od niego lepszy?
0
Marco Reus, Mario Goetze, Andre Schurrle - który z tych niemieckich piłkarzy może odczuwać największy niedosyt patrząc na swoje kariery?
Wszyscy byli dużymi talentami, byli bardzo zdolni i mieli swoje duże momenty ale ma wrażenie, że osiągnęli mniej niż mogli. Jak uważacie?
0
@Culer9002 Harry Kane najlepszy? Ciekawa opinia.
5
@Popitek12 Kane, Haaland, Lewandowski, Suarez.
2
A więc kto dzisiaj? PSG czy BVB?
Piękny sen zacznie się dzisiaj kończyć (jutro skończy) czy może dopiero się zaczyna i na pewno jutro nie skończy?
Mimo wszystko, mimo, że kibicuję BVB i Bayernowi, a w ostateczności Borussii Dortmund w ewentualnym der klassikerze w wielkim finale to niestety myślę, że dzisiaj PSG, a jutro Real. Sen się kończy i obudzimy się 1 czerwca z kolejnym pucharem LM Realu Madryt.
0
@Barcasub Nie, nie jest z Wrocławia.
0
@BlackJack66 Dobre ale nie da rady.