Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Culer9002 Ustawiali belkę w lesie i to jest mylące. Ludzie myślą, że to wysoki poziom i w ogóle, a wcale tak nie jest.
Oczywiście ogląda to się bardzo dobrze ale Ci sami co się cieszą z tej belki w kolejnych konkursach się zdziwią ci poszło nie tak, że tutaj taki poziom, a w kolejnym konkursie już tak nie będzie.
1
Wiadomo, że dzisiaj belka w lesie ale fajnie widzieć uśmiechniętego Kamila Stocha po swoim skoku. Myślę, że może trochę awansować.
0
@JanneAhonen I pobił wynik sprzed dwóch sezonów.
5
Maciej Kot minimum 4 punkty! Ależ historia.
0
@swiergol2 Jeśli kogoś kręci jak nie name skaczą po 140 metrów z belki w lesie to ok, nie wnikam.
Dla mnie sport polega też na tym, że są mocni i słabsi.
Tak samo w piłce nożnej. Jeśli zdarzy się mecz City vs Liverpool i obie ekipy są w formie to mamy meczycho, a jak zagra drużyna klasy światowej i kota z szóstej ligi jak ostatnio PSG to dalej trzeba grać i wygrywać. To 9-0 myślisz że ciekawiło kogokolwiek poza kibicami PSG? Zapewne nie ale taki już jest, rywal był gorszy to przyjął 9.
Tak samo w skokach, dla mnie to trochę dramat, że tak sztucznie "wyrównuje" się szanse słabszych. A to jest tylko sztuczne bo poza tym, że sobie pooglądaliście tyle dalekich skoków nie zmieniło nic w ich umiejętnościach. Przyjdzie kolejny konkurs, ustawia normalnie belkę i Kot znowu do 125 metrów nie doskoczy.
A i jeszcze jedno - jakie emocje masz w tym, że Kot skacze 133 metry z belki w lesie skoro i tak wiesz, że zaraz ją obniżą i ten sam Kot będzie miał ciężki żeby wejść do 2 serii?
1
@JanneAhonen Dzisiejszy konkurs właśnie pokazuje jak nabijać duże noty.
Ustawić belkę w lesie, potem najlepsi mają już kilka punktów gratis dodając dużo punktów za wiatr i dzięki temu, że mają już niższą belkę dalej skaczą daleko (przez co zdobywają dużo punktów) ale nie tracą na notach. Taki Embacher dzisiaj zyskał dużo na odległości i na wietrze ale przez noty spokojnie stracił 6-8 pkt do końcowej noty.
0
@Emhyr Jeśli dobrze pamiętam to przed erą przeliczników nikt nigdy takiej noty za jeden skok nie miał ale w erze przeliczników tym bardziej mając wiatr w plecy i jeszcze punkty za obniżoną belkę (dla najlepszych to punkty gratisowe) już nawet w tym sezonie w Ruce jak @JanneAhonen napisał Kraft miał tam note 187,9 i to chyba jest rekord.
5
Stefan Kraft 171,1 pkt po pierwszej serii.
Aleksander Zniszczoł na 4 miejscu i 6 Polaków w 2 serii.
2
@Emhyr W sumie jak nie Zbigniew Boniek, Arek Milik i jednak Krzychu Piątek to nie miał specjalnie kto.
0
Niestety Anze Lanisek przeskoczył Aleksandra Zniszczoła ale Polak po pierwszej serii na pewno nie niżej niż 7 miejsce ale myślę, że w TOP 5 po 1 serii Polak będzie.
0
@swiergol2 Dlaczego pozabijali? Wiesz co znaczy "belka ustawiona pod najlepszych"?
0
@Emhyr Nie no nie chodziło mi, że wyśmiewasz bo wiem, że to dość dziwny obrazek ale po każdym golu jakiekolwiek Argentyńczyka panuje tu ekstaza, a taki wyczyn Polaka w mocnej lidze i mało zauważalny wynik.
0
@Emhyr Argentyńczycy za każdą bramkę są tu tak chwaleni, a Polacy niestety wyśmiewani.
4
Hat tricka Szymona Żurkowskiego w Serie A.
Argentyńczykiem nie jest ale bardziej cieszy mnie tej jego hat trick (4 gole w dwóch meczach z rzędu) niż te 9 bramek Argentyńczyka Suole.
5
Maciej Kot w drugiej serii! Ależ sukces naszego prawie 33 letniego juniora.
0
@bodzio10 Trzech do Kota - myślę, że szanse jednak są.
0
@swiergol2 Tak bo belka powinna być ustawiona pod najlepszych i nią w miarę możliwości nie żonglować, a tutaj podeszli do tego żeby wszyscy sobie skakali daleko z belki w lesie, a komputer obliczy kto tam które miejsce zajmie.
0
@Pressinho Belka w lesie i sobie latają. W sumie już dziwnie było jak nasza pierwsza trójka miała takie noty. Może fajnie się to ogląda ale sportowo bez sensu.
3
141,5 metra Aleksandra Zniszczoła. Nota 164,9 pkt.
Jury tragedia - tak ustawić belkę?
1
@tadzik447 Dla mnie to bez sensu ustawiali tą belkę. Belkę ustawia się pod najlepszego, a nie tak żeby co jakiś czas obniżać i ciągle skoki w jeden punkt.
0
@bodzio10 Teraz już widzę, że źle belka ustawiona. Tragedia.
0
142,5 metra Stephana Embachera. Nota 158,5 pkt i od razu belka w dół.
0
Skoro Maciej Kot ma notę prawie 150 pkt to ile może mieć lider po pierwszej serii? 170? 180?
2
Maciej Kot 148,4 pkt
Klemens Murańka 140,7 pkt
Andrzej Stękała 132,3 pkt
Noty Polaków po pierwszych skokach. Wygląda świetnie co nie? Pytanie na co to wystarczy bo punktów za wiatr w plecy dają dużo. Belka wysoka ale nie wierzę, że pierwsza dwójka nie wjedzie do 2 serii z takimi notami.
0
@PatrykBarca Chory. Na szczęście czuje się już lepiej. Poza tym można chyba czegoś nie zauważyć? Czy nie?
0
@Mixtape Znając życie to i tak bez tych rotacji albo ligę albo LM (może nawet oba trofeum?) wygrają więc nie śmiał bym się z tego za bardzo.
0
@Tollusiek Akurat sprawdzałem ale widocznie nie zauważyłem choć ostatnio kiedy jakiś Argentyńczyk strzelał bramkę to pół strony o tym pisało i nie dało się tego nie zauważyć.
0
Matias Soule strzelił dzisiaj bramkę w meczu Serie A. Bodajże 9 w sezonie. Soule jest Argentyńczykiem prawdopodobnie jednym z największych talentów wszechświata.
Dlaczego nikt już z ambasady o nim nie pisze?
1
Vetle Sjaastad Christiansen wygrywa bieg ze startu wspólnego w zawodach PŚ w biathlonie. Norweg odniósł 6 zwycięstwo w karierze.
Na kolejnych miejscach na podium ponownie jego koledzy z drużyny. Drugi - Johannes Dale Skjevdal i trzeci Vebjoern Soerum.
Obaj zrobili fantastyczny pościg za czwartym ostatecznie na mecie Quentin Fillion Maillet (bezbłędny na strzelnicy) i wyprzedzili go przed praktycznie samą końcówką biegu.
Lider PŚ Johannes Thingnes Boe na 5 miejscu, a jego brat Tarjei na 6. Tarjei Boe miał jakieś problemy na pierwszym strzelaniu przez co stracił około 20 może trochę więcej sekund - mógł być wyżej.
Polacy ciągle nie nauczyli się biegać z karabinem na plecach i do tego celnie strzelać.
To był ostatni start w PŚ przed MŚ. MŚ jak w każdej dyscyplinie trochę zmieniają obraz sytuacji ale według kl. generalnej PŚ to Norwegowie pojadą tam w roli faworytów.
TOP 6 PŚ = 6 Norwegów, a siódmy nie jest obok niech głównie dlatego, że startuje bardzo rzadko (dzisiaj mógł bo mieści się w TOP 25 PŚ) przez zbyt mały limit.
0
@MarioVeB! Grzejesz się? Nic nowego Maniu.