Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Wszystko spoko tylko dlaczego Mashe a nie Bartra w obronie, młody był chyba pewniejszy ostatnio. No coż zobaczymy. Liczę na zero z tyłu I wygraną w dobrym stylu.
2
No no strona się cały czas rozwija. Nie ma co obecnie najlepsza polska strona poświecona zagranicznemu klubowi. Brawo.
0
Tylko czy przypadkiem problemem nie będą absurdalnie wysokie stawki podatkowe? Trzeba by było chyba zwiększyć zawodnikom pensje aby na rękę dostawali tyle samo. Bo jakoś sobie nie wyobrażam wszystkich złotoustych piłkarzy, którzy nagle rezygnują z dużej części uposażenia na rzecz tych mitycznych wartości. Dokładnie nie znam sprawy, dlatego pytam. Jednak wydaje mi się, że we Francji są nawet wyższe podatki niż w Hiszpanii.
0
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Pamiętajmy, że drużyna spisywała się bardzo dobrze pod nieobecność Messiego kiedy na ławce zasiadał Tata. Być może teraz też tak będzie? Może Neymar i Luis eksplodują super formą kiedy poczują, że są głównymi gwiazdami na boisku? Mam nadzieję tylko, że Andres czy Rakieta będą potrafili dobrze obsłużyć naszych napadziorów, tak jak to robi często Messi.
0
ja nie wymagam nie wiadomo czego. Ogólnie gra nie wygląda tak źle jakby niektóre wyniki na to wskazywały. Zawodzi skuteczność z przodu i brak zrozumienia, komunikacji z tyłu.
Mnie osobiście zadowoli jak Barca przestanie frajersko tracić masę bramek.
2
Ten mecz może mieć wyjątkowy wpływ na najbliższe tygodnie. Jest to pierwszy mecz bez Messiego, jest to mecz o ważne 3 pkt. w Lidze Mistrzów. Co najważniejsze uważam, że jest to prawdziwy mecz na przełamanie, bo wybaczcie, ale mecz z Las Palmas nie był takim meczem.
Wygrana w dobrym stylu dałaby pozytywny impuls, zmieniłaby może mentalne nastawienie niektórych zawodników, wprowadziłaby większy spokój i harmonię w szatni. Bardzo ważne też aby wreszcie zagrać na zero z tyłu, chłopaki muszą przerwać ten fatalny cykl meczów gdzie przeciwnicy wchodzą w naszą obronę jak w masło.
Czekam na dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników. Chce widzieć dwóch liderów w ataku biorących ciężar gry na swoje barki, chce widzieć kreatywną pomoc oraz ogarniętego Busiego, no i najbardziej chcę zobaczyć monolit w defensywie i pewnego Niemca w bramce broniącego może nieefektownie, ale efektywnie.
0
Fakt, z przyznaniem orderu dla Franco się zagalopowałem, specjalnie sprawdziłem to dokładnie i rzeczywiście walnąłem kompletnego babola, powielając nieświadomie plotki. Za to jest mi szczerze wstyd. Na swoją obronę napiszę jedynie, że Półwysep Iberyjski to nie jest mój konik jeżeli chodzi o historię. Franco miał zupełnie obojętny stosunek do Żydów. Część można napisać, że darzył sympatią (tzw. szarych ludzi). Drugą częścią wręcz pogardzał. Odnoszę jednak wrażenie, że często jego obojętność była błogosławieństwem dla tysięcy Żydów. Tutaj właśnie upatrywałbym jego ewentualnych zasług, w jego bierności. Można raczej też wykluczyć w przypadku Franco rasizm z uwagi na to kto stanowił jego gwardię przyboczną. Jednak powtórzę nie jestem apologetą Franco. Jak już pisałem wcześniej uważam go za mało inteligentnego człowieka, który summa summarum nie zostawił po sobie wielkiej spuścizny politycznej. Sory za lekki bałagan w tekście, ale się śpieszę i już jestem lekko spóźniony, a chciałem odpisać.
Pozdrawiam.
0
Dalej. podczas wojny Francja-Niemcy na teren Hiszpanii przedostać się miało od 15 do 30 tysięcy Żydów. Na mocy zaś ustaleń pomiędzy rządami Franco i Salazara każdy, kto miał wizę wjazdową do Portugalii otrzymywał automatycznie wizę tranzytową przez Hiszpanię. no i tu mamy pierwszą drobną zasługę Franco mógł nie iść na rękę Żydom.
Niezaprzeczalnym faktem jest działalność hiszpańskiego konsula w Salonikach(zapomniałem nazwiska), który osobiście uratował ok. 500 Żydów. Tak samo sprawa się miała na Węgrzech, tam uratowanych zostało także wiele Żydów. Znów to prawda, że bezpośrednio nie odpowiadał za to rząd w Madrycie, jednak specjalnie sprawy nie utrudniał, a wręcz szedł na rękę. Uważam, że można pisać o 30-40 tysiącach Żydów, którzy chcąc nie chcąc w wichrach wojny zetknęli się z Hiszpanią i dyktaturą Franco. Liczyć tu trzeba wszystkich uciekinierów z Francji do Portugalii przez Hiszpanię oraz o uratowanych Żydach z terenów Węgier, Bułgarii, Grecji, Rumunii. Uratowanych świadomie zostało ich na pewno kilka tysięcy. Nie przez samego Franco, ale przez ludzi mu podległych m.in przez Sanz Briza.
0
Dziękuję za normalne ustosunkowanie się do mojego komentarza. Absolutnie nie zamierzam polemizować co do powodów dlaczego Franco nie wziął udziału w wojnie, bo z tym się zupełnie zgadzam. Co do kwestii ratowania Żydów to jednak mam coś do dodania.
Jak wiadomo Franco był religijnym konserwatystą i często publicznie wyrażał swoja niechęć do Żydów, jednak dawał zawsze do zrozumienia, że chodziło mu o wpływowe kręgi żydowskie, a nie zwykłych, szarych ludzi. Nie mam zamiaru stawiać się w roli obrońcy Franco, bo sam nie należę do jego fanów. Warto jednak poruszyć kwestię jak sytuacja wyglądała choćby wśród zwycięzców wojny domowej. Falanga nie była skrajnie antysemicka jeżeli weźmiemy pod uwagę tamte czasy. Rozróżniali oni raczej "swoich" sefardyjskich Żydów od Żydów aszkenazyjskich. Również różnicowali Żydów pod względem zwykłych ludzi i "zgniłego establishmentu". Napisałeś też, że Żydzi walczyli tylko przeciw Franco, otóż nie. W szeregach Franco walczyli np. rumuńscy Żydzi sefardyjscy. Fakt w 1939 roku został wydany dekret regulujący zasady poruszania się po terytorium hiszpańskim, natomiast w 1941 roku sporządzona została lista Żydów na terytorium hiszpańskim, która jak się przypuszcza, miała być kartą przetargową w rokowaniach z Hitlerem.
0
O co Ci chodzi? Odpowiedziałem gościowi, że napisał brednie twierdząc, że Franco wymordował miliony. Bo to są brednie. Chyba, że uważasz inaczej i możesz podać źródła swojej tezy. Jeżeli nie bronisz tego stwierdzenia, to nie rozumiem Twojego ataku na mój post. Czy Ty już masz jakieś skrzywienie, że wszędzie widzisz apologetów faszyzmu? Z którą częścią mojego komentarza się nie zgadzasz? Co Ciebie tak ubodło chłopie?
Wszystko to prawda co napisałeś o powodach nie przystąpienia do wojny. Dodam od siebie, że rzeczywiście Franco nie był krynicą intelektu. No i co z tego? Jaki to ma związek z moim komentarzem powyżej?
4
Franco wymordował miliony? Chłopie nie kompromituj się i nie ośmieszaj swoją niewiedzą. Tak się składa, że Franco otrzymał odznaczenie Sprawiedliwy wśród Narodów Świata za uratowanie dziesiątek tysięcy Żydów i nie tylko. Nie poparł Hitlera i nie przystąpił do działań wojennych. Bredzisz. Najpierw do książek potem do komentowania. Oczywiście gen. Franko nie był postacią krystaliczną i można mu wiele zarzucić, ale sory Twój tekst jest idiotyczny.
0
Moi drodzy tak być nie może, ewidentnie to władze ligi oraz zakonspirowani kibice Barcy dokonali zafałszowania wyniku... Przecież inaczej nie można wytłumaczyć dyspozycji "Królewskich".
2
Real po prostu nie lubi być pierwszy, on lubi nieustannie podgrzewać atmosferę.. taki fetysz ;)
0
No i wylądowaliśmy...Brawo...
2
Brawo Totki jazda z $hity! Stary Ajax robi całą grę w północnym Londynie :)
7
haha Dobry trolling to udany trolling. Twój się udał :)
0
Za znawcę się nie uważam. Porównanie do Valdka z początku kariery nasuwa się samoczynnie i uważam, że nie jest przesadzone. Fakt obrona fatalna, ale Niemiec nie wyjmuje absolutnie nic oprócz tego co leci prosto w niego. Chłopak ma potencjał, ale teraz ma słabą formę i widać, że te bramy za kołnierz odbiły się na jego psychice. Brawo obecnie nr.1 i tyle.
0
Niemiec w bramce jak Valdek za "najlepszych" lat, czyli jeśli piłka strzelona w światło bramki po drodze go nie obije to brama murowana. Wiem, wiem jest i tak lepszy i bardziej perspektywiczny niż Valdek w jego wieku, jednak nie daje tej pewności z tyłu i niedługo wszyscy będą próbować ładować nam bramy z połowy boiska.
0
Nie mam pytań. Przyznaję się bez bicia, że się bardzo myliłem przed meczem. Cóż trzeba ten wynik wziąć na klatę i tyle. Jednak co by nie mówić to trochę wstyd.
1
Co fakt to fakt, samą prawdę piszesz. Z której strony nie patrzeć to Barca jest absolutnym hegemonem ostatnich 10 lat w europejskiej piłce, co skutkuje olbrzymim napływem kibiców. Ludzie w dużej masie często podążają za pewnymi trendami, niekoniecznie pozytywnymi. Człowiek ma też taką naturę, że bardzo szybko się przyzwyczaja do dobrych, przyjemnych rzeczy i przeważnie reaguje wybuchem agresji kiedy mu się te rzeczy odbiera chociaż na chwilę ;)
5
Czy to taka rewelacja to się okaże. Nie chcę absolutnie lekceważyć przeciwnika, ale póki co to pokonali oni słabe Levante i Vallecano, zremisowali u siebie 3:3 z Las Palmas oraz ograli będącą w wyraźnym kryzysie Seville.
Jak ca Celtę jest to oczywiście wyśmienity początek sezonu, jednak nie demonizowałbym tak bardzo przeciwnika. Jeżeli Barca podejdzie do tego meczu skupiona i co najważniejsze nasi napastnicy będą skuteczni, to ja jestem spokojny o wynik. Oczywiście może się zdarzyć niespodzianka i Barca zremisuje ten mecz. Ja jednak jestem umiarkowanie pewny wygranej.
6
Mimo iż nie znoszę klubu z Bawarii, to jako wierny kibic reprezentacji narodowej niezmiernie cieszy mnie wczorajszy występ Lewego. Robert kolejny raz zapisuje się w historii piłki nożnej. Pięć bramek w dziewięć minut to kolejne niesamowite dokonanie po czterech bramkach strzelonych Realowi w półfinale Ligi Mistrzów. Wystarczy wspomnieć, że nikt od czasów Puskasa dokładnie 1960 roku nie zdobył tyle bramek na tym etapie tych elitarnych rozgrywek. Teraz Lewy znowu zadziwia.
Jeżeli nasza dziewiątka wstrzeli się z formą na czerwiec przyszłego roku i do tego dojdzie dobra dyspozycja Arka, to możemy mieć najlepszy atak tego turnieju. Nie, nie przesadzam. Wszystko zależy od formy. No i oczywiście nie dopuszczam do siebie myśli, że Polaków może zabraknąć na boiskach Francji.
Dlatego należy życzyć naszym napadziorom dużo, dużo zdrowia i liczyć na ich wysoką formę na koniec sezonu.
5
Alen może sporo skorzystać na tym wypożyczeniu. Dobrze, że włodarze klubu zawczasu przekonali jego ojca. Ciężko jest się rozwijać grzejąc ławę.
0
Czy zagra już tej jesieni, czy też dołączy do zespołu dopiero w styczniu to ja go widzę z siódemką na plecach. Każdy inny jego wybór będzie dla mnie lekkim zaskoczeniem.
0
Na Niemca chyba spadła klątwa Valdesa z początków kariery. No jakbym widział Valdka, wyciągnie kilka średnich/trudnych strzałów potem puści totalnego babola. Bravo między słupki po powrocie do zdrowia.
3
W sezonie takie mecze się zdarzają. Ważne są dzisiaj 3 punkty zdobyte jak najmniejszym nakładem sił. Real wczoraj też grał bez kilku kluczowych graczy i nie wyglądało to dobrze.
0
Neymar dzisiaj póki co zupełnie nie ogarnia.
0
Pełna zgoda. Dodam, że nc+ nie była na straconej pozycji w tych negocjacjach jako hegemon telewizji satelitarnej w Polsce. Dla Eleven zależało aby dotrzeć do jak najszerszego grona klientów aby wreszcie móc zarabiać kasę. Osobiście się cieszę, że wstrzymałem się z przedłużeniem umowy, która kończy się w październiku. Teraz będzie klarowna sytuacja co i za ile. No i fakt kwota 7,50 za prawa jakie posiada Eleven nie byłaby kosmicznie wygórowana.
0
Dokładnie tak, czasami skutkowała jedynie groźba zerwania umowy i kilkukrotne odrzucenie kolejnych rozmów telefonicznych. Tak już jest świat skonstruowany, że aby nie dać się wykorzystać trzeba być czujnym i przebiegłym.
1
Nie nie mają. Jestem abonentem cyfry od 1999 roku i wiem co mówię. Wystarczy tylko nie dać robić się w bambuko i podpisywać z marszu wszystkiego co podstawiają pod nos.