0

Pożyjemy zobaczymy. Ja liczę na uniewinnienie. Kwestia wpłacenia konkretnej kwoty była wyrazem dobrej woli, takie zagrywki się robi, nie oznaczają one jednak, że ktoś ma coś na sumieniu. Dopóki nie ma wyroku człowiek jest niewinny.

1

Mi też, zgoda. Ogólnie histeryczna reakcja jest charakterystyczna dla młodych ludzi, którymi majtają emocje. Deklaracje o odejściu od klubu niektórych kibiców wybitnie zabawne :)

0

Mati jesteś rozsądnym człowiekiem, nie przystawaj do tego chóru bólu d... Co do malwersacji to się zobaczy. Z prawnego punktu widzenia, biorąc pod uwagę (co prawda) szczątkowe informacje, które były dostępne na tej stronie uważam, że jest raczej pewne uniewinnienie.

3

To trzymaj się i szerokiej drogi. Jeżeli rezygnujesz z klubu bo nie wygrał Twój kandydat to zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko. Ochłoń zanim zaczniesz pisać takie deklaracje.

6

Oho młodzi gniewni zwolennicy Laporty w ataku z ogromnym bólem dolnej części ciała. Cóż moi drodzy, spazmy i histeria przejdzie i się przyzwyczaicie. Dodam też, że Barca ma najliczniejsze grono kibiców, ale również najbardziej roszczeniowe, naprawdę uwierzcie mi, że wiele klubów chciałoby mieć takie straszne problemy jak Barca.
Pozdrawia was sympatyk Bartka ;)

0

Spokojnie, weź głęboki oddech. Jest bardzo dobrze a może będzie lepiej. Kibice Barcy to królewny marudzące, że śpią na ziarnku grochu...

7

Grupa klakierów może się drzeć ile sił w płucach, ale zapewniam Ciebie, że nie będzie to miało znaczącego wpływu na wynik wyborów.

2

Ja też, nie ma to tamto galaktyczne wzmocnienia. A tak na poważnie to Danilo im się jednak udał.

2

Czy sprawiedliwie? Ciężko mi to ocenić. Holender jest bardzo apodyktyczny, nie znosi sprzeciwu i polemiki. Falcao też musiał się pogodzić z grą w rezerwach i też mu to nie odpowiadało. Niech Valdek dla swojego dobra idzie do jakiegoś średniaka i powoli dbudowuje formę.

2

Holender wprowadzał Valdka do Barcelony, dobrze zna jego potencjał. Obecnie ocenił, że jest za cienki na pierwszą druzynę i tyle. Kazał mu więc dalej grać w rezerwach na co pewnie Valdek nie chciał się zgodzić, bo jak to była gwiazda Barcy w rezerwach? No to go pożegnał. Krótka piłka.

2

Valdek sam sobie zgotował taki los. Van Ghal jest znany z twardej ręki i Valdek powinien o tym pamiętać a nie strzelać fochy. Holender bez powodu by go nie wywalił.

0

Bardzo mnie cieszy, że ktoś zna się na sytuacji kadrowej Ajaxu! Fakt od Serero nie można za wiele więcej wymagać, ale mógłby czasami szybciej wyprowadzić piłkę do przodu. Kishna nazywany powinien być zawsze kiszką, bo tak gra. Dlatego liczę tylko na El Ghaziego z tej dwójki. Skrzydłowi w Ajaxie to problem. Ciekawe jak się sprawdzi nowy nabytek niemiecki? Shone to mój faworyt! Fakt wcześniej o nim nie wspomniałem ;) Pamiętajmy jednak też o utalentowanym Bazoerze, któremu brakuje ( wg. mnie) tylko kilku szlifów.
Blind odszedł no i pewnie odejdzie teraz Jasper do tej samej drużyny. Ciężko będzie obsadzić po nim bramkę. Szkoda, że co sezon odchodzą najlepsi, ale na to nie ma rady... mam nadzieję, że tylko póki co nie ma na to rady.
Ja się ciesze małymi sukcesami jakimi niewątpliwie są kontrakty Johnnego Heitingi no Gudlejego. Liczę, że Ajax nie wylosuje teraz Fenerbahce i zagra w LM! Pozdro idę oglądać Lecha.

0

Brakowało charakteru, walki i doświadczenia. W sumie brakowało i brakuje kilku jeszcze rzeczy, ale to nie miejsce i czas, aby o tym pisać. Mam wielką nadzieję, że takie doświadczenie wniesie Johnny. Mam nadzieję, że El Ghazi wreszcie zacznie dostrzegać innych zawodników, że Klaassen wejdzie na poziom na który ma predyspozycje, że Serero nauczy się grać do przodu no i że Sonogo, Younes, Dijks nie będą transferowymi kulami w płot. Pozdrawiam "part-time" kibica Ajaxu!
Ps. Arka jestem oczywiście pewny.

2

Dobór składu na konkretne mecze jest w rękach Lucho. Chociaż zgodzę się, że można by było pokusić się o nieco częstsze wpuszczanie młodych na słabszych przeciwników.
Co do Ajaxu to ja jestem jak najbardziej świadomy złożoności problemu. Kibicuje im nieustannie tak długo jak Barcelonie i wiem jak bardzo prestiż ligi holenderskiej spadł i niestety spada. Napisze też szczerze, że wku... mnie to niesamowicie, ale ciągle wyglądam lepszych czasów. Powrót Johnnego H. czy zakontraktowanie Gudeljego daje mi minimalną nadzieję na lepsze czasy, bo ostatni sezon był fatalny. Sonogo czy Younes to niewiadome.
Trzeba zauważyć, że Lucho znalazł pozycje dla Roberto na DM i gra tam przyzwoicie. Tylko jakie chłopak ma szanse na regularna grę przy Busim?

1

Nie będę ukrywał, że już od pewnego czasu zraziłem się do wypowiedzi Pana Cruyffa no i przez to do jego osoby. Tym razem jednak mogę zgodzić się z większością przytoczonych tu wypowiedzi Legendarnego Johana.
Fakt 80 milionów za Pogbę to absurd, jednak trzeba pamiętać, ze poluzowano więzy dla niektórych "kasiastych" klubów i nie wróży to powrotu do normalności, wręcz przeciwnie. Pamiętać tez trzeba, że póki co to jego faworyt na prezydenta najmocniej naciska na transfer gwiazdora Juve. Oczywiście nie licząc kibiców, którzy by chcieli "bogu świeczkę i diabłu ogarek", czyli kontraktować gwiazdy, płacić bajeczne apanaże dla obecnych zawodników i przy tym wprowadzać do pierwszej jedenastki wychowanków. Brzmi to rewelacyjnie tylko tak się nie da. Obecna polityka tak szeroko krytykowana przez Legendę z Holandii stara się znaleźć "złoty środek" polegający na wypożyczeniach, jednak faktycznie i to ma swoje wady.
Pan Cruyff jakby nie zauważał, że obecne czasy trochę się zmieniły od tych z lat 90tych. Teraz polityka tych największych opiera się na tu i teraz. Popatrzcie na taki United, który prawdopodobnie zmieni połowę pierwszej 11 w jedno okienko. My tą drogą nie idziemy, dokonujemy drobnych korekt. Staramy się wprowadzać jednak małolatów. Niektórzy chyba muszą zdjąć klapki z oczu i rozejrzeć się dookoła jak to wygląda. Wtedy Barca nie wygląda na diabła.
Bo oczywiście można pozostać przy filozofii, historii ( przy okazji kurczowo trzymać się bilansu budżetowego) jak np. Ajax.
Tylko zobaczcie gdzie to niestety Ajax zaprowadziło.

2

Tak, tak zagłosuje na gościa, który chciał zablokować jego transfer i chce wcisnąć na "doradcę" wszystko wiedzącego Holendra, który będzie wytyczał kierunek. Potrzebne mu to jak rybie ręcznik.

4

Brawo Lucho, bardzo dobry wywiad, odpowiedzi z klasą. No to chyba ostatecznie rozwiały się wątpliwości niedowiarków od Laporty jakoby Bartek miał wymyślić tylko sobie, że Lucho chce Ardę! Tylu było tu próbujących odwracać kota ogonem.
Odpowiedź co do spotkania z Abidalem też klasa. Swój chłop, trzyma fason.

5

Nie chce być adwokatem użytkownika Skubi07, ale wyobraź sobie, że potrafiłbym wymienić wielu stałych użytkowników na tej stronie, którzy nigdy nie sympatyzowali z populistą Laportą. Twoje generalizowanie jest dosyć nielogiczne. Tak moda się zmieniła, ale powtarzam jest wielu użytkowników ( w tym ja), którzy nigdy nie wstydzili się i dalej nie wstydzą, że popierali Rosella a obecnie Bartka.

1

Co kto lubi, dla mnie kołnierzyki dodają klasy.

8

Tak mało? A co tam, jak się bawić to się bawić ja twierdzę, że zapłacili bilion! Ja wliczyłem w tą kwotę wszystkie byłe, obecne i przyszłe procesy, które będą skutkować katastroficznymi karami, odszkodowaniami, nie wspominając już odsetek.

2

Uwielbiam tego typu argumenty. Pokaż mi mój drogi Panie gdzie w historii Barcelony był taki wysyp talentów jak za czasów Pepa i Laporty? Nie ma? ojojoj...To jednak pie... o La Massi, która wypluwała będzie genialnych wychowanków jak tylko obali się złego Bartka można miedzy bajki włożyć?
Oczywiście jest kilka rzeczy, które można poprawić w prowadzeniu II ekipy. Jednak fani Laporty mnie w tym momencie wręcz wyjątkowo śmieszą ponieważ wskazują tutaj Cruyffa jako "mentora", którego trzeba koniecznie słuchać. Akurat Johan spier... kompletnie porównywalną szkółkę Ajaxu. Ajax dopóki nie dopchał się tam Cruyff radził sobie całkiem dobrze w tej materii, od jego przybycia wszystko poszło się...
Specjalnie przywołuje tutaj Ajax, ponieważ właśnie ten klub jest wiecznie porównywany sposobem szkolenia wobec FCB. Pamiętasz pokolenie 1995-1996 Ajaxu? To też była genialna ekipa wychowana w stajni Ajaxu. No i co? Do tej pory wielki ...mimo, że Boski Johan od 5 lat trzyma wodze...Zdążył co prawda przekręcić kasę ze swoją rodzinką i zdradzić interesy Ajaxu!
Co do Twoich argumentów to młodemu Chorwatowi lekko się w głowie poprzewracało po przejściu do FCB i ktoś powinien wziąć go w karby! Adama, Samper i Sandro to większe i mniejsze talenty. OK. Tylko gdzie mają grać i za kogo? Bagnack i Grimaldo mnie osobiście nigdy nie przekonywali, być może się nie znam.

0

Nie wziąłem jeszcze jednaj rzeczy pod uwagę, być może Martino zwolnił go z obowiązku pressingu? Być może. Być może miał być wolnym elektronem i mieć wolna rękę. Ok. Jednak i tak podtrzymuję, że oczekiwałem więcej walki i zaangażowania od Leo.
Trochę mi go zarazem szkoda bo krytyka spadnie głównie na niego. Takie są niestety konsekwencje bycia na szczycie.

0

Zgoda, dokładnie to samo napisałem w innym poście. Leo w Barcelonie, a Leo w reprezentacji to zupełnie inny piłkarz. Być może Martino zwolnił go z obowiązku pressingu, być może nie potrafi go zmotywować. Tak czy inaczej Messi znowu jak w poprzednim sezonie spacerował, co mnie osobiście irytowało. Widać Martino nie potrafi odpowiednio zagospodarować Messiego.

0

Ok, masz sporo racji. Również nie uważam, że Messi jest odpowiedzialny za przegraną. Na taki wynik złożyło się wiele elementów. Osobiście jednak najbardziej nie lubię jak zawodnicy przechodzą obok meczu. Można przegrać, ale po walce. Moja jedyna pretensja do Leo jest właśnie taka, że znowu spacerował, znowu odpuszczał pressing, walkę.
Widocznie Martino nie potrafi go tak zmotywować jak Luis, bo w Leo w Barcelonie to zupełnie inny zawodnik. Oczywiście dopuszczam do siebie argument o zmęczeniu sezonem, niemniej jednak znowu widziałem Leo, który tak jak w poprzednim sezonie odpuszcza. A jak kapitan nie ciśnie, nie walczy to i inni zawodnicy lekko opadają na duchu. Reszta zawodników zawsze będzie zerkała w stronę Messiego jak nie idzie.
No i nie zgodzę się do końca, że był to mecz bardzo wyrównany. Argentyna miała swoje sytuacje, jednak to raczej Chile przez większość czasu kontrolowało grę i tempo. Często zamykali Argentyńczyków na ich połowie a ci potrafili tylko rozpaczliwie wybijać.
Chile pokazało to co właśnie zarzucam Messiemu. Walczyło do końca, widać było zaangażowanie, widać było że grają dla kibiców. Oczywiście wygrali po karnych, jednak ich gra mi bardziej zaimponowała.
Ciągle uważam Leo za najlepszego zawodnika świata, jednak pozostanę przy swojej opinii, że kolejny raz nie udźwigną do końca presji finału, presji obowiązku bycia tym decydującym. Nie jest to do końca jego wina, ale niestety świat nie jest sprawiedliwy.

0

Masche zawsze będzie bronił w każdy możliwy sposób Leo. Nie dziwię się jest jego przyjacielem, a przynajmniej bardzo dobrym kolegą. Ja jednak co innego często widzę na boisku. To właśnie Masche przekazuje wskazówki od trenera, to właśnie Javier często klaszcze, gwiżdże, podchodzi do każdego z osobna i szepcze coś na ucho. To właśnie on powinien być w sposób naturalny wyróżniony opaską. Zrobiła się niezdrowa moda, że kapitanem zostaje piłkarz najbardziej popularny. Uważam, że szkodzi to również samemu Messiemu. Po pierwsze daje kolejny argument do krytyki( bo materiałem na kapitana nie jest i nie będzie), po drugie jeszcze bardziej niepotrzebnie go obciąża psychicznie, a śmiem twierdzić obserwując Leo, że jest typowym introwertykiem. Człowiekiem spokojnym, lubiącym pozostawać na uboczu, on nigdy nie stanie się wbrew sobie ludzkim dynamitem jakim był Puyol!

0

Znowu nie zrozumiałeś czy się zgrywasz? Dlatego kapitanem powinna być osoba najbardziej odporna psychicznie, a nie osoba, która pierwsza spuszcza głowę!. Jest mała grupa ludzi, którzy w trudnych sytuacjach potrafią wziąć odpowiedzialność na siebie. Takim naturalnym przywódcą był w Barcelonie Puyol, taki typ człowieka to skarb i nie zawsze można kogoś takiego wskazać z powodu braku odpowiednich ludzi. Jednak w Argentynie jest taki człowiek i nazywa się Javier Mascherano.
Powtarzam nie ma obowiązku bycia kapitanem.

1

Co to za argument? To po co jest kapitan? Piłkarze to też ludzie, to nie są roboty. Potrzebują czasami wstrząsu, czasami otuchy, czasami rady. Kimś takim na boisku powinien być właśnie kapitan. Miałeś przykład Puyola w Barcelonie. Czego nie rozumiesz?
Jeżeli Leo jest sam za słaby psychicznie, jeżeli jest typowym introwertykiem, to nie powinien być kapitanem. Proste.

2

Większość z Was nie rozumie do końca sedna krytyki autora tekstu i osób zgadzających się z jego tezami. Ja Was staram się zrozumieć, uwielbiamy Messiego i od razu część reaguje atakiem na osobę krytykującą, wskazując (skądinąd słusznie) inne powody porażki w finale.
Autor i osoby krytykujące Messiego nie chcą zepchnąć całej winy na Leo. Tylko od najlepszego zawodnika na świecie, który został jeszcze do tego wyróżniony opaską kapitańską wymaga się większego zaangażowania.
Jak drużynie nie idzie to kapitan powinien krzyknąć, zmotywować, a Leo spuszcza głowę i swoją grą jeszcze bardziej deprymuje drużynę. No i to jest właśnie zarzut wobec Leo. Swoją postawą zamiast motywować podcina skrzydła.
Niestety takie jest życie. Jesteś najlepszy na świecie to ludzie będą wymagać od ciebie więcej niż od przeciętnego zawodnika, szczególnie jeżeli jest to finał wielkiej imprezy sportowej!
Szczególnie jeżeli ludzie widzą, że w Barcelonie przestał spacerować i można Leo zmusić do harówy w odbiorze i pressingu.
Można pisać, że nie był i nie będzie typem lidera. OK! To niech opaska powędruje do kogoś kto nim jest, w kim w naturalny sposób ludzie widzą takiego lidera! Czy istnieje jakiś przymus bycia kapitanem? Nie. Leo otrzymał opaskę za osiągnięcia sportowe nie za charakter. Nigdy nie będzie świetnym kapitanem mimo, że jest wybitnym zawodnikiem.

0

Gorzkie słowa, ale bardzo prawdziwe. Bronienie Leo jest śmieszne. Messi na kapitana się zupełnie nie nadaje, nie inspiruje, nie zagrzewa do walki. Leo znowu spacerował po boisku, znowu w irytujący sposób stawał w miejscu po stracie piłki.
Taka jest niestety smutna prawda. Opaska powinna trafić do Masche, bo to on i tak jest prawdziwym kapitanem i przywódcą, a Messi to niestety tylko figurant.

2

Bravo dla Bravo! On rzeczywiście zasłużył!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?