Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Wszyscy będą pluć na zarząd (po części słusznie), ale mam wrażenie, że to ojczulek Juniora jest pazerą i to on grał główne skrzypce przy negocjacjach transferu. Zobaczcie jak to wyglądało, kilka firm mające nie do końca wyjaśnione prawa do wizerunku małolata. Wszyscy zainteresowani Brazylijczycy już od dawna zacierali ręce na myśl ile to kasiory zarobią na Juniorze. No i kiedy doszło co do czego poszli tam na noże i siekiery. Stąd pozwy, pretensje, jakieś durne klauzule, koks, dziwki itd.
Czy można było przeprowadzić ten transfer bez ubabrania siebie i klubu? Nie wiem, być może. Jednak osobiście w to wątpię, kiedy spoglądam na facjatę Neymara Seniora i kiedy wychodzą na jaw kolejne genialne zapisy umowy z N&N.
Myślę, że zarząd płaci wysoką cenę za to, że dał się za daleko zapędzić licytując z Realem. Gadki o tym, że Junior chciał od dzieciaka grać tylko w Barcelonie, zostały dorobione na poczekaniu. Dokładnie odwrotnie śpiewałby sam Neymar z ojcem jakby to Real zaoferował więcej komu trzeba pod stołem.
0
Ja doskonale rozumiem kwestię niskiej klauzuli. Chodzi mi tylko o to, aby komuś nie przyszło do głowy zakomunikowanie dla Marca, że chcą go sprzedać, aby pozyskać środki na głośne nazwisko. Nie raz, nie dwa z powodu zamieszania w klubach, wymiany na szczeblach władzy podejmowane były irracjonalne decyzje. Widzę, że się trochę zaplątaliśmy :) Zgadzamy się, że Marc musi zostać i na tym zakończmy. Pozdrawiam.
0
Odniosłem się do tej części Twojej wcześniejszej wypowiedzi: "Bartra i Pedro i już masz 30". Bartra musi zostać. Myślę, że Luis też nie chce go oddać. Istnieje co prawda niewielkie, ale jednak, zagrożenie że Marc może paść ofiarą licytowania się kandydatów na kupienie największej gwiazdy. Wtedy rzeczywiście ktoś może popełnić ten błąd i sprzedać go dla kasy.
7
Absolutnie nie wolno oddać Marca za czarnego Francuza! Mathieu (32 lata) i Tomek na jesieni skończy 30 lat. Po co sprzedawać perspektywicznego wychowanka, który zaangażowaniem i oddaniem dla klubu przypomina mi Puyola, aby kupić rozkapryszoną gwiazdeczkę. Pogba ok, ale nie za taką cenę i nie za cenę Marca. Sprzedać Marca i co? Za rok, dwa znowu szukać obrońcy, albo dwóch? Po co?
2
Tak to prawda. Wielkie brawa dla fanów Borussii. Prawdziwych kibiców poznaje się w biedzie.
20
Jeżeli nie zdarzy się jakiś cud to Brazylia o wiele wcześniej niż to planowali będzie miała wolne. Bez Neymara z przodu ich atak wygląda słabo nawet w porównaniu do Kolumbii, Urugwaju, a przy Argentynie wypadają bardzo słabo.
Z drugiej strony mawiało się kiedyś, że nazwiska nie grają. Dunga ma szansę udowodnić, że nadaje się na selekcjonera Brazylii.
2
Widzisz wszystko by było ok, gdyby Pan Johan umiał powstrzymać się od komentowania posunięć zarządu i ograniczyłby się do bycia legendą, symbolem. Tylko do tego nie jest mu potrzebna posada w klubie. Jego doradztwa w Ajaxie nie przynoszą za wiele pożytku a wręcz przeciwnie. Sam nie jest krystaliczny, a jego teorie się nie sprawdzają w praktyce. Ja rozumiem, że łatwo i przyjemnie jest uwierzyć w romantyczną wizję klubu złożonego z samych wychowanków grających za czapkę gruszek, w czyste koszulki itd. Tylko jest pewien problem. To już nie jest XX wiek.
No i dla plujących na obecny zarząd radzę podliczyć sukcesy wszystkich sekcji sportowych. Może się okazać, że sportowo Barcelona wygląda bardzo dobrze.
No i jeżeli ktoś mi wyskoczy z argumentem o korupcji, to polecam zapoznać się z nagłym wzbogaceniem się firmy Cruyffa w 2012 roku na sprzedaży projektu szkolenia młodzieży.
Świat nie jest czarno biały.
1
Spokojniej i grzeczniej. Sam nic nie wiesz chyba o historii...Widzisz reagujesz emocjonalnie zrównując postać Johana jako trenera i piłkarza do działacza sportowego. Mnie obchodzi co robi w Ajaxie bo zależy mi tym klubie tak samo jak na Barcelonie. Cruyff kręci lody w Ajaxie i taka jest prawda! Fakt, że Ciebie prawda boli mnie zupełnie nie obchodzi. Podaj jakieś argumenty na jego obronę jak jesteś taki mocny w gębie! W 2010 roku przyszedł do Ajaxu bo go słusznie pogonili z Barcelony.
Miał robić wielki projekt szkoleniowy, skupiać w Ajaxie osoby zasłużone. Tacy ludzie jak Ty uniesieni romantyczną wizją skakali z radości! Jak to wygląda po 5 latach? Bardzo słabo! Z tego trzeba dziadzia rozliczać. Z faktów a nie obietnic dla otumanionej tłuszczy wycierającej sobie pyski tanimi populistycznymi hasłami! Rozliczać z tego, że działał z rodziną na szkodę klubu z Amsterdamu! Trzeba mówić tym, że jego projekt to wielki niewypał i liczba wychowanków i zdolnej młodzieży zmniejszyła się drastycznie.
Teraz większość kibiców Ajaxu, którzy są (jak ja) na dobre i złe z tym klubem od 20 lat ( wszyscy się znają bo jest nas garstka nie jak tutaj) chcą aby ten dziadzia już odszedł. Ciężko znaleźć pozytywne opinie na temat jego działań, ale rozumiem, że do ciebie to nie dociera.
Łatwo się w tych czasach mienić wielkim kibicem co to strasznie zna historie bo poczytał wikipedię haha Podejrzewam, że jeżeli Ajax za 4-5 lat zdobyłby LM to zaraz na ich stronie też byłby wysyp wielkich kibiców z 20-30 letnim stażem. Daruj sobie te wyskoki z takimi argumentami.
Ps. Era Cruyfa minęła wraz z nastaniem XXI wieku. Trzeba oddać mu cześć jako piłkarzowi i trenerowi, ale nie wolno przymykać oczu na jego obecne działania. Klub jest najważniejszy!
5
Cruyff to stary dziadza co kłapie na lewo i prawo swoje "mundrości". Niech się lepiej wytłumaczy z postępowań i nieustannego niszczenia Ajaxu przez jego człowieka Tscheu La Linga,albo niech się wytłumaczy z przekrętów jakie zrobił razem ze swoją rodzinką w 2012 roku sprzedając plany dotyczące rozwoju młodzieży właścicielowi meksykańskiego klubu Chivas. Nie dla tego człowieka! Jego głośne pierdzenie to tylko pierdzenie. W Ajaxie obstawił się kółkiem wzajemnej adoracji i to samo znowu będzie w Barcelonie! Nie dla tego człowieka! Laporta to czysty populista dlatego też sięga po tego dziadzia, pasuje do jego retoryki jak ulał no i do siebie też pasują.
0
Tak, tak szczególnie stary Cruyff potrzebny jest Barcelonie jak rybie ręcznik.
0
Ludzie czym wy się podniecacie. Niemcy grają z ekipą Gibraltaru, ta reprezentacja przyjęła od naszych Orłów 7 do 0...a kiedyś zdarzały się wyniki dwucyfrowe.
2
Dokładnie tak! Od samego początku do samego końca wierzyłem w Lusia! Od czasu kiedy przejął drugą drużynę po Pepie wiedziałem, że muszę go kiedyś zobaczyć na stanowisku pierwszego trenera. Być może byłem kierowany wielką sympatią do Enrique (21) jako zawodnika, bo był on moim idolem. Niemniej jednak okazał się strzałem w dziesiątkę. Ogólnie rzecz biorąc i podsumowując wszystkie za i przeciw, to zarząd nie wypada tak źle jak go malują.
1
Co fakt to fakt, mój ulubieniec był w drugiej połowie najlepszym zawodnikiem na boisku. Arek jest już teraz wielką pociechą reprezentacji jak i Ajaxu, a na pewno będzie jeszcze lepiej. Ten chłopak ma jedną z najlepiej ułożonych lewych nóg w młodym pokoleniu, no i rozumie kombinacyjną grę. Jako wielki fan drużyny z Amsterdamu chcę aby jak najdłużej został w Ajaxie!
3
No i co teraz męczybuły, hejterzy wszelkiej maści? Powtarza się scenariusz z Barcy! Kibicuje się do końca! Zawsze! Zapamiętajcie!!! Brawo Polska! Zasłużone 3 punkty!! No i Lewy przeskoczył Bońka w klasyfikacji strzelców dla reprezentacji.
1
haha dokładnie piona! Brawo Arek, brawo Lewy! Orły zasłużenie górą!
0
Pięknie, wszystkie meczybuły mają teraz problem. Dokładnie to samo było z Barca w grudniu styczniu. Arek jesteś wielki a będziesz jeszcze wiekszy!
0
Cicho meczybulo
3
Muszę przyznać, że od rana cały czas zerkam na zegarek. Cieszę się niezmiernie, że wreszcie na mecze reprezentacji czekam z utęsknieniem. Liczę na ładny mecz i 3 punkty. Lewy zapowiadał, że chyba już czas przegonić w klasyfikacji strzelców obecnego prezesa PZPN, czego mu dzisiaj życzę. Oczywiście liczę też na doskonały występ mojego ulubieńca czyli Arka Milika.
Późnym wieczorem z kolei Argentyna rozegra swój pierwszy mecz na Copa America. Stawiani są w roli faworytów co zupełnie nie dziwi, ciekawe czy tym razem sprostają oczekiwaniom? Leo mógłby do złotego medalu Igrzysk dołożyć złoty medal Copa America.
2
Nie mam za wiele do dodania, podpisuje się pod wszystkim. Bardzo trafnie opisałeś chorą modę jaka panowała przez pewien okres na tym forum. To była samonakręcająca się spirala nienawiści pod adresem zarządu, Luisa, piłkarzy. To były dziwne zawody w mniej lub bardziej wyszukanym ubliżaniu, a nagrodą była liczba plusów. Czegoś takiego na tej stronie nigdy wcześniej nie widziałem, gnojenie dla samego gnojenia, dla poklasku. Mnie to jednak nie dziwiło i dziwić w przyszłości również nie będzie. Internet jest pełen frustratów popularnie zwanych "hejterami", no i Barca jako najlepszy i najbardziej popularny klub XXI wieku ma największą rzeszę fanów, a tam gdzie tłum ludzi, tam bardzo łatwo o szybko zmieniające się skrajne emocje. Szczególnie młodzi kibice rozpieszczeni ostatnimi latami chcą wszystko na już, teraz. Dobrze jednak, że o tym piszesz, bo praktycznie nikt wcześniej tego tematu nie podejmował, a w przyszłości być może zaprocentuje to większą wstrzemięźliwością niektórych użytkowników.
1
A niech sobie zdobędzie ten tytuł wielki napinacz CR7. Barca już pokazała czym jest zdrowy, efektowny kolektyw. Niech sobie Portugalczyk zdobędzie 100 takich nagród. Dla fana realu jest to wystarczające ok... ja wolę zdobycze drużynowe!!! Największą i najważniejszą koronę Barca ma już na głowie, teraz tylko Juve i Athletic złoży hołd dla Wielkiego Mistrza i mamy potrójna koronę!!!
2
Campeones, Campeones, Ole Ole Ole!!!
Campeones, Campeones, Ole Ole Ole!!!
Brawo dla całej ekipy a szczególnie dla Luisa(21)!!!
0
Mistrzostwo!!! W Kastylii zdobyte mistrzostwo jest faktem!!! Brawo Barca! Brawo Luis Enrique (21)! Brawo!!!
0
Real to sobie może... pokazać "fuck'a" w kieszeni. Jeżeli utrzymamy prowadzenie to jest dla Kastylii pozamiatane!
1
Dokładnie, dzisiaj możemy zremisować. W ostatniej kolejce mamy Deportivo...
1
Wiem, że się znowu narażę dla fanów Valdka, ale m.in ta interwencja pokazała jak zyskaliśmy na zmianie bramkarza. Zdecydowanie wolę Bravo i Ter Stegena.
0
Oglądam, oglądam. Przez całą karierę Valdka w Barcelonie też widziałem masę rykoszetów, przypadkowych odbić itd. Wiem, że nie można zrzucać na niego całej winy, szczególnie za dzisiejszego gola. Nie mogę się jednak pozbyć wrażenia, że Valdek ma "szczęście" do wpuszczania tego typu bramek.
0
Valdek na zawsze pozostanie częścią wspaniałej machiny Barcy, która terroryzowała Europe przez kilka lat. Szacunek się należy. Jednak ta bramka była taka właśnie "Valdkowa". Gość potrafił wyjąć 2-3 niesamowite piły, a potem puścić 1-2 kompletne szmaty.
1
Dzisiejsza przystawka w postaci pojedynku United z Arsenalem jest całkiem zjadliwa. Jednak nie umywa się do głównego dania jakim jest mecz Atletico- Barcelona. Piękne jest to, że nawet remis nie jest strasznym wynikiem dla Barcy , bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie wyobraża sobie, że Deportivo (17) wygra na Camp Nou, bo będzie walczyć o przetrwanie. Oni będą walczyć o przetrwanie, a Barca o rekord bramek i majstra!
Najlepiej jednak niech już dzisiaj zdobędą mistrzostwo. Zdobycie tytułu w Madrycie smakowałoby wyśmienicie.
8
Ja doskonale pamiętam tamten finał, od tego momentu zacząłem identyfikować się z Barcą. Rok później wybuchł rewelacyjny Ajax, który był naszpikowany wychowankami-gwiazdami, no i rok później otarł się o obronę Ligi Mistrzów. Chyba do tej pory żaden zespół nie był tak blisko obrony tytułu co Ajax przegrywając karne z (tfu!) Juve. Dla mnie Barca pokonując w tym roku Juventus będzie w pewien sposób odpłacać tamtej ekipie Starej Damy za poniesione krzywdy (mojej drugiej ukochanej ekipie) Ajaxu.
1
Ciekawa fotka, wszyscy uśmiechnięci, wyluzowani wydają się dobrze bawić trenując, to dobrze. Atmosfera to bardzo duża część sukcesu każdej drużyny. Oczywiście ciężko konstruować tego typu oceny na podstawie jednej fotki, ale daje się to dostrzec też na filmikach z treningów, no i choćby we wspólnych celebracjach po strzelonych bramkach. Chłopaki idą po potrójna koronę z uśmiechem na ustach ;)