1

Suma sumarum to prawda jest smutna i wygrała ekipa której się chyba bardziej chciało. Tata potwierdził że nie radzi sobie z ekipami wypełnionymi gwiazdami, nie potrafił do końca ogarnąć Argentyny.

0

Chile w sumie zasłużyło.

16

Słaby turniej no i finał poniżej oczekiwań.

0

Zgadza się, Luis swoją grą robi pełno miejsca Neymarowi i Leo. Haruje jak wół w odbiorze i zakłada nieustanny pressing. Fakt wcześniej trochę uprościłem, chciałem jednak podkreślić (może nieudolnie, zapominając o pewnych aspektach), że obecnie w naszych szeregach gra najlepsza 9 na świecie.
Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Jednak to tylko potwierdza moją główną tezę w tej wymianie opinii. Luis sprowadza do Barcy piłkarzy skrojonych pod jego wizję zespołu. Piłkarzy uniwersalnych, wielozadaniowych, pasujących do wielu konfiguracji taktycznych.
Dlatego też mam nadzieję, że Arda dołączy do drużyny. Nie mam powodu wątpić w plan Lucho, wręcz przeciwnie.
No i jeżeli wybory wygra Laporta w zestawie z Cruyffem, to mam nadzieję, że nikt nie będzie się starał poprawiać wizji Enrique.

3

Przecież nie odeszliśmy tylko go bardzo mądrze udoskonaliliśmy a to różnica.

0

Ps. Nie zauważyłeś, że właśnie odejście od pierdyliarda i jednego podania dały nam w tym roku LM? Nie zauważyłeś jak zaczęła grać Barca? Chcesz powrotu do klepania dla klepania?

0

Widzisz wielu by wolało. Jednak taki piłkarz jak Pogba nie zgodzi się na takie warunki. Musiałby np. nie grać w LM, brak zgrania z drużyną itd.
Trzeba też pamiętać, że to Luis musi mieć decydujące zdanie, jest to trener z trypletem na koncie. Jego transfery przesądziły o takim wyniku. Więc nie powinno być żadnego ale tylko wykonaj. Jak w wojsku!

3

Patrząc po tym jakich zawodników sprowadziła Barca odkąd stanowisko trenera objął Luis to można być prawie pewnym, że jest to zawodnik wskazany przez Enrique. Sprowadza on zawodników doświadczonych o szerokim zastosowaniu taktycznym. Verma i Mathieu środek i skrzydła obrony, Rakieta praktycznie każda pozycja w środku pola( dobry i niedoceniany w destrukcji i niezły w ofensywie), Vidal skrzydło pomocy i obrony, no i teraz Arda (walka, charakter, nieustępliwość, tego brakowało) skrzydła pomocy, ataku i środek. Jedynie Surez to typowa 9, typowy kiler i bardzo dobrze, po tym sezonie widać efekty gry z typowym napadziorem.
Także ja jestem na 90% pewien, że to zawodnik, którego wskazał Lucho.

2

Skoro chce go Lucho powinni go brać bez żadnego ale i oglądania się na kandydatów. Trener powinien mieć zawsze najważniejsze i dominujące zdanie w kwestii transferów, a szczególnie trener z trypletem na koncie.

1

Wybory nie powinny mieć tu nic do rzeczy! Lucho chce zawodnika więc wszyscy kandydaci powinni dać temu transferowi zielone światło. Dobro klubu, ciagłość projektu powinna być na miejscu pierwszym a nie partykularne interesy kandydatów. Po wyborach może być juz pozamiatane. No chyba, że zraz się zacznie pie... o stylu i dopasowaniu pod niego zawodników w wykonaniu Cruyffa.

1

Logika jest. Luis go chce bo jest on brakującym elementem jego układanki. Arda doda charakteru, walki, nieustępliwości w pomocy, dokładnie tego czego brakowało. Dodatkowo jest zawodnikiem wielozadaniowym, może grać w środku i na obu skrzydłach. Zauważ, że Lucho kupuje tylko takich uniwersalnych graczy co dobrze świadczy o jego planowaniu taktycznym.
Turek jest na tyle dobrym graczem, że nie tylko Barca się po niego zgłosiła. Więc jest jak najbardziej logicznym fakt, że już teraz chcą go zakontraktować, bo po wyborach byłoby juz pewnie pozamiatane.
Skoro chce go Lucho to nie powinno być żadnego ale. Gdyby Laporta był odpowiedzialnym człowiekiem też by dał zielone światło, ale tego nie zrobi bo w ten sposób dał by "punkty" dla Bartka.

0

Uważam dokładnie tak samo. Również lubię Turka za jego nieustępliwość oraz twardy charakter. Bardzo podoba mi się wizja Luisa, tak jak napisałeś dołożył kolejny ważny element do układanki. Arda dodatkowo daje dużo możliwości manewrów taktycznych. Może grać w środku i na obu skrzydłach. Widać, że wielozadaniowość jest dla Lucho bardzo ważna. Verma i Mathieu są stoperami mogącymi grać na skrzydłach, Vidal może grać na skrzydle w pomocy jak i w obronie. Rakieta w sumie może również obsadzić każdą pozycję w pomocy.
Bardzo mi się to wszystko podoba. Widać wizję zespołu, widać w tym wszystkim pomysł.
Oczywiście można zacząć płakać, że ucierpi szkółka, wartości itd. Można cytować dziadzia z Holandii i jego bredzenie o stylu ponad wszystko. Tak na marginesie to jego wizje od 5 lat ciągną Ajax w dół a nie do góry, no i już sam z rodzinką zdążył przekręcić kasę w Amsterdamie wielki nieskazitelny boski Johan.
Wszystko idzie w dobrą stronę, trener ma wizję i sukcesy, obdarzony jest kompletnym zaufaniem i to on decyduje o transferach.
Boję się jedynie, że jeżeli w wyborach wygra Laporta to może zacząć się "ulepszanie" na siłę, szukanie dziury w całym no i te wspaniałe rady z XX wieku dotyczące stylu, transferów w wykonaniu Cruyffa.
Osobiście nigdy nie lubiłem "romantyków" barcelońskich, wciskania wszędzie haseł, no i mam alergię na populizm.
Dlatego mam wielką nadzieję, że wygra Bartek (5 lat temu kibicowałem Rosellowi) i wszystko będzie się toczyło wyznaczonym torem.
Ps. Zauważ jak mocno wzrosła liczba zwolenników Bartka i Lucho na stronie. Jeszcze 4-5 miesięcy temu można było nas policzyć na palcach jednej ręki pod komentarzami.

4

Co do zarzutów brutalności i ostrego stylu gry Turka to przypominam wszystkim malkontentom, że jak Mascherano przychodził do Barcy uchodził za jednego z największych brutali ligi angielskiej.
Powtarzam doskonały transfer! Podoba mi się wizja Luisa.

0

Bardzo dobry transfer! Nie będę ukrywał, że lubię tego zawodnika. Szybki, niezła technika, może grać w środku i na skrzydłach, da nowe możliwości taktyczne. Widać, że to transfer Luisa. Podoba mi się wizja zespołu Enrique i podoba mi się fakt, że obecny zarząd wykonuje jego zalecenia bez żadnego ale. Oby tylko po wyborach jak wygra Laporta pi... dziadka Cruyffa o tradycji, szkółce nie zaczęło wprowadzać niepotrzebnego zamętu.
Bardzo dobre dwa transfery uzupełniające, szczerze to nie widzę potrzeby dalszych ruchów na rynku.

11

Laportę najbardziej boli fakt, że to zespół Bartka przejął inicjatywę w pozyskaniu Pogby. Ostatnio trąbił, że dzięki swoim kontaktom może go sprowadzić i najzwyczajniej w świecie jest zły, że ten argument wybijają mu z ręki.
Działania Komisji Zarządzającej są jak najbardziej poprawne i jak powiedział Bartek działają na korzyść klubu. Rozumiem, że dla niektórych byłoby najlepiej jakby się położyli i nic nie robili, żeby w blaskach fleszy mógł błyszczeć jedyny słuszny kandydat.

1

"W tym klubie musi się zmienić wszystko nie tylko dyrektor.
Wtedy może będą efekty". Jakie efekty? Czyli tryplet w każdej sekcji sportowej do końca świata i jeden dzień dłużej. Czy co? Bo zupełnie nie rozumiem.

1

heh dobre, dobre. Jak zarząd idzie zawodnikowi na rękę i puszcza go tam gdzie chce grać to jest wielkie oburzenie i wrzask o niegospodarność( Villa czy teraz Song). Jak zarząd się upiera i twardo stawia na swoim to jest wrzask o nieposzanowanie wartości, tradycji, historii itd. Tak źle i tak niedobrze.

23

Mnie naprawdę coraz bardziej przeraża wizja Pana Laporty. Oczywiście informacje o swoich planach przekazuje bardzo szczątkowo, głównie rzuca hasła. Jednak mnie niepokoi ten cytat z poprzedniego wywiadu : "Teraz Abidal ciężko pracuje, jednak chciałbym, aby konsultował możliwe transfery z Cruyffem, ponieważ on jest ojcem naszego systemu. Jeśli teraz kogoś zakontraktujemy, będzie to decyzja Abidala i moja, jednak we właściwym momencie skontaktujemy się z Luisem Enrique, aby go poinformować".
Cruyff był ojcem systemu z XX wieku!!! Ludzie trzymajcie mnie!
Dodatkowo miał powiedzieć kiedyś, że styl jest ponad wszystko. Oby nie oznaczało to powrotu do jałowego klepania, do wymiany pierdyliarda podań wszerz bez żadnego efektu, do włażenia do bramki z piłką.
Luis dokonał bardzo istotnych modyfikacji, teraz Barcę ogląda się z przyjemnością. Jest dynamika, jest walka, okazało się, że można zagrać kontratakiem i świat się nie zawalił. Okazało się, że Messi może jednak zagrać na skrzydle i że prawdziwa 9 daje mnóstwo nowych rozwiązań.
Oby mędrkowanie Cruyffa tego nie zniszczyło, oby Laporta nie chciał na siłę udoskonalać obecnego projektu tylko dlatego, że jego ojcem jest Bartek.
Znając tupet Pana Johana oraz wsłuchując się w ton wypowiedzi Pana Laporty można mieć niestety takie obawy.

5

Joan brawo, jest coraz lepiej. Czyli Cruyff ma doradzać Abidalowi? To dobrze, że Johana odsunęli od doradztwa w 2010 roku, bo inaczej pewnie nie byłoby Neymara i Suareza w Barcelonie. Przypomnijmy, że Holender był od początku przeciwnikiem MSN, mało tego on negował możliwość porozumienia się Messiego z Neymarem. Ten człowiek mentalnie pozostał w XX wieku. Ja nie mam nic przeciwko aby był tzw. "paprotką" w Barcelonie, ale on ma na to za duże ego. Jak ten populista Laporta chce dać mu nawet odrobinę władzy w postaci doradztwa, to niech niebiosa mają Barcelonę w opiece! W Ajaxie wszyscy kibice łącznie ze mną odliczają dni kiedy wreszcie odejdzie, jego "ekspertyzy" i "doradztwa" przynosiły w 90% przypadków odwrotny skutek od zamierzonego.
Oczywiście nikt nigdy nie odważy się powiedzieć na boskiego Johana złego słowa, bo to legenda. Niech się Barca nie pcha w tą pułapkę!
Johan to człowiek symbol dwóch moich ulubionych zespołów, ale zatrzymał się w XX wieku, jego ostatnie "dokonania" zupełnie go dyskwalifikują.

2

Ja tam zdania nie zmieniam. Od początku byłem zwolennikiem Sandro a potem Bartka i się tego nie wstydzę. Zdaję sobie sprawę, że "Neymargate" będzie prawdopodobnie ciągnąc się jeszcze długo za Barcą, dlatego nie protestuję jak ktoś piszę, że zarząd powinien ponieść tego konsekwencje. Jednak poddaje w wątpliwość przekonanie niektórych osób, że można było zakontraktować Neymara czysto. Pisałem o tym nie raz więc nie będę się powtarzał.
Co wy moi drodzy ludzie macie z tym Katarem? Sponsor jak sponsor. Daje kasę? Daje. Też bym wolał innego sponsora, ale nie mając danych na ten temat jest to głupie bicie piany. Być może była to na tamten okres najlepsza opcja.
Poziome pasy? Były już róże zabawy z kolorystyką trykotów, poziome pasy też przeżyje, chociaż też mam umiarkowanie negatywny stosunek do tych zmian.
Co by nie pisać, jeżeli ten dzień się skończy tak jak pisałem wyżej to Laporta wyjdzie na populistę jakim jest. Możesz się obrażać, ale to prawda. Gość gra emocjami i nawet największy jego fan musi to zauważyć.
Jeżeli dojdzie Paco to Bartek wypada przy nim jako wytrawny ekspert i profesjonalista, a dla fanów Laporty pozostaje grać emocjami, zarzuty ( niepotwierdzone ciągle przypominam, nikogo nie skazano!) oraz przywoływanie tanich haseł typu braku reklam itd.

40

Jeżeli potwierdzą się przypuszczenia i transferem będzie Paco, to gratuluje dla Bartka mistrzowskiego posunięcia! Wtedy będzie można tak podsumować dzisiejszy dzień. Laporta wystartował z tanim populizmem, próbując złapać ludzi na współczucie dla Abiego, nie przedstawił żadnych konkretów tylko garść obietnic pod publikę.
Z drugiej strony będzie Bartek, który poprzez swojego człowieka Braide dokonuje bardzo dobrego transferu młodego, perspektywicznego zawodnika.
Czyli zderzenie dwóch światów, wyrazisty kontrast.
Z jednej strony gruszki na wierzbie i kochany Abi na dyrektora sportowego. Czyli granie emocjami.
Z drugiej strony profesjonalizm, chłodna kalkulacja i konsekwentne kontynuowanie projektu sportowego przy pomocy sprawdzonych ludzi z kontaktami.
Jeżeli tak to rozegra Bartek to chapeau bas i gratulacje ;)

0

Była to odp. do MarioVeB w odniesieniu do szkółki.

1

O czym Ty piszesz? Kto potraktował go jak śmiecia? Nie dramatyzuj. Sztab medyczny po konsultacjach z zarządem podjął rozsądną decyzję. Wywalenie Cruyffa to błogosławieństwo. Wszędzie się wcinał, komentował itd. Co do jego prognoz przypomnę choćby to, że Ney miał się nie dogadać z Messim. Gdyby doradzał wtedy może nie byłoby teraz Brazylijczyka na CN. Dodatkowo polecam się zapoznać jak od 2010 roku "pomaga" Ajaxowi, albo jak razem z rodzinką w 2012 roku zadziałał na szkodę klubu z Amsterdamu wzbogacając się o przeszło 4 miliony euro. Ban transferowy drogi Panie to okres panowania Laporty więc strzał w stopę haha.
Tajemnicze zerwanie kontraktu? A co w nim było tajemniczego? Zarząd jest od tego aby rządzić. Uznali, że umowa jest niekorzystna więc ją zerwali.
Te argumenty to takie słabe...

1

Nie ważne, jak przyjdzie ekipa Laporty to co roku bach nowy Messi, bach nowy Iniesta ;) Nie mówiąc już o standardzie czyli tryplecie w każdej sekcji.

1

Ok istnieje szansa, że Abidal będzie strzałem w dziesiątkę, ale po co eksperymentować? Zubi miał dobre transfery, ale miał i fatalne. Jest to na tyle newralgiczna posada w klubie i to takim jak Barca, że powinna być piastowana przez jak najbardziej doświadczoną osobę. Taką, która ma kontakty, rozeznanie na rynku. To jest wyjątkowa funkcja i osobiście uważam, że Barca to nie jest klub gdzie powinno się zbierać pierwsze szlify na takim stanowisku.

0

Abidal będzie dopiero budował doświadczenie. Pytam po co zamieniać wybitnego fachowca, na kompletnego amatora?

10

haha i jak tam Laportowcy? Przecież to jest czystej postaci populizm! Wymienić super profesjonalistę na Abidala? Brawo czapki z głów. Lepszej zagrywki pod ogłupioną publiczkę nie można było zastosować. Granie współczuciem i chorobą... klasa. Brawo dla Abidala, że dał się namówić. Z całym szacunkiem do chłopa, ale dał się kompletnie zbałamucić. No i widzę, że nie potrafi mierzyć sił na zamiary. Bo chyba nikt nie bedzie mi wmawiał, że bedzie lepszy od Braidy. Carles zobaczył co się wyprawia i nie chciał się babrać w tym błocie populizmu.
Dalszy ciąg tanich haseł. Rozumiem, że jak Laporta przyjdzie z Abidalem i Cruyffem to szkółka zacznie wypluwać talent za talentem. W 2010 roku też, tak myślano w Amsterdamie kiedy przyszedł tam Johan ze swoją "wizją". Szkółka Ajaxu miała na nowo masowo produkować gwiazdy, a powrót weteranów miał zapewnić ciągłość tradycji i przekazywanie doświadczeń. To nic, że wyszło z tego jedno wielkie g... tutaj będzie inaczej.
No i skąd brać kasę, która ma zrekompensować reklamy na koszulkach? Rozumiem to detale, czyli zawracanie głowy. Ważne, że jest głośno, dużo paplania o tradycji, symbolach itd. Niech żyje towarzysz Laporta!

1

Dokładnie tak, też mam uczulenie na populizm.

1

Wiesz jedyne co podpada pod kombinowanie jest "Neymargate". Fakt ten smród niestety będzie się jeszcze ciągną za Barca przez jakiś czas. Dlatego też napisałem, że być może powinni za to zapłacić. Osobiście nie chcę się konkretnie opowiadać, ponieważ mam wątpliwości czy można było to zrobić na "czysto". Jednak to tylko moje gdybanie i tego nigdy się nie dowiemy.
Co do plucia na tradycję to rozumiem, że chodzi o czyste koszulki i obecnie poziome pasy? Poziome pasy średnio mi pasują :) Jednak przeżyję. Co do sponsora akurat muszę zaoponować, ponieważ trzeba się pogodzić z tym, że XXI wiek w piłce nożnej różni się diametralnie od XX wieku. Nie można żyć sentymentami.
Wszyscy Barce kochają, ach i och, ale co do czego to twardo negocjują grube miliony za grę. Nie wspominając już o absurdalnych kwotach transferów.
Napiszę szczerze, że mi też nie podobają się arabskie hieroglify na trykotach Barcy, jednak nie chcę krytykować tej umowy sponsorskiej, ponieważ nie znam szczegółów i być może była ona najlepsza opcją w tamtym czasie.

4

Napiszę coś niepopularnego, ale co tam. Szczerze to życzyłbym każdemu klubowi z którym nawet minimalnie sympatyzuje tak "fatalnego" zarządu.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki sportowe na arenie hiszpańskiej jak i europejskiej wszystkich sekcji sportowych to się okaże, że jest to klub prowadzony wręcz bardzo dobrze.
No chyba, że ktoś wymaga trypletu w każdej sekcji :)
Oczywiście mają swoje za uszami, nie mam zamiaru przekonywać wszystkich wokół, że są krystaliczni, bo nie są. Jednak widzę modę na jazdę po całości, w momencie kiedy na to nie zasługują. Ludzie czego wy oczekujecie? Ok, było "Neymargate" i 1-2 kiepskie transfery, ale każdy zarząd popełniał tego typu błędy z transferami. Każdy!
Dodam jeszcze to o czym pisałem w innym temacie, jeżeli ktoś uważa, że inny klub, bądź inny zarząd byłby w stanie przeprowadzić transfer Neymara i się nie ubabrać, to jest niepoprawnym optymistą. Czy dla przejrzystości i czystości wszyscy powinni zapłacić za to głowami? Może i tak, nie chcę ferować wyroków. Wiem jednak, że za całokształt absolutnie nie zasługują na lincz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?