0

Wiesz wynik mnie osobiście cieszy, ale mając w pamięci to jaką Ajax potrafi zagrać padakę w lidze (np. ostatnia kolejka z Wilem) jest to mało prawdopodobne. Oczywiście będę im kibicował do końca. Nadzieja umiera ostatnia.

5

Jeżeli to prawda co piszą tutaj niektórzy użytkownicy i kibice Legii w tak niewybredny sposób obrażają Arka... to jest to żenada. Ja osobiście nie wyłapałem tego. W sumie to dobrze, że ich boli, ma boleć.

1

No to legła poległa...

5

0

Będzie dobrze szybka brama i mamy Legię na widelcu! No i chyba będą grali przy pustych trybunach jak dobrze kojarzę, więc nie będzie 12 zawodnika Legii :)

0

Ps. Ostatnie dwa sezony w LE to dramat do kwadratu z Redbullem i Bukaresztem szczególnie.

0

Niestety ostatni mecz z Twente wygrali niby 4-2, ale wynik lepszy niż gra. Mówiąc krótko w lutym nie zachwycają. W rewanżu Veltman już zagra na obronie to będę bardziej spokojny. No i Shone będzie może już dostępny od początku. Pozdrawiam kibica Ajaxu! Damy radę!

3

Cillessen dzisiaj najlepszy na boisku. Klasa! Arek brawo, będą z niego ludzie. W drugiej połowie Legia niestety lepsza. Cóż sprawa awansu otwarta a szkoda liczyłem na 2-3 bramki przewagi przed rewanżem. Trzeba też pamiętać, że i Legia i Ajax są obecnie w lekkim dołku. Let's go Ajax let's go!!!

0

Chyba nie powiesz, że na Arenie doping był słaby?

1

Nie zasługuje bo?

2

Problem jest o wiele głębszy niż płytkie i powierzchowne dzielenie na tych i owych, jest nawet głębszy niż samo istnienie "homo sovieticus". Rozumiem rozgoryczenie i wynikającą z tego taką a nie inną retorykę. Jeżeli żywo interesujesz się polityką, a i dobro Narodu jako takiego leży Ci na sercu to polecam zgłębić literaturę wypływającą z Polskiej Akademii Umiejętności. Znajdziesz tam całą plejadę wybitnych i prawdziwych intelektualistów, zacnych konserwatystów, niestety zupełnie zapomnianych. Zobaczysz, że niektóre bolączki Polski są niezmienne od wieków. Obecnie zbyt wielu ludzi operuje sloganami i uważa, że remedium może być zawsze proste jak drut. Tak nie było w wieku XIX, XX, ani teraz. Dlaczego o tym wspomniałem abyś może zrozumiał, że jest z czego być dumnym. Pozdrawiam i życzę mimo wszystko więcej optymizmu.

0

Wszędzie są idioci. Aczkolwiek Polacy wybitnie lubią podkreślać ułomności i wady u swoich rodaków, wesoło plując na lewo i prawo. Uwierz, trochę w swoich krajanów, akurat w badaniach IQ Polska jest w czołówce Europy. My tylko nie lubimy dostrzegać naszych zalet, bo nieustannie jesteśmy zajęci żarciem się nawzajem i pluciem jadem. Więcej optymizmu!

0

Wiem, że sympatyzujesz z The Blues. Osobiście nie przepadam za ekipą z Londynu, ale do PSG to mam wręcz wstręt już od lat 90tych. Dlatego liczę na awans Chelsea. Dodatkowo podpowiada tak rozsądek. Oglądałem ostatnio chyba wszystkie mecze Chelsea i ostatnie 3 skróty PSG, bo nie dało się patrzeć przez 90 min. Dla mnie obecnie lepiej prezentuje się ekipa Mou. Ps. Byłoby śmiesznie jakby najdroższy obrońca świata walnął jakiegoś babola w tym meczu ;)

0

Z ciekawości podliczyłem sobie dane transfermarkt dotyczące historii kontuzji Tomka. Rzeczywiście nie ma co ukrywać Verma jest bardzo podatny na kontuzje. Od sezonu 07/08 do dnia dzisiejszego opuścił aż 159 spotkań kolejno w Ajaxie, Arsenalu i Barcelonie, kontuje leczył łącznie przez 830 dni! Ponad dwa lata!
Z drugiej strony nie bez powodu w okresach swojej gry kiedy miał więcej szczęścia i kontuzje nie dręczyły go tak często, wielu ekspertów, komentatorów zaliczała go do światowej czołówki. Niektórzy nawet twierdzili, że ma szanse zostać najlepszy. No ale wiemy jak to było/jest ze zdrowiem Tomka.
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Jeżeli wszystko pójdzie po myśli i wróci do formy to może być dużym wzmocnieniem obrony w przyszłym sezonie. Pique, Vermaelen, Mathieu, Bartra, Masche wszyscy zdrowi i w formie...świetna paka i jaki wybór na obronie!

0

Vermiator powiedział przecież, że "I'll be back" i dotrzymał słowa.

17

Tak jest brawo! Myślę, że trzeba pójść dalej np. nie wpuszczać osób łysych na stadion, bo pewnie tacy wpisują się stereotyp "hoolsa". Może nawet bezpieczniej będzie nie wpuszczać osób w wieku 18-35 no bo to pewnie tacy co najczęściej krzyczą i dymią. Już wiem najbezpieczniej będzie zastosować rozwiązanie sprawdzone wielokrotnie w Polsce, czyli zamknąć stadiony dla kibiców i po sprawie. Oczywiście powinni ustalić katalog zakazanych słów, po wypowiedzeniu, których (nie mówiąc o wykrzyczeniu) trafiałoby się do więzienia na kilka lat. Podejrzewam, że ten katalog byłby ogromny bo w tych czasach jest szczytem chamstwa nazwanie murzyna murzynem. Wtedy tylko zapanuje tolerancja i ogólne szczęście. Bo jak wiadomo drogą do powszechnej szczęśliwości jest mnożenie zakazów, nakazów, wyznaczania całej armii ludzi do kontrolowania czy są przestrzegane.
Na pewno trzeba walczyć i surowo karać ekstremalne patologie, ale to jest śmieszne. Tylko niech osoby popierające tego typu "rozwiązania" potem nie narzekają, że na Camp Nou same "janusze i pikniki", a jedyną namiastką dopingu jest nieśmiało pobrzmiewające, ledwo słyszalne "Barca,Barca" raz, góra dwa razy w meczu.

0

Kupon "pewniak". Jeżeli nie brać pod uwagę Bristol(mimo tabeli). Pamiętajmy też, że powyżej 4-5 meczy przeważnie dzieją się cuda na kuponie ;)

2

Rzeczywiście Deportivo w ostatnich pięciu spotkaniach przegrało tylko z Barceloną. Każdy jednak obiektywny obserwator ligi hiszpańskiej powinien stwierdzić, że nawet remis na Santiago będzie cudem.

1

Po Nowym Roku Barca gra jak z nut. Na każdy mecz czekam z niecierpliwością. Wreszcie każde spotkanie ogląda się z zapartym tchem. Nie chciałbym popadać w hurraoptymizm, ale Barca gra wybornie i w tym roku wszystko jest możliwe. Trzeba też zauważyć jakie nazwiska siedziały wczoraj na ławie. To ma być ta "słaba ława"? Oby forma jeszcze rosła albo przynajmniej utrzymywała się na tym poziomie do końca maja. Ps. Może obecna gra nauczy niektórych kibiców cierpliwości.

1

Co jak co, ale nasza ława w dzisiejszym meczu wygląda imponująco. Jakby było źle to w razie czego mamy kogo posłać do boju z ławki. Jestem optymistą przed tym meczem, oby mnie nie zawiedli.

55

Ciekawe jak wczorajszy wynik skomentują osoby na których ostanie wygrane Barcelony nad Atletico nie robiły absolutnie żadnego wrażenia? Czy teraz można już sobie pozwolić choć na odrobinę radości, czy raczej dalej nie wypada i trzeba czekać na starcie z "prawdziwym rywalem", aby móc przejść "prawdziwy sprawdzian"? No i kolejne pytanie do wiecznych malkonte... o przepraszam tych obiektywnych kibiców. To Atletico ma obniżkę formy, czy jednak nie? To wreszcie można napisać coś pozytywnego o zespole Enrique, czy to dalej siara i niemodne? hmmm już wiem to Real ma tak wielki spadek formy, że przegrali z Atletico, które też ma spadek tylko mniejszy i dlatego z nimi wygraliśmy...rozwikłane.

2

Dla etatowych trolli i malkontentów, wszelkiej maści defetystów polecam zajrzeć teraz na stronę Realu... tak właśnie wyglądacie!!! To jest wasze odbicie.

0

Dokładnie tak. Też trzymam mocno za niego kciuki. A dzisiaj fakt same piłkarskie delicje Koguty vs Kanonierzy, derby Madrytu a na koniec Juve vs Milan. Ostatni mecz może najmniej spektakularny, ale starcie tych dwóch legendarnych ekip zawsze warto zobaczyć, nawet jeżeli ktoś tak jak ja nie przepada za ligą włoską.

0

Co za piękne KO. Świetny komentarz, poprawiłeś mi humor w te piątkowe popołudnie :) pozdrawiam.

0

Aha rozumiem, że np. Pan Kluska jest/był frajerem. Czy może Pan pije do mnie czy też do Pana Whatisa. Czyli rozumiem, że Pan uważa prawo w tej materii za przejrzyste oraz klarowne i jedynie frajerzy mogą mieć z nim problemy? Rozumiem, że przeczące sobie wyroki sądów w tych sprawach, oraz sprzeczne interpretacje przepisów przez specjalistów to jedynie przypadek. Hmm... być może i oni są frajerami.
Absolutnie nie uważam, że zawsze US czy inne organy państwowe działają na szkodę podatnika. Tak jak nie uważam, że każdy urzędnik to krwiopijca i złodziej. Uważam jednak, że nieustannie zmierzamy w złym kierunku powielając złe wzorce, mnożąc niejasne przepisy, dając pożywkę dla biurokratów. Powtarzam to oni powinni być dla nas a nie my dla nich.
Na końcu pozwolę sobie zauważyć, że rzucanie komuś w twarz takiego krótkiego, lakonicznego stwierdzenia jest czerstwym chamstwem.

0

No i to jest właśnie chore. Człowiek czy też podmiot gospodarczy na każdym kroku traktowany jest jak potencjalny złodziej. Rozumiem, że nie każde prawo da się zapisać na tyle klarownie aby było przejrzyste i zrozumiałe dla każdego śmiertelnika, ale to z czym mamy teraz do czynienia jest przegięciem pały w drugą stronę. Do tego dochodzi kompletny brak odpowiedzialności urzędników za swoje postępowanie. Oni już dawno nie są dla nas tylko my jesteśmy dla nich, aby się mogli na nas żywić.
Dla niezorientowanych bądź jeszcze niedoświadczonych życiowo polecam zapoznać się z historią Pana Romana Kluski. Przykład jak "układ" przy wsparciu majestatu państwa "prawa" może ukręcić łeb każdemu.

4

Wszyscy drą mordy a nikt nie widzi sedna w tej sprawie. To jest kolejny dowód jak ABSURDALNE jest prawo podatkowe nie tylko w Polsce ale i w innych krajach Europy. Zresztą nie tylko podatkowe. Przecież to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy wybitni specjaliści wydają różne interpretacje danego przepisu. Ku...a ludzie, skoro specjaliści nie potrafią jednoznacznie zinterpretować przepisu to jak ma to zrobić szary człowiek. Ucisk fiskalny przekracza już granice rozsądku, rozdęta do granic możliwości administracja wszelkiej maści produkuje kolejne tony makulatury zapełnione kolejnymi nieklarownymi przepisami. Absurd goni absurd. Ciekawe dokąd to wszystko zmierza?
W niedalekiej przyszłości tylko czekać aż zakażą transakcji gotówkowych aby mieć wszystkich na widelcu, oczywiście wszystko dla waszego dobra, bezpieczeństwa oraz wygody. Znajdą się też na pewno "pożyteczni idioci" broniący tego typu rozwiązania.

2

Otóż to Panie Ledsbourne. Mamy tu typowy przykład psychologi tłumu, skrajne nastroje podsycane są dodatkowo modą na tzw."lajki", co powoduje prześciganie się w wyzwiskach.
Na tej stronie dla Pana Bartomeu nie ma dobrego wyjścia, cokolwiek zrobi, cokolwiek powie i tak zostanie tutaj zlinczowany.

7

Sprawa jest bardzo złożona i zawiła. Mam nieodparte wrażenie, że ktokolwiek nie prowadziłby negocjacji transferu Neymara musiałby dokładnie tak samo up... się w błocie. Są ku temu przesłanki np. dziwna do wytłumaczenia funkcja jaką pełni w klubie Neymar senior, grosze jakie otrzymał Santos, ogromna liczba szemranych podmiotów gospodarczych mających "prawa" do wizerunku młodego Brazylijczyka.
Zanim jeden z drugim zaczniecie miotać bluzgami w stronę zarządu chwile pomyślcie. Podejrzewam, że stanęli przed takim wyborem, albo załatwiamy sprawę po "brazylijsku" czyli dzi*ki, koks, imprezy, fikcyjne stanowiska, dziwne umowy itp. ,ale dzięki temu Neymar ląduje w Barcelonie. Albo mówimy pas i bierze go Real.
Nie jest tajemnicą, że Madryt był wściekły na Barcę za sprzątnięcie im Neymara sprzed nosa. Sami dobrze wiedzieli, że nie dało się go sprowadzić w 100% zgodnie z prawem, więc wystarczyło tylko napisać do skarbówki..."uprzejmie acz z obrzydzeniem donoszę, że...".
Dodatkowo pewne kreatury będące socios również mogły dolewać oliwy do ognia wyciągając to i owo na światło dzienne, kierując się własnym partykularnym interesem.
Niech sobie każdy odpowie na pytanie. Co było/jest lepsze dla Barcy? Neymar w ataku z Messim ale razem w pakiecie jego ojciec cwaniak i cały smród wokół Barcy, czy Neymar w Madrycie, ale za to czysta atmosfera w klubie.

1

Ja mam wrażenie, że Villarreal wytoczył dzisiaj wszystkie działa jakie tylko posiadali. My z kolei byliśmy bardzo łaskawi, mając na uwadze sytuacje jakie sobie wypracowaliśmy... Brawo! Jestem spokojny o puchar króla!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?