0

Pełna zgoda. Ajax kibicowsko gniecie Barcę. Co do wielkich nazwisk, to ich nie posiada bo jeśli tylko wykluje się większy talent i zyska minimum rozgłosu to w przyszłym sezonie gra już w innej lidze... niestety.

0

Trzymajmy się faktów! A te są takie, że umieszczenie loga sponsora zamiast unicefu było ustalone długo przed objęciem sterów przez Rosella. Czynienie z tej decyzji zarzutu skierowanego tylko i wyłącznie w stronę Sandro jest podyktowane nieznajomością faktów albo złą wolą.

1

Pep jako piłkarz i trener (sekcji młodzieżowych i zwykłych) łącznie spędził w Barcelonie 16 lat, Sir Alex Ferguson prowadził United przez 27 lat. Inny przedział czasowy i inne oddziaływanie na zespół.

10

Ciekawa sprawa. Na boisku to Messi nosił opaskę kapitańską. Natomiast po słabym meczu kiedy trzeba było wyjść przed kamery i wziąć duży ciężar na klatę pojawia nam się Mascherano. Śmiem twierdzić, że Iniesta i Messi to delikatnie mówiąc słabe materiały na kapitanów. Szczególnie blado będą wypadać w porównaniu do Puyola.Nie wiem czy ktoś pamięta taką scenkę na tegorocznych Mistrzostwach Świata, kiedy to cała drużyna Argentyny stała w kółku skupiona na tym co mówi Masche. On niczym Leonidas zagrzewał swoich Spartan do walki. W tym samym momencie Messi siedział z boku na krzesełku popijając wodę z bidonu. Oczywiście opaskę kapitańską na ręku miał Messi...Brakuje jeszcze tego żeby trzecim kapitanem po odejściu Xaviego został Busi ;) To dopiero będzie charakterny kapitański tercet.

0

Wiesz w Ajaxie system szkolenia ma jeszcze dłuższą historię niż Barcelona. System wpajany tam młodym zawodnikom jest bardzo podobny do tego z Barcy (bo od nich właśnie zapożyczony). Co roku ktoś z młodych zawodników z Ajaxu odchodzi i przeważnie potrafi się dobrze albo przynajmniej poprawnie do nowego stylu przystosować.

5

Ja osobiście nie będę przyłączał się do forumowego klangoru ani nie będę miotał kolejnych "kamieni" w stronę Enrique,zarządu i drużyny. Żeby nie było uważam, że Barca na krytykę zasłużyła.
Mnie bawi trochę fakt rozpływania się nad zawodnikami którzy opuścili szeregi Barcy. Nie byłem fanem sprzedawania Cesca i Alexisa ale ośmielę się postawić tezę, że znaczna część zawodników po opuszczeniu Camp Nou rozbłysła by na nowo blaskiem. Nawet Song powoli wraca do wysokiej dyspozycji jaką prezentował w Arsenalu, u nas grał totalny piach. Coś jest na rzeczy.
Tiki taka albo śmierć ? Chyba tak. Nie jest tu winny tylko zarząd. Prasa i kibice też dokładają swoje trzy grosze. Pamiętam jak w tamtym roku Martino został zmieszany z błotem przez gazety kiedy wygrał mecz przy bardzo niskim procencie utrzymywania się przy piłce. W komentarzach z kolei można co rusz przeczytać jak to nie gramy "prawdziwej tiki taki", na co oczywistym lekarstwem ma być powrót Pepa.
A może tak doskonała wersja tiki taki już nie jest możliwa do osiągnięcia? Może potrzebowała unikalnej, jedynej w swoim rodzaju, genialnej generacji piłkarzy?
Mnie wizja sezonu 2014/2015 bez pucharów specjalnie nie przeraża.
Byłem gotowy poświęcić ten rok na rzecz budowania drużyny, zmiany stylu (dogorywającej tiki taki) i wprowadzania młodych zawodników. No i własnie to jest mój jedyny zarzut do Enrique. Dlaczego ciągle grają te same nazwiska kosztem młodzików ? Cholernie jest mi szkoda Marka. Dlaczego nieustannie jest powielany błąd Masche i Busiego? Cóż oby było lepiej.

2

Pozwolę sobie zupełnie się nie zgodzić, Problem leży właśnie w tym, że Barca nieustannie próbuje grać "w stylu Barcy", czyli stylu przeszczepionym przez Johana z Amsterdamu do Barcelony. Alexis,Cesc czy nawet Song grali w Barcelonie w kratkę nie wykorzystując w pełni swoich możliwości bo byli niewolnikami gry pod Messiego no i tej mitycznej tiki taki. Lepsza technika na małych przestrzeniach Alexisa? No nie wiem. Wiem za to na pewno, że Luis to klasa światowa do której dopiero teraz aspiruje Alexis(kiedy zrzucił kajdany Barcy). Może czas wyciągać wnioski z najnowszej historii? Ibra,Villa teraz Luis wszyscy ściągnięci jako mega gwiazdy wszyscy w absolutnym topie środkowych napastników, wszyscy upychani na skrzydle. Gra na skrzydle w Barcelonie to nie to samo co gra na skrzydle w Arsenalu,Realu itp.

2

Drogi Don Kichocie swoimi staraniami nie zwyciężysz serca Dulcynei. Musisz zaprzestać swoje starania bo jeno się Waćpan ośmieszasz...

1

Oglądałem, oglądałem c+ mam od 1999. Pamiętam ostatni sezon Franka półfinał LM, CdR i 3 msc. w lidze. Jednak będę się upierał że to Frank znowu tchnął w Barcelonę ducha zwycięzców. Pep był idealnym następcą. Wkroczył w idealnym momencie. Posprzątał w szatni i dodał wiele od siebie (taktyka,młodzież). Nie deprecjonuję tego co dokonał Pep (wręcz przeciwnie) uważam tylko że Frank zrobił pierwszy krok w stronę wielkości Barcy. Pep zrobił drugi, trzeci itd.
Ps. Żarty z dilerami i dawkami są słabe i stare. Bez spiny ;)

2

Pierwszy krok to zrobił Rijkaard. Pep po nim trochę posprzątał i usystematyzował złote pokolenie. Pep jak i boski jegomość są beneficjentami genialnego, unikalnego pokolenia Barcelony.

3

Niestety mój idol z czasów młodości Luis Enrique popełnił fatalny błąd wystawiając taki a nie inny skład. Na stronie Realu kilka dni przed meczem co mądrzejsi kibice pisali, że najlepszym prezentem jaki Barca może podarować Realowi to wystawienie Mascherano z Pique w obronie plus Busquets na DMie.
Mało tego Luis był jeszcze bardziej hojny i w pomocy zagrali Iniesta z Xavim. Najlepszy defensor na skrzydle? Gubiący się i nieporadny Pique razem z Masche w obronie? Masche nigdy do końca nie zgubi przyzwyczajeń jakie nabrał grając w pomocy. Ile można? Trzeci trener z rzędu jest ślepy? O co chodzi? Na mnie ta porażka nie zrobiła wielkiego wrażenia , tylko wydaje mi się, że była ona strasznie frajerska. Większego prezentu Luis dla Realu nie mógł podarować niż taka właśnie konfiguracja pierwszego składu.
Jednak pomiędzy Bogiem a prawdą to Real rzeczywiście zagrał świetny mecz. Nie jestem pewien czy inny skład Barcy byłby w stanie odmienić losy meczu, ale czy mogło być o wiele gorzej? Gdyby nie marna skuteczność podań Marcelo i Ronaldo w końcowych fazach akcji to wynik mógłby być o wiele gorszy.

2

Zgadzam się z Twoją opinią o Pique. Ja bardzo długo czekałem z wydawaniem osądów na temat jego statusu celebryty. 3 lata cierpliwie czekam aż odrodzi się z formą. Potrafi zagrać spotkania bardzo dobre aby później zagrać jak ostatni kaleka w trzech następnych. Patrząc na to z dalszej perspektywy od 3 lat forma Pique pozostawia wiele do życzenia. Od czasu kiedy żelazny Karol zaczął częściej przebywać w gabinetach lekarzy niż na boisku Gerard wydaje się często grać nieporadnie.
Jeśli miałbym być w stu procentach szczery, to żałuje że mamy bana. United jest pod ścianą jeśli chodzi o defensywę. Może nie dałoby rady wycisnąć za niego 50 mln jak za Luiza. Ale 35-40 może ciut więcej, kto wie.

2

Sam fakt parkowania na bus pasie jest okrutną żenadą i brakiem szacunku dla osób które korzystają z komunikacji miejskiej. Jeżeli do tego doszły wyzwiska i wyrzucenie mandatu na oczach policjantów to mamy pełny pakiet buractwa.
Nie pierwszy i nie ostatni który zachłysnął się kasą, blichtrem i popularnością. Klasy za kasę nie kupisz. "Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu."

11

Jestem oburzony oskarżeniami rzucanymi w kierunku tego nieskazitelnego i wysoce inteligentnego człowieka. Co tu dużo mówić, wystarczy spojrzeć na sama facjatę tego zacnego Brazylijczyka aby się utwierdzić w przekonaniu, że jest to człowiek wysokiej kultury i wysokich standardów moralnych.
Chyba nie muszę dodawać, że skauting takiego człowieka i jego firmy jest wręcz bezcenny. Barcelona powinna być wniebowzięta że płaci tylko 400 tysięcy.

0

Obaj macie rację co do pompowania balonika. Ot taka nasza narodowa cecha. Akurat w tym wypadku byłbym jednak wyrozumiały ze względu na historyczne zwycięstwo nad mistrzami świata. Ze Szkocją to my będziemy musieli pograć piłką. Ja jestem umiarkowanym optymistą.

1

Mea culpa. Cóż każdemu się zdarza walnąć byka. Już poprawione.Trzeba rozróżniać pompowanie balonika ( które skądinąd mnie również często denerwuje) od zwykłej , naturalnej celebracji zwycięstwa.
Co jak co, ale mi nie przyczepisz łatki gościa który pomstował kiedykolwiek na autobusy ;)

2

Nieważne !!! Z takim podejściem to zawsze można do czegoś sie przyczepić. Oczywiście mieliśmy furę szczęscia. Ale oni tez go mieli w innych historycznych potyczkach z nami. W świat idzie wynik 2 :0 z mistrzami świata.

0

Racja,racja. Tak tylko rzuciłem luźną sugestię. Osobiście uważam że w takiej chwili nikomu by nie zaszkodziło okazanie odrobiny patriotyzmu. Nie mam jednak zamiaru z tego powodu drzeć szat i pomstować jak taki news się nie pojawi. Powtarzam jak najbardziej rozumiem i szanuje Twoje i innych zdanie w tym temacie. Najzwyczajniej w świecie jestem rozentuzjazmowany tym meczem.

11

Ciekawe czy redakcja zamieści informacje o meczu Polska -Niemcy. Jakby nie było jest to polska strona dotycząca piłki a dzisiaj miał miejsce historyczny wyczyn naszej repry.
Ps. Na stronie Realu dodali stosowny artykuł.

9

Wszelkiej maści defetystom,czarnowidzom, wiecznym malkontentom i innym mendom którzy przed meczem pisali "polaczki przegrają" itd. Może mało kulturalne ale ciśnie się na usta ch... wam w d... pajace!!! Kibic wierzy zawsze i wszędzie!! Brawo Polska!!!

3

Sory a czego wy się spodziewaliście? Jest akcja jest reakcja. Oczywiście Pique ma prawo wyrażać swoje poglądy i przekonania, ale trzeba być skrajnie naiwnym żeby nie powiedzieć głupim aby nie zdawać sobie sprawy z potencjalnych reakcji jakie może wywołać taka wypowiedź.
Chciał opowiedzieć się jednoznacznie po konkretnej stronie , konkretnego konfliktu politycznego to się opowiedział. Tylko teraz proszę nie strugać durnia i nie robić z niego ofiary kiedy zbiera konkretne wyrazy sprzeciwu. Sposób ich wyrażenia (kultura) to zupełnie inna kwestia.
"Chcącemu nie dzieje się krzywda".

1

O przepraszam najwięcej trafień miał w sezonie 01/02 24 ;) Oczywiście dla FCB.

1

Potrafił zapewnić około 20 bramek w sezonie. Najwięcej miał w sezonie 99/00 22 bramki w LL i LM. Jeden z piłkarzy złotego pokolenia Ajaxu.
Zawsze wydawał się być sympatycznym gościem.

1

"Roots" płyta genialna. 1996 w ogóle był fenomenalnym rokiem dla ciężkiego grania. Wyszło masę dobrych albumów. Sepultura bez Maxa to już nie to samo. Pamiętam jaki miałem za małolata dylemat czy kupić pierwszą płytę Soulfly czy pierwszą płyte Sepultury bez Maxa. Ehh...piękne czasy.

5

W takim wypadku transfer Douglasa był tak potrzebny jak rybie ręcznik. Ten drewniak będzie zabierał cenne minuty dla Montoyi , chłopak kiedy grał zawsze prezentował się mniej więcej solidnie. Wątpię aby Pan Douglas od firmy Traffic pokazał kiedykolwiek coś więcej.

1

Zobaczymy. Ja mimo że nie jestem ich kibicem na rodzimym gruncie, to życzę im wszystkiego najlepszego.

4

Brawo Legia 6 pkt. 1 miejsce Brawo. Dowieźli ;)

0

Pewnie coś w ten deseń. Przy okazji całe rzesze mes que un clubowców mogą przeżywać chwile ekstazy. Same zalety takiej zagrywki.

1

Piękna zagrywka pod publiczkę. Mniam, mniam pyszna kiełbasa wyborcza, palce lizać. A ja się za pytam co w zamian? Pole kapusty gdzie będą pieniążki rosły?

0

Dokładnie tak jak napisałeś. Nie wiem dlaczego niektórzy ciągle nie mogą przekonać się do Mathieu. Dla mnie wczoraj był zaraz za genialnym Leo najlepszy na boisku. Bardzo się cieszę ,że ta brutalna krytyka która go dosięgnęła na samym starcie zmotywowała go do dobrej gry. Ciekawe jak zaprezentuje się Tomek jak dostanie szansę? Może rzeczywiście Media Markt się wstrzeli z humorystyczną prognozą i Pique w pierwszym składzie będzie tylko w Fifie ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?