0

Łatwo mówić o kupie graczy na dekadę o wiele gorzej jest to osiągnąć. Barca jest bardzo specyficznym klubem nie każdy będzie tu pasował. A może to wyjść jedynie w praniu. Obecnym problemem Barcy paradoksalnie jest okres wielkich zwycięstw. Teraz każdy oczekuje co parę lat złotego pokolenia La Masi i gabloty pękającej w szwach od pucharów

0

Cd
Co do kosztów budowy stadionu nie byłbym tak pochopny w formułowaniu zarzutów. Stadion Narodowy miał być według wstępnych kosztorysów kilka razy tańszy niż ostateczna kwota. Wolę jak ktoś krzyknie więcej ale się będzie tego trzymał niż powie populistycznie np. 100 a w ostatecznym rozrachunku okaże się 12 razy tyle.
Brak wzmocnień w obronie to rzeczywiste zaniedbanie. Aczkolwiek chciałbym zwrócić uwagę na grymasy kibiców. Chcą Silvę źle. Bo nierealne ,bo za długo,bo za drogo itd… Chcą Mathieu za słaby , za stary itd… Ciężko jest wszystkim dogodzić. Pomimo wszystko fakt pozostaje faktem , jest to karygodne zaniedbanie .
Co do „sprzedaży Barcy Katarowi” to nic mi o tym nie wiadomo. Z tego co wiem są tylko sponsorem, którzy być może za zbyt niska kwotę (nie znam szczegółów) wykupili sobie reklamę na koszulkach. Rozumiem ,że nie podoba Ci się z jednej strony sponsorowanie klubu za pieniądze Arabów ,ale z drugiej podoba się zadłużanie klubu przez Laporte . Ja tam wolę zawsze za swoje niż na krechę.
Dodam ,że Laporcie trafiło się jak ślepej kurze ziarno złote pokolenie genialnych Hiszpanów ze szkółki. Pamiętaj ,że sukces ma wielu ojców , natomiast porażka jest sierotą.
Co do Cruyffa to Pana szanuje ale często jak Tomaszewski ustawia się w pozycji wszechwiedzącego mędrca. Mógłbym powiedzieć mądrzy Johan jak i Jan po szkodzie

0

Widzę ,że zostałem wywołany do tablicy przez wielu użytkowników wiec postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie poruszone zagadnienia.
Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć ,że nie jestem miłośnikiem ani obrońcą Rosella. Jak sam zauważyłeś przepłacanie za zawodników stało się normą w piłce ostatnich lat. Obecny zarząd zrobił błąd sprowadzając Neymara. Praw do jego wizerunku posiadało x podmiotów gospodarczych. Brazylia jest krajem który nie słynie z uczciwości. Każdemu trzeba było dać w łapę łącznie z pazernym tatuśkiem. Wreszcie sprawa się rypnęła kiedy ten który dostał najchudszą kopertę rozdmuchał sprawę. Latynosi prędzej na uszach zaczną chodzić niż będzie tam można cokolwiek załatwić w 100% legalnie. Proszę spojrzeć na przygotowania do mundialu. Kopary ciągle na ulicach,ceny stadionów kilkanaście razy większe od zakładanych. Kiedyś poznałem kilku Brazylijczyków w pracy. Kiedy sie ich upominało ,że czas już wrócić do roboty powtarzali z uśmiechem na twarzy "Pollaco trenquillo".Trzeba było olać tą bandę skorumpowanych dziadów i tyle. To jest główna wina obecnego zarządu ,że za wszelką cenę próbował sprowadzić na CN Neymara." A jak wejdziesz miedzy wrony musisz krakać tak jak one."

1

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Żreć na krechę potrafi każdy debil. Natomiast sztuką jest nie wydawać więcej niż się posiada w portfelu a nawet część odłożyć. Przykry jest fakt ,że dla większości liczy się tu i teraz, rzadko kto planuje kilka ruchów do przodu.
Oby w Barcelonie nie zwyciężył znowu czysty populizm.

1

Dokładnie trzecia opcja. Wołanie komuno wróć... o przepraszam Laporta wróć nic nie da. Liczenie na to ,że wraz z powrotem towarzysza Laporty Barca znowu wygodnie rozsiądzie się na europejskim tronie jest delikatnie rzecz ujmując naiwne.
Trzeba iść do przodu , rozwijać się. Nie można nieustannie żyć przeszłością. Odnosi się to także do stylu gry Barcelony.

8

Obecny zarząd ma wiele za uszami to FAKT! Ale powrót Laporty??? Ludzie czy wy umiecie myśleć tylko i wyłącznie w kategoriach zero-jedynkowych?
Tego typu "stadne" myślenie powoduje np to,że w polityce w naszym pięknym kraju widać od ponad ćwierć wieku zawsze te same mordy i nie zmienia się nic.
Laporta człowiek ,który bezczelnie wykorzystywał Barce jako narzędzie do walki politycznej, człowiek od podsłuchów i śledzenia piłkarzy. To był gość ,który radośnie rozp... kasę w myśl zasady "po nas choćby potop". To typ ,który ''zabił'' doping na Camp Nou. Warty przypomnienia jest również fakt ,że to znienawidzony Sandro Rosell sprowadził Ronaldinho dzięki swoim kontaktom, Joan chciał pozyskać Becksa. Jak ważny dla podniesienia się klubu był uśmiechnięty Brazylijczyk chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.
Fakt wiele złego działo się ostatnio wokół jak i w samym klubie. Duża część winny leży po stronie zarządu.Tylko czy jest to powód aby grypę leczyć wirusem aids?
Może czas na trzecia opcję... hmm?

0

Niech się lepiej obawia upałów w Katarze 2022 gdzie przez pól roku temperatury mogą sięgać nawet 50 stopni, natomiast normą jest 32-36. Trzeba jednak zaznaczyć ,że grudzień ,styczeń, luty są dosyć chłodne bo rzadko smali powyżej 30.

14

Uwielbiam zbiorowe narzekania na sponsorów, napisy na koszulkach itp...Tylko co do czego nikt nie chce kupować ''ogórków" tylko klasowych piłkarzy z najwyższej półki. Mi się ciapate hieroglify też nie podobają , tak jak nie podoba mi się ,że codziennie muszę zap... do roboty. Bez hieroglifów nie ma potężnego klubu, bez roboty nie ma papu.To tak jak przed końcówką sezonu większość chciała konkretnego wietrzenia szatni, teraz z kolei 90% narzeka ,że chcą sprzedawać Cesca i innych. O co chodzi?

0

Tu pełna zgoda. 50% praw do wizerunku, czy np. 50 baniek za Ozila to majstersztyk.

0

Ps. Zawodników i trenerów to z najwyższej pólki się chce ale sponsora na koszulkach już nie. Co do Neymara pełna zgoda. Trzeba było nie robić interesów z tymi skorumpowanymi zachłannymi Brazolami..

0

O czym Ty piszesz??? Sponsor na koszulkach? A kto go nie ma? Transfery ?? haha większośc to właśnie Pep kompletnie spie.... A kogo mieli niby zatrudnić ? Kloppa? Scolariego?

0

Kto bogatemu zabroni? Czy wam się nie nudzi ciągłe narzekanie na zarząd ? Szczególnie ,że jeszcze nic nie jest potwierdzone.

7

Jak to co? Jest Polakiem. Wszystkie zakompleksione pryszczate szczyle będą robić sobie "żarty". Gdyby był z Chile,Argentyny,Hiszpanii piali by z radości.

0

Dokładnie. Chciałbym tylko dodać ,że prawdopodobnie Messi w pełni "zaakceptuje" tylko Kuna jako środkowego napastnika. Reszta kandydatów może podzielić los Ibry.

0

Z wszystkim co napisałeś poniżej odnośnie transferów Barcy zgadzam się w pełnej rozciągłości. Osobiście mam słabość do tego Pana z Bułgarii oraz jego "nieposkromionego jęzora".
Jednakże zdrowy rozsądek każe często traktować jego wypowiedzi jako zabawne anegdoty...

3

Vulgar Bulgar jak zawsze w swoim stylu bez podtekstów i stosowania fałszywej etykiety. Dyplomatą to on nigdy nie był i nie będzie... ale za to go kocham.

0

Proszę nie powielać propagandy politycznie poprawnej "tęczowej" hołoty. Ja tam zdecydowanie wolę oglądać "piekło" na stadionie gdzie zawodnicy wspinają się na wyżyny niesieni dopingiem najwierniejszych kibiców. Jak np. Atletico na Vicente Calderon. Kompletna komercjalizacja futbolu odziera go z jednego z najcenniejszych elementów czyli dopingu kibiców.

0

Kiedy akurat zapowiadało się porządne wietrzenie szatni taki news...Valdes, Puyol oficjalnie już ogłosili ,że odchodzą. Dani idąc na utarczki słowne z kibicami też jednoznacznie wg mnie określił chęć odejścia. Do tego plotki o Mascherano. Nie zapominajmy o Cuence,Afellayu,Krkiciu , z którymi należało się wreszcie ostatecznie pożegnać.
Poczekam na rozwój wypadków( Chelsea się wywinęła ), ale nie wygląda to najlepiej.
Tak czy inaczej Barca po raz kolejny traci wizerunkowo.

0

Szkoda pinball'a Ronaldo. Cała Katalonia i duża część Madrytu całym sercem za Sevillą!!!

0

LONELOZ
Gdyby nie Barca nie byłoby Messiego. To klub z Katalonii opłacił drogie leczenie Argentyńczyka widząc w nim potencjał. Opłacił wszelkie wygody łącznie ze sprowadzeniem rodziny.
Fakt ,że czasem sam ciągnie ten wózek, ale to dzięki swojemu talentowi,który rozwinął w La Masii. To takie Jin-jang, bez Messiego prawdopodobnie nie byłoby aż tylu pucharów, natomiast Messi bez Barcy pewnie nie zostałby numerem jeden na świecie.
Jakiś procent powinien iść do klubu.
W Realu żaden piłkarz nie posiada 100% praw do wizerunku i jakoś wiążą koniec z końcem ;)

0

Wszystko ok, tylko jak zarząd miał mieć niby wpływ na sytuacje z punktu 2 ? Pytam tak z ciekawości.

0

Dokładnie,posiada te wszystkie zalety ,które wymieniłeś. No i dodatkowo byłoby miło zobaczyć Polaka na Camp Nou.

0

Jestem wręcz pewien ,że odejdzie. Z całym szacunkiem dla Daniego ale swój najlepszy okres w Barcelonie ma już za sobą. Sam o tym doskonale wie. Jest to ostatni dzwonek aby załapać się do jakiegoś bogatego klubu za dobrą kasę,natomiast dla Barcy jest to ostatnia szansa aby za Brazylijczyka zgarnąć przyzwoite pieniądze.
Poza tym ostatnio kilka razy zdecydował się na otwartą konfrontację z kibicami. Nie zachowuje się tak zawodnik ,który chce zostać w klubie.
Danilo,Zuniga,Van der Wiel,Walker,Piszczek jest paru kandydatów.

0

Pełna zgoda. Ja również nie chce widzieć Luiza w FCB. Dość już o półśrodków i kupowania zawodników 2w1. Potrzebny stoper z krwi i kości.

0

@ZEUS1899
chapeau bas, zupełnie o tym nie pomyślałem. Tak mi się skojarzyło z Maldinim. Szkoda bo byłby to ładny ukłon w strone Puyola.

0

Klub mógłby się zastanowić nad zastrzeżeniem numeru 5, tak jak to zrobiono w Milanie z numerem Maldiniego.

0

Tego niestety można było się spodziewać. Tydzień temu zakomunikował fakt odejścia swoim kolegom na kolacji, no a teraz podał informacje publicznie.
Człowiek Honorowy. Mówił ,że jak nie będzie się czuł na siłach to opuści klub aby go nie osłabiać. Tak też zrobił.
Prawdziwy cule, wybitny zawodnik,kapitan i człowiek.

0

Nikogo nie minusuje więc luz...Real staram się oceniać obiektywnie. Fakt kadre maja bardzo dobrą. Fakt Włoch nauczył ich ataku pozycyjnego. Fakt Modrić jest bardzo dobrym grajkiem, ale SORY przemyslane transfery? haha no wybacz ale z tym się nie zgodzę. Ancelotti powiedział ,że nie potrzebuje walijczyka a Perez i tak go kupił, bo musiał cos udowodnic sobie i Barcelonie. To jest rozsądna polityka transferowa. Sami kibice Realu na nią narzekają , ale co tam... Perez kupuje najdroższych i najbardziej medialnych piłkarzy i to ma być rozsądek? Gdzie tu logika chłopie???

0

Przemyślane transfery? Dobry żart :) Perez kupuje zawodników jak zabawki i ma centralnie w d... czy jest ktoś potrzebny drużynie czy też nie, dla niego podstawą jest marketing.

0

Kto gra za mniej niz 50 zł? ;/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?