Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Sergio Santos, hiszpański dziennikarz tak wypowiada się o meczu Hiszpania - Polska i o Robercie Lewandowskim.
"To straszne oglądać Roberta Lewandowskiego w takiej drużynie. Bo nawet jeśli macie dobrych piłkarzy, to fatalnego trenera. Możliwe, że wygramy nawet 7:0, to byłoby rekordowe zwycięstwo."
"Gdyby Robert Lewandowski grał w reprezentacji Hiszpanii, to mecz tej drużyny ze Szwecją pewnie zamiast bezbramkowym remisem, zakończyłby się wysokim zwycięstwem Hiszpanów. Nasi rywale nie mają dziś w składzie takiego snajpera, nie mają najlepszego piłkarza świata. – O tak, my potrzebujemy Lewandowskiego, a on potrzebuje Hiszpanii – śmieje się Sergio Santos."
źródło - https://www.onet.pl/sport/onetsport/polska-hiszpania-robert-lewandowski-w-takiej-polsce-to-straszne/6wslm6c,d87b6cc4
2
A ja czekam z niecierpliwością na mecz i głęboko wierzę, że Lewy dzisiaj spokojnie zaliczy co najmniej 3...
kontakty z piłką. Ta bum tssss...
4
@Janiama Zapewne też miało to wpływ, ale głównie dostępność jedzenia i ilość spożywanych kalorii. Jaka była dostępność mięsa, napojów słodzonych, ogólnie słodyczy, przekąsek z ogromną zawartością tłuszczu, a jaka jest teraz. Do tego dochodzi styl życia. Nie było kablówki, programów streamingowych, internetu, mediów społecznościowych,konsol i komputerów. Dlatego ludzie spędzali więcej czasu na zewnatrz, a więc więcej się ruszali.
1
@don'T.R.I.P.e Tak, znam kanał pani Moniki. Bardzo profesjonalne podejście do swoich rozmowców.
0
@don'T.R.I.P.e Czy jestem mocno rozczarowany i czy liczyłem na ostrzejszą konfrontację? Mocno nie, trochę tak. Jednak nie w takim wymiarze jak to odpisałeś. Zwyczajnie w tym wypadku było wyjątkowo łagodnie, dlatego zwróciłem na to uwagę. Uważam, że akurat turniej euro nie ma tu nic wspólnego. Podobnie wyglądała choćby rozmowa z profesorem Gwiazdowskim, a wtedy żaden turniej nie był rozgrywany. No i czy głośno domagam się igrzysk i walk gladiatorów w hejtparku? Nie. Zauważam tylko, że pan Stanowski działa według pewnych preferencji. Jednych gości darzy dużą estymą, innych umiarkowaną, a jeszcze innych żadną, co też przekłada się na intensywność konfrontacji. Oczywiście ma do tego prawo, ja tylko jestem zwykłym widzem z własną opinią, która zapewne mało kogo obchodzi.
2
Jednak Stanowski to ma swoje sympatie i upodobania. Pana Piechocińskiego traktuje wyjątkowo dobrze, nie ma niewygodnych pytań, nie ma wypominania politycznych decyzji. Dlaczego? Bo ogromna część widowni to bardzo młodzi ludzie, którzy nie pamiętają nawet, że pan Piechociński był w rządzie. No i pan Janusz jak rasowy polityk, potrafi mówić dużo, a w sumie nic nie powiedzieć na konkretny temat, czy też odpowiedzieć na konkretne pytanie. Jak widać to dobra umiejętność. Dla ogółu liczy się ogłada i styl wypowiedzi, a nie rzeczywiste działania, czy merytoryka.
1
@Sulimo Spoko, przyjemność po mojej stronie, Twoja seria jest bardzo ciekawa.
2
@Sulimo Tutaj fota i uzupełniające informacje. Pozdrawiam.
https://medium.com/@Thangablog/l%C5%8D%CA%BBihi-and-the-3rd-world-7ab273d55065
15
Szkoci przed tym meczem...
https://media1.tenor.com/images/3311e7f23ba0ab322766a78b0d66e4a7/tenor.gif?itemid=16663165
1
@IronSanHybrid Pan Stanowski umie w internety i umie w tak zwany "hejt", który nabije "popularkę".
11
Każdy kto był w Szkocji doskonale wie jak bardzo tam nie trawią Anglików. Dlatego Szkoci tak gryzą trawę!
Co dziwi to bardzo bierna postawa mocnej na papierze kadry "Synów Albionu".
4
Lubimy narzekać na naszych fanów piłki nożnej. Tutaj Szkoci są "przyjemni" wobec kilku kibiców ubranych w koszulki reprezentacji Anglii.
Sory za długi adres...
https://uk.news.yahoo.com/passing-england-fans-booed-covered-110000510.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAADB39eCOaW5k3JXOq2OdfZSJ-TwlZJt-qcajPC7yRuaTPWZbkbzlgPy1FxW3zZT5N_D2A_B92Cm8E2RGIMjkYTUnN_cciftLWR7mD_ZeRUScYKAbLF1B5CyF7K7Pev4083WGghgCeYxgHx2pVD9cdT0A3huj5Rw5p5LHwdXo1mgQ
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Drodzy Ramblowicze, w przerwie pomiędzy meczami chciałbym przedstawić reinkarnację Bonnie i Clyde... z odrobiną Gangu Olsena. Geniusze...
Cały krótki film uchwycony przez kamery ochrony obiektu.
https://www.itemfix.com/v?t=45zh09
Jeżeli nie działa pierszy link tutaj jest drugi, krótszy.
https://www.itemfix.com/v?t=egi45n
0
@sonek W tej cenie to chyba i tak nie jest najgorsza opcja. Hilti, Makita, czy De Walt to skok co najmniej o 400-500 złotych i mówimy tu o promocjach, na ktore trzeba polować. Tak szczerze, to mój ojciec kupił już jakiś tam czas temu kilka rzeczy Parkside'a i póki co się nie zepsuły. Użytkuje je rzadko i jest w miarę zadowolony. Jednak trzeba pamietać, że to nie jest topowa marka oferująca wysoką jakość, bo za jakością musi iść cena. Więcej chyba nie jestem w stanie pomóc.
0
@sonek Jeżeli będziesz używał jej rzadko, jeżeli ma Ci służyć raz na kilka, kilkanaście miesięcy, to może i warto. Natomiast jeżeli ma być to urządzenie do częstego użytkowania, to zdecydowanie nie warto.
1
@Bobo25 W takim razie, ja mam podobnie, też zaczynam tęsknić za prostą kontrą graną skrzydłami.
0
@Bobo25 Panu Henrykowi nie chodzi chyba o konkretnych zawodników i konkretne nazwiska, a raczej stwierdzenie, że na skrzydłach do prostej kontry nie mamy "zamienników" z nowego pokolenia.
Chyba chodzi głównie o to:
"Robią się u nas dziury między kolejnymi w miarę zdolnymi generacjami. Jedna odchodzi, musimy czekać na drugą."
Ps. Jednak biorę pod uwagę, że post może być tylko dla jaj. Pozdrawiam.
0
@kaamil1910 Tam konkretnie jest "niby nadal strzela". No i pewnie chodziło o całokształt, nie tylko same wielkie imrepy, a również kwalifikacje. Jednak sam ton wypowiedzi pana Henryka nie jest do końca pochwalający postwę Lewego.
7
Henryk Kasperczak o występie naszych "Orłów" ze Słowacją i nie tylko.
"W każdym liczącym się kraju szkolenie jest na wysokim poziomie. Jest to ułożone od strony sportowej i prawnej. Idą na to wielkie pieniądze. U nas tego nie ma, bo dominuje polskie myślenie. Po co coś robić, skoro za cztery lata nas nie będzie, a do tego czasu żadnych efektów zmian nie zobaczymy. Mamy strukturalny problem, od którego wszystko się zaczyna. Francuzi tworzą szkółki w Afryce i tam szukają talentów, u nas praca z młodzieżą jest raptem w kilku klubach, a każdy się boi, że ktoś tych młodych, zdolnych ukradnie."
"Robią się u nas dziury między kolejnymi w miarę zdolnymi generacjami. Jedna odchodzi, musimy czekać na drugą."
"Teraz nawet w kontrze jesteśmy słabi. Straciliśmy zawodników, którzy mogli zagrywać piłkę do Lewandowskiego. Teraz nie ma nic. Nie ma na bokach Błaszczykowskiego, nie ma Grosickiego, kontuzję złapał Milik."
"W ataku jest samotny Lewandowski, który gra na pozycji dziewięć i pół i to jest trochę heca. Dużo przeżyłem, dużo widziałem, ale czegoś takiego to jeszcze nie."
"Lewandowski niby nadal strzela bramki, ale on jest o pięć lat starszy. Nogi już nie te, głowa też. W Bayernie, gdzie nie musi cofać się po piłkę, pokazuje, co potrafi, w kadrze jest z tym trudniej."
źródło - https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2021-06-16/henryk-kasperczak-duzo-widzialem-ale-to-jak-gra-lewandowski-to-jest-heca/
0
@lucca87 Niby tak, jednak jak im się gdzieś noga powinie, to teoretycznie Ukraina jest większym zagrożeniem co do wyjścia z grupy. Fakt, tylko teoretycznie, ale jednak.
1
@Bykunn Ja dajmy na to jestem od lat 90tych kibicem reprezentacji Holandii, a Ukraina jest jej potencjalnym konkurentem do wyjścia z grupy. Nie wiem jak reszta.
0
@marcin62 @macio_944 Dlatego takie akcje to przeważnie zwykły marketing i tak zwane "sygnalizowanie cnoty". Tam gdzie problem istnieje, a już na pewno na Bliskim Wschodzie, czy choćby w Rosji, to odpuszczamy... bo zyski, bo to nie wypada, bo w sumie bezpieczeństwo naszych zadków. Za to na zachodzie, tam to dopiero pokażemy jacy to jesteśmy pro!!! Tam będziemy radykalni, tam będziemy głośni.
Tylko, że akurat nikt w Europie nie chce zrzucać gejów z budynków, a ogromny problem jest z akceptacja tej mniejszości przez inna mniejszość wyznaniową na zachodzie Europy. Nie twierdzę też, że np. Polska i Polacy są zupełnie bez winy w tej materii, ale ostatnio w tej dyskusji publicznej komuś się pomyliły proporcje i fakty.
4
Bednarek na konferencji mówi o tym, że w meczu z Hiszpanami będą jak husaria.
Oby nie jak husaria i inne polskie wojska w 1620 pod Cecorą. Husaria i polskie siły zostały nie tylko kompletnie rozbite, w bitwie poległ hetman Żółkiewski, a Stanisław Koniecpolski trafił na długie lata do niewoli tureckiej.
Dlaczego doszło do dotkliwej porażki w starciu z siłami tureckimi? Historyk Radosław Sikora twierdzi, że "z powodu braku dyscypliny w wojsku i zapowiedzi ukarania tych, którzy ją złamali”.
0
@Darkfin Patrzenie na stosunki międzynarodowe przez pryzmat emocji jest zgubne. Jest to odwiecznym problemem Polaków, którzy maja tendencję do popadania w skrajności, czyli absurdalny i zgubny romantyzm, bądź oportunistyczny, podszyty ojkofobią serwilizm.
Polska nie ma wrogów i przyjaciół wśród innych narodów. Są tylko interesy, które są zbierzne, bądź zupełnie odwrotnie, stawiające nas w roli konkurentów. Tak, Niemcy przez wieki stanowili śmiertelne zagrożenie dla naszego narodu, ale obecnie są największym partnerem handlowym i gwarantem wzrostu gospodarczego. Trzeba umieć balansować retorykę i swoje działania zysków i strat.
2
@HighestInTheRoom Akurat uważam, że oklaskiwanie i śpiewanie "nic się nie stało" nie jest najlepszym zachowaniem. Jednak jest cienka granica pomiędzy zasłużoną krytyką, a tak zwanym "hejtem". Aczkolwiek jeszcze raz podkreślę, rozumiem rozgoryczenie.
9
Muniek Staszczyk w bardzo ostrych słowach skrytykował porażkę Polaków ze Słowacją.
"Uważam, że może wyleczę się z tej choroby, która nazywa się polska piłka nożna. Wyleczyłem się z ekstraklasy więc teraz jest najlepszy moment i na to."
"Mogę podziękować piłkarzom za to, że wyleczę się z tego nałogu kupowania "Przeglądu Sportowego" codziennie i patrzenia na tych nieudaczników, frajerów zarabiających tyle kasy i tych idiotów trenerów. To w ogóle nie jest reprezentacja, tylko jakaś zbieranina ludzi."
"Osiągnęło to dno, które nie wiem jak określić. Popsuli mi oglądanie całego turnieju."
"To, że nie wyjdziemy z grupy to już wiadomo. Dobrze, że w okolicy nie ma tutaj żadnych Słowaków, bo chyba nie mógłbym spojrzeć im w oczy."
źródło - https://dorzeczy.pl/opinie/188336/muniek-o-pilkarzach-nieudacznicy-frajerzy.html
Jak oceniacie te słowa? Ja osobiscie rozumiem rozgoryczenie i złość, ale Muniek pojechał trochę za ostro z niektórymi epitetami. Aczkolwiek mogę się zgodzić, że w jakimś stopniu nasze "Orły" popsuli mi odbiór całego turnieju. Teraz została mi tylko Holandia i Hiszpania.
1
@JimMorrisonFCB Dziękuję za miłe słowa. Z całą powagą muszę je odwzajemnić, uważam Ciebie za ineteligentnego, kulturalnego, wartościowego użytkownika. Pozdrawiam serdecznie.
9
Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że jako naród mamy tendencję do narzekania. Jednak po wczorajszym meczu jest to jak najbardziej uzasadnione. Tutaj nie chodzi o zawyżone oczekiwania, zbytnio napompowany balonik, tutaj chodzi o realną ocenę potencjału. Przegrali z najsłabszą drużyną z grupy, zagrali totalny paździerz, tutaj nie ma miejsca na usprawiedliwienia i wymówki. Totalna kompromitacja! Jedyny pozytyw jest taki, że już po pierwszym meczu nie ma absolutnie żadnych złudzeń i oczekiwań na jakikolwiek pozytywny wynik na tym turnieju.
10
Czy Krzysztof Stanowski ma rację i bramkarz reprezentacji Polski kolejny raz zawodzi na dużym turnieju? Czy Wojciech Szczęsny jest nieszczęsny dla naszej reprezentacji?
Według mnie tak! Wojtek znowu zawiódł.