3

@sawyer00 Ciekawy pomysł, brawo za znajomość historii i poprawienie humoru, ale nie. Zainteresowany musi zawsze wiedzieć, że trwa jakiekolwiek postępowanie w jego sprawie.

3

@FCBparasiempre Sam lubię czytać i pisać dłuższe komentarze, ale Ty ewidentnie przesadziłeś. Jak słusznie zauważył @sawyer00 link do większej ilości informacji by wystarczył. Jednak dzięki za ciekawy materiał.

1

@elmayakos Sory ja nie w tamacie. Ktoś znowu kręcił dym według sprawdzonej receptury? Zapewne te same co zawsze nicki się przewijały?

0

@Quavosk Ok. Według mnie dla ludzi bardzo bogatych, którzy lubią ciepły klimat, to wręcz idealne miasto do życia.

5

Pięknie jest marzyć o wielkim wietrzeniu szatni, o szerokiej wymianie kadrowej. Tylko jak to bywa w życiu, łatwo jest coś powiedzieć, a trudniej wykonać.
Barcelona jako miasto to świetne miejsce do życia, niewątpliwie mieszkanie w tym mieście, w ekskluzywnej dzielnicy może się bardzo podobać.
No i kontrakt to kontrakt. Trwa ile trwa, wynagrodzenie jest jakie jest. Sadując po wypowiedziach piłkarzy, którzy by mieli być pierwszymi do zwolnienia, może być ciężko przekonać ich do opuszczenia słonecznej Barcelony, jeżeli będzie się to wiązało z obniżeniem ich wynagrodzeń...
No i ostatnia banalna kwestia to ewentualna wartość, przydatność niektórych zawodników. Ciężko będzie sprzedać za jakiekolwiek pieniądze piłkarzy, którzy mało grali, a do tego pobierają duże wynagrodzenia.
Dlatego przed zarządem bardzo ciężka praca. Wyzwanie jest ogromne, mam nadzieję że przynajmniej w części uda się je spełnić.
Tak czy inaczej zapowiada się najciekawsze okienko od wielu lat.

3

@lukas10 Chyba ominęła Ciebie ogromna ilość informacji o fatalnej sytuacji instytucjonalnej i finansowej w klubie. Bo jak inaczej wytłumaczyć tekst "miał dwa okienka transferowe na rewolucję"? To zakrawa o kpinę...

0

@PatrychoO Tu pełna zgoda. Być może taki był zamiar.

6

@PatrychoO W ten sposób można wszystko trywializować. Na każdą okazję jest inny ubiór. Duży dekolt i brak biustonosza jest ok, kiedy idzie się na imprezę. Nie jest do końca poważne kiedy występuje się jako strona w poważnym sporze politycznym, geopolitycznym. Nie spotkałem się kiedykolwiek, aby poważna bizneswoman w ten sposób ubrała się do pracy. A wiesz dlaczego? Bo kobiety chcą być odbierane profesjonalnie w miejscu pracy, a nie przez pryzmat swojej seksualności. Dokładając minutę wrzasku, który miał być odniesieniem do "minuty ciszy" i mamy obraz... Zwyczajnie infantylny, a taki chyba nie był zamiar?

0

@Ronmes Racja. Dzięki.

5

Napoli, Napoli nie tylko kupon spier...
Niesamowite jak bardzo to ekipa z Neapolu przegrała... nie tylko LM, ale i wicemistrza. Kibice powinni być wściekli! No i dzięki ich wynikowi Juve gra w LM... brawo Napoli!

0

@msmsms Nie. To co proponujesz to typowy koncept wideł i pochodni oraz rozjuszonego tłumu, który chce zemsty. Katorga skazańca nie może nas napędzać, nie może stanowić celu, nie ważne jak straszne jest przestępstwo. Tylko miłosierna kara śmierci, wcześniej oczywiście ostatni posiłek i zapewnione odosobnienie, które skutecznie odseparuje sprawcę od innych współwięźniów. Państwo/prawo nie może zniżać się do niskich instynktów tłumu.

2

No i Klopp strącił Tuchela z podium. Co by nie mówić Liverpool finiszował w maju pewnie i w lepszym, lub gorszym stylu wszystko ostatnio wygrywał, a niebiescy jednak dwa razy się potknęli na ostatniej prostej. To samo się tyczy Lisów, którzy w ostatnich 5 meczach na 15 możliwych punktów zdobyli 4.

0

@Ratamahatta To wszystko prawda co napisałeś. Ja zwyczajnie jestem zwolennikiem powściągliwej, konserwatywnej polityki finansowej. No i inne kluby mogą znać nasze zamiary na rynku, co może utrudnić niektóre transfery. Jednak akurat rozwiązania proponowane przez Ciebie mogą być jak najbardziej skuteczne, a może i niezbędne, aby utrzymać się marketingowo w światowym topie. Oby było to owocne okienko w kwestii pożegnań, jak i powitań. Oby!

0

@Ratamahatta Ja również chętnie bym zobaczył typowego napadziora w Barcelonie, typową dziewiątkę, która już się sprawdziła na tej pozycji i jest gwarancją dużej ilości bramek, a do tego wszystkiego jest przed trzydziestym rokiem życia. Tylko nie wiem czy obecnie Barcę stać na taki wydatek? Tak czy inaczej czekam z ogromną nadzieją na to okienko, oby pan Laporta nie rzucał słów na wiatr i rzeczywiście przeprowadził gruntowne zmiany w szatni.

0

@masq Nie wiem czy na pozycji ŚO stać Nas na TOP. Jednak wzmocnienie tej formacji to priorytet. Jeżeli zostanie cosik dutków to wydać na wzmocnienie środka pola jak słusznie napisał @AlwaysBlaugrana .
Jednak trzeba pamiętać w jakim bagnie finansowym obecnie się znajdujemy. A więc trzeba być mocno powściągliwym jeżeli chodzi o oczekiwania w tym okienku.

9

Są Polacy, których cieszy wyczyn Lewego, ale część z nich odczuwa nieodpartą potrzebę doje... każdemu, kto nie podziela ich fanatycznego entuzjazmu, ba wyklinają nawet Gikiewicza, że ten miał czelność starać się dobrze wykonywać swoją pracę, przez co w ich oczach jest wręcz zdrajcą.
Są też Polacy, których irytuje wyczyn Lewego i odczuwają nieodpartą potrzebę deprecjonowania tego osiągnięcia oraz jakiegokolwiek przejawu upamiętnienia go.
Tutaj szczególnie w mediach społecznościowych przywoływany jest fakt, że Robert odebrał order z rąk prezydenta Dudy, a więc trzeba na niego pluć dla zasady.
Internet jest katalizatorem toksycznych zachowań. Są to oczywiście postawy skrajne, ale takie zachowania, komentarze z każdym rokiem stają się coraz mniej marginalne. Obecnie dosłownie wszystko może urosnąć do gigantycznego problemu i stanowić oś sporu...

4

Brawo Atletico! Brawo Correa! Jeszcze jeden!

4

W tym sezonie to tytuł mistrza Hiszpanii się przegrywa, a nie wygrywa.

2

Przegrywa Real, przegrywa Atletico... Co za emocje, co za piękna walka o majstra!

1

@Karzel Testo po pierwsze był trollem. Czasem dobrym, czasem bardzo żenującym. Człowiekiem, który swoje frustracje i nieszczęścia odreagowywał na youtube. Ciężko go zaszufladkować pod względem poglądów, ale lewakiem nie był. Świadczy o tym choćby cytat, a raczej parafraza z "Polactwa" Ziemkiewicza w jedym z filmów.
Testo sam naśmiewał się z Polaków mieszkających np. w USA, którzy uważali się tylko z tego powodu za lepszych. Kiedy zauważył, że to ma branie zwyczajnie popłynął i głównie jechał po bandzie najbardziej kontrowersyjnych tematów, bo to mu pewnie dawało największy odzew, a więc największą satysfakcję w trollowaniu.
Niezbyt rozgarnięci lewacy, marne trolle wzięli go sobie na sztandary.
@BorzyKrzys Testo to uważał, że "omegi są dla bezdomnych".

0

Obrona jest oczywiście winna ogromnej części straconych bramek, ale Marek od jakiegoś czasu nie broni strzałów bardziej wymagających. Ba, czasem wpuszał nawet strzały mocno przeciętne. W tym sezonie w porównaniu do Oblaka, czy Courtois wypada blado.
Mimo wszystko to bramkarz o dużych umiejętnościach i potencjale. Liczę na to, że w nowym sezonie zaprezentuje swoją najlepszą wersję, jaką już kiedyś mieliśmy przyjemność oglądać.

9

@Kgorecki2500 Korwin to gada czasem różne rzeczy. Polska jest mocno zacofana pod względem energetyki. Nie chodzi tu o wiatraczki, solary i inne pierdoły, a o atom. Wbrew propagandzie atom jest najczystszą energią, która daje pewność i stabilność dostarczania odpowiedniej ilosci energii dla przemysłu przez cały rok. Zielona energia jest potrzebna, ale bazowanie głównie na niej będzie powodowało ogromne wzrosty cen dla gospodarstw domowych, jak również wzrost cen wszelkich produktów, bo jak wiadomo energia jest potrzebna do każdej produkcji.
A co do węgla i walki z nim szlachetnych Europejczyków...
"W roku 2020 Chiny oddały do użytku aż 38,4 GW nowych mocy zasilanych węglem."
"Oznacza to, że aktualnie w planach lub budowie jest aż 247 GW - wystarczyłoby to na zaopatrzenie w energię całych Niemiec."
Źródło - energetyka24.com

0

@masq No nie do końca. Ibra ze swoim wielkim ego odbił się co najwyżej od Pepa, a nie od Barcy. Ibra nie miał złych liczb, bo ciężko takimi nazwać 21 goli i 12 asyst. A więc nie, Ibra nie odbił się od Barcy, w sensie nie sprawdził się.

0

@Kiiciioro Tak, tak bo tu tylko Koeman jest winny... zaprawdę wyborny żart.

0

@Kiiciioro Wybacz, ale cudne brednie... Tak, tak bo tu tylko kosmetyki trzeba, no i "zmotywować, poukładać, rotować"... i nagle hop, część wskoczy o dwa, trzy poziomy wyżej, zacznie presować jak szalona, wykonywać perfekcyjnie założenia taktyczne i zbuduje niezniszczalną psychikę. A młodzi na swoich pozycjach będą gwiazdami w przyszłym sezonie. Masz rację, to rakie proste.

6

Xavi nas wybawi! Być może tak będzie. Wiele na to wskazuje, że to człowiek o odpowiednim potencjale, nie tak dawno mózg Barcy i reprezentacji Hiszpanii. Ok.
Frank Lampard też się wydawał genialnym wyborem na lata. Legenda Chelsea, mózg drużyny, podpora reprezentacji. Obecnie bezrobotny.
Andrea Pirlo to niewątpliwie legenda włoskiej piłki, mózg każdego zespołu w jakim grał, jak również mózg reprezentacji Włoch. Szykowany na lata w roli trenera Juventusu. No i chyba zaraz będzie bezrobotny, a do Juve najprawdopodobniej wróci Allegri.
Oczywiście można przywołać teraz przykłady takich ryzykownych posunięć, które się udały jak Pepa i Luisa. Ok. Tyle, że akurat Pep miał jeszcze to szczęście, że trafił na najlepszą generację piłkarzy w historii hiszpańskiej piłki i młodego Leo. Jasne, że wiele dokonał i wielu piłkarzy wypromował, ale ewidentnie znalazł się idealnie w odpowiednim miejscu i czasie. Luis bazował jeszcze na starej ekipie po Pepie. Wprowadził kilka pomysłów i to wypaliło, tyle że tamta i obecna kadra, jak i sytuacja finansowa klubu, to niebo, a ziemia.
Czy Xavi podoła? Nie wiem. Obecnie sytuacja jest pod wieloma względami o wiele bardziej wymagająca, niż to było kilka lat wstecz. Wiele osób po wygranej Laporty zapomniało, że zadłużenie magicznie nie znikło, a nowy entuzjazm może się szybko przerodzić w skrajny pesymizm. Jak w przypadku Koemana.

1

@BarcaSupporter Wybacz, ale ten komentarz jest dla mnie komiczny z uwagi na fakt, że pisze go użytkownik o takim nicku. Może tam zamiast Barca, powinno być MessiSupporter?

0

Lągle w swoim stylu bez sensu wbija się w nogi przeciwnika... Dramat.

1

No to brawo Atletico! Mogą sobie przybić piątkę z Barcą.

0

@Gall Tak, Izrael ma swoje za uszami. Niewątpliwie nie jest bez winy. Natomiast Arabowie również, szczególnie Hamas, który dosłownie chce zniszczyć Izrael i Żydów. Oczywistym jest również fakt, że szkoda ofiar po obu stronach konfliktu. Ja zwyczajnie dystansuje się od narracji jakoby to Żydzi byli w stu procentach oprawcami, a Arabowie w stu procentach ofiarami. Taka narracja dominuje u Nas w kraju.
Izrael swoim postępowaniem napędza nienawiść, jednak zapewne ciężko negocjować i próbować podejmować próby dyplomatycznych rozmów, kiedy dla drugiej strony (Hamas) jesteś złem wcielonym.
Obecna sytuacja jest bardzo ciężka, oby obyło się bez otwartego konfliktu zbrojnego, bo to będzie oznaczać gehennę ogromnej ilości ludzi po obu stronach.
Ps. Tak, oficjalna akceptacja Jerozolimy jako stolicy Izraela była niepotrzebna i była błędem. Tutaj mogę się zgodzić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?