Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Barca1992 Takie działanie NFZ jest podłe! To jest skandal. Tego nie da się inaczej wytłumaczyć jak głupotą połączoną z paniką, z domieszką działania pod publikę, którą media nieustannie straszą.
0
@zuang1995 Jeszcze kilka lat będziesz mógł. Tylko co zrobimy jak przejdziemy na walutę 100% wirtualną... ?
0
@Colon ha! Wiem, to jest kpina. W przyszłości boję się powtórki z przeszłości, szczególnie, że "nowy ład" PiSu jakby mocno nawiazywał do "new deal" Roosvelta. Co pisałem o złocie.
"Rozporządzenie wykonawcze nr 6102 podpisane przez prezydenta USA Franklina D. Roosevelta, zmuszało ludzi do wymiany całego posiadanego złota na dolary, po z góry ustalonym kursie. Za niewykonanie polecenia groziła kara 10 lat więzienia."
7
Obecnie w Polsce mamy ogromną inflację, znajdujemy się w ścisłej czołówce Europy. Najgorzej było we wrześniu kiedy wynosiła 3,8%. Pod koniec roku wynosiła ok. 2,5%. Na styczeń 2021 jest to ok. 2,7%.
A jak twierdził Milton Friedman - "Inflacja jest formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy."
A teraz banki rozpatrują jeszcze ujemne oprocentowanie środków na kontach klientów.
"Nie dość, że na lokacie w banku nie zarobisz, to jeszcze każą ci płacić za trzymanie twoich pieniędzy. Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że czołowy polski bank szykuje się do wprowadzenia ujemnej stawki depozytów w przypadku klientów indywidualnych." - źródło money.pl
Do tego dorzućmy w przyszłości likwidację pieniądza "fizycznego", utrudnienie kupna "fizycznego" złota oraz innych kruszców i mamy "piękną" przyszłość, która nam się maluje...
0
@tristan87 Ja, po 3 minutach strzelili gola i wyłączyłem. Sory...
1
@kass18 Piotr Maciążek, analityk rynku energetycznego nie jest tak optymistyczny jak Ty. A braku wiedzy chyba mu nie zarzucisz.
W ciągu kilku lat cena emisji za tone CO2 wzrosła z 20 do 40 euro, polski rząd w dokumencie kierunkowym polskiej energetyki zakładał taki wzrost dopiero w 2040! To raz!
Wzrost cen prądu to nie tylko większe rachunki w domu, to się przekłada na ceny wszystkich produktów!
No i fakt jest taki, że nikt nie wie do końca jak uprawnienia CO2 będą się zachowywać przy takiej dynamice i wzrost cen energii może być dużo wyższy niż 10%.
Tak przynajmniej twierdzi ten analityk.
0
@barcelonaLM Czy DoRzeczy to typowy pisowski portal/pismo? W części może tak, jednak nie do końca. Propisowscy są Trzmiel, Jurek, Gociek, Wildstein, Wolski, Gmyz. Semka jest za PiS, ale nie do przesady, Ziemkiewicz był, obecnie trochę zmienił kurs, no ale można go zaliczyć, pani Baranowska też umiarkowanie.
Za to Warzecha, Chodakiewicz, Makowski, Wybranowski nie są. Nie przypominam sobie aby słodzili PiSowi, są raczej krytyczni z pozycji konserwatywno-liberalnych.
Co do meritum absolutnie się zgadzam.
0
50 milionów za transfer tego pana jest raczej mało realne, ba to brzmi jak pobożne życzenie.
Oczywiście klub będzie się starał uzyskać jak najwyższą kwotę za Filipa, ale najważniejsze to pozbycie się go, nawet za paręnaście milionów, byle zejść z jego ogromnej pensji. Osobiście nie wierzę w wielką odbudowę i wzrost jego wartości rynkowej.
Oby w lato znalazł się chętny klub. Wyjdzie to na dobre i dla Barcy i dla Brazylijczyka.
A jeżeli zostanie, to klub i tak zapłaci resztę zmiennych, do tego będzie płacić mu wysoką pensję, a Brazylijczyk będzie blokował miejsce w składzie.
8
Ajax spokojnie prowadzi 3-0. Bardzo dobry wynik w perspektywie rewanżu. Świetna wiadomość! Brawo Ajax!!!
1
@Colon Tak, Lars "Hannibal" Ulrich :)
1
@Colon Świetne! Aż sobie zapisałem, dzięki.
0
@cata_luna "dla darmowej zupy zrobi wszystko" - no piękną nadinterpretacja. Wybacz, ale ewidentnie go nie lubisz i wyolbrzymiasz to zajscie do ogromnych rozmiarów. Był członkiem panelu? Był. Mógł zjeść zupę? Mógł. To nie było tak, że jakaś osoba postronna się tam znalazła. Jak dla mnie obsługa zachowała się nadgorliwie, tak jak ty to interpretujesz.
"Podważa wszystko co jest niezgodne z jego tokiem rozumowania". Straszne rzeczy. To ma się zgadzać jeśli ma inne zdanie? Kompletny bezsens. Taki absurdalny zarzut można sformułować wobec każdego dziennikarza, komentatora życia politycznego, publicznego.
0
@cata_luna Czym się tak strasznie oburzyłeś? Bo nie za bardzo rozumiem. Z tego co napisał, w przytoczonym przez Ciebie wpisie, ma absolutną rację.
0
Ja pier... Nie mam pytań...
0
Jak nie chce wpaść, to nie chce wpaść... Ale walczą, to dobrze!
0
Aajjjj aj aj szkoda tej główki i strzału Dembele.
0
Busi dzisiaj boss, póki co, oby do końca meczu.
0
@Yosemite A ja uważam to za nieśmieszny żart. Jego transfer będzie tylko po to aby Messiemu zapewnić dobrego amigosa i przekonać go do pozostania. Jako joker byłby dobry, ale już widzę jak gość z takim nazwiskiem godzi się na taką rolę.
Ile razy można popełniać ten sam błąd? Znowu kupujemy "gotowy" produkt, niby skrojony pod Barcę, na ostatnie lata Messiego, a dodatkowo jego amigo. Tyle, że w czerwcu kończy 33 lata i jest bardzo szklany.
1
@Maciek98 Śmieszne to jest twoje pajacowanie i marny trolling na tej stronie.
3
@BarcaInfo @KORTIS Nie chcę pochopnie źle oceniać Jordiego Cruyffa, ani formułować bezpodstawnych zarzutów, jednak mam wrażenie, że ten pan wyląduje w biurach Barcy tylko i wyłącznie dlatego bo na nazwisko ma Cruyff, a jego ojcem był Johan.
Być może się mylę, być może gość ma świetne kontakty, świetne rozeznanie rynku. A może jest potrzebny jako symbol, jako syn legendy, a robotę będzie wykonywał Alemany?
5
@zadafcb Czyli ta pani twierdzi wprost, że osoba podejrzana ma udowodnić, że jest niewinna? Ciekawa, straszna, próba odwrócenia nie tylko wektorów działania prawa, ale i samej logiki. W tej wypowiedzi, ta pani specjalnie zamieniła słowo "podejrzany", na "sprawca". Można mówić o kimś, że jest "sprawcą", tylko i wyłącznie po zapadnięciu wyroku, a wtedy już raczej za późno na jakiekolwiek dowody...
Porażający brak logiki.
3
@chosenone Pewnie masz sporo racji co do spłycania, jednak niestety wszystkie partie tak postępują, bo obecna polityka rządzi się takimi prawami. Czy Konfa robi to nagminnie i na największą skalę? Tutaj każdy pytany zapewne da inną odpowiedź w zależności od swoich sympatii i poglądów politycznych.
Ja z rezerwą podchodzę do takich ocen strategii walki z wirusem. Zapewne jest niezwykle skomplikowanym zadaniem tworzyć mapy rozprzestrzeniania się wirusa w oparciu o twarde dane, a jednym z nich jest niewątpliwie gęstość zaludnienia, która jest oczywiście najwyższa w wielkich aglomeracjach. Ciekawym przykładem będzie niewątpliwie Teksas, który się otworzył i zniósł wszystkie restrykcje.
18
@chosenone Formułujesz oskarżenie o naiwności i spłycaniu tematu, bo oczywiście inne partie na ważne tematy tworzą panele dyskusyjne z gronami wybitnych ekspertów...
Tak, to prawda w Kalifornii jest aż 8 z 50 największych miast USA. Jednak pisać o Miami per wypierdek, to chyba lekka przesada.
1
@Nihas Ok. Jednak żeby taki argument był rzetelny, to trzeba podać przykład. Ja chętnie zmienię zdanie, o ile ktoś mnie przekona.
54
@Nihas @Ghotti W jaki sposób jest to manipulacja? Bo rzucasz oskarżenie i nawet nie podajesz powodu. Od tak, bo tak?
Kalifornia - 39,5 milionów mieszkańców, 423 tyś. km. kwadratowych powierzchni, gęstość zaludnienia 83,9 os. na km.
Floryda - 20,9 milionów mieszkańców, 170 tyś. km. kwadratowych powierzchni, gęstość zaludnienia 114,4 os. na km.
W których danych widzisz manipulację? Czy widzisz ją tylko w tym, że grafikę przedstawia partia, której pewnie nie znosisz?
4
@izabella Pani Izabelo, tak zupełnie poważnie, to chyba jest pani dzisiaj niedysponowana. Nie wiem z jakiego powodu i nie chcę dociekać. Jednak próżno szukać sensu i logiki w pani dzisiejszych wpisach. Polecam sen i odpoczynek.
3
@Bykunn Rozumiem. Dla mnie osobiście to żaden problem, dla innych być może jest. Nie mniej jednak, jeżeli się tylko chce wszystko można "odkręcić". Czy procedury mogłyby być bardziej proste? Pewnie tak, jak w wielu innych sferach życia.
No i sam jestem zwolennikiem rozdziału państwa od wiary. Sojusz tronu i ołtarza, który trwa i jest populistycznie wykorzystywany przez obecną władzę mi również przeszkadza.
Jednak nie chciałbym odbierać możliwości ochrzczenia swojego potomka rodzicom głęboko wierzącym. Bo jest to chyba bardzo ważne dla tych osób.
Osoby niewierzące nie muszą tego robić. Natomiast jak ich dziecko dorośnie może z własnej woli wstąpić do wspólnoty kościoła.
Tutaj jest chyba temat głębszy, dotyczący wolności rodziców w wychowywaniu swoich pociech w wierze i wartościach dla nich ważnych. Oczywiście tyle teoria, praktyka często bywa inna. Jednak jak już pisałem, tak jest w wielu innych sferach życia.
7
@Bykunn Przeważnie nie wchodzę w takie dyskusje, bo zwyczajnie mi szkoda czasu, którego często brakuje. Jednak dzisiaj mogę sobie pozwolić na pitolenie o "Szopenie".
Co konkretnie formalnego wiąże się z chrztem dziecka? Rzekoma przynależność do jakieś wspólnoty, podawanie w statystykach? To Cię boli?
Mi to zwisa i powiewa, że jako dziecko byłem ochrzczony. Bo skoro nie wierzę w istotę omnipotentną w danej religii, dlaczego miałbym się przejmować sakramentami tej wiary?
No i idąc tym tropem (naciągając analogię), to pewnie dla wielu osób może się nie podobać fakt, że podczas urodzin nabywają polskie obywatelstwo i są klasyfikowani jako kobieta i mężczyzna. Podejrzewam, że znajdą się osoby, którym to przeszkadza.
5
Co za piękna piłkarska niedziela! Remis w derbach Madrytu, wygrana United w derbach Manchesteru, no i kolejna przegrana Liverpoolu. Jestem bardzo zadowolony, jak dla mnie wyszło idealnie.
7
Obecny sezon jest bardzo specyficzny, jest zupełnie inny od poprzednich. W sumie od momentu wybuchu "zarazy" na kontynencie, to sytuacja klubu jest zła i tylko się ostatnio wizerunkowo nieustannie pogarszała. Jeżeli Holender w takich warunkach ugra puchar albo nawet dwa, to dla mnie i tak będzie świetny wynik, szczególnie, że gra w tym sezonie mnóstwo młodych! Koeman bije rekordy pod względem dawania szans młodym zawodnikom i to przynosi efekty i to pozwala być optymistą na przyszłość!
A dziś prezydentem FCB zostanie pewnie pan Laporta. Nigdy nie byłem jego zwolennikiem, ani fanem, jednak życzę mu jak najlepiej, bo jak najlepiej życzę Barcelonie. Mam nadzieję, że pan Laporta pozwoli kolejny sezon przepracować Koemanowi, bo według mnie na ten czas nie ma wielu ciekawych opcji, a sam Holender może okazać się idealnym trenerem dla młodych, zdolnych zawodników z rezerw.