3

@wpwelement "Oceny za Mecz" to bardzo dobry pomysł i bardzo dobre wykonanie. Mi się bardzo podoba. Nie za krótko, nie za długo, w sam raz. Montaż i realizacja również na poziomie. Brawo!

1

@Zip @marcin62 Tak, Roberto to elegancki zawodnik. Nie jest to absolutny top, jednak jest bardzo solidnym, uniwersalnym zawodnikiem. Bardzo go cenię. Nie będę udawał, to jeden z moich ulubionych (top 3) zawodników w obecnej Barcelonie.

1

@itmustbejoke Ja dla chłopaka życzę jak najlepiej, jednak nie jestem takim optymistą jak Ty co do przyszłości Puiga. Co by nie było w sierpniu będzie kończył 22 lata. To ciągle młody gość, ale nie małolat. Oczywiście wszystko jest możliwe. Znani są wybitni zawodnicy, którzy nieco później rozwijali skrzydła. Jednak to trochę podchodzi pod chciejstwo. W lato kończy 22 lata, a ciągle taktycznie wygląda jak junior, momentami jak jeździec bez głowy. Chociaż niektórzy na Zielińskiego ciągle mówią "młody chlopak".
Zobaczymy. Jak pisałem wcześniej, życzę mu pomyślności. Jak odpali? To super. Jeżeli skończy jak masa innych wyśmienitych talentów? No cóż, trudno.

1

@Nihas Ja sobie tylko zażartowałem, a już się sypią gromy o manipulacji.

4

Rada Języka Polskiego zaleca nie stosować słowa -"Murzyn" w odniesieniu do osób, które posiadają wysoki poziom pigmentu melaniny w skórze, tęczówce i włosach.
"Dziś słowo »Murzyn« jest nie tylko obarczone złymi skojarzeniami, jest już archaiczne" - fragment opinii.
Według Rady, te słowo było zupełnie neutralne jeszcze w latach 70, 80, a nawet 90 ubiegłego wieku.
"słowo to w języku polskim obrosło wyjątkowo silną frazeologią obraźliwą"-chodzi zapewne o XXI wiek.
A więc postanowione. Słowa "Murzyn" od teraz używają tylko rasiści.

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/303039891-Murzyn-oficjalnie-odradzany-przez-Rade-Jezyka-Polskiego.html

8

Dla mnie osobiście podatek reprograficzny to czyste złodziejstwo. To danina, którą ma płacić każdy na nielicznych. Hołdys i spółka przedstawiają argumentacje na poziomie dzieci. Bo tak, bo wirus, bo kryzys w branży. Bo w większości krajów na zachodzie to funkcjonuje, a więc koniec dyskusji. Według tego jakże wybornego ostatniego argumentu, każdy kto się sprzeciwia tej opłacie jest kołtunem, prawackim oszołomem, wywrotowcem.
Niestety najsmutniejsze jest to, że według sondażu CBOSu blisko 40% (dokładnie 37.3) Polaków popiera takie rozwiązanie. Przeciwnych jest 35%.
Upadłe madonny, emerytowane szarpidruty chcą kasy od każdego, nie ważne czy ktoś ich twórczość zna, lubi, słucha, czy też nie.
Najlepsze jest to, że na tym zyska najbardziej ZAIKS, który raczej nie narzeka na brak kasy, na swoich rachunkach bankowych.
Ciekawe z jakiego wzoru Hajty skorzysta ministerstwo kultury i sam ZAIKS kiedy będą rozdzielali te pieniądze. Ile z tej kasy trafi do byłych gwiazd estrady, szarpidrutów, których prawie nikt już nie chce słuchać, ile do aktorów teatralych, czy choćby pisarzy?
Ciekawe artykuły o tym temacie.
https://www.money.pl/gospodarka/dlaczego-zaiks-chce-wyciagnac-miliard-z-naszych-kieszeni-podatek-od-smartfona-budzi-kontrowersje-6519667972253825a.html?amp=1

https://polskatimes.pl/sondaz-cbos-sztuka-i-artysci-powinni-byc-objeci-wsparciem-panstwa-tak-dla-oplaty-reprograficznej/ar/c1-15471828

2

@MSN1998 Wybacz, ale absurdalne pytanie. Przecież poszczególne stany mają ogromną autonomię i często bardzo się różnią między sobą wysokością stawek podatkowych, zapisami prawa, sankcjami prawnymi, poziomem infrastruktury, poziomem przestępczości i wieloma innymi rzeczami, które mają zasadniczy wpływ na życie obywatela.

0

@hobart29 Chcesz negatywne ujęcie religii i jej wpływu na Polaków, ich rozwój i mentalność?
Jan Stachniuk - "Dzieje bez dziejów" 1939r.

3

Uważam, że trener słusznie nie zmienia zwycięskiego składu z poprzedniego spotkania. W razie czego ławka też nie wygląda źle, jest sporo opcji ofensywnych do rozważenia jakby wynik był niekorzystny. Tfu! Oby wypaliło! Samo ustawienie i skład uważam za optymalny.
Dawno tak nie czekałem na mecz. Po finał i puchar! A jak już odpaść, to z godnością, po walce.

2

Za niecałą godzinę mecz. Skład chyba optymalny, o ile Pedri rzeczywiście się czuje na siłach i sztab dał zielone światło.
Szanse na awans są realne i finał będzie smakował wyjątkowo dobrze, o ile się uda. Mam nadzieję na mecz walki, na nieustepliwość i pokazanie charakteru, pokazanie rywalom i sobie że to ciągle Wielki klub. Obecnie w kryzysie, na etapie zmian, na wielu polach. Jednak ciągle Wielki klub! Nawet jeżeli odpadną, to niech odpadną po walce.
Póki co czekam na mecz i walkę o finał!

0

@Borneo Tak, nie ma żadnej gwarancji, że nie zmutuje w wersję gorszą, tak jak nie ma żadnej pewności i gwarancji, że zmutuje. A sam wirus i jego kolejne mutacje pozostanie z nami już na zawsze. Jedyna droga na powrót do normalności to nabycie odporności populacyjnej przez szczepienia i przebycie samej choroby.

5

@Borneo Zastanawia mnie jak niby chcesz "wirusa z życia trzeba wyeliminować"? Jak się eliminuje wirusa z życia? No i co to za wizja o nowych mutacjach strasznych dla młodych ludzi i odpornych na szczepionkę? Wybacz, ale to pitolenie bez pokrycia.

2

@Majsteer Nigdy nie potrafiłem pojąć fenomenu Hajty jako eksperta w tych wszystkich studiach. Nie będę go tutaj obrzucał obraźliwymi określeniami, ale za gościem nie przepadam. Czy z okresu lat 90tych i początku XXI wieku nie ma innych, chętnych, byłych piłkarzy? No chyba, że telewizje wychodzą z założenia, że tego chce widz - kontrowersji.

11

@zadafcb Nauki ścisłe, a szczególnie sama matematyka jest wybitnie rasistowska, to już wiadomo od dawna.

2

@kubix05 Za młody byłem. Pierwsze komiksy, powieści, to z początku lat 90tych.
Ale lata 80te były bardzo cenne dla polskiej fantastyki i jej popularyzacji wśród młodych osób.

0

@MarioVeB! Ja ciągle jestem przeciwnikiem nakazu, przymysu szczepień. A sam (jak będę mógł) prawdopodobnie się zaszczepię, najchętniej preparatem, który wymaga tylko jednorazową iniekcję. Mam nadzieję na taki wybór.
Jeżeli już idziemy Twoją retoryką, to Izrael jest państwem modelowym. Szczepią bardzo szybko, bo żadna firma nie zapewnia długotrwałego efektu, więc chcą jak najszybciej nabyć odporność stadną. Do tego (co mi sie mniej podoba, ale rozumiem, że jest częścią planu) wprowadzili paszporty/przepustki dla już zaszczepionych. Co pozwoli przy zaszczepieniu mniejszej liczby ludności niż wymagana wartość do osiągnięcia odporności stadnej, płynny powrót do normalizacji zależności gospodarczych.
Nie podoba mi się to do końca, jednak trzeba przyznać, że plan i wykonanie jest spójne.
W Polsce ciągle panuje chaos jeżeli chodzi o możliwości zaszczepienia, jak również nie ma spójnego planu "restrykcji", ich ewentualnego luzowania, czy jakiegokolwiek spójnego planu na najbliższe miesiące. Co jak wiadomo nie jest dobre dla gospodarki, konkretnie inwestycji, wszelkiego lokowania kapitału, biznesplanu.

0

@masq A ten Konrad to dobrze gra w rezerwach? Bo rozumiem, że ten hajp na niego jest spowodowany dobrymi występami? Czy też jest to spowodowane tym, że gość jest szybki i ma fajną fryzurę? Nie wiem. Nie interesuje się bardzo Barcą B, więc ja osobiście nie wiem. A więc pytam.

6

@barcelonaLM "Bracia klęczący" są wybitnie żarliwymi klakierami pisowskimi, równie żarliwy jest jedynie pan Sakiewicz.

22

A teraz w studiu Polsatu dalsze pałowanie się nad meczem Napoli i występem Zielińskiego... Niesamowite. Tyle dobrych meczy. Tyle niespodzianek. Nieważne.

0

@jakub1906 Pewnie jacyś są. Natomiast zapewne niewielki był/jest procent imigrantów z północnych części Europy do Ameryki Łacińskiej i Południowej, dlatego takich przykładów będzie pewnie bardzo mało.

4

@Colon @JimMorrisonFCB Jak typowy hipokryta uważam, że kiedy to robił mój idol, to naturalnie było to częścią futbolu, spektaklu i pokazem inteligencji, czy też cwaniactwa boiskowego.
A Cr 7 to typowo symuluje, bo bez karnych, to nic nie znaczy.

0

@Persyfl hmm kto by się spodziewał. Temat by się zdawało wykraczający poza typowe podziały ideowe. Mały test na przyzwoitość, oczywiście z podtektem politycznym. Bo PO tylko udowodniła tym głosowaniem, że to dla nich niewygodny temat. Ciekawe dlaczego?

2

@DonMatteo901 Świetny! Jeden z lepszych jaki tutaj widziałem od dłuższego czasu.

5

No i szach mat! Żabojady wypad za burtę! Ajax awans! W 200% zasłużenie! Lider Ligue 1 odpada.

1

Uuu Lille mimo kipskiej gry dostaje karnego i Francuzi łapią niestety kontakt.

1

Ajax gra klepą, ale potrafi przyśpieszyć, szarpnąć i do kontry idą Wszyscy! Bardzo rzadko to widać w Barcy, a szkoda.

3

Ajax piękna akcja, a Davy Klaassen prawie wpakował klatą gola nr 2 dzisiaj.

0

@marcin000019 Jak widzisz powyżej, nie wykluczam takiej opcji, że "tego może i chce większość".
Ja tylko na forum napisałem własną opinię, że znowu męczą bułe z zespołem w którym gra Polak. Ja zwyczajnie uważam, że obecnie są ciekawsze spotkania. Tyle

0

W studiu Polsatu analizowany mecz Napoli z Granadą, mimo że są obecnie rozgrywane ciekawsze mecze jak choćby Arsenal z Benficą, Villareal z Salzburgiem, czy aktualny lider ligi holenderskiej - Ajax, gra z liderem ligi francuskiej - Lille.
W sumie poniekąd to rozumiem, tego może i chce większość. Jednak ani słowem o ciekawszych meczach. To mnie irytuje.

3

No i cyk Ajax 1-0! Bramkę strzela Klaassen. Brawo! Jazda z żabojadami!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?