Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
60 lat to nie jest dużo. Niestety Diego przez lata nie dbał o swoje zdrowie. Szkoda. Wielki, wybitny piłkarz, absolutna legenda.
1
@Mat_Cat Ok. "I see what you did there".
4
@bartekvisca Komunizm, sierp i młot promują tylko totalne imecyle.
0
@Rewolucja123 Myślę, że zawyżyłeś ocenę o jedno oczko z uwagi na sympatię do barw i z uwagi na jej brata, który rozegrał wczoraj dobre spotkanie.
6/10.
4
Niesamowite jak na tej stronie ocenia się niektórych piłkarzy. Są ulubieńcy, którzy są zawsze naj, wybacza im się prawie wszystko. Nawet jak potykaliby się o własne nogi, to pełno głosów by twierdziło, że może i się potyka, ale z gracją...
Są też kozły ofiarne, które służą tylko i wyłącznie za obiekt szydery.
0
Przez natłok absurdów, które mają miejsce w tym roku wstrzymałbym się z ferowaniem wyroków. Chociaż oczywiście Twoje przesłanki i argumenty są jak najbardziej racjonalne.
0
@Foton Rozumiem, że zaznaczali w 10 pytaniu odpowiedź - nie, a 64 - tak?
Czy zaznaczenie w 10 pytaniu odpowiedzi - tak dyskwalifikuje kandydata, czy lepiej być szczerym i nie kręcić.
2
@geass Ubiegłeś mnie o 3 sec. Taki sam post ;)
Ps. Swój skasuje
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
9
@Shapiro hmm... Nie chce wyjść na jakiegoś uprzedzonego, czy coś takiego, ale to chyba lepiej, że skąpo ubranej niewiasty, niż skąpo ubranego ministranta.
12
Mie wiem czy było, więc wrzucę, bo akcja świetna z pomysłem i smakiem.
"Na bramie gmachu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawisły wielkie majtki w czerwone kropki. Zmieniła się też tablica informacyjna resortu.
Nazwę resortu kierowanego przez Piotra Glińskiego zastąpiono - Ministerstwem Kultury Rzeczpospolitej Discopolowej. "
0
@arasz1819 No dobrze, zgoda. Trzeba przyznać, że pierwsze dwa, trzy sezony to okres odbudowy. Potem pamiętam siermiężną piłkę. Przyjście Bosza było jak zaczerpnięcie świeżego powietrza po latach spędzonych w niewietrzonym pokoju.
0
@arasz1819 Nie zgodzę się. Czekałem z utęsknieniem aż go wreszcie spuszczą! Oglądanie Ajaxu to często była mordęga. Panowie Bosz i ten Haag pokazali, że można lepiej.
Ps. Co najmniej o dwa sezony za długo był w Amsterdamie.
4
Holandia miała pozamiatać Polaków. Wielu stawiało tutaj nawet na to kasę.
Tyle, że na ławce Holendrów siedzi geniusz Frank, równy Brzęczkowi w zdolnościach trenerskich. Po odejściu Koemana do Barcy Holedrzy wybrali najgorzej jak się dało. Patrząc na grę Holandii widzę Ajax pod jego rządami.
0
@sebasek99 Różnica jest zasadnicza. Osoby, które "protestowały" przeciwko wykładowi pana Shapiro chciały aktywnie nie dopuścić do odbycia się wykładu. Zachowywały sie agresywnie w stosunku do innych osób. Gdyby to była próba polemiki, to bym nie używał tego przykładu. To była próba dyskredytacji, agresywnego wykluczenia.
Są pewne schematy i wymogi, którym należy sprostać, aby otworzyć panel dyskusyjny na uniwerku. Jeżeli ktoś otrzymuje zaproszenie do dyskusji, spełnia wszystkie formalne wymogi, to zakazywanie wystepu trąci tutaj zamordyzmem ideologicznym.
Realnym problemem jest niski poziom nauki jako takiej. Bardzo niski poziom czytelnictwa, samego studiowania. Kopiuj - wklej zastępuje wielogodzinne przesiadywanie w bibliotekach. Portale społecznościowe, krótkie wpisy, czesto wulgarne zastępujące "debatę".
4
@sebasek99 Z całym szacunkiem, ale porównywanie przeciwników aborcji do zwolennika płaskiej Ziemii jest marnym zabiegiem.
Czy np. zadymy na zacnym i cenionym uniwersytecie Berkley z powodu wykładu Bena Shapiro w sprawie wolności słowa, jego granic, to powód do zadumy, czy też słuszne postępowanie, które idzie praktycznie Twoim tokiem rozumowania.
Niektórzy z wykładowców uznali, że nie życzą sobie tego "faszysty" na uniwerku (co ciekawe jest wierzącym Żydem), tak samo uznali niektórzy studenci.
Czy nieustanne rozszerzanie grona ludzi, z którymi nie ma co dyskutować, polepsza nasze życie, czy też nie.
Otóż tyczy sie to też środowiska naukowego, gdzie niepopularne badania, opinie są sekowane!
Nie tak dawno J. K. Rowling, Salman Rushdie, Margaret Atwood, Garry Kasparow oraz politolog i filozof polityczny Francis Fukuyama opublikowali świetny apel.
Oto kilka cytatów:
„wolna wymiana informacji i idei, krwiobieg liberalnego społeczeństwa, każdego dnia jest coraz bardziej ograniczana”
„Spodziewaliśmy się tego ze strony radykalnej prawicy, ale cenzura rozlewa się również po naszej stronie: nietolerowanie innych opinii, moda na zapędzanie przeciwników w kozi róg, ostracyzm, a także tendencja do tego, by ze ślepą moralną wyższością rozwiązywać skomplikowane problemy."
„Redaktorzy są wyrzucani z pracy za publikowanie kontrowersyjnych artykułów; książki są wycofywane za rzekomą nieautentyczność; dziennikarzom zabrania się pisać na pewne tematy, profesorowie są obejmowani dochodzeniami za cytowanie dzieł literackich na swoich zajęciach, badacze są wyrzucani za rozpowszechnianie recenzowanej pracy naukowej, a szefowie instytucji są zwalniani za popełnienie zwyczajnych błędów”
0
@prokofiew Akurat nie mam pod ręką w domu, ale dzięki za podpowiedź, kiedyś spróbuje. Dzisiaj klasyka i prostota. Odrobina zwyklego masła, sól, pieprz i odrobina rozmarynu.
4
Poledwica wołowa pokrojona w plastry ok 2.5 cm już odpoczywa, patelnia się grzeje. Za kilka minut wrzucam mięcho, tak po 2.5 - 3 min. z każdej strony i mam nadzieję, że wyjdą średnio krwiste. Potem dam mu odpocząć tak z 5 min. Sól, pieprz, odrobina rozmarynu.
Zobaczymy jak wyjdzie. Mam wielką ochotę na steka!
8
Pan Staszewski to nie tylko wybitny artysta, ale również człowiek porządny i rozumny.
Sedno wypowiedzi świetne - rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy bo ich nie ma!!! Jeśli daje, to wcześniej komuś zabrał.
"Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili. Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają"
"My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy. Jednak od tych....(z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy"
"Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy"
"Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock. Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był. I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań). Gdyby nie było was nie byłoby nas"
6
@Croocers Nie to żebym się nie zgadzał z Twoją tezą, ale ten świat zawsze był podły. Kiedyś jeszcze bardziej niż teraz, tyle że nie czytamy, intetesujemy się czasami dawnymi i wydaje nam się, że nasze czasy są wyjątkowo dziwne i podłe.
„Młodsi mają się za równych starszym i występują przeciwko nim słowem i czynem” – narzekał Platon.
10
Tak się złożyło, że akurat dzisiaj w to piękne święto z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przekroczyłem magiczną liczbę 3000 dni na tej stronie.
Pozdrawiam serdecznie całą społeczność tej wyjątkowej strony!
20
Nie można jeszcze ferować wyroków, ale jest całkiem możliwe, że przez covid rośnie nam pokolenie, które będzie na wielu polach posiadało ogromne deficyty. Od intelektualnych, behawioralnych, po społeczne.
"Wyniki analizy przedstawione zostały we wtorek w raporcie Ofsted, organu nadzorującego standardy edukacyjne, który monitoruje szkoły w Anglii. Badanie przeprowadzono, odwiedzając ponad 900 placówek edukacyjnych oraz opieki społecznej we wrześniu i październiku.
Według raportu, niektóre dzieci będące w pierwszych latach edukacji, musiały wrócić do korzystania z pieluch, mimo że uczyły się już korzystać z nocnika. Wiele dzieci z tej samej grupy wiekowej straciło również wcześniej nabyte umiejętności związane z nauką słów lub liczeniem.
Wielu starszym dzieciom brakuje obecnie wytrwałości w czytaniu i pisaniu. Niektóre z nich straciły też sprawność fizyczną, a inne wykazują oznaki stresu, objawiające się między innymi zaburzeniami odżywiania czy samookaleczaniem - wynika z raportu."
Źródło - Rzeczpospolita.
21
@arasz1819 Jest to niewątpliwie inteligentny gość. Jednak ja mu nigdy nie zapomnę "podatku Belki". Podatek od oszczędności to zwykłe skurwy... Tyle.
3
@YoNoEntiendoNada To się zobaczy. Natomiast był już taki prezydent, który po opuszczeniu Białego Domu był oskarżony o zniszczenia i zabór mienia. Dokładnie to Bill Clinton.
Artykuł z 2001 roku.
https://amp.theguardian.com/world/2001/jan/26/usa.martinkettle1
A tu o meblach, artykuł również z 2001.
https://www.google.com/amp/s/abcnews.go.com/amp/Politics/story%3fid=121875&page=1
0
@tobiasson92 Jeżeli wygra Biden, kurs USA wobec Chin się raczej nie zmieni. Oni nie mogą sobie na to pozwolić, bo w innym wypadku by to wyraźnie oznaczało zrzeczenie się statusu hegemona na rzecz Chin.
0
Jak tu nie kochać ligi angielskiej?!? Układ tabeli jest dziwny. Podejrzewam, że nastąpi tam jeszcze niejedno przetasowanie. Ekipy jak United, City, Kanonierzy są na odległych pozycjach, ale to dopiero początek i dobrze wiemy, że wszysto się może zdarzyć.
Najbardziej liczę w tym sezonie na ekipę "Kogutów", oby Mou na ostro powalczył z Kloppem. Duet Kane+Son to mistrzostwo!
13
Ja osobiście chcę sezonu przejściowego. Ogrywanie młodych, szykowanie kadry pod nieobecność Messiego, kolejne, nieuchronne pożegnania w przyszłym okienku letnim.
Oczywiście mam ogromną nadzieję, że okres przejściowy, nie przejdzie w okres permanentny, oby.
Każdy tytuł w tym roku będę traktował jako wielkie osiągnięcie!
1
@pax Rozumiem, że problem jest złożony. Przyznam, że sam opieram sie jedynie na naszej rodzimej publicystyce, jak również tej zagranicznej.
Cytaty z artykułu opublikowanego na portalu- wGospodarce.pl w styczniu 2020.
"Z opublikowanego w dzienniku „Le Parisien” badania wynika, że antysemityzm dotyka przede wszystkim młodych Żydów mieszkających we Francji. 84 proc. osób w wieku 18-24 lata deklaruje, że było ofiarą aktów antysemickich."
"Jedna trzecia Francuzów (34 proc.) wyznania lub kultury żydowskiej deklaruje, że czuje się stale zagrożona z powodu przynależności religijnej."
"Badanie Ifop potwierdzają dane ministerstwa spraw wewnętrznych. Według raportu francuskiego MSW z 2019 r. liczba aktów o charakterze antysemickim wzrosła o 74 proc. w 2018 r, kiedy to zgłoszono 541 takich spraw wobec 311 w 2017 r."
"Młodsze pokolenie wydaje się być najbardziej narażone na antysemityzm. 43 proc. francuskich Żydów w wieku poniżej 35 lat przyznaje, że czuje się zagrożonych w życiu codziennym. W grupie osób w wieku 18-24 lat odsetek osób, które przyznają, że był ofiarą aktu antysemickiego wynosi 84 proc.: 79 proc. agresji słownej, a 39 proc. agresji fizycznej."
Na przestrzeni ostatnich lat czytałem podobne artykuły w tygodnikach i dziennikach o zabarwieniu prawicowym, jak i lewicowym. Pisała kiedyś o tym gazeta Wyborcza, pisał Newsweek, Wprost, Do Rzeczy.
Jeżeli posiadasz jakieś fachowe zastrzeżenia, czy też spostrzeżenia, to chętnie się z nimi zapoznam.
0
@pax Radykalizacja młodych muzułmanów we Francji, co też powoduje wzrost postaw antysemickich. Jest to problem, który narasta od lat. Ostatnio o tym wspomina "Le Figaro".
"We Francji postępuje gwałtowna radykalizacja młodych muzułmanów. Co więcej, 45 proc. młodych wyznawców Mahomenta zdaje sobie sprawę, że ich wiary nie da się pogodzić z wartościami francuskiego społeczeństwa. Nowe dane i ostrzeżenia przed skutkami publikuje dziennik Le Figaro." - za polskieradio24.pl
0
@Kusco15 Tego nie wiem. Nigdy nie zgłębiałem tego tematu, więc nie chcę się na ten temat wypowiadać. Co wiem, to to, że w drugiej dekadzie XXI wieku Żydzi nieustannie, masowo opuszczają Francję. Powód i przyczyna nie jest trudna do odgadnięcia.