Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rewolucja123 Ja również mam taką nadzieję. Pewnie naiwnie wierzę w przemianę, odwrócenie losu w okresie letnim i nowym sezonie.
Ps. A twoja top 4 dzisiaj to?
0
Dzisiaj w LE zapowiadają się bardzo ciekawe pojedynki! Jaka jest wasza top 4 dzisiejszych meczy? Tak zwane szlagiery, oczywiście subiektywnie według mnie najciekawsze mecze to...
O godzinie 19 grają:
- Real Sociedad z Manchesterem United
O godzinie 21 grają:
- Benfica z Arsenalem
- Lille z Ajaxem
- Salzburg z Villarrealem
2
"W Hiszpanii bez źródeł dochodów pozostało cztery na dziesięć osób w wieku do 29. roku życia. Stowarzyszenie pomocy potrzebującym „Od sąsiada dla sąsiada”, które przed pojawieniem się wirusa rozdawało w Madrycie i okolicach 2,5 tony darmowej żywności miesięcznie, teraz szacuje swoje potrzeby na 40 razy więcej. Coraz dłuższe kolejki do punktów dystrybucji żywności ustawiają się m.in. w Barcelonie, jak ta do kościoła św. Anny."
- Rzeczpospolita
1
@Chinaski Świetny materiał pod każdym względem. Doceniam dowcip, "westernowy klimat", który uwielbiam, no i oczywiście świetne "szycie" na basie. Panowie jak wiadomo znają się na robocie. Dzięki i pozdrawiam.
0
@Brashearr Wybacz, nie załapałem. Wyszedłem na bezbeka, jednak czasami ciężko odróżnić żart od poważnego stwierdzenia na LR. Pozdrawiam.
4
Pan Chrobota dzisiaj w Rzeczpospolitej:
"Oto polski rząd, bez żadnych wcześniejszych konsultacji, wyjął jak królika z kapelusza projekt represywnej dla wolnych mediów regulacji i próbuje narzucić nam zapłacenie haraczu. Ucieka się przy tym do ogólnikowych haseł o konieczności przeciwdziałania „długoterminowym konsekwencjom" pandemii Covid-19, jakby to właśnie polskie niezależne media – stacje telewizyjne, radiofonia czy prasa – były głównymi beneficjentami przemian rynkowych wywołanych przez pandemię."
"Jest zupełnie inaczej. Kryzys wywołany przez Covid-19 dotknął nas nie mniej niż inne branże. Spadły dochody z reklamy. Posypały się nakłady prasy papierowej. Oszczędności w firmach osłabiły prenumeratę i wydatki na ogłoszenia. Nie będzie fałszywą teza, że wskutek pandemii zderzamy się z kryzysem, który powoli zaczyna grozić naszemu istnieniu. "
"Przecieramy oczy ze zdumienia. Czy to naprawdę dobry czas na dodatkowe opodatkowywanie mediów? Czy to przerażająca krótkowzroczność? A może co innego? Systemowy rewanż za to, że dobrze pełnimy zagwarantowaną przez Konstytucję RP rolę kontrolerów władzy publicznej? Czy właśnie dlatego chce się nas zniszczyć? Sprowadzić do roli petenta i instrumentu w rękach władzy?"
Pełna zgoda! Kolejna danina mająca na celu łatanie budżetu i przy okazji przykręcenie śruby nieprzychylnym władzy mediom.
5
@Brashearr "Wstyd"? "Stoicie razem z PiS"? Co za brednie! Chyba ktoś tutaj jest za bardzo zaangażowany politycznie.
Według Ciebie np. Rzeczpospolita też stoi razem z PiS? Dobre sobie.
Ps. Meteo.pl też soi razem z PiS...
2
@Rastafarnianin Już Ci kiedyś pisałem, świetna seria, a ten obraz to absolutna bomba!
1
@Janiama Mi też się linia pomocy nie podoba, jak również Lenglet na obronie. Jednak pan Ronald musi jakoś starać się dawać odpocząć kluczowym zawodnikom, którzy mają mnóstwo minut w nogach.
Sam to zresztą podkresliłeś. Ogólnie na piłce znasz się lepiej niż ja, więc wiesz, że taki skład może przynieść statyczność w środku pola. No cóż, przynajmniej rezerwę mamy dzisiaj bardzo mocną.
Jakby co pewnie wejdzie de Jong i Messi.
Ps. Mam nadzieję, że kupon Ci nie wejdzie :)
5
@voetballer Masakra! ".
"Po przetestowaniu 30 października ubiegłego roku, u bramkarza znaleziono w moczu substancję Furosemid. Zawieszenie obowiązuje od dzisiaj i dotyczy wszystkich rozgrywek piłkarskich, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych."
"Rankiem 30 października Onana poczuł się źle i wziął tabletkę. Nieświadomie zażył Lasimac, lek, który wcześniej przepisano jego żonie.
Onana popełnił błąd co do produktu, omyłkowo biorąc lekarstwa swojej żony, ostatecznie skutkuje to zawieszeniem. Europejski Związek Piłki Nożnej uważa, że w oparciu o aktualne przepisy antydopingowe sportowiec ma przez cały czas obowiązek dopilnowania, aby do organizmu nie dostały się żadne zabronione substancje.
Onana i Ajax odwołają się od decyzji do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS)."
Jest szansa, że odwołanie poskutkuje chociaż zmniejszeniem wymiaru kary. Straszny niefart. Szkoda go, bardzo lubię tego zawodnika.
1
@SiSenior Ok. Teraz rozumiem. Sam się leczę tylko prywatnie. Co do prywatyzacji służby zdrowia, to i owszem, jednak z pewnymi regulacjami i określoną dopłatą w najbardziej wrażliwych obszarach.
0
@SiSenior Idąc tym tokiem rozumowania, to często pijacy alkohol niech płacą na ich przyszłe leczenie, to samo palacze, to samo osoby nie dbające o zwykłą profilaktykę zdrowotną, dietę. Wypadałoby podejść podobnie do osób, które nie uprawiają sportu. Listę można jeszcze wydłużać.
Albo służba zdrowia państwowa i dla każdego, otyłego leniwca i wysportowanego zajawkowicza. Albo prywatna. Tylko wtedy taka osoba otyła, która nie dba o zdrowie, a do tego ma obciążenia genetyczme, będzie płacić x razy tyle, co osoba zdrowa, szczupła, wysportowana, bez obciążeń genetycznych.
12
Brawo Antek! Wczoraj oprócz determinacji pomogło trochę szczęście, ale to sprzyja lepszym. Świetna postawa, dobra gra i zrozumienie z kolegami. Wczoraj zagrał tak, że chyba nawet największy przeciwnik jego transferu był zadowolony. Brawo, brawo, brawo. Taką Barcelonę i takiego Antka chcę oglądać jak najczęściej.
W sumie wiem, że przeciwnik nie był bardzo wymagający, jednak radość z gry Francuza i reszty ekipy jest ogromna. Wreszcie Barca potrafiła powalczyć do końca i odwrócić losy meczu.
Brawo Antek, brawo Barca!
0
@chosenone Dziękuję za informacje i argumenty na poziomie. Postaram się w wolnej chwili zgłębić temat. Cofam swoje słowa z pierwszego wpisu. Pozdrawiam.
0
@chosenone Ciekawy artykuł. Zastanawia mnie jednak kilka niedopowiedzeń. Po wycięciu lasu, ten teren pozostaje w rejestrach jako las, bo w tym miejscu powstanie młody las, nowe nasadzenia. Obecnie też sadzi się więcej drzew liściastych, problem jest tylko taki, że potrzebują one lepszej gleby niż powszechna sosna.
Co do lasów naturalnych, mieszanych to oczywiście racja. Tylko, że te tereny są objęte przeważnie ochroną.
No i kiedy las gospodarczy osiąga odpowiedni wiek, to się go zwyczajnie wycina. Taka jest jego rola. Nie widzę w tym nic złego, o ile w jego miejsce zostanie posadzony nowy.
8
@chosenone Sory, ale opowiadasz kompletne bzdury! Lesistość kraju stale rośnie. Twoje subiektywne odczucia nie mają nic do rzeczy. W latach 2010-2018 lesistość kraju zwiększyła się o 0.4%, od czasów wojny zwiększyła się o 9%. Polska wiedzie prym pod tym względem w Europie. A więc Twoje "tnie się na potęgę" można włożyć między bajki.
PiS robi tyle złych rzeczy, że wyszukiwanie fałszywych i nieprawdziwych oskarżeń jest niepotrzebne.
https://www.lasy.gov.pl/pl/nasze-lasy/polskie-lasy
1
@Remi70 Błąd systemu. Musisz się wylogować i zalogować ponownie.
5
Fragment wywiadu z profesorem Szeremietiewem odnośnie ostatnich doniesień o fatalnym stanie przygotowania polskiego wojska wobec potencjalnego konfliktu.(Absolutnie się zgadzam z panem profesorem).
"Media informowały o tym, że podczas symulacji konfliktu zbrojnego okazało się, iż Polska przegra błyskawicznie wojnę, a w ciągu pięciu dni agresor będzie pod Warszawą. Czy to prawdopodobne informacje?
Prof. Romuald Szeremietiew: Przede wszystkim takie informacje z ćwiczeń operacyjnych, nawet jeśli byłyby prawdziwe, nie powinny trafiać do opinii publicznej. Nie wiem też, czy te informacje na pewno są prawdziwe.
Ale chyba można debatować o stanie armii, o tym, czy jesteśmy dobrze przygotowani do ewentualnego konfliktu zbrojnego także po to, by eliminować błędy, korygować pewne działania?
Oczywiście, że można snuć rozważania na temat obronności. Jednak niekoniecznie powinno się to odbywać za pośrednictwem mediów.
No dobrze, ale w jakim zakresie ujawnienie takiej informacji opinii publicznej miałoby być szkodliwe?
Jednym z ważniejszych elementów strategii obronnej jest przekonanie obywateli, że państwo jest w stanie ich skutecznie obronić. Podawanie takich informacji na temat rzekomego nieprzygotowania polskiej armii, to przekonanie burzy. Przypominam, że nie mamy pewności, że informacje te są prawdziwe, szczególnie, że wśród mediów mocno je nagłaśniających był jeden z tabloidów. A więc byłbym tutaj bardzo ostrożny.
W ostatnim czasie niepokojących informacji na temat polskiej obronności było więcej. Między innymi seria artykułów o karabinku Grot, przeznaczonym dla polskiej armii, który miał się rozpadać, stanowić zagrożenie dla użytkujących ten karabinek żołnierzy. Choć pojawiły się też głosy, że dzieje się to w sytuacji, gdy polska broń ma być sprzedana za granicą.
Media, które pisały krytycznie na temat polskiego karabinka nie wspomniały o jednej istotnej rzeczy – otóż jakiś rok temu pojawiły się informacje, że Bundeswehra przyjęła na użytkowanie karabinek bojowy, który był bardzo mocno krytykowany. Miał być zawodny, nie spełniać kryteriów, rozpadać się itd. I media obsmarowały polską broń zupełnie nie wspominając o problemach z karabinkiem niemieckim. To jest dziwne, choć może nie powinniśmy się temu dziwić."
Źródło - https://dorzeczy.pl/kraj/171048/szeremietiew-polski-karabin-krytykuja-a-o-problemach-z-niemieckim-te-same-media-milcza.html
0
@Colon Tak, szkoda że odszedł. No cóż, cała ekipa zacznie się kruszyć. W duchu absurdu MP, to czas nie ku... nie staje.
1
@Colon Dzięki za materiał. Kojarzę pana Sowella, ale chętnie poszerzę swoją wiedzę o nim.
1
@NaFazieHitman Nieważne duży, czy też mały kot. W pewnym sensie są bardzo podobne i równie zabawne. Tyle że moje koty nie są w stanie odgryźć mi głowy.
4
@YoNoEntiendoNada @barcelonaLM Biden to raczej umiarkowana, centrowa opcja wśród demokratów. Pani Harris to już opcja mocno wychylona w lewą stronę. Osobiście mam nadzieję na (chociaż podobno nadzieja jest matką głupich) wyważoną dyplomatycznie, umiarkowaną w zakresie rewolucji redystrybucji prezydenturę. Taką wersję Obama v.2.
Według mnie USA nie może pozwolić sobie zejść z kilku obranych kierunków geopolitycznych. Szczególnie nie może odpuścić Chinom. Inaczej odpuszczą pozycję hegemona, a to będzie oznaczało utratę wartości dolara jako waluty rozliczeniowej za ropę i utratę wpływu na przepływ wszelkiego kapitału między kontynentami.
1
@Zip "pani kolorowa" zupełnie niepotrzebne określenie, nie ważne czy to odniesienie do koloru skóry, czy też poglądów. Wystarczyłoby napisać pani Harris.
Ps. Nie jestem zwolennikiem tego obozu, a szczególnie pani Harris, jednak uważam, że takie zwroty są niepotrzebne.
3
W przerwie i po meczu United z Liverpoolem była masa komentarzy, że tam był poziom A klasy. To teraz jaki jest? B klasa? Bo obecnie wygląda to bardzo słabo.
2
Bawią mnie komentarze na forum o fatalnym meczu pomiędzy dwoma angielskimi gigantami.
Czy był to porywający spektakl? No nie.
Ale czy ten mecz był aż tak tragiczny jak twierdzą wytrawni koneserzy i znawcy futbolu zebrani na tym forum? Też nie!
Dosyć przeciętny mecz, taki zwykły, średni, biorąc pod uwagę potencjał obu ekip, ale to nie pierwsze takie spotkanie w historii ich pojedynków.
No i brak kibiców, dopingu, atmosfery stadionowej podczas takich spotkań jest bardzo odczuwalny. Szczególnie w Anglii.
4
United musisz pokonać tych farfocli z Liverpoolu! Nie ważny styl, nie ważna estetyka. Ważne żeby strzelić jedną więcej od ekipy Klopa.
0
@YoNoEntiendoNada Stosujemy głupie argumenty, które nie są adekwatne do zmieniającego się świata.
Takie właśnie pitolenie jest najlepsze. Brakuje jeszcze z Twojej strony - "to załóż/załóżcie sobie platformę i tam ustalaj reguły jak się nie podoba".
Obecni giganci czerpią ogromne zyski (i dobrze) za to, że udostępniają platformy do wymiany myśli, poglądów i opinii.
Kiedy te firmy zdecydują się kogoś zdeplatformować, to praktycznie odbierają mu możliwość głoszenia określonych poglądów w internecie. W obecnym świecie oznacza to skuteczne uciszenie.
Czy nie jest to ingerencja w wolność słowa, dyskusji? Oczywiście zawsze wolność słowa ograniczało prawo (i dobrze), jednak w tym wypadku jest to regulamin prywatnej instytucji, który może być dowolnie interpretowany w zależności od poglądów osoby decyzyjnej.
0
@sebasek99 Od pani Małgorzaty raczy się pan odstosunkować! Dzięki.
26
@Chakalaka Niesamowite! Wyśmienity autor, który jest znany ze swoich lewicowych przekonań popiera zablokowanie konta Trumpa. Kto mógł się spodziewać?! Szok i niedowierzanie!
2
@MESSIah16 Groteską jest bronienie zamordyzmu! Kilku ludzi może trzymać za mordę nawet największych tego świata, polityków, których możemy nie lubić, ale wybranych w wyborach przez ludzi. Natomiast kilku możnych, bardzo bogatych, wpływowych ludzi może decydować kto ma prawo głosu w debacie, a kto nie? Czy to nie jest powrót do czasów zamierzchłych?