Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
We Francji w ostatnich kilku dniach dochodzi do wielu ataków na tle religijnym.
Dzisiaj w Lyonie został postrzelony przed swoim kościołem ksiądz prawosławny, dwa dni temu trzy osoby zostały brutalnie zamordowane, a kilka zostało rannych w pobliżu kościoła w Nicei. Tego samego dnia na południu Francji w mieście Awinion policja zastrzeliła mężczyznę, który groził przechodniom nożem, a w Lyonie zatrzymano kolejnego mężczyznę, który wymachiwał nożem na ulicy.
Radykałowie islamscy często dekapitują swoje ofiary w celu wywołania większego szoku w społeczeństwie, co niestety też zauważamy obecnie we Francji.
Francja nadal jest krajem o największej społeczności żydowskiej w Europie. Dziś jednak antysemityzm jest tam tak silny, że „jeśli nic się nie zmieni, to wystarczy tylko jedno pokolenie, a we Francji nie będzie już Żydów” – ostrzega Francis Kalifat, przewodniczący Rady Reprezentacyjnej Instytucji Żydowskich we Francji.
30
Decyzja ogłoszona przez pana premiera o godzinie 15 w piątek, że od jutra przez trzy dni cmentarze będą zamknięte jest tak głupia, że idealnie pasuje na główny wątek do jakiegoś skeczu Monty Pythona.
Zamknęli cmentarze w obawie o zarażenia, w obawie o rozprzestrzenianie się wirusa i ogłosili to nagle z zaskoczenia, że za parę godzin to już nie będzie można wejść na cmentarz! A więc naturalnie ludzie w panice, w jednym czasie, masowo starają się zawieźć wszystko co już kupili na groby swoich bliskich.
Czy oni na serio lusują te restrykcje z jakiejś maszyny, czy oni zupełnie nie są w stanie do jakiegokolwiek planowania i zaoferowania poczucia choć namiastki stabilności i przewidywalności, co jest tak bardzo ważne w prowadzeniu jakiejkolwiek działalności.
12
Rashford to świetny, młody zawodnik, któremu przynajmniej ja mocno kibicuje!
W tym sezonie łącznie 9 meczy, 7 bramek, 2 asysty.
Normalnie kibicuje "Kogutom" w angielskiej lidze, Kane+Son to obecnie chyba najlepszy duet w ataku, w całej Europie. W United Rashford to według mnie jest talent, który dopiero najlepsze ma przed sobą, no i co najważniejsze dobrze się gość prowadzi.
2
Teraz Messi fatalnie zwonił i źle wybrał. Nie utrzymał dynamiki akcji.
6
Strach pomyśleć ile będzie ofiar strachu, leczenia na odległość i bałaganu w służbie zdrowia.
"Pacjenci w obawie przed zakażeniem nie zgłaszają się do szpitali nawet z zawałami czy udarami – alarmują lekarze szpitali niecovidowych, jak np. Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie czy Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. Tak jest wszędzie. – Zgłasza się do nas mnóstwo przypadków z przechodzonymi wyrostkami czy gnijącymi pęcherzykami żółciowymi, które były leczone za pośrednictwem teleporady – mówi chirurg ogólna ze szpitala powiatowego pod Warszawą. – Niestety, doświadczyliśmy sytuacji, że pacjenci po prostu przechodzili zawały w domach, bojąc się koronawirusa, albo przyjeżdżali do szpitala w bardzo odległej dobie, co całkowicie uniemożliwiało prawidłowe leczenie. Zawał to czas, im szybsza interwencja, tym większa szansa na uratowanie pacjenta – podkreśla płk dr Jarosław Kowal, wicedyrektor WIM."
- Rzeczpospolita
4
W pełni się zgadzam z panem Chrabotą z Rzeczpospolitej.
"Jakie będą skutki wyroku? Nasilą się nastroje konfrontacyjne. Nie pomoże to mobilizacji społeczeństwa do walki z pandemią, wykopie jeszcze głębsze rowy podziałów, skłóci nas jeszcze bardziej. Na krótką metę wezwania Morawieckiego do narodowej solidarności wybrzmią jak głos wołającego na puszczy. Na dłuższą wyrok może uruchomić mechanizm wahadła. Krok w prawo spowoduje dwa kroki w lewo. Albo pełen skręt. Ale nie bez politycznych ofiar. Tak mogą wyglądać skutki obalenia kompromisu."
0
@ObiektywnyKibic121 Pkastikowa fifa ma lepszą rozgrywkę? No proszę Cię! Ma świetne tryby gry, licencje, marketing i to tyle. Jest prostsza w nauce, co nie zniechęca szybko młodych graczy. Jeżeli jednak chodzi o symulację gry w piłkę nożną, to według mnie PES zostawia ją kilka długości w tyle. W FIFE21 nie grałem, ale wątpię, aby zrobili w tym aspekcie oszałamiający postęp względem poprzedniej wersji, w którą trochę pograłem.
Ps. No, ale może ja jestem mocno przywiązany do koncepcji symulacji Konami.
5
"Karetki na podjeździe do szpitala i zgony z powodu braku wolnych łóżek w szpitalach – zaledwie w ciągu kilku dni doniesienia z frontu walki z koronawirusem zaczęły przypominać te z północnych Włoch. W sobotę lokalny portal egarwolin.pl informował o śmierci na Covid-19 kierowcy karetki, dla którego nie było miejsca w szpitalach zakaźnych. A – jak ostrzegają lekarze – będzie jeszcze gorzej, bo część łóżek zabezpieczonych przez resort zdrowia zapewnia pomoc chorym tylko w teorii."
"Lekarzy dziwi, że nikt nie zorganizował dla nich szkoleń z obsługi respiratorów, choć od wiosny wiadomo, że czeka nas druga fala pandemii."
Źródło - Rzeczpospolita.
0
@clyde Radykalizacja młodych muzułmanów oraz napływ nowych, równie radykalnych to bardzo poważny problem we Francji. Nic dziwnego, że Żydzi w ostatnich latach masowo opuszczają Francję.
15
@IronSanHybrid Przesuwanie wieku emerytalnego to tylko pudrowanie trupa. Ten system nie ma prawa działać kiedy jest odwrócona piramida społeczna. Potrzeba coraz więcej wpłacajacych składki, niż je pobierających. Stąd też "genialne" pomysły z zaciągiem "siły pracującej" z Bliskiego Wschodu i Afryki, oczywiście opakowane w piękne pitolenie o miłosierdziu itp.
Tylko likwidacja ZUS i emerytura obywatelska. Resztę odłożyć! Im wcześniej ludzie i rządy się ocknął, tym lepiej.
0
@Zip Czyli masz sobie radzić sam? Piękna organizacja, nie ma co. Covid tylko uwypukla to ,co w służbie medycznej od zawsze źle funkcjonowało, czyli prawie wszystko.
0
@Janas11224 Ja jestem abonentem nc+ i opcje "go" mam z automatu. Płacę za pełen pakiet nieco ponad 100 zł, ale to z uwagi na zniżki, bo jestem z nimi już ponad 20 lat. Podejrzewam, że na wszystkie nurtujące Ciebie pytania znajdziesz odpowiedź na ich stronie.
3
@klemens100 Rozumiem, "deklaracja z Great Barrington" stworzona przez naukowców z najlepszych uczelni świata jest licho warta, tak jak ich zalecenia i opinie?
0
@Homeopata8989 Niestety to Ty mijasz się z prawdą i zarazem logiką.
Zdecydowana większość Szwedów mieszka na południu kraju, w miastach około 83%. Największe miasta to: Sztokholm, Göteborg, Malmö, Uppsala, Linköping, Βrebro.
Potężne tereny północy tego pięknego kraju są bardzo mało zaludnione, co też powoduje mylne przeświadczenie, że cała ludność jest mocno rozproszona.
No i proszę się zagłębić w dostępne dane o strukturze społecznej Szwedów. Otóż Szwedzi żyją bardzo długo, według dostępnych danych mężczyźni dożwają prawie 81 lat, a kobiety 84 lat. Przy dużej liczbie osób starszych oczywistym faktem jest, że i ofiar covidu będzie statystycznie więcej z uwagi na fakt, że ten wirus najbardziej zagraża osobom starszym.
2
@Marchew Rozumiem Twoje stanowisko. Oczywiście zawsze znajdzie się pewna grupa osób, która będzie poddawała w wątpliwość pewne reguły, fakty, czy choćby dobre, zdroworozsądkowe maniery.
Ja uważam, że obecna narracja i działanie rządu, to nic innego jak próba odwrócenia uwagi od własnych zaniedbań. To mnie najbardziej irytuje. Do tego hipokryzja i brak jakiejkolwiek spójności na przestrzeni pół roku, nie wspominając już braku jakiegokolwiek działania.
Chaos sieci komunikacyjnej, informacyjnej w służbie zdrowia, braki kadrowe w służbie zdrowia i sanepidzie, gdzie wiadomo o tym od lat. Chaos organizacyjny w samych placówkach szpitalnych. Brak jakiekolwiek wsparcia organizacji wolontariatu w kwestii choćby pomocy osobom starszym, jak choćby zwykłe dostarczenie zakupów! Brak jakichkolwiek działań wybiegających do przodu.
A przecież każdy wiedział co będzie na jesień. Zamiast tego jest podkręcanie paniki, nakazy, kary i szukanie winnych, znaczy wygodnych kozłów ofiarnych.
Co do maseczek. To można wyodrębnić kilka logicznych punktów.
Lotniska, dworce, przystanki mpk, metra, pkp, wszelka komunikacja, wszystkie pomieszczenia zamknięte. A nawet centra miast, gdzie z reguły jest duży ruch pieszych. Natomiast tak zwane "sypialnie", osiedla gdzie jest niski ruch ludzi to według mnie przesada. Władza poszła na skróty, specjalnie i wygodnie wskazując palcem winnych.
3
@Marchew Nie mam ani czasu, ani w sumie ochoty wchodzić w głębszą dyskusję. Z częścią się zgadzam. Maseczka ma jak najbardziej sens w zamkniętych pomieszczeniach, w komunikacji miejskiej, pkp, taxi, jak również w dużych skupisach ludzi na ulicy. Natomiast rygor i wymóg noszenia jej wszędzie na świeżym powietrzu jest zwykłą pokazówką spanikowanej władzy, ktora jak widać skutecznie kanalizuje strach i negatywne emocje kierując je przeciw określonej grupie ludzi.
Mnie pewnie też wielu chętnie wrzuci do jednego wora z wyznawcami płaskiej Ziemi, orędownikami szkodliwości 5g itd.
Wielu ludzi, jak widać również Ty, bardzo szybko sięga bo mocne sformułowania. Władza się cieszy.
1
@SiSenior A wybacz, pewnie nie doczytałem. Jeżeli pies miałby źródło ciepła i izolację od wiatru i zimna, to jest akceptowalne. Ja trzymałem swoje w domu. Poniekąd rozumiem Twoje zdziwienie, ale również rozumien trochę ludzi ze schroniska.
1
@dv7wisnia Robią tak dlatego, bo jest masa ludzi, którzy są nieodpowiedzialnymi dupkami! Uważają, że schronisko to taki darmowy supermarket z kotami i psami. Jest masa przypadków, że raz "adoptowane" zwierzaki ponownie trafiają z ulicy do schroniska. Można sobie tylko dopowiedzieć ile trafia spowrotem na ulicę i nawet nie ma tego "szczęścia" powrotu do schroniska. Takie zwierzaki wielokrotnie odrzucane są potem często niemożliwe do zaadaptowania bez specjalistycznej wiedzy osoby adoptującej i nadzoru specjalisty.A więc masz odpowiedź! Postępują słusznie! Wybacz, ale Twój kolega uprawia typowe pierdoletto.
1
@SiSenior Miałem dwa owczarki w życiu. Kiedyś psy pasterskie. Jednak większość może dostać różnych chorób od spania na jesień, zimę w kojcu. Zimno i wilgoć to nie jest dla nich najlepsze połączenie. Oczywiście są okazy, które świetnie to będą znosiły, ale do czasu. W wieku podeszłym, czyli około 10-11 roku życia, kojec nie jest już dobrym rozwiązaniem. Stąd zapewne obiekcje. Polecam o tym poczytać.
2
@Janiama Ciężko wyodrębnić i wskazać konkretne osoby, które przyczyniły się w większym stopniu niż reszta drużyny do sukcesów tamtej Barcy.
Po pierwsze Puyol! Kapitan jakich szukać ze świecą! Nieustępliwy, waleczny, ale również sprawiedliwy i grający fair play. Z Pique tworzyli świetny duet.
Po drugie na boku bardzo szybki Alves o żelaznych płucach.
Po trzecie środek pola jak słusznie wskazaleś, jeden z lepszych w historii piłki.
Po czwarte w ataku Messi! Któremu zawsze towarzyszyli świetni zawodnicy.
Ten kolektyw to był fenomen! Ja właśnie w tym kolektywie, świeżości wielu pilkarzy i doświadczeniu innych upatrywam klucza do sukcesów tamtych czasów.
1
@barcadreed @LucaBrasi Ja byłem tylko na jenym koncercie w stolicy, ale ciagle uwielbiam ich pierwszą płytę. Nieustannie wraca na playlistę, taka polska klasyka gatunku, oczywiście Thrash metalu, a nie *trash metalu, jak fatalnie wcześniej niestety naskrobałem.
7
Flapjack - tak sie nazywała świetna polska kapela, a raczej projekt, w który byli włączeni wielcy muzycy sceny "ostrego grania" lat 90-tych.
W 1994 wydano wybitny album trash metalowy, który oprócz oczywistego metalu łączył wpływy gatunków: hardcore, rapcore.
@Colon Ciebie oznaczyłem, bo wiem, że lubisz muzę, szczególnie chyba ciężką. Co uważasz o projekcie, szczególnie pierwszej płycie?
2
@ShawnC Vader zawsze spoko! Do "future of the past" miałem każdą kasetę, a nawet cd.
0
@Colon No cóż, coś w tym jest.
A tak na marginesie to oznaczyłem Cię w wątku @Chakalaka , tylko coś nie pyknęło. Słyszałeś ten cover i jesteś zaznajomiony z twórczością owej grupy, o ktorej tam wspominam?
1
@Chakalaka Tak dla upamiętnienia wybitnej twórczości tutaj zamieszczę świetny cover "nygasów" z south central LA!
Ps. @Colon jak Ci sie podoba cover?
5
@tobiasson92 Pan "wolnościowy" Jarosław Gowin od pewnego czasu przekracza granice żenady w swoich wystąpieniach, które mają tłumaczyć działania jego ugrupowania, w ramach funkcjonowania całego rządu pisowskiego, powszechnie zwanego chyba dla jaj - Zjednoczoną Prawicą.
1
@tobiasson92 Z uwagi na to, że nie tak dawno właśnie swoją działalność zamknąłem, to rzeczywiście mnie po pierwsze mocno ograniczało, a po drugie, jak bardzo słusznie zauważyłeś, świadomość wzmożonych interwencji fiskusa. Jednak stopa zwrotu jest świetna, a bedzie jeszcze lepsza.
1
@tobiasson92 W sumie to sam żałuję, że nie zrobiłem hurtowego interesu. Bo ewidentnie można się było spodziewać paniki na jesieni. To był taki "kupon", który musi wejść.
4
@IronSanHybrid Tak zwana "mądrość etapu". Wtedy wirus był szczęśliwie w odwrocie, a teraz niestety znowu w natarciu, co oczywiście nie ma żadnych konotacji z kalendarzem politycznym. Pan Vateusz chce tylko i wyłącznie naszego dobra, na odpowiednim etapie, odpowiednio wyrażonego.
17
@BarcaInfo Często nazywany "rzeźnikiem" na wyspach, przyszedł do Barcy i dał 110% z siebie!
Szefuncio to świetny gość! Warto go pamietać za oddanie, walkę, ducha walki! Jednak na zawsze go zapamiętam jako gościa, który jak tu przechodził ,to tak bardzo tego chciał, że dopłacił z wałsnej kieszeni.
Vamos Maczeta!