2

Sevilla jest potęgą w Lidze Europy, tutaj nie ma miejsca na polemikę. Jednak dzisiaj mocno liczę na Inter, bo zwyczajnie bardziej lubię ekipę z Włoch.

2

O Lewym albo dobrze, albo wcale. Tej zasadzie hołduje część LR. Druga część w mniej, lub bardziej wyrafinowany sposób naśmiewa się, czy też negatywnie ocenia jego dzisiejszą dyspozycję.
Wielka wojna na forum!

0

Lewego koniecznie do Barcelony. Ma ten sam dar co nasze największe gwiazdy podczas najważniejszych pojedynków. Czyli potrafi znikać na długie fragmenty meczu, a i spartolić dogodną sytuację również umie doskonale.
A tak na poważnie, to bardzo przeciętny mecz Polaka, póki co oczywiście.

0

@BarcaInfo Jako kibica Ajaxu bardzo mnie cieszą te doniesienia. Luis niech wraca na "stare śmieci". Kibice w Holandii ,tak jak i ja, na pewno przywitają go z otwartymi rękami! Oby!

1

@LuisSalvano Messi jest wielki, to nie podlega żadnej polemice. Jednak pracownik, nie ważne jak dobry, nie ma prawa dyktować warunków w jakim kierunku rozwija się firma, jakie inwestycje ma przedsięwziąć, jak ma wyglądać pion decyzyjny. No chyba, że ma wykupiony jakiś pakiet udziałów kontrolnych. Z tego co mi wiadomo Messi jest wciąż tylko i wyłącznie szeregowym "pracownikiem" firmy pod nazwą "FC Barcelona".

1

@abram3k Co za bezsensowne zestawienie. Nikt o zdrowych zmysłach nie twierdzi, że Pep jest słabym trenerem, ale po Barcelonie prowadził kluby z topu, gdzie miał do dyspozycji ogromny budżet, gdzie dostał wolną rękę w sprawie wzmocnień i ustalania składu. Dostał wszystko. No i niestety nie potrafił przekuć tego w sukces na arenie europejskiej. Tyle.

0

Przynajmniej Lewy coś strzelił...

2

Póki co jesteśmy zwyczajnie słabsi i mamy trenera, który jest... tak samo słaby. Bayern jedzie walcem, a Barca to maluch, który się stara stanąć mu na drodze... Póki co, to istny dramat...

1

No dobra, zapinamy pasy i mam nadzieję, że polecimy ze szkopami! Do boju Barca!!!

3

Polska całkiem nieźle póki co radzi sobie z gospodarczymi, ekonomicznymi skutkami pandemii.

"Wstępny szacunek PKB w II kwartale br. GUS opublikuje w piątek. Jak oczekują przeciętnie ekonomiści ankietowani przez „Parkiet", ta podstawowa miara aktywności w polskiej gospodarce załamała się o 8,4 proc. rok do roku.
Na tle innych państw UE, z których wiele już przedstawiło dane za II kwartał, byłby to bardzo dobry wynik. Jeszcze płytszej recesji doświadczyły m.in. Litwa oraz Szwecja, ale gospodarka Niemiec skurczyła się w I półroczu o niemal 12 proc., Francji o 19 proc., a Hiszpanii o niemal 23 proc. Ten ostatni kraj pod względem głębi recesji równać się może jedynie z Wielką Brytanią, gdzie PKB załamał się o nieco ponad 20 proc."

@Źródło - Rzeczpospolita dzisiejsze wydanie.

0

@ObiektywnyKibic121 Teraz napisałeś już w innym tonie. Ja ciągle się upieram, że mecz wygrywa drużyna, która strzeli o jedną bramkę więcej niż druga. Czasami jest to drużyna "na papierze" gorsza. No i co z tego? To jest właśnie piękno sportu, piłki nożnej. Grecja wygrała mistrza na kontynencie grając brzydko, ale była skuteczna. Takiego mistrza też doceniam, mimo że wtedy byłem wściekły. Dlaczego? Bo to pokazało jak nieprzewidywalna jest piłka, jak wiele zależy od zaangażowania, walki i determinacji, a nawet szczęścia. Taką piłkę chcę oglądać. Czy jestem niepoprawnym romantykiem? Nie. Zwyczajnie kojarzy mi się to z pomysłami stworzenia zamknietej LM, co według mnie jest strasznym pomysłem. Co przerywa naturalny cykl "ewolucji", czy innymi słowy, cyklów różnych drużyn i zabija piękno tego sportu.

0

@ObiektywnyKibic121 Bredzisz! Wygrywa ten, który strzeli więcej bramek w całym meczu. Wygrało PSG. No i ok. A z kontekstu twojej wypowiedzi chcialbys tylko wielkich nazwisk i wręcz przyznawania wyniku pojedynku z uwagi na "markę" klubu i zasobności portfela. To jest pogląd, z którym się absolutne nie zgadzam. No i przypominam wygrywa ten, który strzeli więcej bramek w danym czasie, to nie jazda figurowa, ani fifa, gdzie liczą się statystyki poszczególnych graczy.
Atalanta w przekroju całego meczu nie była drużyną dramatycznie gorszą. Wręcz przeciwnie. Momentami byli lepsi. Wielkie brawa za srece i wolę walki. To jest esencja piłki.

5

To była wspaniała i emocjonująca walka Dawida z goliatem. Dawid pokazał, że goliat napakowany gwiazdami musiał walczyć do końca, a jego kibice drżeć o wynik, no i wreszcie, na samym końcu pojedynku jednak wygrał faworyt. Wielki goliat zwyciężył.
No cóż... Tak czy inaczej wielkie brawa dla Atalanty za postawę i ogólny wynik w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Brawa, wielkie brawa dla Atalanty!

0

@ObiektywnyKibic121 Nie zasługuje bo nie ma nazwisk? Czy może grała gorzej w perspektywie 90 minut? Chyba nie. To jest walka goliata z Dawidem. No i Dawid temu pokracznemu Goliatowi prawie strzelił prosto między oczy. No i grał jak równy z równym. Potwierdzają to statystyki jak i wynik oraz wrażenia wizualne.

0

@Hrzan Zwyczajnie komentatorzy mają manierę wyolbrzymiać dokonania boiskowe "wyrobionych marek". Jednak Neymar to ciągle świetny zawodnik. Tu nie mam zamiaru polemizować. Ja zwyczajnie za nie nie przepadam.

0

@tristan87 W takim wypadku proszę wytłumaczyć jakim cudem jestem "zawistny" w stosunku do Neymara? Ja nigdzie nie napisałem, że porządam jego dóbr, czy majątku, bądź zazdroszczę mu talentu. Mało tego doceniam jego klasę. Zwyczajnie za nim nie przepadam, jak również za PSG, a to nie ma nic wspólnego z zawiścią. Skąd takie sformułowanie, a nawet zarzut, kierowane do mojej osoby?

0

@tristan87 Czy na pewno znasz znaczenie słowa "zawistny"? Śmiem twierdzić, że nie.

0

@Hrzan Przeczytaj jeszcze raz bez emocji i zastanów się dwa razy, czy podważam jego jakość piłkarską panie obiektywny.

1

Całym sercem za Atalantą, która gra pięknie i nie jest przepełniona gwiazdorami i wielce pompowanymi nazwiskami.
Atalanta wywal to całe PSG z Neymarem za burtę Ligi Mistrzów!

6

Neymar ma fantastyczną technikę, Neymar ma świetny drybling, Neymarowi piłka nie przeszkadza itd... Ok.
A ja mam nadzieję, że zostanie tam gdzie jest i Barca nie wyrzuci kupy kasy za gwiazdora z Brazylii, który jak tylko przyjmie piłkę to są zachwyty, no bo to Neymar.

0

Neymar nie zna litości, nie lubi gołębi, tak je dzisiaj ta mega uwielbiana gwiazda ostrzeliwuje...

1

"Wynik sobie, a gra sobie". Czy komentator umniejsza Atalancie? Czy może go źle zrozumiałem, bądź nie usłyszałem pełnego kontekstu? Bo póki co, to Włosi są lepsi według mnie i wynik jest jak najbardziej zasłużony!

1

Taaak Brawo Atalanta!!! Jazda z żabojadami! Jeszcze jeden!!!

6

@Persyfl Pomimo faktu, że mam bardzo odmienne poglądy od Twoich chciałbym tylko wtrącić swoje (pewnie mało warte) trzy grosze. Uważam, że obecna eskalacja emocji jest bardzo niebezpieczna. Nienawiść i złe emocje, od których aż kipi w internecie mogą coraz częściej przenosić się na ulicę.
Zgadzam się z Tobą, że obecna władza specjalnie eskaluje problem z czystych pobudek politycznych i dla takich też korzyści.

0

@robsesh To ja sobie pozwolę w imieniu @Janiama odpowiedzieć tak. A skąd u Ciebie taki niezdrowy defetyzm?

9

Wyśmienita pierwsza połowa! Jest wszystko czego można chcieć! Walka, intensywność, zaangażowanie, rozgrywanie akcji na poziomie. Pełen pakiet. Brawo!!!
Jeżeli ktokolwiek dalej narzeka, dalej sieje defetyzm, może powinien sobie darować. Bo akurat dzisiaj, jest to szukanie dziury w całym.

11

@BarcaInfo Wierzę, że Bośniak będzie wzmocnieniem środka pola. Wydaje się, że pauje nie tylko profilem, ale również charakterem do Barcy.

9

@Comentateiro Natomiast Ty pomimo wyjątkowo krótkiego stażu na tej stronie, odkąd tu jesteś, to nigdy nie omieszkasz wbicia szpili opcji politycznej, której ewidentnie nie lubisz.

3

@Bobo25 U mnie identyczna droga, z tym że ja ciągle kibicuje klubowi z Holandii.

16

Urzędnicy Ministerstwa Finansów zatrudnieni w służbach celno-skarbowych dopuszczali się nadużyć podatkowych. Mieli podsuwać paszporty dyplomatyczne pod stempel upoważniający do zwrotu VAT, jaki zapłacili za towary kupione w Polsce. Te towary to sprzęt elektroniczny jak komórki, tablety, laptopy, słuchawki. Takie praktyki trwały od 2012 roku. Urzędnicy na tym procederze mieli zyskać od kilkunastu - do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Wydział wewnętrzny MF zainteresował się tą sprawą kiedy jakiś uczciwy i doskonale znający przepisy celnik nie postawił stempla upowarzniającego do zwrotu VAT z uwagi na przepisy "tax free".

Niesamowite. Osoby nękające innych kontrolami, nakładające ogromne kary finansowe, decydujące często o być, lub nie być przedsiębiorców sami "za grosze" sprzedali swą godność i niesłusznie wyłudzali pieniądze.
Na pohybel skurwy...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?