1

@IronSanHybrid Najgorsza jest biegunka legislacyjna, no i tworzenie całych ton papierologii, różnych orzeczeń i opinii. "W mętnej wodzie łatwiej ryby łowić", a zwykły człowiek "tak jak rondo zakręcony".

4

@Cochise Pełna zgoda. Być może nie wyraziłem się jasno. Jak słusznie napisałeś, zmienianie zasad w trakcie trwania jakiejś umowy (a taką jest świadczenie emerytalne) jest sprzeczne z podstawową zasadą prawa.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy".

5

@Cochise Niestety. Prosta sprawa, albo są rządy prawa i je respektujemy, albo rządy ludu. W tym drugim wypadku można praktycznie wszystko.

0

@Cochise Zawodnicy tacy jak Stoiczkow, Koeman, Hagi, a następnie cała "kolonia holenderska", bo zawsze podobała mi się ich piłka. No i pewnie dlatego też, że od zawsze wielu zawodników Ajaxu tu występowało, a ja bardzo lubiłem i nadal lubię klub z Amsterdamu.

1

@Mns21 Oczywiście, że są i powinno to być również pietnowane. Jednak ja nie mam żadnych wątpliwości po co ten film akurat teraz został "odpalony".
Co do braku dowodów, to fakt. Ta produkcja raczej insynuuje, podpowiada dla widza, ale nie przedstawia żadnych dowodów, jak słusznie stwierdziłeś.

16

Bardzo, ale to bardzo jest podłe, to co robi TVP. Wiadomo po co ten film znalazł się teraz na antenie. Próbuje odwracać kota ogonem, odrwacać uwagę od ważnego problemu. Próbuje przed własnym elektoratem utwierdzić siebie i ten elektorat, że w "innych kręgach też są pedofile". Ma to się pięknie łączyć w swoim wydzwięku propagandowym ze środowiskiem artystów, czyli Kazik to degenerat, a pewnie i zna pedofilów... dlatego nas nie lubi.
To nic, że jeszcze kilka lat wstecz to samo środowisko ubóstwiało Kazika, bo ten stwierdził, że według niego śp. Pan Kaczyński był najlepszym prezydentem. Wtedy był bohaterem, teraz wrogiem. Bolszewicka mentalność, brak zasad i honoru!!!

Mało tego, teraz nawet Pan Terlikowski jest zdrajcą i agentem, bo wystapił w filmie braci Sekielskich i miał czelność stwierdzić słusznie, że Kościół musi stanąć w prawdzie. Tak samo wygląda nagonka na księdza Isakowicza-Zeleskiego, który od lat walczy z byłymi agenetami komuny w kościele, jak również ze środowiskiem pedofilskim. Dlatego przez lata nie zrobił kariery, bo nie jest "swój".
To jest tak parszywe, tak po ludzku miałkie. Kolejny poziom żenady przekroczony. Brawo PiS, brawo TVP!!!

1

@Janiama Według mojej subiektywnej opinii Twoja analiza jest bardzo rozsądna. Zgadzam się praktycznie w 100%. No może z drobnym wyjątkiem, czyli Neto. Jest to niezły rezerwowy, ale chyba rozumiem Twój zamysł, chcesz aby klub zarobił pieniądze. Tylko kogo w zamian za Neto? Ajax Onany nie chce puścić, a jeżeli już, to za duże pieniądze. No i mi by go było szkoda na rezerwę, nie wspominając już o tym, że nie chcę tego, aby Ajax zupełnie sie wyprzedał.
Chyba, że Inaki na rezerowego? W sumie dużo meczy nie będzie musiał rozegrać, bo Niemiec jest odporny na kontuzję. Tutaj odpukać...
Z całą resztą absolutnie się zgadzam.

0

@barcelonaLM No tak. Wszelkie programy informacyjne ze stajni telewizji publicznej to propaganda na "najwyższym" poziomie, mająca utwierdzać przekonanych, jak również nakręcać dalszą polaryzację i wzajemną nienawiść. Żenada.

2

@Chakalaka Dobrze, dobrze. Dzieki takim działaniom i dzięki temu, ze idą w zaparte, to będą tracic elektorat "centrowy", czy inaczej umiarkowany. Na samym partyjnym i wyborczym betonie sukcesu kolejny raz nie odniosą.
"Pycha kroczy przed upadkiem".

0

@barcelonaLM Nie ogladam, więc poproszę Ciebie o krótkie streszczenie.

0

@Bykunn Tego oczywiście nie wiemy. Wirus może dalej mutować. Dlatego powinno sie zachować ostrożność, szczegolnie ludzie z grup podwyższonego ryzyka.

3

@YoNoEntiendoNada Nie rozumiesz podstawowych rzeczy, że nie da rady porównać 1 do 1 danych krajów. Inna kultura, inne zachowania, spędzanie wolnego czasu, inne warunki życia, chodzi o wielopokoleniowe rodziny, co było też czynnikiem we Włoszech. Inny klimat, inne szczepienia w przeszłości, a nawet inny system immunologiczny.
W przeszłości ludzie przewozili rózne choroby z jednego kontynentu na kontynent i zawsze najgorsze żniwa choroba zbierała tam, gdzie ludzie nie mieli stycznosci z podobnymi patogenami.
No ale najlepiej zastosować najniższych lotów chwyt bazujący na emocjach, czyli podać liczbę zmarłych i tym epatować.
Ja nie twierdzę, że ten wirus jest zupełnie nieszkodliwy, ale ludzie zdrowi, stanowią promile wśród jego ofiar. No i powtarzam, żadna gospodarka nie wytrzyma drugiego zamrażania. Wtedy stopa bezrobocia, niepokoje społeczne i wrost przestepczości pochłonie więcej ofiar niz ten wirus.

0

@barcelonaLM Niestety od samego początku rząd działa doraźnie i improwizuje.
Akcenty w walce z tym wirusem zostały chyba rozłożone w sposób nie do końca przemyślany. Rozumiem, ze brak jest wzorców i w przyszłości wiele rządów bedzie już bogatszych o doświadczenie z marca, kwietnia i maja.
Np. Szwecja, którą wielokrotnie tu chwaliłem, najwięcej zgonów ma w domach opieki, gdzie jednak po macoszemu traktowana jest opieka i leczenie tych ludzi, jak również prewencja przed zakażeniem. Tego już pochwalać nie mam zamiaru, bo to zwykłe sku...
Tutaj ciekawy artykuł o tym traktujący - https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1478004,koronawirus-w-szwecji-leczenie-covid-19-morfina-hamuje-oddychanie.html

3

@Janiama Moi drodzy, dajmy już spokój z paniką covidową. Zawsze może się wydarzyć coś złego. Obecnie już wiemy, że ten wirus nie taki starszny jak nam go malowano. Ja równiez uległem masowej, stadnej panice, ale już dosyć.

Zachowujmy zdrowy rozsądek, pilnujmy się i będzie dobrze. Izolować trzeba osoby starsze, szczególnie uważać powinny osoby grube i otyłe, które często nawet nie wiedzą, że maja rózne choroby. Reszta do roboty i powrót do normalnego życia i funkcjonowania. Żadna gospodarka nie wytrzyma drugiej fali zamrażania, a ludzie już tak potulnie nie będą się stosować do kolejnych zakazów. To był jednorazowy strzał.

Jak widać nie tylko rząd Polski, ale i inne rządy rozumieją to doskonale, co mnie cieszy.

5

@Bykunn Jest to wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, wybitnie niesprawiedliwej, co juz zauważył @Cochise .
Tak jak napisał kolega Cochise, wystarczą standardowe formy upomnienia. Najgorsze co można zrobić, to zaangażować aparat państwowy i wprowadzac kolejne restrykcje, podatki, kary, nakazy i zakazy.

0

@Bykunn Nie rozumiesz chyba pojęcia liberalizm jeżeli masz takie rosterki.

9

@Bykunn Jak niby zbadać w jakikolwiek sposób kto zachorował przez bierne palenie spowodowane przez konkretną osobę? No i widzę, że z wielu totalniactwo wychodzi tutaj w temacie. Jak coś, to równość, jak coś to tolerancja, ale dowalić tym i tamtym, zakazać i nakazać to i owo, najlepej siłą wymusić wymagane zachowanie, zgodne z odpowiednią modą i standardami. Oczywiscie wszystko dla dobra ogółu.
Tytoń, alkohol, tłuste i niezdrowe jedzenie, podatki cukrowe, miękkie i twarde narkotyki to tylko wierzchołek góry lodowej. Apetyt rośnie w miare jedzenia. Może by tak wyznaczyć konkretnie ludziom jak mają żyć. Co mają jeść, czego nie zażywać, no i jak mają się prowadzić.

0

@YoNoEntiendoNada Dużo emocji i ogólników, a zero odniesienia się do sedna zagadnienia, czy poprzednich wpisów. Szczerze to nic nie wniosłeś do dyskusji. Bierz przykład choćby z @Janiama , który argumentuje swoje wywody i stara się swoje zdanie poprzeć czymś więcej niż stekiem wyświechtanych sloganów.

0

@Janiama Dziekuję po pierwsze za rozmowę, która jest prowadzona na poziomie. Dobrze, że to przytoczyłeś rodziny, w których tylko kobiety zajmują się nadzorem nad dziećmi. Otóż jest to największy problem jaki dotyka najbardziej mniejszości czarnoskórej w USA. Okazuje się, że bardzo czesto osoby wychowane w takich domostwach mają pewne zaburzenia odnośnie relacji międzyludzkich w dalszym rozwoju. Jest to ogólnie bardzo złożony problem. Jednak możemy posłużyć sie tym fragmentem.
Młode kobiety wychowane bez wzorca ojca, mają tendencję w życiu dorosłym do większej rozwiązłości seksualnej oraz do bardzo niskiej preferencji zawiązwywania stałych relacji z partnerem.
Natomiast młodzi męższczyźni mają w zwyczaju poszukiwać wzorców ojca, czy też figury autorytetu wśród swoich rówiesników z ulicy. Jak wiadomo, tam jest głównie ważny twardy charakter, ale również agresja, która umożliwia awans w schematach społecznych tych środowisk. Powoduje to również dewaluację kobiety jako osoby, z uwagi na dewaluację własnej matki, która nie jest w stanie często utrzymać młodego mężczyznę w ryzach i zwyczajnie pozwala mu na dużo.
Ma to jak najbardziej przełożenie, oczywiście w mniejszym stopniu, na nasze społeczeństwo.
Co do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. To nie jestem przeciw z uwagi na to, że nie lubię osób homoseksualnych. Ja zwyczjnie uważam, że życie na tym naszym łez padole, jest wypadkową dwóch zespołów cech jakie przekazują swoim pociechom rodzice.
Empatię, wyrozumiałość, cierpliwość oraz wiele podobnych przez kobietę. Jak również stanowczość, opanowanie, wytrzymałość, stabilność emocjonalną przez mężczyznę.
To takie jing-jang. Taki naturalny balans. Którego nie zastąpi ani jiing-jing, ani jang-jang. Nie zastąpi przynajmniej w wystarczającym zakresie dla naturalnego wzrostu młodego człowieka.
Co do adopcji dzieci, to bym raczej był za tym aby poluzować niektóre skandaliczne normy, które uniemożliwiają adopcje dzieci przez niektóre pary heteroseksualne, z uwagi choćby na drobne wykroczenia w przeszłości.

1

@Janiama Bardzo sobie cenię duży trud i wysiłek jaki poświęciłeś na zebranie tych informacji. Wszystko przeczytałem i chyba jak myślę w ramach własnych możliwości intelektualnych przeanalizowałem.
Pan mnie myli z osobą, która uważa, że związek dwóch osób homoseksualnych nie może być w jakikolwiek sposób przez prawo usankcjonowanym.
Tam gdzie się nie zgadzam, to obszar opieki nad dziećmi. Doskonale wiem, że wiele państw dopuszcza tego typu adopcję. Jednak ja pozwalam sobie być przeciw. Z uwagi na najbardziej proste, naturalne prawo ewolucji.
Ewolucji z uwagi nie tylko pewnych poglądów, ale z uwagi na cały proces historyczny.
Wychowanie dziecka w domu homoseksualnym, jak sama nazwa wskazuje wychowa je jedynie tylko z wartościami tej jednej orientacji. Dlaczego mielibyśmy okradać dziecko z poznania tej drugiej perspektywy, którą jednak wymaga ewolucja. Chodzi mi konkretnie o "wizję" życia mężczyzny jak i kobiety.

4

@Janiama Panie Janiama, rozumiem chyba poniekąd Pana bardzo liberlane poglądy na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.
Tylko jak Pan to uzasadni w skali makro-historycznej? Być może Pan napisze, że to nowe czasy i wymagają nowych rozwiązań.
Problem polega na tym, że rozmawiamy o pewnych procesach, które trwają setki tytsięcy, a nawet miliony lat. Miliony lat cywilizacji. Mama + Tata.
A tu nagle tata + tata, mama + mama. Taka szokowa terapia, taki eksperyment nie powinien być przeprowadzany na dzieciach. Ogólnie eksperymenty tego typu nie powinny byc przeprowadzane na dzieciach, czyż nie?

4

@Chwytliwy Dobra. Dużo treści w tym temacie napisałeś, ale pomijasz względy naukowe, empiryczne.

1

@barcelonaLM Na Twoim wpisie empirycznie i naukowo powinien się ten wątek skończyć. Brawo. Oczywiście będzie trwał i ludzie będą się przepychać tam gdzie nie trzeba.

0

@dominik127pl Sprowadzasz do ekstremum pewną myśl, a następnie przedstawiasz swoją jako remedium.

29

@Chwytliwy Wybacz, ale muszę zacytować siebie z innej dyskusji.

"Musicie zrozumieć, że to nigdy sie nie skończy, a przynajmniej nie prędko. Wymuszanie tylko pogorszy sytuację! Ewolucja tak nas uformowała, że negujemy pewne postawy sprzeczne z ogólną regułą rozrodczą. Zawsze znajdą się osoby na tyle inteligentne, empatyczne i ogólnie rozumne, że jak najbardziej będą za równym traktowaniem takich osób. Jednak prawo adopcji to już co innego, ponieważ wchodzi w grę zupełnie zewnętrzny czynnik, jak zupełnie inna osoba, czyli dziecko. No i wedle wszelkich historycznie malowanych rysów i norm kulturalnych powinno się ono wychować z Mamą i Tatą. Czerepać wzorce z dwóch róznych dla naszego gatunku perspektyw."

1

@tomono Musicie zrozumieć, że to nigdy sie nie skończy, a przynajmniej nie prędko. Wymuszanie tylko pogorszy sytuację! Ewolucja tak nas uformowała, że negujemy pewne postawy sprzeczne z ogólną regułą rozrodczą. Zawsze znajdą się osoby na tyle inteligentne, empatyczne i ogólnie rozumne, że jak najbardziej będą za równym traktowaniem takich osób. Jednak prawo adopcji to już co innego, ponieważ wchodzi w grę zupełnie zewnętrzny czynnik, jak zupełnie inna osoba, czyli dziecko. No i wedle wszelkich historycznie malowanych rysów i norm kulturalnych powinno się ono wychować z Mamą i Tatą. Czerepać wzorce z dwóch róznych dla naszego gatunku perspektyw.

0

@Bykunn Niepotrzebna uszczypliwość. Z ramienia "korwinowego" Konfederacji nikt poważny nie patrzy na te osoby w sposób przejawiający jakiekolwiek znamiona dyskryminacji. Po stronie "narodowej" rzeczywiście moga pojawić się nawet głosy potępiajace, to fakt, jednak są specjalnie eliminowane. Konfederacja nie jest jednolita.

0

@Bykunn Pani Maria absolutny top. Jednak biorąc pod uwagę historię, a z nią razem wszelkie inne aspekty jak ekonomia, handel, siła polityczna i geopolityczna, to ewidentnie król Kazimierz Wielki.

0

@TheNekro94
Proste!


0

@Colon Jak pisałem nazwę tego konkretnego modelu, to zupełnie nie wziąłem pod uwagę programu socjalnego naszej obecnej ukochanej władzy. No tak :)
Maszyna była przednia. No i miała możliwość odtwarzania płyt cd, co było absolutnym hitem! W swojej klasie miałem tylko dwóch koleżków którzy mieli 600tki i z nimi się wymieniałem dyskietkami z grami. Oczywiście 100% piraty, co w tamtych czasach było normą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?