Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Hiacynk Ogromny talent. Tyko czy głowa i zdrowie pozwolą mu wejść na najwyższy poziom i tam pozostać?
1
@Chwytliwy Napiszę tyle. Wyglądało to bardzo, ale to bardzo fatalnie. Sygnał medialny bardzo zły. Swoich w razie czego zostawiamy na pastwę losu. To istny dramat pod względem podstaw pr.
2
@Colon Ja sam jestem byłym wyborcą PO, kiedy ta była jeszcze partią konserwatyno-liberalną. Kiedy postulowała deregulację, obniżkę podatków, cięcia w administracji i wiele innych rozsądnych postulatów. No ale potem Pan Donald z mównicy napluł mi w twarz mówiąc, że jednak "ciepła woda w kranie" jest najważniesza, a te wszystkie postulaty, tacy frajerzy jak ja możemy sobie wsadzić w ...
5
PO nie ma wstydu! Najpierw zarząd tej partii zapewne w porozumieniu z jakimś ciałem doradczym w postaci agencji pr przekonali Panią Małgorzatę, że dobry wynik w stolicy przełoży się na cały kraj podczas wyborów prezydenckich. Podczas całej kampanii można było odnieść wrażenie, że nie ma wsparcia swojej partii. A na koniec potraktowali ją jak ... Zupełnie sama w całej sali. Co za smutny widok. Co za żenada, Co za brak szacunku. Co za partia...
9
@Kajtek77 "Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika, goń, goń, goń!!!"
20
@Chwytliwy Czy głupie, czy też nie okaże się za kilkanaście miesięcy, kiedy będzie można wyciągać pierwsze wnioski w skali makro.
4
@MarioVeB! Dokładnie tak jak napisałeś! Obecna rzeczywistośc bardzo szybko zweryfikuje wszelkie wielkie marzenia transferowe. "Z pustego i Salomon nie naleje".
5
@MarioVeB! Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą całej Europy, konkretnie jak "lockdown" ją spustoszył. Biorąc pod uwage sytuację finansową Barcy, wynagrodzenia oraz inwestycje, które są w toku, to oczywiście masz absolutną rację. Barcy nie stać obecnie na wielkie transfery! No chyba, że jakimś cudem zbilansują to sprzedażą zawodników. Jednak chyba nie o to chodzi w budowaniu ekipy na ostatnie lata Messiego, żeby sprzedać wszystko co można, aby uzyskać super 11, ale bez żadnego zaplecza na ławce.
0
@Colon Wiesz co, przekonałeś mnie! Von Mises, von Hayek, Milton Friedman mamili mnie przez lata swoimi banialukami, że to człowiek najlepiej wie kiedy i na co ma wydać swoje pieniądze. Masz racje, to takie proste. Wystarczy sie zdać na mądrość naszych umiłowanych przywódców politycznych. Racja!
0
@Mns21 Mam lepszy pomysł. Może tych pieniedzy nie zabierać i niech każdy wyda na to, co uważa za stosowne. Pracownik np. na wczasy, a pracodawca np. na inwestycje.
0
@Colon Ja to chyba nad Balaton to zaprzyjaźnionego kraju chciałbym pojechać.
2
@Bykunn Pan profesor Balcerowicz to zacny człowiek.
2
@sidzej Nie do końca. Polska nie jest żadnym wyjątkiem na arenie miedzynarodowej, biorąc pod uwagę cały Okcydent. W innych krajach tak samo się nienawidzą, tak samo występuje brak merytoryki w dyskusjach i tak samo ludzie skupiają sie na mało istotnych, błachych sprawach, takich igrzyskach dla ludu podgrzewanych przez media. Tak jak i w Polsce brakuje chęci dialogu, zrozumienia drugiej strony.
Polityka jest jak rzeczywistośc, która nas otacza. Czyli również trochę żałosna, smutna, ale również agresywna, tandetna, a czasami pozytywna. Polityka z natury jest nastawiona na walkę, ale raczej chcielibyśmy walkę idei, a obecnie serwują nam raczej walkę na oszczerstwa i obietnice.
Ps. A może Ty masz absolutną rację i polityka ma to do siebie, że zmusza do gry na okreslonych warunkach.
0
@Chwytliwy Statystyki ciekawe, jednak znowu dla mnie brakuje głębszego rozróżnienia. Zawsze dobrze jest przynajmniej powierzchownie wgłębić się w metodologię budowania danej statystyki.
Niewątpliwie rozszerzenie dostępu do posiadania broni zwiększa powodzenie targniecia się na własne życie przy jej wykorzystaniu.
Jednak te statystyki nie rozróżniają broni rejestrowanej, od tej z czarnego rynku. Brak rozróżnienia również wykorzystania w samoobronie, a ataku na inną osobę. Trzeba też pamiętać, że przestępstwa z użyciem broni popełniane są bardzo często przez osoby z bogatą kartoteką kryminalną.
Ewentualne próby luzowania przepisów dostępnosci do broni muszą iść w parze z zaostrzeniem odpowiedzialności karnej za jej użycie oraz nieodpowiednie zabezpieczenie.
Co do statystyki jeszcze. Obecnie w Polsce przez zamkniecie gospodarki i tego, że ludzie siedzieli w domach bardzo spadła śmiertelność spowodowana przez wypadki drogowe. Nie da się ukryć. Oczywiście porównywanie samochodu do broni jest bardzo naciągane, jednak przez prostą analizę statystyki można wysnuć wniosek, że dla ludzi jest lepiej jak jest mniej aut na drogach. No i tutaj przykład specjalnie z sufitu - gdyby tak reglamentować liczbę aut, to śmiertelne statystyki z wypadkami pewnie by się zmniejszyły.
Oczywiście auto jest wielofunkcyjne i często niezbędne do funkcjonowania. Z drugiej strony broń w skrajnych wypadkach może okazać się niezbędna do samoobrony i przeżycia.
Nie jestem ultrasem prawa do posiadania broni. Jednak tak radykalne ograniczenie jej dostępności jak w Polsce uważam za przesadę.
0
@Colon haha "shieeeeeeeet". Gość był jedną z najbardziej nielubianych przeze mnie postaci. Być może jakieś niuanse, smaczki uciekają, ale raczej nie ma ich dużo.
4
@Zoker Trzeba chyba rozróżnić tolerancję od pewłnej akceptacji pewnych zachowań. Żaden człowiek nie będzie nigdy w 100% tolerancyjny. Każdy ma inny poziom emocjonalności, inny poziom wiedzy, czyli iq skrystalizowanego, inny poziom iq płynnego (wrodzonego), do tego dochodzą rózne naleciałości kulturowe, wychowanie i różne doświadczenia życiowe.
No i sama dyskryminacja jest czymś naturalnym, co wykształciliśmy przez proces ewolucji. Człowiek musiał często reagować bardzo szybko bazując na niewielkiej ilości informacji aby tylko przeżyć.
Sam niepotrzebnie obraz propagowany przez liberalne media przekładasz na całą grupę ludzi. Tak jakby homoseksualiści byli wszyscy tacy sami. Są pewnie tak samo różni jak inni ludzie, jak inne grupy ludzkie.
0
@Colon Średni poziom znajomości języka angielskiego w zupełności wystarczy, aby zrozumieć 99% dialogów. Resztę jak zawsze można zrozumieć biorąc pod uwagę okolicznoć i kontekst wypowiedzi. Śmiało oglądaj w orginale, warto bardzo dobry serial.
0
@Chwytliwy Tylko zwróc uwagę na to co napisałem wcześniej. Te napady z użyciem broni, ogólnie wszystkie przestępstwa z jej uzyciem są czesto ( nie zawsze, nie jest to też reguła) dokonywane w stanach i miastach gdzie tej broni w teorii posiadać nie można.
W Brazylli powodem przestępczości nie jest sama bieda, a raczej "relatywna" bieda, czyli na tle porównania do zamożności innych osób z danego regionu. Kiedy duże masy społeczne czują chęć dorównania do wysokiego poziomu swoich sąsiadów, a w swoim odczuciu uważają, że nie są w stanie przeskoczyć pewnych progów.
Brazylia nieustannie zaostrzała prawa do posiadania broni, a przestępczość nieustannie z jej użyciem rosła. Ten przykład i kilka innych pokazuje, że nie można wysnuć prostego wniosku dużo broni w rękach obywateli = dużo przestępstw z użyciem broni. Jest to powierzchowne traktowanie tematu.
Sam nie jestem zwolennikiem dostępności broni dosłownie dla każdego, ale według mnie w Polsce to prawo powinno zostać trochę poluzowane. Bo nawet na tle innych krajów naszego regionu jesteśmy na szarym końcu.
0
@DonMatteo901 Zapotrzebowanie na takie ugrupowanie nie jest duże. Nie wszyscy, ale duża część osób mających bardzo progresywne podejście do spraw światopoglądowych, chwali również politykę redystrybucji socjalnych, wysokich podatków.
1
@Chwytliwy Sprowadzanie dyskusji o posiadaniu broni jedynie do strzelanin w szkole i podobnych bulwersujących przypadków jest nie fair.
Co głownie wpływa na przestępczość? Oczywiście czynniki kulturowe są bardzo ważne. Jednak chyba najwiekszy wpływ mają możliwości awansu społecznego, bardzo zaburzone proporcje w rozkładaniu się zamożności wśród danej populacji.
W stanach gdzie te proporcje rozkładają się w miarę równo tam przestępczośc jest niska. Natomiast tam gdzie obok siebie żyją masy bardzo zamożne oraz bardzo biedne, to w tych populacjach zawsze agresja i przestępczość jest wysoka. Kiedy "progi wejścia" z klasy ubogiej do klasy średniej, a z średniej do wyższej są absurdalnie wysokie, tam też rodzi sie masa frustracji społecznej.
W niektórych stanach USA gdzie jest zezwolenie na posiadanie broni jest niska przestępczość z jej użyciem, natomiast w niektórych stanach gdzie jest zabronione, albo utrudnione posiadanie broni przez przeciętnego obywatela tam przestępstwa z użyciem broni jest wysokie. Przykładem niech będzie stan Illinois. W Chicago jest ogromny problem z przestępstwami z użyciem broni, a w samym miescie jak i całym stanie broni posiadać nie można.
Kolejnym ciekawym przykładem niech będzie Brazylia. Tam przestepczość z uzyciem broni rosła na przestrzeni lat, a rząd nieustannie zaostrzał prawa do jej posiadania.
To nie jest prosta sprawa, taka zero-jedynkowa.
0
@arasz1819 Pouczjący, protekcjonalny ton, traktowanie z wysoka całej masy innych użytkowników. Odezwa jakże racjonalna i wielce yntelygentna nawołuje do używania rozumu. Co ciekawe sam autor tego organu nie chce za bardzo używać, jakkolwiek argumentować swoją wypowiedź, za to powtarza brednie np. o przepływie elektoratu od Palikota do Korwina. Kolejna brednia to slogan o cofaniu się ileś tam lat, jedni piszą o średniowieczu, inni zaledwie o kilku wiekach. Piszesz to z ogromnym przekonaniem, graniczacym z pewnościa, a fakt jest taki, że Twoja odezwa nie ma żadnych argumentów, a jest jedynie subiektywną opinią, nacechowaną bardzo emocjonalnie. Traktujesz grupę docelową do której kierujesz swoje słowa jak "dzieci", jak idiotów. Samego siebie stawiając w roli mentora i eksperta, który wręcz jednym spojrzeniem potrafi rozsądzić co jest czystym populizmem, a co z kolei nim absolutnie nie jest.
Bezczelność, poczucie wyższości, a to wszystko okraszone zwykłym prostackim chamstwem.
A tutaj dla Pana yntelygenta cytat.
"Ludzie, którzy pragną się jeden nad drugim wywyższyć, przed sobą wzajem się poniżają." - Marek Aureliusz
14
Nigdy nie byłem fanem ligi niemieckiej, ale obecnie nie mogę się już doczekać soboty i meczu Borussi z Schalke. Po takiej przerwie ten mecz będzie wręcz ucztą.
8
@Janiama Pozwolę sobie się nie zgodzić z kilkoma rzeczami. Otóż kilka razy nazywasz utopią to co głosi środowisko konerwatywno-liberalne, rozumiem, że chodzi o gospodarkę. Czyli rozumiem, że taką samą utopią nazywasz ewentualny powrót do parytetu złota, do zaprzestania nieustannego zadłużania kolejnych pokoleń? Czyli drukowanie kasy z powietrza jest fajne oraz kreatywna księgowość, która idzie z tym w parze? Nie wiem czy świadomie, ale powtarzasz niestety utarte w przestrzeni publicznej frazesy, których używa lewica, aby nie dyskutować o liberalnym spojrzeniu na gospodarkę. Dlatego najlepiej zdyskredytować np. Austriacką Szkołę Ekonomii, a nie dyskutować o realnych rozwiązaniach.
1
@IronSanHybrid Otóż to. Dokładnie tak! Taka osoba ma większe przywiazanie do regionu, sentyment, ale i realny interes w tym, aby dany region był dobrze zarządzany. No jak słusznie zauważyłeś, taką osobę dla wyborców łatwiej jest poznać i ocenić jego plany, czy już same efekty pracy.
1
@Bykunn Dlatego dopiero głęboki kryzys obecnego systemu może doprowadzić do zmian. Po pierwsze powrót do parytetu złota, ale tu sama Polska praktycznie nie za wiele może. Parytet złota eliminuje brednie wyborcze i obiecanki za drukowane z powietrza pieniądze.
Niestety póki co na horyzoncie widać jeszcze więcej interwencjonizmu, więcej centralizacji, więcej transferów socjalnych.
0
@Ratamahatta Proszę bardzo. Był Pan profesor Gwiazdowski ze swoją partią w tamtym roku. No i co? Nawet podpisów w całym kraju nie zebrał. To, że w internecie wydaje się być sporo takich ludzi, nijak się to przekłada na rzeczywistość i realne wyniki.
Ps. Sam byłem wielkim entuzjastą tego projektu.
1
@IronSanHybrid Bardzo rozsądne postulaty z Twojej strony. Może zamiast testów iq widziałbym prawo głosowania na danym terenie powiązane z posiadaniem nieruchomości, bycie właścicielem czegoś. Bo taki człowiek będzie zawsze mniej podatny na tani populizm i rozdawnictwo kasy. Ja bym jeszcze dodał nie tylko wzrost wynagrodzenia asystentów sędziego, ale również samego sędziego jak i prokuratorów. Jeżeli chcemy dobrych, rozsadnych, jednym słowem najlepszych ludzi na tych stanowiskach, to trzeba ich odpowiednio wysoko wynagradzać.
1
@tobiasson92 Mi jest trochę żal Pani Kidawy, ktoś jej wmówił, że jej całkiem dobry wynik w stolicy przełoży się na cały kraj. No i trzeba to sobie powiedzieć, że jest osobą pozbawioną osobistej charyzmy, do tego poddawana regularnej presji medialnej tylko uwydatnia swoje braki. Obecnie stała się symbolem dalszego upadku PO. Nic dziwnego, że pojawiają się pomysły, aby zminimalizować straty.
1
@macio_944 Elon to równy gość. Ostatnio oglądałem z nim wywiad u Joe Rogana i te chipy mają leczyć wiele chorób. Nawet np. różne formy ślepoty. W ciagu roku jest to raczej nierealne, ale za kilka lat jak najbardziej. No i Elon reprezentuje odwagę i serce do tworzenia, technologicznego postępu, z którego zostało wykastrowane USA wpadając w stagnację np. w eksploracji kosmosu.
1
@MichVeB Mnie również możesz oznaczyć. Sam czasami lubię coś zrobić do szamy.