Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Wszystkich święcie oburzonych chciałbym uspokoić. Po pierwsze, póki co to jedynie niepotwierdzona informacja. Po drugie, do wielu widzę chyba nie dotarło do wiadomości jakie straty ponosi Barca, jakie straty ponosi obecna piłka. Na naszych oczach zmienia się sytuacja, czy tylko na jakiś czas, czy na stałe, tego nikt nie wie. Ale w najbliższej przyszłości na rynku, również tym piłkarskim na pewno nie będzie jak było. To samo tyczy się premii za każdą duperelę, astronomicznych premii agentów, zarobków oraz cen z kosmosu.
Patrzenie przez pryzmat rynku, cen i całej sytuacji sprzed kryzysu jest niepoważne.
Oczywiście obecny zarząd na przestrzeni ostatnich miesięcy zasłużył sobie na krytykę, ale klepanie komentarzy w których wyrażne jest oburzenie dla zasady, nie jest mądre.
0
@NeroTFP Prawdziwy, ideowy socjalista, jak np. Ikonowicz. Co by powiedział? Pewnie by żądał usztywnienia warunków zatrudnienia, dochodu gwarantowanego i wysokich podatków. Szczerych intencji temu człowiekowi nie można odmówić, tyle tylko, że dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.
2
@Chakalaka Na zdjęciu gęba płatnego, politycznego trolla do wynajęcia za kasę. Tam gdzie zadyma, tam też ten jegomość, który zwie się Andrzej Hadacz. To on krzyczał gdzie jest krzyż, to on prowokował po debacie w budynku tvp, to on jest na wszelkich kontrowersyjnych demonstracjach. To człowiek, który jest zawsze tam gdzie trzeba zrobić zamieszanie, zadymę.
2
@Chinaski Dobrze Towarzyszu. Spełniliście swój obywatelski obowiązek. Możecie Towarzyszu być zadowolonym z siebie i oddać się innym zajęciom.
0
@macio_944 Smacznego Byku! Dobry "stejk" to jest niebo w gębie! Piękna sprawa. Sory, nie chciałem zepsuć radości płynącej z jedzenia dobrej jakości krowy! Sam to lubię! Tylko staram się przynajmniej to ograniczyć, dlatego też takie danie jak Twoje dzisiaj, jest wyjątkowo pyszne! Sam bardzo lubię potrawy z ssaków, ale staram się ograniczać. Tak zwyczajnie sam z siebie. Mam nadzieję, że nie odebrałem apetytu! Czasami można. Jeszcze raz, smaczego byku! Mam nadzieję, że się udało!
0
@macio_944 mmm. Bardzo żadko jadam krowę, czy też świnię (z uwagi na przekonania), ale bardzo lubię niektóre potrawy...
1
@tobiasson92 Jak się chyba zorientowałeś, nie jestem sympatykiem obecnej władzy. Jednak nie uważam ich aż za takich idiotów, że gospodarkę chcą odmrażać na jesień. W samym obozie władzy słychać już głosy proszące o luzowanie obostrzeń. Same programy redystrybucji socjalnej wymagają nieustannych wpływów do budżetu.
0
@macio_944 No i jak tam "stejki"? Mam nadzieję, że takie jak chciałeś! Z tego co czytałem przepis był świetny!
1
@macio_944 Będzie dobrze, tylko zrób takie różowe w środku, tak trochę.
0
@FearTheBeard uuu Ktoś kto kojarzy kapelę White Zombie! No i nawet ją poleca! Co prawda preferuję wcześniejsze, pierwsze nagrania ekipy Roba, ale i tak wielkie pozdro za wyszczególnienie akurat tej ekipy!
0
@Colon No tak. Skupiłem się na swoich ulubionych ekipach z NY, a nie wspomniałem o wyśmienitej kapeli Roba Zombiego, który jest obecnie również "kontrowersyjnym" reżyserem.
White Zombie, świetna kapela Roba Zombiego z zaje... laską grającą na basie, co nie jest powszechne! Jedyny w swoim rodzaju rytmiczny trash metal.
White Zombie - Thunder Kiss '65
White Zombie - Welcome to planet mother fucker
2
@Colon Zaproponuję dwie Legendy z NY!
Wu Tang Clan, Legendarny skład, jedyni w swoim rodzaju, a na wschodnim wybrzeżu absolutny TOP lat 90-tych i początku nowego wieku!
Wu Tang Clan - Protect your neck (Mój ulubiony ever!)
Wu Tang Clan - Da Mystery Of Chessboxin
Warzone, NY.HC, Tak samo Legenda - hard core punka z NY! United and Strong!!
Warzone - The sound of revolution
3
@IronSanHybrid Można umiejętnie wywierać wpływ na społeczeństwo, bez kategorycznych zakazów i nakazów. Podałeś przykład, aby niezaszczepione dzieci nie mogły chodzić do szkół publicznych. Takie dzieci by mogły uczęszczać do prywatnych placówek, które by mogły nie stosować takich wymogów, lub by mogły się uczyć w domu. Nie jest to forma bezpośredniego przymusu, zostawia furtkę i daje możliwości. Niewielkie, ale jednak. To w połączeniu z edukacją społeczną o wiele bardziej mnie przekonuje niż prosty nakaz.
3
@IronSanHybrid Aha i jeszcze jedno, sam nie jestem "anty-szczepionkowcem", jednak obrzydza mnie próba zastraszania i wymuszania decyzji, zamiast racjonalnego dialogu i tłumaczenia zagrożenia.
Jeżeli będziemy odstepowali od tych zasad, to zaczynamy się zbliżać do zasady, że to państwo zawsze wie najlepiej. A wtedy juz blisko do - "Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu".
3
@IronSanHybrid Nie. Przymus i zamordyzm nie jest odpowiedzią. Nauka i kształcenie społeczeństwa, to jest wyjście dla mnie. W zależności od choroby szepienia są skuteczne już od 60% zaczepionej populacji do 90 paru procent.
4
@DaPi Co za brednie! Grzywna , więzienie? A może łagry? Pol Pot, Stalin, Hitler, oni wszyscy byliby niezwykle dumni z takiej postawy!
3
@victor Ronald miał bardzo mocne kopyto. Większość bramek zdobył ze stałych fragmentów, inni piłkarze chętnie mu przekazywali piłkę, bo wiedzieli, że Ronald nie bedzie zbędnie kombinował. Mierzył i odpalał rakietę.
2
@Colon
Vader - Black to the blind
Xzibit - Paparazzi
7
@FC1899Barca Ok. Tak samo prawdziwe jak rok, dziesięć , dwadzieścia, sto i trzysta lat temu. Swiat nigdy nie stanie się piekną bajką, gdzie wszyscy są równi, przyjaźni i szczęśliwi. Także moja reakcja na takie rzeczy to - przykro mi, ale w sumie co z tego? Co z tym zrobimy? Co niby ten smutny obrazek spowoduje? Konkluzję, refleksję? Czy może jest tylko elementem - "virtue signalling"?
1
@Colon Lot nad kukułczym gniazdem, jako joker, Lśnienie.
4
@tobiasson92 susza +
1
@Colon
Trochę punka, trochę zapomnianego
Uliczny opryszek - Do szeregu chuju
Tak samo dla równowagi, najmniej znany, najmniej rozpoznawalny chyba członek legendarnego Wu-Tang Clanu'u razem z "Mietkiem"
U-God - "Wu Tang" razem z Method Man
0
@kabum235 Oj tam. Nie przesadzajmy. Żart może być śmieszny, albo i nie. Zależy co kogo bawi. Ja osobiście nie bawię się w takie rzeczy, a i zarabiam nieźle. Jednak dziękuję za troskę.
1
@Persyfl Doskonałe :) Co prawda robię się coraz starszy, ale raz na jakiś czas potrafię docenić jeszcze dobre trollowanie.
4
@Mazi Dokładnie tak. Dodatkowo nowa sanacja za pomocą mediów i sprzyjających dziennikarzy wskaże znanego winowajcę i wroga - strasznego kapitalistę, który niczym wampir, zamiast krwi wysysa kasę od ludzi pracy. Taka retoryka zawsze spotka się z dobrym przyjęciem przez dużą część społeczeństwa.
1
@IronSanHybrid Ja to widzę po koszyku zakupowym. Zakupy robię głównie w lokalnym markecie, ale również w popularnych dyskontach. Różnica rok do roku, w tym co można było nabyć za 300-400 złotych (na większych zakupach) jest bardzo widoczna.
7
Słuchając Pana prezydenta i jego zapowiadaną obronę wszelkich plusów, które absolutnie nie powodują inflacji...
Trochę statystyki. Jeżeli chodzi o ostatni rok.
GUS podał, że ceny żywności w skali roku wzrosły o 8.6%
Konkretnie:
Papryka czerwona (najwięcej) - 85%
Wieprzowina -27%
Owoce - 18%
Wędliny - 15%
Pieczywo, drób - 8.5%
Warzywa - 8%
Mleko, cukier - 7%
Polska odnotowała również najwiekszy w Unii wzrost cen wywozu śmieci. W naszym kraju przekroczył on 30 proc. Średnia UE to 3,6 proc.
Jesteśmy równiez liderem jeżeli chodzi o wzrost cen administrowanych. Polska - 4.7%, średnia unijna 1.5%
Podrożały również książki - 11% i ebooki - 24.4%.
Na koniec trzeba jednak dodać, że spadły ceny obuwia i odzieży, no i o prawie 6% potaniał prąd.
1
@macio_944 Co trochę zabawne, ja sam mam przekonania konserwatywne-prawicowe. Jednak wiele zarzutów pod adresem Szwecji teraz, jak i w przeszłości było chybionych, opartych na pół-prawdach, mitach i wyobrażeniach. Szwecja ma swoje bolączki i problemy, tam też nie ma raju, jak wielu ludzi też twierdzi. Jednak faktycznie po prawej stronie "szur" prawicy modne jest wieszczenie armagedonu dla tego kraju.
Ps. Tak na marginesie, to według Heritage Foundation Szwecja zajmuje 22 miejsce na świecie jeżeli chodzi o "wolny rynek". Nasza Polska jest na miejscu 46, co i tak jest awansem na przestrzeni ostatnich lat. Ale i tak "szurowie" będą opowiadać jak ta Szwecja jest socjalistyczna jeżeli chodzi o gospodarkę...
0
@tobiasson92 Dodam w ramach uzupełnienia, że GUS poinformował również o wroście cen żywności. W skali roku to wzrost o 8.6%.
Konkretnie:
Papryka czerwona (najwięcej) - 85%
Wieprzowina -27%
Owoce - 18%
Wędliny - 15%
Pieczywo, drób - 8.5%
Warzywa - 8%
Mleko, cukier - 7%
0
@Piotr89Sand W Szwecji tylko 1/3 łóżek na intensywnej terapii jest zajęta. Mają jeszcze duże rezerwy. Czy Twój czarny scenariusz się sprawdzi? Tego nie wiem. Być może. Póki co, nie ma żadnej tragedii w skali narodowej.