Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Piotr89Sand Strategię oraz jej realne rezultaty będzie można oceniać za kilkanaście miesięcy kiedy będą możliwe rzetelne zestawienia śmiertelności rok do roku, miesiąc do miesiąca, z dokładnym opisem i analizą medyczną. No i jest jeszce czynnik ekonomiczny, który jest również ważny.
Każda śmierć to tragedia, co jest oczywiste. Jednak uważam, że startegia elastyczna jaka stosuje Szwecja jest bardziej racjonalna. Nie twierdzę też, że nasz rząd nie podjął rozsądnych decyzji. Kilka jak najbardziej, ale wiele również w panice nie do końca przemyślanych.
1
@Piotr89Sand Czyli rozumiem, że twierdzisz iż Szwecja to jednak jednak kraj nieszczęśliwy, który za nic ma życie i dobro swoich obywateli? Powtórzę, bo chyba nie zrozumiałeś. Tak jak wiekszość Europy problem mają w DPSach i na tym sie skupiają.
10
@tobiasson92 Mój kumpel ciągle pracuje w Szwecji na kontrakcie, został dłużej bo nie chce bezsensownie tracic kasy na przymusowej kwarantannie. Opowiada, że jak czyta tłumaczenia gazet szwedzkich, to tam temat zbrodniczego, koronnego wirusa nie jest już nawet numerem jeden. Problem mają tylko w DPSach, tak jak i reszta Europy.
Co ciekawe prawicowi dziennikarze (ci na pasku pisu) wieszczyli armagedon w Szwecji, który miał nadejść lada chwila... ciągle idzie, no i dość nie może. Tu na forum masa ludzi też taką przyszłość przepowiadała dla tego nieszczęsliwego, skandynawskiego kraju.
0
@Geble Bardzo się Pan myli. Nikt tak nie mówił. Za to wielu mówi i mówiło, że okres 2-3 miesięcy to śmierć ogromnej części małych i średnich firm. Obecnie ludzie nie dostrzegają jeszcze tego, ale giną połączenia między poszczególnymi biznesami, panuje niepewność i brak zaufania. Prognozy na rynkach Europy, USA, Kanady, czy Australii są coraz gorsze. Miesiąc do miesiąca, prognozy są fatalne, ale rzeczywistość potem okazuje się jeszcze gorsza. Jeżeli do tego dodamy konflikt USA-Chiny, który już trwa, to przyszłość maluje się w bardzo ponurych barwach. Niemniej jednak zazdroszczę optymizmu, oby okazał się profetyczny.
10
@NeroTFP Ja akurat nie jestem jej fanem, jednak zawsze mnie martwi taka sytuacja, bo "wyroki", decyzje często są wydawane bardzo arbitralnie, sam termin "mowy nienawiści" jest bardzo szeroki i można go dostosowywać do sytuacji. Każdy ma inną skalę swoich odczuć emocjonalnych, co jednego obraża, drugi może nawet na to nie zwrócić uwagi. Uważam, że wolność głoszenia swoich poglądów, nie ważne nawet jak bardzo głupich, nie powinno być uzależnione od czyichś odczuć. Natomiast jeżeli ktos kogoś pomawia, oczernia, nawołuje do przemocy, są od tego odpowiednie instrumenty prawne, aby z tym walczyć.
32
@NeroTFP Banowanie ludzi za swoje przekonania nie jest powodem do celebracji. Można się z kimś nie zgadzać, jednak nie można go uciszać. Radość z takiego działania jest bardzo małostkowa i krótkowzroczna.
0
@monek77 Kolejny raz proszę o wskazanie tych bredni. Ewentualnie o jakieś kontrargumenty. Podejrzewam, że wezwanie będzie kolejny raz bez odpowiedzi. Widzę, że mam do czynienia z topornym pisowskim trollem. Pięć dni tu na stronie i praktycznie same komentarze w obronie dobrego imienia jedynie słusznej partii. Zdawkowe, krótkie, marne w treści odpowiedzi nie świadczą najlepiej o ich autorze, ani nie przysługują się obozowi władzy.
1
@MichVeB
1. Ter Stegen
2. Tu bym rzucił monetą Puyol-Koeman
3. Luis Enrique
4. Stoiczkow
5. Messi
0
@monek77 Problemem jest żarcie ponad miarę, przeżeranie środków w okresie prosperity. Ida bardzo ciężkie czasy. Na tak duże programny socjalne Polski nie będzie stać. Żeby je ratować zacznie się drukowanie kasy, to JAK ZAWSZE powiększy inflację. Co za tym idzie te 500+ na osi czasu będzie coraz mniej warte. No i samo założenie 500+ było absurdlane! Miało wpłynać na przyrost i nie wpłynęło! Ludzie z wyżu z lat 80-tych mielei dzieci i tyle. Teraz dzietność znowu spada. Majętność NIE WPŁYWA pozytywnie na wzrost dzietności, to socjalistycza propaganda nie poprta żadnymi dowodami. Jest dokładnie odwrotnie. W krajach biednych jest duzy przyrost. Nawet imigranci na zachodzie w drugim, trzecim pokoleniu mają coraz mniej dzieci. Ludzie nie maja dużo dzieci, bo państwo zabezpiecza im starość pod postacią emerytury. Brutana prawda.
0
@monek77 Chciałbym oczywiście jeszcze dodać, że nie wszystkie działania rządu oceniam negatywnie. Jednak zawsze to było widoczne, że PiS nie jest partią ludzi przedsiębiorczych. To też nie jest ich "target" polityczny.
6
@monek77 Ok. Akurat polityka interesuję się od dawna. Sama narracja PiSu, sczególnie tego mocno socjalnego skrzydła jest wręcz anty-kapitalistyczna w swojej retoryce. Podpowiedz łaskawie, które życiorysy? Powtarzam, zakon PC to stare partyjniactwo, które poza polityką nigdy nie funkcjonowało. BYć może w tej partii jest przynajmniej kilka osób, które odniosło na wolnymn rynku jakikolwiek wymierny sukces. Jednak większość to zawodowi działacze polityczni na różnych szczeblach, wiecznie w systemie, nigdy poza nim. No i piastowanie funkcji w jakieś spólce skarbu państwa, to nie to samo co funkcjonowanie na własną rękę. W tym drugim wypadku, w razie czego państwo nie rzuci koła ratunkowego.
3
@monek77 W taki razie uświadom mnie, człowieka niuświadomego, wygadującego brednie. Przecież zakon PC to twarde, wręcz sanacyjne partyjniactwo, mające tyle wspólnego z realiami gospodarczymi, co krzesło elektryczne ma ze zwykłym krzesłem. Na jednym i drugim teoretycznie mozna usiąść.
5
@tobiasson92 Wiekszość posłów PiSu to tacy sami ignoranci ekonomiczni jak ich wyborcy. Jeżeli nawet pobieżnie śledzi się rynki na świecie, to widać jak jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Nastroje nie tylko w całej Europie, ale i w USA, Kanadzie, Australii są bardzo złe. Pisowski beton jest niereformowalny w tej materii, dla nich pieniądze rosną na drzewach, a w razie czego to się dodrukuje. Nawet jak pojedyńcze jednostki rozumieja powagę sytuacji i potrafią liczyć oraz planują trochę dalej niż na najbliższy kwartał i wybory, to i tak nie mają siły przebicia.
1
@jeykey1543 Wybacz ale to takie pierdoletto. Dobrze , że chociaż nie dopisałeś jeszcze pustego, wyświechtanego, ale jakże popularnego na tej stronie stwierdzenia- odejście od zasad więcej niż klubu. Chociaż tekst z reklamami o to zachacza.
A więc te reklamy. Tyle rezy wałkowany temat, tyle racjonalnych argumentów, a tu ciągle ludzie do tego wzdychają. Szkoda chyba zachodu.
Gra wychowankami? Ok. Jaki okres czasu uważasz za miarodajny, do którego historycznie warto się odwołać? Pewnie okres Pepa? Haha no tak. Uwaga. Przed tym okresem były inne, które nie były tak owocne w wychowanków jak tutaj większość uważa. Tylko nie wiem na jakiej podstawie? Chyba tylko na takiej, że żyją wspomnieniem okresu Pepa i drużyny marzeń tamtego czasu, który pod względem liczby wychowanków w kadrze był wyjątkowy i nigdy wcześniej nie był regułą.
Oddanie klubowi i wierność to bardzo względna ocena. Jestem pewien, że wśród obecnych zawodników są tacy, którzy identyfikują się z barwami, klubem i kibicami.
Ci genialni piłkarze jak Roni? Ok. Jacy jeszcze? Tak jakby Barca obecnie nie miała fenomenalnych piłkarzy. Rozumiem, że to kolejny przejaw romantycznej tęsknoty bazującej na pojedyńczym przypadku, natomiast robiącej z tego jakaś regułę, że kiedyś to było...
No i ta tiki-taka i finezyjna gra. Barcelonie ostatnich sezonów rzeczywiście brakowało czasami elementów magii piłkarskiej, jednak nie jest tak, że na tym polu jest absolutny dramat. Szczerze, to bywało gorzej.
Piszesz o Barcelonie środka tabeli? Hmm ja np. i kilku innych użytkowników nie musimy sobie tego wyobrażać, bo to pamiętamy. Zapewniam Ciebie, że szeregi kibiców by zostały zdziesiątkowane. No i spadek z "Olimpu" w czasach kiedy pieniądz jest tak bardzo obecny w tym biznesie mógłby być niezwykle bolesny, o ile nie śmiertelny.
Od ponad dwóch dekad patrzę jak mój Ajax walczy o powrót na ten Olimp z którego spadł. Tam też często najważniejsza była szeroko pojęta filozofia klubu względem wychowanków, następnie ich sprzedaży, stawianie na młodych, za wszelką cenę zawsze gra określonym schematem. Dopiero niedawno trochę "otrzeźwieli". Zaczęto wprowadzać balans pomiędzy wychowankami, a doświadczonymi zawodnikami, wielu tutejszych "ekspertów" by napisało "dziadkami". Zaczęto czasami stosować grę bardziej bezpośrednią.
Jak czytam takie utyskiwania chętnie bym odsyał na stronę Ajaxu. Bo tam panowało do niedawna dokładnie odwrotne podejście podejście po latach posuchy.
2
@Persyfl Ja akurat rozumiem, że mają prawo do decydowania o sobie i jeżeli chcą podejmować ryzykowaną decyzję o nie przyjęciu szczepionki, to powinni mieć takie prawo. Ja bym nie nakazywał, a raczej edukował. W zależności od choroby potrzebna jest różna ilość procentowa zaszczepionej ludności, aby dana choroba nie szerzyła sie masowo. Niektóre wymagają poziomu 70 kilku procent inne aż 90 i nawet trochę więcej. W Skandynawii jest to ciekawie rozwiązane. Otóż rodzice maja prawo się nie szczepić, ani swoich dzieci, ale wtedy tracą możliwośc posyłania swoich pociech do publicznych przedszkoli i szkół. Występuje tam znikomy procent ludzi niezaszczepionych.
0
@Persyfl Każdy ma prawo wierzyć w co tylko chce. W dobie internetu o wiele łatwiej jest wymieniać tego typu "rewelacje" i dzielić się nimi z ludźmi myślącymi podobnie. Ludzki umysł juz jest taki, że szuka schematów. Niektórym ciężko jest się pogodzić, że zycia nie da sie zaplanować od A do Z, stąd teorie spiskowe, które są swojego rodzaju próbą "racjonalizacji" pewnych procesów.
Ja osobiście bym zachowywał spokój tak jak w przypadku turbo-słownian, czy płaskoziemców. Starać sie podawać informacje, źródła, a jak człowiek ma się irytować i zacząć przerzucać inwektywami, to wolę odpuścić.
3
@Przemo91 To jest jednowymiarowa wizja. Traktowanie praw człowieka, praw jednostkowych, traktowanie zwierząt, traktowanie mniejszości religijnych, społecznych, rasowych.
Nie do pomyslenia np. w Europie, czy USA, aby podczas epidemii wirusa na jednej z knajp McDonalda wywiesić kartkę, że "czarnych nie obsługujemy", w domyśle, bo te "zwierzęta" roznoszą zarazę.
https://www.nbcnews.com/news/nbcblk/mcdonald-s-apologizes-after-restaurant-china-bans-black-people-n1184616
W jednym z muzeów w Chinach na jednym portrecie umieszczono twarz małpy i czarnego człowieka w podobnym grymasie...
https://www.nytimes.com/2017/10/13/world/asia/china-racist-museum-exhibit.html
1
@barcelonaLM Rozumiem Twoje wątpliwości. Sam staram się podchodzić do tego wszystkiego z dystansem.
2
@Dany_boy Bardzo podobne doniesienia były serwowane wobec Clintonów. Tam również był mord, były oszustwa itd. Nie posiadam podstaw aby twierdzić, że Trump jest niewinny, ale Ty nie posiadasz, że jest winny. W naszej cywilizacji, osoba jest niewinna dopóki nie udowodni się winy.
Nikogo nie dyskredytuję, a jedynie odpowiadam na agresję. Piszesz z pozycji wielce oświeconego mędrca, wywyższasz się, atakujesz, podkreślasz kilkukrotnie swoją wyższość intelektualną. Pisząc krótko zachowujesz się jak buc i cham, a sam piszesz o dyskredytowaniu swojej osoby? Hipokryzja.
9
@Dany_boy ohoho. Komentarz agresywny, nacechowany emocjonalnie. Dojrzały z Ciebie człowiek i to z klasą. A za dowód mają świadczyć screeny i fotki z intrnetu. W ten prostacki sposób można starać się zdyskredytować każdego. Nie wiem czy się wysiliłeś, czy też nie, ale działasz w imię starej sprawdzonej sowieckiej zasady- dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.
Ja Trumpa osobiście nie lubię, ale Twoje rewelacje to brednie. Media w USA nienawidzą Trumpa dokładnie tak jak Ty, gdyby były jakiekolwiek przesłanki do tego, że jest winny, to od rana do wieczora by to było mielone w tv. Szczególnie, że byłeś tak łaskawy zauważyć, że nie jest to żadna wiedza tajemna...
0
@Geble Wiesz co, nigdy, ale to nigdy nie wierzylem w spiskowe teorie. W sprawie Wuhan jest tyle poszlak, akurat tam od wielu lat badali koronawirusy pochodzące od różnych zwierząt, dziwne działania rządu Chin, które dla mnie jest podobne do działań rzadu Sowietów podczas tragedii w Czarnobylu. Nie jestem przekonany do końca do tej teorii, ale coraz bardziej nabieram podejrzeń. Bo jeżeli jest masa poszlak, pasujący cykl czasowy i pojawiające się powoli dowody empiryczne, to człowiek zaczyna się zastanawiać. Oczywiście pewnie nigdy szary człowiek nie pozna prawdy.
6
@Chwytliwy Uważasz, że wojna handlowa i działania z Iranem są mierne bo? Rozumiem, że dla wielu będzie ciężko wybudzić się z intelektualnego letargu "życia w czasach końca historii". Gdzie to wszyscy sa równi, fajni i jedyny problem to nowy smartfon.
Starcie z Chinami jest nieuchronne, USA i tak późno to dostrzegła. Iran od dekad jest głównym ośrodkiem i sponsorem ekstremistycznych grup radykałów szyickich. Tutaj chodzi o walkę o wpływy w regionie. Normalna sprawa.
12
@Dany_boy "gwałty na nieletnich dzieciach". No takich rewelacji to jeszcze nie czytałem. Podaj łaskawie źródło tych "rewelacji".
0
@BARCA_FOR_EVER Sześć postów niżej zostało wrzucone dokładnie to samo.
0
Porcja złych informacji na weekend.
Doktor Melchor Álvarez de Mon - profesor medycyny Uniwersytetu Alcalá i ordynator w uniwersyteckim szpitalu Príncipe de Asturias wraz doktorem José Luisem Zamorano, wiceprezesem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Ordynatorem szpitala Hospital Ramón Cajal obserwując przebieg zachorowań podzielili się swoimi konkluzjami, które nie napawają optymizmem.
Do chwili obecnej w Hiszpanii rozpoznano sześć różnych typów koronawirusa!!! Co świadczy o szalonym tempie mutacji!!!
Nie istnieje możliwość zapewnienia skutecznego leczenia. Jedynym remedium wydaje się wynalezienie szczepionki a wiele wskazuje, że nie nastąpi to w tym roku.
Pojawiły się przypadki, gdy wyleczony pacjent przeszedł ponowne zakażenie. Wydaje się prawdopodobne, że wirus zagnieżdża się w jakimś receptorze organizmu skąd umie ponownie się aktywować w pewnych okolicznościach.
Wskazywany tak licznie objaw utraty zmysłu powonienia i smaku oznacza, że wirus dotyka także struktur mózgowych.
Wirus stanowi groźną infekcję zapalną dla organizmu, a nie tylko, jak się zwykło sądzić - dla dróg oddechowych. Fatalnie wpływa na naczynia krwionośne i powoduje zakrzepicę.
Ponad wszelką wątpliwość wirus nie ma nic wspólnego z „odmianą grypy” ale z chorobami autoimmunologicznymi.
Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny z 2008 r. - Luc Montagnier, który wysunął ostatnio w wywiadzie dla CNNews śmiałą tezę, że wirus nie ma nic wspólnego z tym odzwierzęcym a jest po prostu efektem prac laboratorium w Wuhan. „Laboratorium w Wuhan specjalizuje się w koronawirusie od 2000 roku, mają wiedzę specjalistyczną w tej dziedzinie i bawią się w uczniów czarnoksiężnika. Sekwencja HIV została najprawdopodobniej wstawiona do genomu koronawirusa w celu stworzenia szczepionki przeciwko HIV”
1
@Colon No to ja polecę, tak jak wczoraj, trochę starego rapu zza wielkiej wody, z "Wielkiego Jabłka".
Old Dirty Bastard - Legendarny i kiedyś najbardziej rozpoznawalny członek Wu Tang Clan'u. Który miał również całkiem udaną karierę solową.
Got your money z Kelis
Brooklyn Zoo
ONYX - Świetny skład z dzielnicy Queens, największe sukcesy odnosił w latach 90-tych.
Slam
Judgement Night z Biohazard'em
Slam harder
React
1
@dniel Jasne. Chodziło mi o to, że w świetle tego co wiemy na dzień dzisiejszy, to istnieje możliwość leczenia osoczem. Co jest bardzo niepokojące, to przypuszczenia naukowców, że szybka mutacja ( w sumie już potwierdzona) uniemożliwi w dalszej perspektywnie realne zwalczanie tego wirusa tym sposobem.
0
@dniel Akurat nie. Raczej odwrotnie. Gdyby było inaczej nie rozpoczęto by udanego leczenia osoczem.
1
@Geble Rzeczywiście sytuacja jest nieustannie dynamiczna. Przytaczałem już tutaj artykuł z "Rzepy", że ten wirus bardzo szybko ulega mutacjom co bardzo źle wróży na przyszłość. Po pierwsze wydłuża czas wynalezienia szczepionki. Po drugie istnieja przesłanki, że jak ktoś będzie "ozdrowieńcem" na typ A, ten pierwotny, którego mutacja obecnie niszczy głównie USA i Australię, to nie gwarantuje to odporności na typ C, który szaleje w Europie. Z prostej przyczyny tak może się wydarzyć, bo typ C jest już "wnukiem" genetycznym A i będą istnieć zbyt duże różnice. Są to najnowsze badania Uniwersytetu Cambridge, gdzie udał się proces "sekwencjonowania" genetycznego wirusa, a próbki były z całego świata z okresu grudzień-marzec.
Jeżeli rzeczywiście "odpornośc stadna" nie zadziała, czy tak zwane "skalkulowane ryzyko", to czeka nas niewyobrażalny dla wielu gospodarczy armagedon.
0
@panczo A tu proszę cytat na poparcie mojego stanowiska. Są to słowa Pana Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.
"Jeżeli sytuacja dzisiaj nie pozwala na określenie jednego terminu odblokowania całej gospodarki, to jak najszybciej powinna być przedstawiona przedsiębiorcom mapa drogową uwalniania branż - z konkretnymi datami, aż do dojścia do stanu sprzed pandemii. Przedsiębiorcy nie mogą podejmować racjonalnych decyzji - także dotyczących utrzymania miejsc pracy - jeżeli nie wiedzą, jak długo będzie trwać blokada."
Działanie na "oślep" jest lekceważeniem głównej części naszej gospodarki.