Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Misanthrope No i wykluczyłeś ojca. Ojciec nie ma nic do powiedzenia? Z tego co wiem, to jest potrzebny do "stworzenia" nowego życia.
2
@Misanthrope hmm ok. Masz prawo tak uważać. A co ze szkodą dziecka, które nie ma możliwości wyrazić swoich racji? Co z jego szkodą? Przecież wystarczy być odpowiedzialnym. Tylko tyle i aż tyle.
0
@nwchades Bzdury. Ok. To ja od jutra uważam, że kradzież jest moralna i jak Cię okradnę to, zaakceptujesz ten fakt?
11
@Bykunn Znowu kalki. Ja nic nikomu nie mam zamiaru nakazywać, czy też zakazywać. Jednak aborcja to temat natury społeczno-moralnej i zwyczajnie mam prawo wyrażać swoje zdanie. Wolność=odpowiedzialność. Bez drugiego członu to hedonizm i uważam, że w dalszej perspektywie jest szkodliwy. Przy obecnej farnakologii oraz masie zabezpieczeń to trzeba z premedytacją być lekkomyślnym. A w tym wypadku chodzi o życie ludzkie. To już nie jest błache.
0
@nwchades W nic nie muszę wierzyć...
9
@Bykunn "Usunięcia problemu" ? Brawo, retoryka godna nazistów. Dla wygody? To jest właśnie problem, obecnie liczy się tylko ja, ja, ja. Nikomu absolutnie nigdzie nie zaglądam, ani nic nie nakazuje. Uważam jedynie, że postulowanie aborcji jako antykoncepcji, dla wygody, jest dla mnie moralnie obrzydliwe.
Ps. Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek dyskryminacji, bez względu na powód. Nie wiem po co w to mieszasz inne wątki. Myślisz szablonami, szufladkujac mnie w swoje wyobrażone kalki ludzkie.
0
@nwchades Ok. To jak Twoi rodzice się zestarzeją i Tobie będzie cieżko się nimi opiekować, nosić to "brzemię". To powiesz ok, chcą sami eutanazji, niech będzie. Przecież to tylko rozterka moralna...
4
@Bykunn Piszesz o "spiepszonym życiu". Tylko dlaczego? Bo dziecko to odpowiedzialność, to ograniczenie zabaw, beztroski, to odpowiedzialność za małego człowieka. Ja rozumiem, że to wiele rzeczy utrudnia. Nie każdy chce być rodzicem i to jest dla mnie oczywiste. Jednak przy obecnej farmakologii, masie zabezpieczeń, nie tylko prezerwatyw, trzeba być bardzo lekkomyślnym żeby "wpaść".
No i większość rodziców po wielu latach patrzy na swoje dziecko nie jako "wpadkę", a jako dar i dopełnienie swojego życia.
4
@tobiasson92 Jasne. Jesteś inteligentnym człowiekiem i masz rację, jest to problem natury moralnej. Ja osobiście, pomimo tego, że jestem przeciwnikiem aborcji z racji właśnie przekonań moralnych, to jestem za utrzymaniem obecnego stanu prawnego w Polsce. Jest to "zgniły kompromis", ale o wiele lepszy niż zaostrzenie przepisów. Ponieważ kiedy do władzy dojdzie lewica, czy też skrajna lewica, to prawo by mogło zostać skrajnie "zliberalizowane".
17
@msmsms Wolność to nie tylko hedonizm i robienie tego co się chce. To również odpowiedzialność za swoje działanie. To ponoszenie konsekwencji swoich wyborów. Obecnie ludzie chcą mieć ciastko i je jeść. Oburzają się kiedy mówi się im, że tak się nie da.
7
@JimMorrisonFCB Polska względem PKB, zamożności na głowę mieszkańca wydawała NAJWIĘCEJ w Europie. Oczywiście dalej uparcie w to brną.
12
@AmigoBlancos Nie, nie każdy. Obecny rząd rozdawał kasę kiedy była koniunktura, kiedy był czas na oszczędzanie i inwestycje, kiedy można było uwolnić kapitał ludzki. Między wierszami mówili o sprawiedliwości społecznej, określając przedsiębiorców złodziejami. A teraz kiedy trzeba sięgnąć do kieszeni to mówią, że "ni ma". Bo masy przeżarły kasę. Tak się kończy napedzanie gospodarki tylko konsumpcjonizmem. Tak się kończy rozdawnictwo. Mało tego, dalej w to brną.
0
@Colon Sam nie przepadam za taką muzą, ale to mnie bawi.
No i oczywiście legenda fox news Bill O'Reilly
0
@Colon
Hillary
Breaking bad
0
@Colon Inna konwencja, inna muza. Nie metal/rock, a coś jak disco, drum'n base itd.
Najlepsze to Hillary Clinton remix, gay frogs, czy motyw z breaking bad
0
@Colon Znam wszystkie. Niektóre są świetne zmontowane. A kojarzysz placeboing?
2
@tobiasson92 Pan Warzecha oraz Pan Wróblewski (moi ulubieni opiniotwórczy dziennikarze) spośród konserwatywnych publicystów zachowują najwięcej zdrowego rozsądku i trzeźwego osądu sytuacji.
Ps. Bareja by nie wymyślił niektórych scen jakie mają obecnie miejsce w Polsce.
0
@barcafan9512 Ok. To można zaangażować do tego celu choćby żołnierzy obrony terytorialnej.
2
@tobiasson92 Tak szczerze, prosto z mostu i bezpośrednio to napiszę, że wprowadzenie teraz nowych podatków to czyste skur*****stwo! Ogólnie bardzo mnie martwi kierunek w jakim zmierza rząd.
1
@Kamil92 Otóż to. Jak widać można zachować zdrowy rozsądek. Mam kolegę, który pracuje na kontrakcie w Szwecji i serio świat tam się nikomu na głowę nie wali.
0
@Geble W Szwecji normalnie wszystko funkcjonuje. Osoby starsze i schorowane się izolują i są objęci pomocą państwa. Reszta praktycznie normalnie funkcjonuje z zachowaniem zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa. Świat się nie wali, tak jak i gospodarka. Poyebane to jest to, co teraz się dzieje u nas. Zobaczymy za pół roku jak będą się sprawy miały, kiedy bezrobocie, recesja dotknie ogromną część społeczeństwa.
2
Te wszystkie obostrzenia to jakaś paranoja. Osoby starsze powinny zostać w domu, zaopatrzenie w zakupy przez wolontariuszy, czy rodzinę. Osoby schorowane, najbardziej narażone powinny dostać z ramienia państwa urlop do odwołania, ewentualnie jakaś rekompensata dla pracodawców.
Osoby które mogą, powinny pracować zdalnie.
A reszta normalnie do roboty! Ta paranoja zafunduje nam potworny kryzys, bezrobocie, falę niepokoju społecznego, a pewnie i wzrost ofiar samobójstw.
6
@Bykunn Dosadnie, ale w punkt. Sam obecnie pracuję fizycznie w niebezpiecznym zawodzie. Absolutnie nie wymagam NIC (w sensie opieki socjalnej) od państwa. Chciałbym tylko, aby to państwo jak najmniej mi zabierało. Tylko tyle i aż tyle.
1
@Hushovt Zwyczajnie zasugerowałem się stwierdzeniem- "tylko ludzie tacy nie za mądrzy". No ale może nie wylapałem sarkazmu i wyszedłem na bezbeka.
4
@Hushovt Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a jeżeli twierdzisz, że Polacy są gorsi, głupsi od innych nacji to zwyczajnie przemawia przez Ciebie ojkodobia.
Przyroda i zabytki są piękne w naszym kraju.
1
@AssisMoreira Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Sam delikatnie rzecz ujmując nigdy nie przepadałem za tym tworem, który jest połączeniem spuścizny komuszej (tfu!), czyli również totalitarnego sposobu myślenia i własnej Konfucjańskiej filozofii, jak również wolnego, ale w pewnym stopniu sankcjonowanego rynku. Teraz jeszcze bardziej wzrosła moja niechęć do "państwa srodka".
0
@AssisMoreira Wojna to straszna rzecz. Wiem tylko to co słyszałem od jednego i drugiego dziadka jako gówniak. No i oczywiście to co wyczytałem z książek. Naprawdę wystarczy, że zachód wycofa swój kapitał, przynajmniej w dużej części oraz przestanie być rynkiem zbytu dla ich produkcji i towarów, a oni sami załamią się pod własnym ciężarem. Chiny mają cały szereg problemów wewnętrznych o których nie chcę tutaj pisać. Napędza ich tylko wzrost gospodarczy. Jak to stopnieje to mogą pójść na dno jak Titanic.
0
@AssisMoreira Ja akurat wojny bym nie chciał, ale wystarczy, że większość zachodu wyciągnie stamtąd swoje inwestycje, zakłady i przestanie kupować ich towar.
0
@NaFazieHitman Żaden cyrk. Chinole zwyczajnie tak jak sowieci łżą w sprawie wirusa, jak tamci w sprawie Czarnobyla.
4
Wprowadzanie rozwiązań, które pasują do stanu klęski żywiołowej, mówiąc przy tym, że nie ma potrzeby wprowadzania takiego rozwiązania w życie, bo wybory. Ustalanie cen maksymalnych, plany aby "ratować" gospodarkę wielkimi inwestycjami państwowymi. Naczelnik jako wódz państwa. Niezrozumienie firm, rynku, przeświadczenie, że prywaciarz to złodziej, rozpowszechnianie takiego przekonania wśród swoich zwolenników. Programy socjalne, rozdawnictwo, tak zwane "helicopter money".
Niech żyje sanacja! Znaczy się PiS! Niech żyje socjalizm, tylko odziany w szaty romantycznego patrioty, nie pozytywisty, oczywiście z Bogiem na ustach, niekoniecznie w sercu.