Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Janiama Nie! Po pierwsze zawsze trzeba zacząć od siebie, a nie oglądać się na innych. Po drugie LR jest medium społecznościowym i jak najbardziej można tutaj jak na każdym innym tego typu medium siać panikę i nakręcać niepotrzebnie spiralę strachu. Nikt rozsądny nie lekceważy zagrożenia, jednak nadmierna panika i sianie wizji katastroficznych niczemu dobremu nie służy, a wręcz przeciwnie, prowadzi ludzi do skrajnych, nielogicznych, absurdalnych zachowań.
9
@Uukasz_93 Nikt rozsądny zupełnie nie lekceważy zagrożenia, jednak rozprzestrzenianie katastroficznych wizji niczemu nie służy.
14
Dla wszystkich panikarzy spamujących LR informacjami o koronawirusie.
"Ekspert ds. chorób zakaźnych z dwudziestoletnim stażem dr. Abdu Sharkawy z Toronto uważa, że panika wywołana przez koronawirusa może być gorsza niż sama choroba." "Nie boję się Covid-19. To, czego naprawdę się boję, to utrata rozumu i fala strachu, która napędza spiralę paniki i popycha całe masy społeczeństwa w obłęd gromadzenia nieprzyzwoitych ilości i zasobów wszystkiego, czym spokojnie dałoby się wypełnić schron w postapokaliptycznym świecie.
Boję się na myśl o maskach higienicznych, które skradziono z oddziałów ratunkowych szpitali i klinik, gdzie są one faktycznie potrzebne pracującemu na miejscu personelowi medycznemu. Zamiast tego są noszone na lotniskach, w centrach handlowych i kawiarniach, utrwalając jeszcze atmosferę strachu i napędzając poczucie nieufności i podejrzliwości wobec innych." (Np. ataki na ludzi chińskiego i azjatyckiego pochodzenia we Włoszech.)
Boję się, że nasze szpitale zostaną przytłoczone, gdy zacznie się do nich zgłaszać każdy, kto uzna, że prawdopodobnie tego nie ma, ale mimo to zbadać się i upewnić przecież nie zaszkodzi, bo nigdy nie wiadomo. Podczas gdy ci z niewydolnością serca, rozedmą lub zapaleniem płuc i udarami zapłacą najwyższą cenę za przepełnione poczekalnie, w których zawsze brakuje lekarek i pielęgniarzy.
Martwię się, że lęk przed pandemią ograniczy handel, zaszkodzi współpracy w biznesie, w wielu obszarach i sektorach, ostatecznie doprowadzając do globalnej recesji.
Ale najbardziej boję się tego, jaki komunikat wysyłamy w obliczu zagrożenia naszym dzieciom. Zamiast rozumu, racjonalności, otwartości i altruizmu zachęcamy je, by wpadały w panikę, stawały się lękliwe, podejrzliwe, reakcyjne i samolubne.
Błagam was wszystkich. Powściągajcie strach rozumem, panikę – cierpliwością, niepewność – wiedzą i edukacją. Mamy okazję dowiedzieć się wiele na temat higieny, zdrowia i nauczyć się metod ograniczania rozprzestrzeniania się niezliczonych chorób zakaźnych w społeczeństwie. Wspólnie stawmy czoła temu wyzwaniu w duchu solidarności, współczucia i cierpliwości. A nade wszystko niezawodnie stawiajmy na prawdę, fakty i wiedzę przeciwko domysłom, spekulacjom i katastrofizmowi."
źródło - Abdu Sharkawy, Facebook.com.
2
"F*ck with the bull, you get the horns." :)
https://www.liveleak.com/view?t=9FoEB_1583550932
3
@Janiama Rozumiem. Każdy racjonalny człowiek obawia sie w takiej sytuacji o swój interes, jak równiez o swoją rodzinę. W Twoim przypadku jest to szczególnie uzasadnione. Natomiast uważam, że póki co nie ma jeszcze podstaw do wielkich obaw. Ja zwyczajnie jestem umiarkowanym optymistą w tej materii. A Tobie życzę wiekszej pogody ducha w tej sprawie, ruchu w interesie i co najważniejsze zdrowia rodziców. Głowa do góry, będzie dobrze!
3
@Janiama Spokojnie. Oczywiście nie mozna wykluczyć czarnego scenariusza, który nakreśliłes w swoim poście, ale ja np. jestem umiarkowanym optymistą i mam nadzieję, że sytuacja da się uspokoić i opanować. No i uważam, że obecnie tylko spokój i racjonalne postępowanie przyniesie najlepsze efekty.
2
@lucas/catalan Ten człowiek chyba nie rozumie, że takim zachowaniem szkodzi nie tylko sobie, ale również ludziom ze środowiska, które reprezentuje. Takie zachowania tylko nakrecaja spiralę wznajemnej niechęci, czy wręcz nienawiści.
0
@Jaca27 Wiesz nie o to chodzi czy komuś sie poprzewracało w d. Chodzi o założenia ustawy i to, że miała chronic tych "maluczkich" przedsiębiorców, a skutki są odwrotne do zakładanych. No i uważam, że państwo nie powinno decydować za obywatela kiedy ten ma mieć wolne.
1
@FDJ Rozumiem Twoją frustrację. Ja również dostaję szału jak mam spędzić dzień na załatwianiu spraw urzędowych.
0
@22_LR Ja się z Toba zgadzam co do problemu kadrowego w służbie zdrowia, zgadzam sie również co do samego stanu naszej słuzby zdrowia. Uważam jedynie, że nadmierne emocjonowanie się tym koronawirusem niczemu nie służy. Mam nadzieję, która sie pewnie nie ziści, że przez koronawirusa i przez to co właśnie napisałeś rozpocznie sie tak potrzebna w Polsce dyskusja o kadrach lekarskich. Sytuacja jest rzeczywiscie poważna.
8
Właśnie wróciłem z zakupów z popularnego dyskontu na literę L. Kyrie elejson! Co tam sie dzieje?! Ludzi tyle samo co przed świętami, wszystkie kasy otwarte, a i tak są kolejki. Pomijam już fakt masowego wykupywania mąk, kasz, makaraonów, w związku z koronawirusem. Mijałem dzisiaj jeszcze dwie Biedronki i duży lokalny market i tam również pełno ludzi, parkingi wręcz zapchane.
Jak to się przekłada na "ochronę" tych małych polskich przedsiebiorców, bo taka przecież idea przyświecała tej ustawie?
Za Dziennikiem Gazeta Prawną - "Według danych, jakimi dysponuje Biuro Analiz Sejmowych, tygodniowe obroty drobnych handlarzy spadły o 20-30 proc. W tym czasie udział dyskontów w rynku zwiększył się z 32,4 proc. do 33,2 proc., a sprzedaż na stacjach benzynowych wzrosła o 13 proc."
Aż 9,5 tysiąca małych firm handlu detalicznego zniknęło z rynku. Dotyczy to przede wszystkim tych najmniejszych przedsiębiorstw, działających jako osoby fizyczne.
"Grudzień był najgorszym miesiącem od lat. Przez poprzednich jedenaście miesięcy ubyło ich zaledwie 1,5 tys" – informuje Busines Insider.
Za Do Rzeczy - "W dwa lata od wprowadzenia zakazu handlu z rynku zniknęło ponad 20 tysięcy firm w branży, co stanowi 4 proc. wszystkich przedsiębiorstw."
"Węgry, które po roku od jego wprowadzenia wycofały się i porzuciły projekt, wracając do wcześniejszych zasad. Na tę decyzję wpłynął fakt, że w momencie wprowadzenia przepisów o zakazie w sklepach i domach handlowych pracowało 374 tys. osób, a rok później 359 tys., czyli 15 tys. mniej. Dodatkową przyczyną była likwidacja sklepów. Ich liczba zmalała w okresie obowiązywania ustawy o 5 tys."
A jakie są wasze opinie o zakazie handlu w niedzielę?
0
@Tasde @22_LR Akurat to, że organizacyjnie są niedociagnięcia, to akurat nic nowego. Tylko, że ta wspaniała "państwowa służba zdrowia" nie tylko w Polsce jest tak przygotowana. Według mnie obaj przesadzacie. Szczególnie @22_LR pisząc o rzekomym wzroście śmiertelności. Oczywiście nie należy bagatelizować zagrożenia, jednak obaj przesadzacie. jeżeli zajrzymy na strone Polskiej Akademii Nauk i poczytamy o tym wirusie, jeżeli spojrzymy na przypadki w Niemczech, ilość zarazonych, grupę wiekową, powikłania i śmiertelność, to nie wygląda to strasznie. Mało tego w sporym procencie niektóre osoby z silnym układem odpornosciowym mogą nawet nie wiedzieć, że przebyły tę chorobę. Rozumiem troskę o własne zdrowie, zdrowie bliskich, rodziny, przyjaciół. Rozumiem wątpliwości w funkcjonowanie organów państwa, służby zdrowia i tego jak w przypadku straszliwej epidemii sobie poradzą. Jednak do tego jeszcze bardzo daleko i obecnie szkoda zdrowia, tego psychicznego, aby wizualizować sobie straszne scenariusze i żyć w ciagłym strachu i stresie.
12
@22_LR Jak niby PiS udaje, że nie ma problemu i co według Ciebie miałby robić? PiSu nie trawię, jednak nie potrafię zrozumieć krytyki pod względem rzekomego bagatelizowania koronawirusa.
67
Real Madryt kończy dzisiaj 118 lat. Z tej okazji klub ze stolicy Hiszpanii chciał wydać okolicznosciowe znaczki, jednak szybko wycofali się z pomysłu, ponieważ ludzie nie wiedzieli na którą stronę znaczka maja pluć żeby ten się przykleił.
0
Czytając ten wywiad chodził mi po głowie refren tej znanej piosenki T.Love
5
@juliacicha Brawo Pani Julio. Bardzo profesjonalnie z Pani strony. Bardzo dobry wywiad. Co prawda uważam, że Pan Ćwiąkała często stara się "płynąć z nurtem", nie mniej jednak jest osobą z dużą wiedzą o hiszpańskiej piłce i zawsze przyjemnie się go czyta, czy też słucha, jak również i Panią redaktor.
0
@SzahMatt Hola, hola. Wybacz, ale według mnie zdecydowanie zbyt płytkia analiza. Obecnie największym problemem nie są wykonawcy w środku pola, a raczej ustawienie i pewne schematy gry. Za Valdka był ten problem i nie został rozwiązany za Setiena.
5
Uwielbiam czytać LR po takim meczu jak dzisiaj. Tak samo, z uśmiechem na twarzy czytałem komentarze przed meczem na stronie Realu. Poziom abstrakcji, głupoty, infantylizmu jest niesłychany. Obecnie LR to lustrzane odbicie nastrojów i "wybitnych" analiz ze strony Realu przed meczem. Teraz to w Barcelonie wszystko nie działa, a jeszcze godzinę temu było odwrotnie.
0
@robsesh Serio? "W końcu polityka Realu daje wyniki." Serio? Dzisiaj zagraliśmy przeciętny mecz, ale Real nie zagrał fenomenalnie. No i jakie wyniki? Przed dzisiejszym meczem mozna było przeczytać na stronie Realu, że jest dokładnie odwrotnie. Jedne i drugie twierdzenie jest zwyczajnie przesadzone.
3
Komentarze dzisiaj to czyste złoto. Niesamowite. Pięknie.
1
@Barca_Big_Moment W sumie to się zgodzę. Problem jest tylko taki, że Busi ostatnio gra bardzo dobrze.
1
No cóż. Uwielbiany tak tutaj na LR Vidal gra od początku i znowu jest średnio. Ani wyróżnia się w ataku, ani w defensywie. FDJ jakby zagubiony w tym dziwnym ustawieniu. W drugiej połowie chciałbym zobaczyć Fatiego albo Martina na skrzydle.
0
@El dominatore ee tam. Pepe to był dopiero ...
1
@XaviHeart Vidalowi nie można odmówić waleczności, natomiast często bywało tak, że kiedy grał od początku, to grał bardzo przeciętnie. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie inaczej i rozwieje wszelkie moje wątpliwości. No i może rzeczywiście Setien chce powalczyć w środku pola. Na bank jest lepszym taktykiem ode mnie. Wolałbym grać trójką naminalnych napastników. Tak, czy inaczej, po trzy punkty!
0
@mikokarla Ok. Zabaczymy. Oby wypaliło. Po trzy punkty!
1
Hmm Vidal od początku? No nie wiem. Mam wątpliwości, chociaż również mam nadzieję, na dobry rezultat. Po kolejną wygraną z Realem w lidze! Oby!
0
Jeżeli ktoś ma dostep i wolny czas, to proponuję obejrzeć powtórkę pięknego spektaklu jaki się wczoraj odbył na Santiago Bernabeu. Właśnie sie rozpoczyna na Polsacie Sport Premium. Ja chętnie zobaczę jeszcze raz ten mecz.
3
Biorąc pod uwagę ostatnie 10 dni i formę jaką przez ten czas prezentują Real oraz City, to można być umiarkowanym optymistą i spodziewać się dzisiaj korzystnego wyniku na Santiago Bernabeu, w kontekście rewanżu. Czyli np. wysokiego remisu, a najlepiej przegranej Królewskich. City tydzień temu, 19.02 pokonało u siebie West Ham 2-0, a w sobotę wygrali na wyjeździe z Leicester 0-1. Real 10 dni temu zremisował u siebie z Celtą, a w sobotę przegrał na wyjeździe 0-1 z "mocarnym" Levante. Tak jak na codzień nie należę do sympatyków błękitnej części Manchester'u, tak dzisiaj mam ogromną nadzieję na solidny występ drużyny Pepa w stolicy Hiszpanii.
1
@Geble No akurat teraz drugi by się przydał, bo jeden kończy już mecz z czerwoną. kartką.
0
Vidal od początku i w takim ustawieniu nie wróży dobrze. Mimo to, mam nadzieję na dobre zawody wszystkich pomocników. Oby! Nawet wysoki remis biorę obecnie w ciemno i też z niego będę się cieszył.