Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@SuperVegeta Nie dajmy się kompletnie zwariować. Zasady higieny należy stosować. Myć ręce, a najlepiej dezyfekować. Ale bez przesady.
0
@G9 Z ostatnią wypowiedzią się jak najbardziej zgadzam. Życzę powodzenia i zdrowia. Pozdrawiam.
2
@G9 Po kolei. Chiny "odchodzą" od energii węglowej. Dobre sobie. Dlatego najbardziej na świecie dalej w najlepsze "kopcą". No i produkują "zieloną" energię aby ją, jak słusznie zauważyłeś sprzedawać. Dla czystego zysku. Reszta to jest tylko narracja, dla poklasku "pożytecznych idiotów".
Tak, tak. Możliwość inwigilacji. Tylko teraz mocium Panie potrzebna jest zgoda sądu. W Chinach za "brak obywatelskiej postawy" można stracić np. uprawnienia do np. użytkowania komunikacji. Tak samo mówiono kiedy wprowadzano podatek dochodowy, czy to w Kanadzie, czy to w USA. Miał być tylko na chwilę. A trwa w najlepsze do tej pory. Tylko głupiec uważa, że danie kolejnych praw dla aparatu władzy, będzie używane jedynie w godny sposób. No i co kiedy do władzy dojdą opresyjne, totalitarne, kolektewistyczne rządy. Nie to się nigdy przecież nie może już wydarzyć. Co nie?! Tak jak wojna, kryzys, czy np. epidemia...
To że wycofanie gotówki było rozważane to jasne. Władza i biurokracja ma to do siebie, że jest jak rak. Zawsze, ale to zawsze wykorzysta sposobność, aby zdobyć jeszcze więcej dla siebie. Odwieczna prawda. Jasne zostawmy resztki wolności, choćby trzymania kasy w sejfie, czy w skarpecie. "Wielki brat", korporacje i międzynarodowe banki już zacierają ręce. A co jak np. w Chinach. W ramach punktacji społecznej, za karę ktoś kogoś odetnie od dostępu do kasy. No i co wtedy? No co?
Ludzie którzy godzą się poświęć swoją wolność dla bezpieczeństwa, a już szczególnie dla wygody, są dla mnie mało rozsądni.
0
@barcelonaLM Dzięki. Niestety już nie mogę edytować. O a jednak mogę.
0
@Jaca27 Aha ok. Tylko, że cały Okcydent traci, ale winni jak zawsze... Żydzi. Ok...
0
@Aleksy1986 Chiny. Gdyby nie zamiatali tego pod dywan jak niegdyś Sowieci, to by dało się to zdusić w zarodku.
6
Niektórzy uważają, że wirus został opracowany w laboratorium w Wuhan, skąd przez niedopatrzenie wymsknął się na zewnątrz. Inni zwyczajnie obwiniają ich (Chiny) za opieszałość i za brak adekwatnej reakcji w początkach epidemii oraz zamiatanie sprawy pod dywan. Ja jak najbardziej należę do tej drugiej grupy.
Metodologia działania, a raczej jej brak w początkach powstania tej zarazy do złudzenia przypomina postawę sowietów na wydarzenia w Czarnobylu. Przypomnieć należy, że sowieci przyznali się w pełnej skali do problemu, kiedy to Szwedzi wykryli radioaktywną chmurę rozprzestrzeniającą się już nad Europą.
Mamy do czynienia z totalitarnym reżimem, który w sposób metodyczny "trzyma za mordę" ogromną część swojej populacji, który wprowadza opresyjną punktację społeczną, która z kolei rzutuje na wiele sfer życia ludzi. Nie zawsze, ale czesto ci sami co wrzeszczą o prawach zwierząt i ekologii, przymykają oczy na traktowanie ich w Chinach oraz na fakt, że bezapelacyjnie, największym "kopciuchem" świata są Chiny.
Dlatego zadziwia mnie dobra prasa jaką ma ten totalitarny kraj w zachodnich mediach. Ny Times publikuje artykuł gdzie przestrzega przed nazywaniem tego wirusa "chińskim", oczywiście zaznaczając, że to rasistowskie. Mało tego uważa, że powinniśmy się od nich uczyć... Kanalie!!! Tyle mam do powiedzenia o takich personach! Przez tyle czasu wycierają swoje nadęte gęby frazesami o wszelakich wolnościach, równosciach, a afirmują wręcz taki kure... reżim.
Ps. Tylko czekać jak "dla naszego dobra", "tak doraźnie, na chwilę" zostanie wprowadzony powszechny nadzór inwigilacyjny, odzierający nas z resztek wolności, zostanie zlikwolidowana gotówka, bo to szara strefa i do tego roznosi wirusa. A ludzie będą klaskać, będzie aplauz.
7
Kiedy byłem małolatem, to plakat Lucho wisiał u mnie w centralnym punkcie w pokoju na ścianie. Na zawsze zostanie dla mnie wyjątkowym pilkarzem, jak i trenerem. Nie zawacham się użyć słowa Legenda! Nie chcę się narażać wielu użytkownikom, ale osobiście chyba chętniej i z większym entuzjazmem bym przywitał go na ławce niż Pepa (którego również lubię).
No ale to tylko moja subiektywna opinia, bo zawsze byłem fanem Lucho.
Ps. Pani Julio jak zawsze świetna robota. Brawo!
0
@lucas/catalan U mnie nic nowego. Zawsze wychodzi to, co sam o sobie wiem. Czyli w zależności od testu - konserwatywny liberał, paleolibertarianin.
0
@Persyfl Dokładnie. Pełna zgoda.
1
@Nano22 Ja nie mam ani zamiaru z tego żartować, ani nie chce Cię straszyć. Jednak te objawy, które opisałeś są bardzo poważne. Koniecznie udaj się kiedy to będzie tylko możliwe do dobrego neurologa. Najlepiej zrób również rezonans magnetyczny głowy. To nie są żarty. Tymczasem trzymaj się i dużo zdrowia życzę!
1
@kerouac Ps 2. Oczywiście popełniłem błąd (chyba z uwagi na wypitego drinka). Nauki ekonomiczne są jak najbardziej naukami społecznymi.
1
@kerouac Ps. Nie to, że jestem zagorzałym zwolennikiem absolutyzmu moralnego. Zwyczajnie przy takim wyborze bliżej mi do tej pierwszej opcji.
0
@VenoM Szczerze to nie znam się na tym. A więc jak typowy Janusz chętnie się wypowiem. Waluta Euro to głównie gospodarka Niemiec i Francji, ale również reszty pomniejszych i mniej "prężnych" gospodarek Europy. Wszystko leci na łeb w Europie, szcególnie na południu jest fatalnie, jest panika, więc ta waluta traci na wartości. To tak na "chłopski rozum".
2
@kerouac Ja być może mylnie utożsamiam relatywizm moralny z permisywizmem. Czyli w skrócie- hulaj dusza, piekła nie ma. Według mnie relatywizacja pewnych pojęć niechybnie prowadzi do podważania i kwestionowania wszelkich norm społecznych stworzonych w ramach ewolucji cywilizacyjnej. Oczywiście sam jestem konsrewatywnym liberałem, co też jest w pewnym wymiarze sprzecznością. Uważam jednak, że są pewne "świętości" naszej cytwilizacji. Twarde, racjonalne zasady prawa rzymskiego, moralność chrześcijańska, która również w pewnym stopniu na przestrzeni wieków ewolouwała, oraz oczywiście filozofia na gruncie nauki starożytnych Greków.
Sam nie czuję sie na siłach aby komukolwiek wmawiać, co jest dobre a co złe. Sam zapewane w życiu codziennym dokonuje różnych wyborów, które by można było róznie skategoryzować. Natomiast w sensie powszechnym uważam, że szczególnie relatywizm moralny jest niebezpieczny. Obecnie na świecie wiele uczelni wyższych przyjęło to założenie, co sprawiło, że masowo wspierają wszelkie socjalistyczne trendy, szczególnie w naukach społecznych, a nawet w ekonomicznych, (o zgrozo) biologicznych.
2
@kerouac "Z kolei relatywizm, to nic innego, jak brak przekonania w istnienie standardowych reguł gry." Obecnie standardowych. Nie ma jedynej prawdy, czyli wszystko jest względne. Według mnie jest to bardzo mylące założenie. 2+2 to zawsze 4, a nie 4,5, czy może 5.
2
@Cochise Jasne Panie Cochise. Tutaj chodzi tylko o kasę, która jest potrzebna m.in. na ogromne wydatki socjalne.
11
Wirus wirusem. Natomiast już obecnie 63% firm, które zatrudniają do 9 pracowników uważa, że są w bardzo trudnej sytuacji.
Tutaj cytat z Rzeczpospolitej: "W małych firmach siedem na dziesięć planuje już w najbliższych tygodniach cięcia zatrudnienia zaś w średnich aż 80 proc. przewiduje zwolnienia pracowników. Łącznie aż 54 proc. badanych przedsiębiorstw planuje zwolnić 20-50 proc. obecnej załogi."
Niektórzy chyba ciągle nie rozumieją, że świat zmienia się na naszych oczach. Obecnie ludzie panicznie boją się o zdrowie, za dwa-trzy miesiące być może trzeba będzie się jednak "polubić" z wirusem, bo zwyczajnie za coś będzie trzeba kupić jedzenie i opłacić rachunki.
No i ciągle brakuje rozwiązań dla wielu gałęzi gospodarki. Być może prawda jest brutalna i wielu nie da się pomóc. Natomiast wypłacanie "trzynastki" w dramatycznej sytuacji, która już nas dosięga jest kompletnym absurdem...
3
@tobiasson92 Muszę zawsze powstrzymywać emocje rzeby komentować takie rzeczy. Oczywiście w trosce o nasze zdrowie rząd opodatkuje cukier i wszelkie produkty, które zawierają go dużo. Hmmm... Skoro dla naszego "dobra" opodatkowuje się rzeczy niezdrowe, czyli opodatkowanie np. pracy w takim wymiarze jak teraz, jest również dla naszego "dobra". Brzydzi mnie wszelkie postępowanie jakichkolwiek rządów, które uważają co jest, a co nie jest dobre dla obywatela. Bo to znaczy, że uważają obywatela za idiotę, czy też jakieś bydło, któremu trzeba powiedzieć, co jest dla niego dobre, a co nie. Niestety ludziom się takie "matkowanie" rządu podoba, bo zawsze pojawią się głosy, że - "przynajmniej cuś dajom". Ludzie w większości nie chcą wolności. Nie chcą jej, bo obawiają się nierozerwalnego jej elementu, czyli odpowiedzialności za własne czyny i wybory. Niech żyje PiS, czyli "nowa Sanacja".
24
Trzynasta emerytura zostanie wypłacona. Pieniadze na nią się znajdą, uspakajają najwyżej postawieni politycy obozu władzy. Tylko skąd?
Otóż z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Jest tam zgromadzone 42 mld złotych. Na "trzynastki" w tym roku władza i ZUS zabierze jedną czwartą tej kwoty, ok 10 mld.
Ta rezerwa została stworzona aby od (w przybliżeniu) roku 2025 ZUS miał zabezpieczenie, bo już wtedy na rynku będzie zbyt mało ludzi pracujących w stosunku do tych, którzy pobierają świadczenia.
PiS głośno krzyczał (i słusznie) kiedy szef resortu finansów rządów PO-PSL Pan Rostowski transferował je do budżetu. Teraz jest to według tych samych osób już ok.
Stąd nacisk na wybory, bo kosztuje to sporo pięniędzy. Bardzo kosztowana łapówka polityczna. Według mnie w obliczu nadciągającego kryzysu bardzo nieodpowiedzialne, a wręcz irracjonalne działanie obecnej władzy. Rząd działa trochę w myśl zasady - "Po nas choćby potop".
11
@jedrek7000 Stek bzdur! "sztuczny twór jakim są pieniądze". Pieniądze są po to aby możliwa była wymiana umiejetności, towarów za gratyfikację finansową. Towarzysz raczy również pisać, że "ceny surowców które przecież sami ustalamy". Nie. Nikt nie siedzi w domu i nie ustala cen na dany dzień. Ceny są zwykłym odzwierciedleniem prostej jak drut zasady podaży i popytu!
0
@Colon Według Pana Grzegorza "Gwiezdne Wojny" to republikańska propaganda. Lord Vader to człowiek honoru, taki pułkownik Kukliński. Rycerzy jedi można tak określić. A co do Św. Pawła to nie przypominam sobie nawiązania. Pan Grzegorz to niewątpliwie inteligentna osoba, ciekawy gawędziarz. Jednak również osoba, do której mam duży dystans i nie traktuję jej w 100% poważnie.
0
@Colon hmm Grzechu chyba trochę inaczej to powiedział, o ile to jego cytujesz.
2
@IronSanHybrid W sumie to nie jest "najlepszy" czas na debatę na temat obecnej konstytucji. Co fakt, to fakt. W obecnej sytuacji, ktora jest niezwykle dynamiczna, należy się oprzeć o obowiązujące prawo. Nie mniej jednak (według mnie) należy na przyszłość wziąć pod uwagę pewne niedoskonałości obecnego konstruktu.
0
@tobiasson92 Jeżeli posypie się rolnictwo to będzie absolutny daramat! Polska produkuje tego masę, jest przecież eksporterem dóbr rolniczych.
0
@IronSanHybrid Tak jak nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, tak też akurat w pewnym sensie, rozumiem ich postępowanie. Jak wiele razy pisałem tutaj, obecna władza nie jest zainteresowana wprowadzeniem zbyt szybko "rozwiązań ostatecznych" z uwagi na najbliższe wybory i ich termin. Jest to wyrachowana zagrywka ze strony PiSu.
0
@tobiasson92 Doskonale rozumiem Twoje uzasadnione rezerwy wobec obecnego postępowania obozu władzy! Natomiast chciałbym tylko nadmienić, że obecnie funkcjonująca konstytucja, jest daleka od precyzyjnego sformułowania konkretnych zastosowań w takich okolicznościach. Czuje się dziwnie. Ponieważ wiem, że obecna konstytucja jest kulawa. Jednak nie wiem czy by,m chciał, aby to PiS pisał (choćby teraz) nową. Zwyczajnie nigdy nie będę zwolennikiem "nowej sanacji".
2
@Colon Niestety tak bardzo wiele osób tego nie jest w stanie pojąć. Dlatego tak bardzo są powszechne i popularne pomysły zbywania swoich wolności osobistych na rzecz zapewnienia przez państwo "opieki". Ludzie w większości nie chcą ponosić konsekwencji swoich czynów, a szczególnie już wyborów życiowych.
1
@DaPi Skąd przeświadczenie, że USA nie ma zbytnio mądrych obywateli? Jeżeli spojrzeć na poziom nauki wyższych uczelni, sektoru wysokich technologii, patentów, wynalazków oraz wszelkich nagród z dziedzin nauk ścisłych, to ja osobiscie bym wyciągnął dokładnie odwrotne wnioski.
Natomiast na tych wszystkich polach Polska leży i kwiczy, za to Polacy często uważają sie za mądrzejszych...hmm
0
@Aleksy1986 Nic takiego nie pisał, to już tylko Twoja emocjonalnie nacechowana interpretacja jego tekstu.