0

@panczo Zarzuciłem Ci demagogię, ponieważ poslużyłeś się skrajnymi przykładami. Ja również bym spoglądał w stronę Czech i Austrii. To właśnie te kraje miałem wcześniej na myśli. Nie ukrywam, że nie należę do zwolenników obecnej władzy, mimo wszystko nie uważam, że wszystkie ich posunięcia sa błędne. Jednak tam gdzie widzę brak jasnych sygnałów, ba czasem nawet sprzeczne. Tam gdzie widzę biegunkę legislacyjną, brak logiki i pełno niedociągnięć, które się tłumaczy walką o dobro wszystkich, tam też głośno to wskazuję. Wirus nie może stać się pretekstem dla bylejakości, oraz ostatecznym i jedynym argumentem, który będzie kończył każdą krytykę.

1

@Slazmi Proszę wybaczyć mi brak klarownego wyrażenia swoich myśli. Absolutnie nie kierowałem tych stwierdzeń wobec Ciebie, przynajmniej nie miałem takiej intencji. Jeżeli poczułeś się urażony, to wybacz. Również pozdrawiam i zdrowia życzę.

1

@panczo Dokładnie o tym piszę. Trzeba się z nim zwyczajnie "polubić". Im wcześniej zaczniemy racjonalnie, z zachowaniem zdrowego rozsądku i pewnych zasad "odmrażać" gospodarkę, tym lepiej. No i gdzie ja przywoływałem przykład Włoch, czy Hiszpanii., bądź też powolywałem się na te kraje. Czysta demagogia z Twojej strony i granie na emocjach.

1

@Slazmi No tak. Emocje to domena kobiet i niech tak zostanie. Pewne jest to, że skalkulowane ryzyko, czyli metoda którą chciał podjąć Johnson, będzie musiała zostać wprowadzona wcześniej, czy później. Czy się to komuś podoba, czy też nie.
Wirus już tu jest to fakt. Wśród dużej części przebiega bezobjawowo- fakt! Zarażonych zostanie najpewniej 60-70% populacji wedle wszelkich możliwych danych i obliczeń. Można jedynie spłaszczyć czas zakażeń, kolejny fakt.
Oczywiście można też działać jak panikarz, czy struś. Schować głowę w piasek i liczyć, że wirus przestanie nas widzieć i sobie pójdzie... Przy okazji zrujnować gospodarkę, miliony ludzkich żywotów, doprowadzić do recesji, która zawsze skutkuje wzrostem przestępczości i destabilizacją geopolityczną.
No ale co tam. Wsadźmy wszyscy głowę w pisek na pół roku, albo i lepiej, potem jakoś to będzie...

1

@bodzio10 Nie przesadzajmy. Wiele rzeczy nie wiemy, ale już są niekompletne, ale jednak modele. Udało się sekwencjonowanie genetyczne wirusa, co ułatwi mapowanie rozprzestrzeniania. Twierdzenie, że nic nie wiemy i o nic się nie można oprzeć to kłamstwo. Oczywiście to wymaga wysiłku i zaplecza medyczno-intelektualnego. Łatwiej jest grać na emocjach i strzyc głupa twierdząc, że się nie da. Da się da, co inne kraje niedługo udowodnią.

1

@Bykunn Zagrożenie jest realne. Szczególnie dla osób starszych i schorowanych, co już wiemy ze źródeł o wiele pewniejszych niż chińska dyktatura.
Jednak jeżeli pozwolimy na bylejakość w legislacji i decyzjach, na długi stan zamrożenia, to ruina gospodarcza będzie ogromna. Co za tym idzie. Ogromny wzrost samobójstw, przestępczości, czyli również i ofiar, wręcz licytację na demagogię i populizm, a to zawsze kończy się ogromnym dramatem, jak uczy historia.
Tak samo sama śmiertelność tego wirusa będzie możliwa do rzetelnej, realnej oceny za kilkanaście miesięcy. Kiedy to zestawi się liczbę zgonów rok do roku, miesiąc do miesiąca, a większość będzie odpowiednio opisana medycznie. Absolutnie nie twierdzę, że należy bagatelizować problem. Jednak trzeba już planować jak najszybsze uwolnienie gospodarcze z zachowaniem zdrowego rozsądku. Bo w pogoni za ratowaniem każdego życia możemy stracić z oczu horyzont, a za nim będzie dramat i utrata życia jeszcze większej liczby ludzi. "Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane".

2

@DLFCB Otóż to. Czy lekarstwo nie będzie gorsze, w dalekiej perspektywie, od samej zarazy/choroby?

1

@tobiasson92 W tych parkach to za kilka miesięcy będzie spać spore grono obecnych jeszcze przedsiębiorców.

2

@IAmBackCules Warzecha nigdy nie był zwolennikiem PiSu. Jest gospodarczym liberałem, jest wierny swoim poglądom, dlatego nie wspiera nowej sanacji. No i jest "państwowcem". Dlatego nie lubi psucia prawa, działania doraźnego i ogólnie pojętej bylejakości legislacyjnej.

1

@Janiama Tak jak napisał @tobiasson92 . Wszystko jest dobrze dopóki w skrzyni z kasą dna jeszcze nie widać, ale zaraz zacznie być widocznie. Ludzie będą zaraz tracić ostatnie oszczędności i wtedy się skończy ponure pierdo..tto o zagrożeniu wirusem. Bo skutki takiej długoterminowej izolacji będą gorsze niż sam zbrodniczy wirus.

1

@tobiasson92 Wszystko w normie, jak zawsze, standard. Jako-tako, byle było, byle jak.

0

@blazeq Bardzo mocno mi Pan zaimponował tym wpisem. Bardzo ciekawe podejście. Oczywiście jako liberalna-konserwa zgadzam się ze wszystkimi postulatami. Pozdrawiam.

1

@Walker @Colon Kurde blacha, jak mogłem zapomnieć o N.W.A!!!
Ten cały kawałek ciągle znam praktycznie na pamięć, a szczególnie zwrotkę Ice Cube'a i ciągle mam ciary jak go słucham.



No i jak mogłem zapomnieć o moim mistrzu! Podwójny wstyd!!!
NAS- jeden z najlepszych lirycznie. Mistrz.




1

@Colon Z mojej strony trochę dobrego rapu. Tego underground i tego starego dobrego rapu bez swagu i innego gó...

Necro, BK,Ny. Taki gość który swoimi tekstami potrafi zjeżyć włos. Powiązania ze sceną NY.HC i ewidentna inspiracja muzyką metalową i horrorem.





Noughty by nature. Klasyka i tyle.




1

@klemens100 uuu Panie. Stara sprawa. Wtedy PiS nawet nie był jeszcze w planach. Bracia Kaczyńscy działali wtedy w Porozumieniu Centrum.

1

@krissu8 Sam się zastanawiam kiedy. Czeka na nią WIELE osób! Bo albo zaczniemy wybudzać ze śpiączki farmakologicznej gospodarkę, albo za jakiś czas w wielu gałęziach nie będzie czego wybudzać.

1

@Chakalaka Wiesz jak jest. Dobry komuch jest dobry, no bo jest z nami. Ta zasada wymazuje automatycznie u pisowców całą przeszłość danego osobnika.

1

@Chakalaka hmm. To może mieć sens. Stąd ta cała prosocjalistyczno-redystrybucyjna narracja.

1

@Lord_Vader Doskonale Ciebie rozumiem. Mi pomogła foliowa czapka. Ale uwaga! Musi być z tej lepszej folii do pieczenia, inaczej nie działa.

0

@xVENUMx "Auto firmowe" i "klient", te słowa automatycznie każą dzwonić po pomoc. No chyba, że byłeś u swojego prywatnego klienta autem firmowym. W tym wypadku, rozumiem rozterkę.

0

@Bykunn hmm. Podejrzewam, że właśnie w takiej koncepcji. To tak jak z obecną sraczką legislacyjną. Dużo, mało konkretów, masa niedopowiedzeń i pełna "uznaniowość" służb mundurowych co do zastosowania. Po japońsku, czyli jako-tako.

2

@IronSanHybrid Nasi południowi sąsiedzi, z tego co czytałem, chcą rozpocząć proces luzowania obostrzeń. Doskonale wiedzą, że każdy dzień to ogromne pieniądze. Ciągle mam nadzieję, że Polska też zacznie powoli wychodzić z zupełnej izolacji i ze śpiaczki farmakologicznej gospodarki.

0

@DaPi Nie jestem fanem ani Pani Rowling, ani Pana Tolkiena. Jednak jeżeli trzeba wybrać, to zdecydowanie Tolkien. Za stworzenie pewnego kanonu, niezwykle złożonego świata. Dla mnie te porównanie to delikatny nietakt w stosunku do Pana Tolkiena. Pani Rowling nie stoi nawet na tej samej półce.

1

@Bobo25 Tego nikt nie wie. Działania rządu są często doraźne, biegunka legislacyjna się nasila, co potęguje chaos w komunikowaniu społeczeństwu. Pewnie jak większość rozporządzeń i egzekuzji ze strony mundurowych będzie podlegało uznaniu i opinii poszczególnych przypadków. Czyli nikt nic do końca nie wie, jak się kiedyś mówiło/pisało- czeski film.

0

@Shapiro Każda osoba publiczna, szczególnie publicysta musi pogodzić się z faktem, że część osób będzie się z nim zgadzała, część wręcz przeciwnie, a jeszcze inni mogą pałać wobec niej nienawiścią. Każdy ma do tego prawo, dopóki słowa i odczucia dezaprobaty nie przeradzają się w czyny.

0

U la la. Pan @tobiasson92 podrzucił link do artykułu Pana Warzechy i to z portalu Warsaw Enterprise Institute. Momentami wydaje mi się, że spośród konserwatywnych, "prawicowych" publicystów tylko osoby związane z WEI zachowują zdrowe, racjonalne podejście do sytuacji. Tak samo reagują masy ludzkie. Jeżeli ktoś mówi o skalkulowanym ryzyku, o elastycznym dostosowywaniu się do sytuacji zawsze podnosi się krzyk i rzucane w emocjach oskarżenia o brak empatii. A bardzo zasadne jest proste pytanie, czy lek nie przyniesie gorszych skutków w dłuższej perspektywie niż sama choroba?
Ps. Zabawne jest też jak traktowani są ludzie pokroju Pana Warzechy, Pana Wróblewskiego, czy Pana prof. Gwiazdowskiego w obecnych czasach przez wielu innych prawicowych komentatorów. Jako dyletanci, skrajne marudy i narzekacze, co to tylko rzucają kłody pod nogi. Bo przecież wirus...

0

@Tasde No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się ze zdecydowaną większością przedstawionych tez. Jak pisałem Trump jest niespójny i chaotyczny w swojej narracji na temat wirusa. Biorąc pod uwagę fakt w jakim stanie były stosunki Chiny-USA przed wirusem, dla mnie oczywistym jest, że będzie jedynie narastać z obu stron agresywna retoryka. To, że Trump musi wskazać w trudnych chwilach wroga jest również oczywiste.
W tym sensie Texas najmniej walczy z zarazą, ponieważ wprowadza najmniej obostrzeń i przypomina Szwecję na tle innych krajów Europy. Jak się sytuacja rozwinie i jakie metody walki okażą się najbardziej skuteczne, albo najmniej rujnujące goapodarkę i najbardziej skuteczne, to się okaże za kilkanaście miesięcy.
Co do WHO się jedynie nie zgodzę. Trump oczywiście gra tutaj również na własną korzyść, jednak WHO ewidentnie od samego początku tego kryzysu, po dziś dzień prezentują stanowisko bardzo łagodne w stosunku do Chin. Zdanie i opinie naukowców choćby z Tajwanu były umniejszane, bo sam Tajwan jest kłopotliwy dla Chin. Zarzuty o pewną stronniczość można również usłyszeć choćby w Hongkongu, Japonii, czy Korei Południowej. To nie jest tak, że Trump w pojedynkę poszedł na wojnę z WHO.

0

@chosenone Masz prawo uważać o prezydencie Trumpie co tylko chcesz, natomiast nic nie poradzisz jak jest postrzegany przez masy. Otóż Trump nie jest przedstawicielem oligarchii administracyjno-politycznej! To, że jest bogaty nie ma tu nic z tym wspólnego. To nie jest żaden argument. A jeżeli już, to działa to na jego korzyść, bo jest "self-made man". Odziedziczył majątek, którego nie roztrwonił, a pomnożył.
Przypominam, że partia republikańska do końca torpedowała, wyszydzała jego kandydaturę, aż zrozumieli, że nie mają wyjścia. Co do tego, że jest populistą to fakt, ale proszę mi wskazać polityka, który nie jest. Co do niespójnej, nie do końca konsekwentnej w swoich założeniach reakcji na wirus to prawda. Jednak trzeba mieć również na względzie fakt, że stany w USA mają ogromną autonomię podatkową, ekonomiczną, medyczną. Różne stany, różnie reagują. W zależności od barw partyjnych na stanowisku gubernatora, różnie oceniane sa działania na szczeblu centralnym.

2

@macio_944 Osobiście jestem przeciwnikiem aborcji, ale jestem również za obecnym kompromisem. Zaostrzenie prawa w postaci jaką prezentuje projekt Pani Godek może przynieść w niedalekiej przyszłości efekt odwrotny do zamierzeonego. Zwyczajnie do władzy może dojść siła polityczna, która odbije "wajchę" w drugą stronę i ją mocno "zliberalizuje".
No i uważam, że obecnie nie jest to najszczęśliwszy okres do debaty publicznej na tak delikatny i tak bardzo mocno polaryzujący społeczeństwo temat.

0

@tobiasson92 Pięknie. Ciekawe do jakiego progu dojdą? Wszystko wskazuje na to, że pieniądz będzie tracił na wartości.
Z ciekawości zapytam, jak uważasz czy teraz jest dobry moment na zakup elektroniki? Czy zaczekać jeszcze trochę? Z jednej strony osłabione, a nawet zerwane łańcuchy dostaw, co za tym idzie osłabiona produkcja. Zmniejszająca się wartość pieniądza.
Z drugiej strony niewątpliwie musi nastąpić spadek zapotrzebowania na elektronikę z uwagi na kryzys ekonomiczny. Wzrost sprzedaży "zbędnych" dóbr przez ludzi. Co może spowodować obniżkę cen niektórych produktów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?