1

@Colon Trochę przespałem poprzednie dwie litery, ale to nic.

Chciałbym przypomniec o wyśmienitej kapeli z Holandii grającej street-punk'a, z elementami hard cora i subkultury "oi". Szkoda, ze tak mało materiałów jest na youtube, z uwagi na starszne przestępstwo jakiego dopuścił się, co by nie było świetny wokalista tego zespołu. Konkretnie zabił swoją żonę. Nawet fakt, że są kibicami PSV nie przeszkadza mi jako fanowi Ajaxu, uwielbiam tę kapelę!
Dobrze, że mam cały materiał na dyskach.

Discipline - Everywhere We Go



Discipline - Road to nowhere


Z drugiego gatunku dodam Dilated Pepoles, dobre białasy z czarnymi robią, czy tam robili, dobry rap.

Dilated Peoples - Worst Comes To Worst


Dilated Peoples - Back Again (na teledysku gościnnie B-Real z LEGENDARNEGO Cypress Hill)

1

@Chwytliwy uuu Panie papryka jest konieczna do strogonowa, leczo, czy, jak sam słusznie zauważyłeś do sosów, w formie naturalnej, czy też sproszkowanej.

0

@damianex10 Dobre. Wcześniej nie widziałem .

1

@Chwytliwy Też lubię paprykę! Szkoda, że teraz taka droga. Według GUS w ostatnim roku papryka ze "spożywki" podrożała najwięcej, bo aż o 80%.

4

@damianex10 Tak. Rapowe przeróbki Makłowicza są eleganckie. To chyba moja ulubiona.


7

Nie wiem jak Wy, ale sam od czasu do czasu bardzo lubię obejrzeć sobie program Makłowicza, czyli - "Makłowicz w podróży".
Gość ma talent, jak to się mówi "ma gadane". Zawsze rysuje ciekawy szkic histroryczny, kulturalny danego regionu. Ciekawe połączenie programu kulinarnego z podróżniczym. Szkoda, że już nie jest w TVP.
Akurat obejrzałem ten odcinek. Klasa.


1

@Janiama Zgadza się Panie Janiama. Ostatnio rząd jakby dostał tlenu do mózgu i wykonał kilka dobrych decyzji. No prawie, bo pod naporem związkowców wycofali się z uelastycznienia formy zatrudnienia w tarczy 3.0

1

@Chakalaka O widzisz Panie Chakalaka, nawet taka konserwa jak ja przyzna, że czasami znajdziemy człowieka, którego razem szanujemy i poważamy. Pan Balcerowicz to zacna postać.

1

@PatrykBarcelona Bardzo szanuję za stałość w poglądach, szczególnie, że dużą część sam podzielam. Niestety ma tendencję do mocnych porównań, skandalizujących wypowiedzi, a nawet przywoływania nie do końca sprawdzonych danych.
Od wielu lat głosuję z przerwami na kolejne przepoczwarzenia partii Pana Janusza, zawsze z wiekszym, czy też mniejszym, ale realnym obrzydzeniem.

9

@IronSanHybrid Dokładnie tak. Sam chciałem wrzucić cytaty, ale skoro wrzuciłeś nagranie, to nie będę powielał. Sam to pisałem wczoraj tutaj na forum, co do oczywistego przerzucenia podatku na abonentów. Miło, że Pan Krzysztof to poruszył.

6

@mlody_gniewny Obecnie na świecie jest masa konfliktów zbrojnych i równiez jest nagrywana i relacjonowana przez media internetowe w celach propagandy sukcesu, albo np. aby wzbudzić współczucie, czy też inną reakcję ludzką. W trakcie trwania tych konfliktów ludzie sa cały czas takimi samymi ludzmi jak byli kiedyś. Część się mści za krzywdy wcześniej odniesione, część jest głodna krwi i okrutna, tylko dlatego, że może na to sobie pozwolić, część sie ukrywa, część ucieka do obozów, do innych krajów, część stara się żyć w miarę "normalnie" i bronić swojego majątku, a część ginie przypadkiem. Ot cała wojna. Np. ostatnio w Syrii. Życie.

2

@IronSanHybrid Rzeczywiście smutna wiadomość, ale wieku i tak zacnego dożył. A paprykarz szczeciński jest ciągle niezły, nie jadam często, ale raz na jakiś czas sie zdarzy.

2

@Bobo25 Tak. Mam dokładnie tak samo. Zawsze coś daję i rozumiem Twoje podejście.

0

@pax Praktycznie pełna zgoda z tym co napisałeś, z małą poprawką. Otóż w USA przed wirusem było najnizsze bezrobocie od dłuższego czasu. Jednak rzeczywiście sytuacja w takich Niemczech, Francji, czy nawet Japonii była z punktu widzenia gospodarczego mało pozytywna. Koronawirus stał sie rzeczywiście katalizatorem. Co do kryzysu i jego rozmiarów jest chyba jeszcze za wczesnie by cokolwiek z sensem przewidywać. Jednak jedno jest pewne, kryzys nadejdzie. Pytanie brzmi tylko jakie bedzie miał rozmiary i co za tym idzie skutki gospodarcze, polityczne i geopolityczne.

1

@IronSanHybrid Jak miałem swojego przyjaciela przez 15 lat, to mi tez często mordę lizał ;)

3

@Danny Gaucho Chyba nie wznosi powyżej? No chyba, że w tym mule się zagrzebuje?

17

@Shapiro Moją odpowiedzią na słowa Maryli będą słowa Skiby.
„Już nie mogę czytać tego utyskiwania moich koleżanek i kolegów z branży artystycznej. Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno wszyscy (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) stracą” – napisał Skiba. „Nie tylko artyści są w tej trudnej sytuacji. Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym jest i będzie o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku mniej kasy”

1

@jakub1906 Bez obrazy, ale chciałbym zwrócić Ci uwagę, że przez brak interpunkcji ciężko sie czyta Twój post. Co do pewnego rodzaju cykli zgoda. Nie wiem, czy pisząc "gospodarka-kryzys-waluta-inflacja" nawiązujesz choćby do odejścia od parytetu złota, wtedy zgoda. Drukowanie pieniędzy z powietrza jest szkodliwe. Piszesz o zniesieniu zasad. Tylko jakich, bo te ewoluują na przestrzeni wieków. Czasem w dobrą stronę, czasem niekoniecznie. Domyślam się, że chodzi Ci o uwolnienie potencjału ludzkiego, czyli o deregulację, mniejszy gorset podatkowy, większa swoboda gospodarowania. A być może tak interpretuję Twoje słowa, bo sam bym tak to widział.
Jednak nie można pozwolić na taki krach, bo naznaczy on naszą przyszłość na przynajmniej kilkanaście najbliższych lat. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i pewien balans.

1

@Bykunn Niestety jest to realne. Obyśmy się mylili i skala bezrobocia nie była tak wielka.

8

@jakub1906 Brednie. Czy tego chcemy czy nie, nie ma innego wyjścia. Według Twojego scenariusza i zamrożenia gospodarki na kilka miesięcy większość nie miałaby do czego wracać i co odmrażać. Bezrobocie na poziomie 20, 20 kilku procent to również katastrofa. Wzrost samobójstw, co jest bezpośrednio skorelowane z tym wskaźnikiem, jak również wzrost przestępczości, czyli też wzrost ofiar przestępczości. Do tego ogromny spadek wpływów do budżetu, czyli jeszcze większe osłabienie między innymi służby zdrowia.
Nie ma też żadnej gwarancji, że ten wirus nie wróci w kolejnej fali, jak nawraca wirus grypy, jak nawracała grypa "hiszpanka". Więc według Twojej metody można zarżnąć gospodarkę, a ludzi umrze jeszcze więcej.

1

@barcelonaLM Zgoda. Jest to racjonalne. Nie wiem tylko czy jest to na daną chwilę wykonalne? Tak czy inaczej, rząd nie ma wielkiego wyboru. Każdy tydzień dłużej zamrożenia to ogromne straty, zmniejszenie liczby średnich i małych przedsiębiorstw oraz wzrost bezrobocia. Cóż będziemy musieli nauczyć się żyć z wirusem. Jak już pisałem kiedyś musimy "polubić" się z nim. Nowe normy, procedury, organizacja pracy i wiele innych.

0

@Geble Masz sporo racji. Ja np. narzekałem na wiele rzeczy które wymieniłeś, ale obecnie jestem pozytywnie zaskoczony. Według mnie to bardzo dobry ruch. Mało tego, w ostatnich dniach rząd miał inne dobre pomysły, które miały zostać zapisane w tarczy 3.0 Niestety naciski związków zawodowych udaremniły te zamiary. Niestety władza przestraszyła się faktu, że może stracić poparcie części związkowców. Tutaj znowu wygrały emocje, a nie zdrowy rozsądek i kalkulacja. W sumie to wygrała kalkulacja, ale ta polityczna związana z wyborami. A szkoda.

2

@barcelonaLM Dokładnie tak. Zgadza się również ogromna niechęć do "endecji", o ile tak można nazwać Konfederację.

1

@Valverde_In Wybacz, ale teraz popełniasz taki sam błąd jak @Chwytliwy
Przywołując swoje wykształcenie, status społeczny w żaden sposób, nie wzmacniasz merytoryki i siły argumentu w tej dyskusji.

0

@barcelonaLM Andrzej Duda raczej nie zgodzilby się z tą opinią.

0

@Chwytliwy Masz takie prawo. A ja mam prawo zauważyć, że ubliżanie swojemu rozmówcy i powoływanie się na anonimowe autorytety nie wzmacnia, ba, nawet nie tworzy argumentu w dyskusji.

3

@Chwytliwy Nie ma to jak nazwać "gawiedzią" swojego adwersarza w dyskusji i do tego jeszcze bezczelnie powoływać się na przynależność, czy też wzorowanie się na "inteligencji".
Fakt pozostaje faktem. Sam głosowałem na PO kiedy ta sama siebie nazywała partią konserwatywno-liberalną. Zbierała podpisy za wprowadzeniem podatku liniowego, obiecywała liberalne reformy gospodarcze, deregulację i odchudzenie administracji oraz zmniejszenie biurokracji. Jak przyszło co do czego z tego wszystkiego się wycofała, a biurokracja wzrosła, tak jak rozrosły się kadry wszelkiej administarcji państwowej.
Żeby nie było, rządy PiSu uważam za równie złe, o ile nawet nie bardziej niż PO, z uwagi na rozdęte rozdawnictwo socjalne.

0

@gontex Chyba nic nie wiadomo. Sam bym chętnie poszedł i swoje kudły podgolił.

0

@Ratamahatta Oczywiście te serwisy posłusznie zapłacą ze swojej kieszeni, na pewno nie przerzucą na swoich abonentów...

3

Rzeczpospolita podaje, że rząd wycofuje się z niektórych zapowiedzi i zapisów, które miały się znaleźć w tarczy 3.0
"Uelastycznienie rynku pracy pomogłoby zachować więcej miejsc pracy – uważają pracodawcy. Kontrowersyjne rozwiązania oprotestowały jednak związki zawodowe, a rząd z nich zrezygnował."
"To, co związki nazywają ograniczeniem praw pracowniczych, dla ekonomistów czy pracodawców oznacza uelastycznienie polskiego, dosyć sztywnego rynku pracy. – Gdyby pracodawca mógł szybko zmniejszyć wymiar etatu i płace pracowników o 10 proc., to może udałoby się uniknąć zwolnień o 10 proc. – uważa jeden z ekonomistów."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?