Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kapitan hawk Raczej odpowiedź Dudy była na nagranie Korwina, że on też jest cool w internetach. No cóż powaga polityki juz dawno odeszła od starych, dobrych standartów. Z drugiej strony może to ewolucja? Nie wiem.
0
@tobiasson92 No tak, bardzo rozsądnie to ująłeś. Wcześniej jakieś znaczące państwo wreszcie zbankrutuje i stanie się przestrogą, niż ludzie zaakceptują i zrozumieja pewne mechanizmy z własnej woli.
0
@tobiasson92 Jak się zapatrujesz na parytet złota? Ja osobiście jestem raczej na tak, tylko jak zakończyć drukowanie waluty z powietrza?
Ciekawy artykuł tutaj
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/parytet-zlota-a-system-z-bretton-woods-mfw-po-72-latach/shx2dlq
0
@BarcaInfo Lahm: "Podziwiam Barcelonę i jej zawodników, ale nie widziałem siebie na Camp Nou. Wtedy grałem w Bayernie, który próbował coś zbudować. Wiedziałem, że nasz zespół będzie w stanie osiągnąć coś wspaniałego. Pomyślałem wtedy o tym, jak byłbym szczęśliwy, gdybym wygrał Ligę Mistrzów z moim rodzimym Bayernem. To było coś większego niż wygrana w koszulce Barcelony. W końcu odrzuciłem ofertę z tego klubu."
Szkoda. Wielki zawodnik.
7
@skakun95 Nie rozumiem o czym piszesz. Co ma mózg szeregowca, czy zwykłego posterunkowego do wykonywania poleceń. Przecież policja i wojsko to hierarchiczna struktura, nie maja mozliwosci wyboru jaki rozkaz, polecenie wykonają. W innym wypadku nie miałoby to żadnego sensu. Jak to mawiali w wojsku- rozkaz nie gazeta!
Ps. Samo pilnowanie pomnika przez taką ilość funkcjonariuszy to oczywisty absurd.
1
@Chwytliwy Masz absolutne prawo do własnego zdania na ten temat. Jak możesz zauważyć ja nie idę w zaparte w obronie Pana Janusza. Sam jestem zwolennikiem zachowania podstaw kultury wypowiedzi w przestrzeni publicznej i uważam, że czasami warto sie ugryźć w język i dwa razy zastanowić zanim się coś powie.
1
@Slazmi Ja dalej podzielem zdecydowaną wiekszość pogladów Pana Janusza, ale nie podoba mi się często forma wypowiedzi.
A Pan Churchill wielkim i zacnym, rozsądnym człowiekiem był, mężem stanu starej daty, to prawda.
1
@Slazmi Bardzo rozsądne słowa wielkiego człowieka. Dlatego Pan Janusz nie nadaje się na dyplomatę, ani na skutecznego polityka, który osiągnie konkretny, realny cel.
1
@Persyfl Proszę bardzo. Zakładasz, że jeżeli Zandberg wypowiedziałby coś podobnego, to masowo by szły zgłoszenia do Helsinskiej Fundacji Praw Człowieka. Przecież to nic innego jak Twoje wyobrożenia, jednak w swojej formie tak skontruowane i stosowane jak argument.
Napisze jeszcze raz, że staram się zrozumieć i wydaje mi się, że rozumiem obawy do czego taka retoryka może doprowadzić. Oraz rozumiem zastrzeżenia co do pewnych sformułowań. Mi osobiscie nie podoba się cała masa wypowiedzi Pana Janusza, tak jak Pana Brauna i kilku innych polityków z tej strony spektrum politycznego. Mało tego uważam, że ludzie mają absolutne prawo wyrażać swoje zaniepokojenie, czy też nawet oburzenie słowami Pana Janusza. Natomiast mam pewne zastrzeżenia co do cenzurowania takiej twórczości, ale jeżeli ktoś chciałby zgłosić tę sprawę np. do Komisji Etyki Poselskiej, tu niemiałbym żadnych zastrzeżeń.
Ps. Pan Janusz od lat stosuje zbyt ostrą retorykę i jest już absolutnie niereformowalny. Podejrzewam, że ma pewną forme autyzmu, która uniemożliwia w pełnym wymiarze zrozumienie emocji drugiej strony. Swoimi szokującymi wypowiedziami kusi wyborców, ale również wielu odstrasza. No i prawda jest również taka, że dokłada swoją znaczną cegłę do degradacji języka debaty publicznej.
1
@pax Mowa nienawiści. Temat rzeka. Jak już słusznie napisał @michal26 - czym ona jest konkretnie, jak ją należy definiować, no i kto ma przyzwolenie określić ramy tej zakazanej mowy?
Mi się czesto nie podoba retoryka Pana Janusza, jak również nie podoba mi sie często retoryka Pana Brauna i wielu innych polityków prawicy. Tak samo znajdę takie przypadki w centrum i na lewicy. Jednak to tylko moje subiektywne odczucia. Zezwalamy od lat na napędzanie wzajemnej nienawiści pomiedzy głównymi obozami, nieustannie następuje degradacja języka debaty politycznej. Ludzie zamykają się w swoich obozach i przymykają oko na sposób wypowiedzi osób, z którymi sympatyzuja, za to wyrażaja święte oburzenie kiedy ktoś z innego obozu przesadzi. Mowa nienawiści to wygodna broń, którą można stosować bardzo wybiórczo. Istnieją bardzo jasne przepisy prawne, które można w każdej chwili uzyć jezeli ktoś uważa, że zoastał znieważony, czy tez doszło do innego czynu zabronionego prawem.
8
@Persyfl Bardzo mocno przesadzasz i stosujesz marne sztuczki erystyczne. Konkretnie używasz wyobrażonych porównań, aby uzasadnić swoją tezę, stosujesz uogólnienia, chodzisz mocno na skróty tam gdzie Ci wygodnie.
Każdy wie, że Pan JKM to człowiek kontrowersyjny, tak jak np. Pan Urban. Mi się jego kontrowersyjne wypowiedzi nie zawsze podobają, bo według mnie są często szkodliwe dla pewnych idei ( z którymi ludzie je wiążą) oraz dla ogólnego poziomu debaty publicznej. Staram się zrozumieć drugą stronę, wydaje mi się, że wiem skąd pochodzą zastrzeżenia o stosowanie takiej retoryki i takiego języka, a raczej obawy do czego taki język może prowadzić.
Niemniej jednak uważam, że w tym akurat wypadku trzeba traktować słowa JKM'a jako element konkretnego "dzieła". Ja to traktuję z przymróżeniem oka, podchodze do tego z dystansem, jednak rozumiem, że inne osoby np. o pogladach lewicowych mogą czuć się urażone.
Szkoda tylko, że cała masa ludzi oburza się bardzo wybiórczo, w zależności od obozu politycznego, z którego płynie kontrowersyjne stwierdzenie.
1
@tobiasson92 To się okaże. Moc sprawczą na arenie miedzynarodowej instytucje Unii mają znikome, o ile jakiekolwiek. Oczywiście w tym wypadku, jak i w wielu innych Niemcy zawsze mogą powiedzieć - co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie, w odniesieniu do innych państw członkowskich.
Szczególnie początki paniki w Europie pod tytułem " armagedon covid-19" uwypukliły rzecywisty stan Unii. Zatrzymywanie i przetrzymywanie sprzętu medycznego na różnych granicach, wbrew tej słynnej unijnej solidarności pokazał jak cyniczna jest rzecywistość w razie zagrożenia. Co stoi w zupełnej sprzeczności z oficjalną narracją. Oczywiście rozumiem, że instytucje unijne i pracownicy tych instytucji będą dalej trwali w przekonaniu o swojej wyjatkowej roli. Mało tego, pewnie będzie teza o dalszej federalizacji, zacieśnianiu współpracy, centralizacji decyzyjnej. Jednak fakt pozostaje faktem. Obecnie Unia to Niemcy i długo nic, a potem Francja, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia i zadłużone ponad wszelką miarę południe, które żyje tylko dzięki kroplówce północy. Jak to sie dalej potoczy? Nie mam pojęcia. Ale widzę jak Unia starciła w ostatnich miesiacach, a tak dokładnie to narracja o jedności itd.
0
@tobiasson92 Czy się komuś podoba, czy też nie, na naszych oczach w ostatnich miesiącach instytucje Unii Europejskiej tracą na znaczeniu. Przykład Niemiec, który przytaczasz pokazuje to jasno.
2
@BarcaInfo, @BinBin Uważam, że mój wielki idol ma trochę racji, ale również trochę przesadza. Niewątpliwie Pep miał ogromne szczęście i trafił na ogromną żyłę złota, która błyszczała nie tylko na boiskach klubowych, ale również reprezentacyjnych, niczym potężny walec niszcząc wszystko na swojej drodze.
Jednak trzeba przyznać, że Pep jest dobrym trenerem, docenionym choćby przez Sir Alexa Fergusona, którego marzeniem było, aby to właśnie Hiszpan objął rolę szkoleniowca United zaraz po tym jak on sam poszedł na emeryturę.
Pep nie był i nie jest ideałem. Potrafił i nadal potrafi podjąć kiepskie decyzje odnośnie transferów, jak również jest nieco jednowymiarowy odnośnie taktyki.
Jednak ten się tylko nie myli, który nic nie robi. Christo lekko przesadził, taki ma charakter. Dla niego zawsze niedoścignionym ideałem będzie Johan. No i chyba wszyscy wiemy jaki jest Christo. Co na myśli, to i na języku.
0
@Przemo91 Dobrze, że uczciwie i jasno przedstawiłeś w tym poście istotę sporu. Zgoda. Ja osobiście wierzę, że można połączyć rozwój z poszanowaniem praw jednostki wypracowanych przez wieki ewolucji cywilizacyjnej. Natomiast Ty uważasz, że orient nie wykazuje takich refleksji, ani wątpliwości, z uwagi właśnie na inny kod kulturowy. Istnienie pewnych cykli w historii ludzkości jest jasne, być może mój konserwatyzm cywilizacyjny Okcydentu okaże się zgubny i przegra rywalizację z podejściem orientalnym, chińskim. Ja mam nadzieję, że będzie odwrotnie. No i pamietajmy, że najwiekszy rozwój, postęp, transfer z biedy ogromnych mas ludzkich zawdzięczamy właśnie dzięki tym wartościom wykutym przez Okcydent!
1
@Przemo91 Śmieszna to jest ignorancja na polu wiedzy historycznej, która uniemożliwia głębszą refleksję na temat możliwych wykorzytań takich zastosowań. Bo niewiedza na tym polu uniemożliwia powstrzymanie pewnych procesów w przyszłości, a jak wiadomo, historia lubi się powtarzać. Ta ignorancja objawia sie również przekonaniem, że musimy wszystko akceptować i nie wyrażać żadnego sprzeciwu, mało tego obśmiewać należy wszelkie próby polemiki nad metodą zastosowania i moralnym ich uzasadnieniem.
"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" - Benjamin Franklin.
4
@Bykunn Z konserwatystami nie mają prawie nic wspólnego. Podejście do prawa, ciagłości prawa, powagi legislacji, uprzedmiotowienie instytucji i odnoszenie się z pogardą do wartości republikańskich. Czyli państwa prawa. Sprawy społeczne dotyczace aborcji, lgbt itd. są jedynie małym wycinkiem tego co tworzy pełny obraz poglądowy konserwatysty. Konserwatysta jak sama nazwa wskazuje chce wprowadzać zmiany powoli i konserwować wypracowane schematy przez historię, cywilizację, nasz Okcydent. Co nawet z punku widzenia samej ewolucji jest według mnie rozsądne. Rozwój i postęp? Jak najbardziej. Ale nie rewolucja, nie nagły szokowy skok. PiS leje ciepłym moczem na to co akurat uważa za stosowne. Jest typową partią władzy, amorficznym tworem.
2
@barcelonaLM Socjaliści z krzyżem w zębach, przez co niektórzy mniej baczni obserwatorzy nazywają ich prawicą, a co jeszcze gorsze inni nazywają ich konserwatystami...
1
Big Sam niestety powoli zmierza tą samą drogą, którą przeszedł inny wyśmienity obrońca, któremu jedynie kontuzje przeszkodziły stać się jednym z najlepszych na swojej pozycji. Oczywiście chodzi o Tomka Vermaelena.
0
@Bykunn Dokładnie tak jak napisałeś. Jedna miara i standardy dla wszystkich uczestników debaty publicznej. Dobrze to o Tobie świadczy, że jesteś w stanie zaakceptować i zauważyć problem po każdej ze stron barykady.
2
@Amigo_Blanco Bo to są rzeczy absolutnie nieistotne. Co jest istotne to brak poszanowania prawa, brak ciagłości prawa, brak poczucia stabilności legislacyjnej, co się odbija na istotnym dla wszystkich obywatelii wizerunku naszego kraju dla zagranicznych inwestorów. Tym się warto przejmować, bo to ma realne przełożenie na zycie kazdego z obywateli. A krzykliwe, bezdennie głupie środowiska lgbt i ich równie krzykliwi, przeciwnicy, często też tępe oszołomy, to są problemy na czasy, kiedy w du... się niektórym przewracało i nie mieli wiekszych zmartwień.
Ps. Co do formy Twoja uwaga w moją stronę jest uzasadniona i słuszna. Rzeczywiście reakcja była zbyt dosadna.
0
@MesQueUnClub96 Wpisz sobie "asian hornets in USA".
2
@Amigo_Blanco To o czym piszesz to są tak bardzo nie ważne pierdoły, że głowa mała. Lgbt i te strefy i te całe zamieszanie wokół tego to takie farmazony, że szkoda na to czasu i słów. Obecnie na świecie następuje walka o hegemonię, o przywództwo. Europa nie musi w najbliższej dekadzie, czy dwóch utrzymać uprzywilejowanego miejsca. Przed całym Okcydentem stoją ogromne wyzwania! Na naszych oczach pisze się historia, wirus stał się tylko katalizatorem pewnych procesów, trwają geopolityczne przetasowania, jeszcze wielu nie rozumie jak bardzo się to odbije na rynkach, gospodarce i codziennym życiu w najbliższych latach. Do tego dochodzi ogromny kryzys gospodarczy i kryzys na rynkach. Jest to moment w historii, który można wykorzystać do awansu w hierarchii, ale można również spaść.
Pierd... o lgbt i tego typu spory były dobre na czas prosperity. Jakoś nie słychać aby z podobnymi problemami z du... zmagały się kraje orientu.
2
@Karzel Absolutnie się nie zgadzam ani z Tobą, ani z @dariooo . Nie przypadkowo w naszej cywilizacji od samego początku na najwyższe stanowiska i urzędy był limit wieku, ale w górę. Człowiek z wiekiem powinien dorobić się majątku, najlepiej założyć rodzinę, nabrać doświadczenia i perspektywy. To w zacnych cywilizacjach było zawsze chwalone. Teza odwrotna to według mnie absurd, który stoi w sprzeczności z podstawowymi zasadami logiki. Ja rozumiem, że poziom obecnej klasy politycznej może pozostawiać wiele do życzenia, ale wszelkie regulacje w tej materii w żaden sposób się nie przysłużą poprawie tego stanu.
0
@Lord_Vader Nie za bardzo rozumiem po co Ci taka informacja?
3
@pax Kto jak nie Pan, Panie @pax mógłby przypomnieć w ten dzień o naszym fenomenalnym prawym obrońcy. Czapki z głów dla Daniego! Był bardzo istotnym elementem "dream teamu", czasami bardzo niedocenianym. Czasami sam go nie doceniałem. Kiedy na świeczniku byli Messi, Iniesta, Xavi, a wcześniej nawet Puyol, ten Pan zapier... na prawym skrzydle jak maszyna, a jego współpraca z Messim to poezja.
Ps. Nie szukajmy drugiego Iniesty, Xaviego i Daniego. Tacy zawodnicy jak oni mogli się wznieść na taki poziom dzięki unikalej taktyce i szczęśliwemu, unikalnemu połączeniu wielu zalet różnych piłkarzy (tej generacji) na boisku. Takiej mikstury nie da się odtworzyć!
14
@kerouac No ku... mać. Żeby chłop kandydujący na stanowisko prezydenta, zwierzchnika sił zbrojnych płakał jak baba? To jest jakaś kompletna żenada. Nie mam nic przeciwko temu, że niektórzy są bardzo emocjonalni, są często bardzo dobrymi ludźmi. Natomiast takie publiczne łkanie osoby, która w razie "w" musiałaby podejmować bardzo trudne decyzje absolutnie go dyskredutyje!
5
@Piotr89Sand Co to za pytanie? Rozumiem, że świadczy źle? Jakie remedium proponujesz?
2
@Hiacynk Kiedyś również Kotlin, no i Włocławek. Obecnie najczęściej Pudliszki pikantny, no i Develey premium pikantny.
1
@Bykunn Ile osób było na pogrzebie? Czy była możliwość stypy?