1

@sylwestr Ramos (34), Nacho (30), Marcelo (32), Kroos (30), Modric (34), Bale (30), Benzema (32)
Courtois, Carvajal, Casemiro, Isco, Vazquez po 28 lat, a Hazard nawet 29.

To w Realu też nie lepiej, idąc tym tokiem rozumowania...

27

Pan Tomasz Ćwiąkała cieszy się na tej stronie i nie tylko, ogólnym poważaniem, bo rzeczywiście zna się na piłce nożnej, a szczególnie na piłce hiszpańskiej.
Nie potrafię sie jednak oprzeć wrażeniu, że pan Tomasz jako osoba inteligentna, śledzi trendy, śledzi nastroje kibiców hiszpańskiej piłki, kibiców Barcy, Realu w naszym kraju i swoją narrację specjalnie tak modyfikuje, aby wstrzelić się w jak najszersze "opiniotwórcze gusta" swoich odbiorców.
Jego opinia o "majstersztyku" w wykonaniu Juventusu jest bardzo daleka od obiektywizmu. Opiera się ona tylko na "chciejstwie", na aspekcie wieku. Czyli tak jak na ten transfer patrzy 80% tej strony, tylko i wyłącznie przez pryzmat wieku. Arthur może, ale nie musi wskoczyć na ten najwyższy poziom. Obecnie to jest wróżenie z fusów.
Pan Tomasz raczył zauważyć, że Barcelona ma bardzo stary skład. Ok. Twierdzi, że punktem odniesienia jest zawsze Real Madryt. Ok. No to porównujmy. Na szybko na tronie transfermarkt wychodzi, że w obecnym sezonie Barca - 26,46, Real - 26,10.
Podczas ostatniego El Clasico na tej stronie ukazał sie artykuł pani Julii, gdzie było wskazane, że średnia Barcy to 27,3, a Realu 26,6.

link do artykułu - https://www.fcbarca.com/93840-el-clasico-trzydziestolatkow-barcelona-ma-wyzsza-srednia-wieku-od-realu.html

Ja nie widzę gigantycznej dysproporcji. Różnica jest, ale nie jest na tyle duża, aby uderzać tak mocno w alarmistyczne tony.
No i wracając do transferu Arthur-Pjanić. Jest to kolejny "bezpieczny" transfer, aby budować kadrę w sile wieku na ostatnie lata Messiego. Pjanić nawet w gorszej formie jest obecnie w stanie dać więcej, niż Arthur w swojej standardowej formie.
Niestety jak słusznie kilka lat temu zauważył Luis van Gaal, Messi stał się najwiekszym błogosławieństwem i zarazem największym przekleństwem Barcy.
Tego wnikliwy i bystry umysł pana redaktora nie wychwycił, kiedy komentował też krytycznie ogólnie transfery w Barcy. Dlaczego?
No bo by się naraził całym zastępom fanów Leo. Tak jak wyżej wspomniany Holender został na tej stronie zlinczowany za swoja wypowiedź.
Dopóki Messi będzie punktem centralnym Barcy pod względem marketingowym i jakości piłkarskiej, skład będzie budowany wokół niego. Dlatego będą preferowane "bezpieczne" transfery sprawdzonych zawodników, tak zwanych "zadaniowców". Młodzi również będą sie pojawiać, ale nie tak często. Dlaczego? Bo młodość to brak stabilności.
No i czy pan Tomasz jak wielu innych krytykujących transfery Barcy byli równie krytyczni wobec młodego Francuza kiedy ten przychodził tu z BVB? Czy byli równie krytyczni wobec Brazylijczyka kiedy ten przychodził tu z Liverpoolu?
Ja pamiętam zupełnie co innego.

11

@barteq Bardzo słaby przykład. Co innego w niezależny sposób sprawować funkcję prezydenta kraju. Co innego przekazać poparcie, na które pracowała cała formacja polityczna. No i na wieczorze wyborczym padła szybko deklaracja, że to ugrupowanie nikogo w drugiej turze nie poprze. Co uważam jest dobrym zagraniem taktycznym.

17

Fatalna kampania i fatalny wynik pana Biedronia może być jego gwoździem do politycznej trumny. Lewica straciła najwięcej. Lewica nie chce zrozumieć, że stary elektorat SLD był bardzo pro-socjalny, ale też dosyć konserwatywny obyczajowo, jak na standardy lewicowe. Ten elektorat jest już dawno w PiSie. Pan Biedroń jedyne znośne wyniki uzyskał w dużych i bardzo dużych miastach. SLD, tak innie ugrupowania lewicowe na świecie tracą coraz bardziej kontakt ze swoim byłym elektoratem, ze starą bazą wyborczą, czyli "klasą" pracującą, ze zwykłym " blue-collar joe".

0

@Kettger Co do konkluzji z końca wypowiedzi się nie zgodzę. Przynajmniej nie do końca. Co też zapewnie Ciebie nie zdziwi. Jednak z pierwszym akapitem zgadzam sie w pełni! Lewica która musi być otwarta, zarazem merytoryczna w swoich założeniach oraz otwarta na dyskusję. Lewica jest również potrzebna, tak samo jak lewicowy głos w debacie. Pełna zgoda.

0

@Colon Nowy twór na lewicy w tym zestawieniu, nie ma raczej szans, z uwagi choćby na brak struktur terytorialnych. Mimo, że SLD jest słabe, a ich elektorat coraz bardziej kruchy, to i tak są wystarczająco mocni na "ekipę", którą przedstawiłeś.

5

@plutonio "ale za to z poglądów Korwina/Bosaka mogę Cie zapewnić że tak. Mam przykład z autopsji."
yyy niesamowite. A ja mam dokładnie odwrotny. I co tereaz?

5

@Colon Chyba nowe rozbicie i tak ledwno dyszącego elektoratu lewicowego.

0

@MESSIah16 Zbyt surowa ocena! Niestety obecnie tak wyglada polityka na terenie całego zachodniego świata.

2

@tomono "zatwardziale przy swoich racjach, które z rzeczywistością nie mają wiele wspólnego". " Nie narzucałem im nigdy swoich poglądów, mówiłem tylko jak jest".
haha Czyli mieli czelnośc nie podzielać Twoich przekonań politycznych? Co też w Twoich oczach czyni ich "betonem"? A może mają bardziej konserwatywne, własne poglady, które są zwyczajnie inne od Twoich, a Ty z perspektywy tego lepszego uznałeś ich za tych gorszych, za beton, który nie chce przyjmować Twojego jakże słusznego i zgodnego z rzeczywistością poglądu... straszne!
"mówiłem im jak jest"- piękne stwierdzenie. Ja wiem jak jest i mówię to temu betonowi, a oni maja czelnośc nie podzielać moich wizji i poglądów...
No i niesamowite, ludzie z którymi masz bardziej zbieżne poglady, bardziej byli chętni podzielać Twoje przemyślenia polityczne.
Zwyczajnie prezentujesz mentalnośc dziecka, czyli tupiesz nogą i strzelasz focha, że drugie dziecko nie chce grać dokładnie według Twoich zasad. Wtedy naywasz je brzydko i rzucasz zabawkami.

1

@tomono Ignorancja i fatalna, nie trzymająca sie kupy, wybiórcza argumentacja. Obecnie wszystkie partie polityczne zaostrzają swoją retorykę i to od lat. Ma na to wpływ internet, media społecznościowe i specjalne budowanie negatywnych emocji w swoich elektoratach. Tak sie dzieje nie tylko w Polsce, ale i w Europie jak i USA, Kanadzie, Australii. Podawanie przykładu tylko jednej partii, której się nie lubi i prezentowanie argumentu, że są "betonem" jest śmieszne. Oczywiście elektorat innych ugrupowań, to niezwykle otwarci ludzie na dyskusje, odporni na "populistyczne hasełka" i same wybitnie, światłe jednostki.

1

@BaroPodertos Bradzo dobry winik Konfederacji. Trzaskowski już w wystąpieniu dokładnie teraz zrobił ukłon w stronę elektoratu pana Bosaka. Będzie niezwykle ciekawie i trochę zabawnie, jak pan Duda i pan Trzaskowski będą starali się zabiegać o ten elektorat, który może być języczkiem u wagi. Czekam też na diametralny zwrot w narracji TVP wobec Konfederacji. Będzie ciekawie.

1

@Kamil92 Ja również wybieram się do lokalu wyborczego później. Mam nadzieję, że nie bedzie już takiego natężenia ruchu.

1

@koksik2700 Pełna zgoda. Nie rozumiem takiego postępowania, podejrzewam jak słusznie sam wspomniałeś, o działanie jakiegoś lobby.

3

"W związku z koniecznością zachowania ostrożności i częstą dezynfekcją pomieszczeń oraz miejsc, z którymi bezpośrednio stykają się głosujący, a także upałami, od rana przed lokalami wyborczymi w bardzo wielu miejscach ustawiały się kolejki. - Zanosi się na wysoką frekwencję" - powiedział szef PKW Sylwester Marciniak.

1

@svensonFCB Będę robił takie polskie leczo. Paparyka, cukinia, pieczarki, pomidory, cebula, czosnek, boczek, kiełbasa swojska i kiełbasa biała.

23

@Ratamahatta Unilever zapowiada, że ​​przestanie używać słowa "jasny", ponieważ marka "zobowiązała się do celebrowania wszystkich odcieni skóry"... wszystkich odcieni oprócz tych jasnych ... hmm czyli nie wszystkich ...
Poziom absurdu Monty Pythona osiągnięty.

1

@pluszek Pozwolę sobie wrzucić fragment własnego komentarza, bo nie chce mi się pisać jeszcze raz tego samego.
Najbliższe lata budowania składu będą bezpośrednio popdorządkowane osobie Leo, jego pozycji absolutnego lidera na boisku, pod którego będą wybierane w miarę "optymalne" opcje na ustalenie składu.
Jest Messi, największa gwiazda marketingowa, największy lider na boisku. Wiadomo, że zarząd bedzie wolał "w miarę bezpieczne" transfery sprawdzonych ludzi, tak zwanych "zadaniowców". Dopóki jest Messi nikt oprócz Fatiego i Puiga jako "młoda krew" nie bedzie często ogrywany. Młodzi są zbyt dużą niewiadomą pod względem utrzymania równej formy. A istnieje ogromny nacisk na zdobycie LM. Czyli potrzebna jest w miarę szeroka kadra, ale najlepiej jakby była złożona z zawodników doświadczonych, oczywiście z dotatkiem "świeżej krwi". Taka mieszanka dawała najlepsze efekty w ostatnich latach.

1

@pluszek Co te liczby mają oznaczać? Co za nonsens. Fetyszyzacja odmładzania składu jest niezrozumiała, naiwna i nielogiczna.

0

@MichalZZZ Mi szczególnie ten moment kiedy zamiast strzelać na bramke fatalnie starał sie szukac jeszcze podaniem Suareza. Typowy Semedo...

0

Co też chciał zrobic Semedo? Co za bzdura!

2

Poziom absurdu w naszej rzeczywistości już dogonił poziom Monty Pythona!

"Grupa L'Oreal postanowiła usunąć słowa: biały, wybielający, rozjaśniający ze wszystkich produktów do wieczornej pielęgnacji skóry".

Unilever zapowiada, że ​​przestanie używać słowa "jasny", ponieważ marka "zobowiązała się do celebrowania wszystkich odcieni skóry"...
haha wszystkich odcieni skóry, oprócz tych rasistowskich, tzn. jasnych...

Firma Johnson&Johnson zapowiedziała, że przestanie sprzedawać niektóre produkty marek Neutrogena i Clean&Clear, reklamowane w Azji i na Bliskim Wschodzie jako "reduktory ciemnych plam".

1

@NaFazieHitman Messi. Ostatnie lata budowania składu będą bezpośrednio popdorządkowane osobie Leo, jego pozycji absolutnego lidera na boisku, pod którego będą wybierane w miarę "optymalne" opcje na ustalenie składu. Fetyszyzacja odmładzania składu jest niezrozumiała. Jest Messi, największa gwiazda marketingowa, największy lider na boisku. Wiadomo, że zarząd bedzie wolał "w miarę bezpieczne" transfery sprawdzonych ludzi, tak zwanych "zadaniowców". Dopóki jest Messi nikt oprócz Fatiego i Puiga jako "młoda krew" nie bedzie często ogrywany. Młodzi są zbyt dużą niewiadomą pod względem utrzymania równej formy. A istnieje ogromny nacisk na zdobycie LM. Czyli potrzebna jest w miarę szeroka kadra, ale najlepiej jakby była złożona z zawodników doświadczonych, oczywiście z dotatkiem "świeżej krwi". Taka mieszanka dawała najlepsze efekty w ostatnich latach.

0

@tobiasson92 Bardzo prawdziwe słowa. Niestety prawda często nie smakuje dobrze wyborcom, ani się dobrze nie sprzedaje pod względem pr-u politycznego.

1

@DaPi Jako bardzo szanujący wolnośc słowa i wypowiedzi, muszę tylko zwrócić uwagę na bardzo negatywny ton Twojego zawołania na forum. Ja z kolei bym chciał aby każdy poszedł i zagłosował wedle swojego sumienia i głębokich przekonań. Zupełnie nie ważne na kogo, oby zrobili to w pełni swiadomie. Ja świadomie zagłosuję na pana Krzysztofa Bosaka.

0

@Colon Elegancko. Środowisko dawnego UPRu zawsze jest blisko moim przekonaniom. Menelowe+ rządzi!

2

@Barcelismo Rozumiem Twoje podejście. Dla mnie jest to również ciężki wybór. Jednak chcę być zgodny z własnym sumieniem, a te podpowiada, aby tym razem odpuścic druga turę.

0

@Colon Pierwsza tura - z pewnym, lekkim obrzydzeniem zagłosuję na pana Krzysztofa Bosaka. W drugiej, jak już dzisiaj pisałem, korci mnie żeby oddać głos na pana Trzaskowskiego. Jednak pierwszy raz świadomie nie oddam głosu, ewentualnie pójde i wrzucę głos nieważny z adnotacjami.

4

@koksik2700 Ja w drugiej turze jestem bliższy wyboru pana Trzaskowskiego, ale ostatnio stwierdziłem, że nie idę na druga turę, więc pierwszy raz, od kiedy uzyskałem prawa wyborcze zwyczajnie z nich świadomie nie skorzystam.

0

@KapiFCB Niech każdy dziennikarz wypowiada się jak chce, to odbiorca, czyli czytelnik, słuchacz we własnym sumieniu zadecyduje, czy to mu pasuje, czy też nie. Bardzo błędnym założeniem jest dążenie do abolutnego obiektywizmu, najgorzej jeszcze przy uwzględnieniu wszelkich, najnowszych filtrów politycznej poprawności. To nie ma nic wspólnego ze swobodnym formułowaniem własnych poglądów i przekonań. Ani w XIX wieku, ani w wieku następnym nikt nie przejmował się takimi rzeczami, aczkolwiek wtedy panował zupełnie inny kodeks honorowy, szczególnie wśród inteligencji i wyższych sfer. Nie uważam jednak za dobry pomysł, aby w jakikolwiek sposób kneblować swobodę wypowiedzi. Każda osoba wypowiadająca się publiucznie zawsze odpowiada przed prawem, w razie jakby ktokolwiek miał jakieś zastrzeżenia, to może zawsze zwrócić się z odpowiednim wnioskiem do odpowiednich organów państwa. Wartość wolności i swobody wypowiadania własnych przekonań cenię najbardziej. To wielka zdobycz najszej cywilizacji!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?