Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@viscajasiek Brednie! Problem rasizmu zmaleje? A gdzie i w czym ten rasizm się przejawia? No i jaki sens mają te gesty?
3
@MesQueUnClub96 Wygranym - Stany Zjednoczone Ameryki, Bretton Woods ustanowił nowy porządek świata z USA jako hegemonem, który zapewniał stabilność i trwałe działanie tego ładu światowego.
Przegranym - Polska, ogromna, potężna, wręcz niewiarygodna i (w części) daremna danina krwi, hekatomba która dotknęła wszystkich, a chyba najbardziej inteligencję przedwojenną. Danina krwi, która w sferze realnych korzyści nic nie przyniosła. Nic, zero! Oprócz wzniosłego pierdoletta o romantycznej wizji walki ze złem czerwonym i brunatnym. 50 lat po czerwonej stronie żelaznej kurtyny... Czas stracony którego do tej pory trzeba nadrabiać! Czas kiedy komuna wykuwała z Polaków homo sovieticusa! Taka była zapłata dla tych co przetrwali i ich potomków...
3
@arasz1819 Tu zgoda. Konfedrencja to partia, która łączy różne nurty. W nurt który reprezentuje Mentzen wpisują się również klasyczni liberałowie, libertarianie i właśnie konserwatywni liberałowie. Ich poglądy na gospodarkę są w wielu aspektach odmienne od narodowców. Narodowcy co prawda są za kapitalizmem, ale często chcieliby ten kapitalizm, czy wolny rynek ograniczać w pewnych sferach gospodarki. Płaszczyzną na jakiej budują wspólne fundamenty to konserwatywne poglądy obyczajowe i krytyka socjalizmu.
Jednak tutaj też nie ma pełnej spójności. Bo jednak taki pan Dziambor zapewne nie jest tak ostry w poglądach obyczajowych, jak np. pan Winnicki, czy Braun.
Póki co to funkcjonuje i działa. Oczywiście pewne rozbieżności ideologiczne mogą z czasem się coraz mocnej ujawniać kiedy ta partia w jakikolwiek sposób by dosiegneła władzy.
Zwyczajnie jest to kompromis polityczny, coś bardzo normalnego w polityce jeżeli chce się poszerzać bazę wyborców, a nie być wiecznie kilkoma małymi partiami kanapowymi. Każde ugrupowanie ma swoje skrzydła.
Co do utopii. No cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. W takim USA są stany zarządzane przez osoby o poglądach mniej lub bardziej wolnorynkowych jak choćby Teksas, są też takie zarządzane przez osoby o socjalistycznym sznycie jak Illinois. To przecież nie jest utopią.
2
@arasz1819 Dobrze. Może sprawdzi się zasada do trzech razy sztuka. A więc trzeci raz piszę do Ciebie odpowiadając na pytanie, które Cię tak bardzo niby nurtuje.
Konserwatywny liberał!!! Proszę wpisać w google i myk, masz tam wiele odnośników i możesz zgłębić ten temat, skoro to Cię tak bardzo trapi.
Czy mam przekopiować tu np. wikipedię?
2
@arasz1819 Ja Ciebie zacytowałem! Do tego się też odniosłem.
Mentzen obecnie jest w Konfederacji. W Konfederacji są też narodowcy. Narodowcem był Andruszkiewicz i z tego Twój wniosek, że są tożsami poglądowo w każdym aspekcie. Bardzo daleko idąca teoria. Rozumiem, że o to Ci chodzi?
Ja się tylko odniosłem do Twojej konkretnej wypowiedzi, którą zacytowałem. A Ty mi zarzucasz, że nie wiem o czym pisze i że mam czytać ze zrozumieniem?
Znowu w tej dyskusji to Ty mylisz pojęcia.
Ps. Twója osobista wycieczka pod moim adresem w Twoim postscriptum nie robi na mnie wrażenia, to raz. Dwa odpowiadam już drugi raz bardzo prosto na Twoje proste pytanie. Konserwatywny liberał. Tyle. Nie potrafię tego prościej Ci przedstawić.
3
@arasz1819 "Ma poglądy wolnorynkowe? :] to może ekonomiczne, ale chyba ma też jakieś spoleczno-obyczajowe."
Chyba nie za bardzo rozumiesz o czym piszesz. Przecież poglądy wolnorynkowe są tylko stricte ekonomiczne. A Ty wyjeżdżasz ze społeczno-obyczajowymi. Mylisz pojęcia i jeszcze udajesz greka. Nie rozumiem, ale czytając Twój post, to chyba Ty nie rozumiesz o czym piszesz. Tak jakby poglądy wolnorynkowe miały być nierozerwalnie zblatowane z poglądami progresywnymi w aspekcie społecznym i obyczajowym. Obecnie od wielu dekad jest przeważnie dokładnie odwrotnie i swoim postem przedstawiasz tylko swoją niewiedzę. Konserwatywny liberalizm, mówi Ci to coś?
Jeżeli nie, jest masa materiału na ten temat w internecie.
0
@ToshyFCB Ja rozumiem kumulacje emocji, ja rozumiem zawód, jednak proszę nie obrażaj legendy Barcy, bo on póki co jest najmniej winny.
Ja nie czuję się na siłach aby twierdzić co trzeba było zrobić, a czego unikać. Wiem jedno, wierzę w Koemana i jemu wierzę. Bo co mi zostało?
Musimy pozbyć się zawodników ze starej gwardii, z ogromnymi zarobkami, a to jest jak widać nie takie proste tylko w Barcelonie jak niektorzy uważają, bo i Real ma z tym problem, szczególnie w sytuacji covidowej w piłce.
Miejmy nadzieję, że jednak ktoś odejdzie, a może ktoś dołączy.
Trochę szkoda mi Koemana, że obejmuje Barcę w tak trudnych warunkach, bo dostał arcy trudne zadanie. Jak widać nie rozegrał jeszcze jednego oficjalnego meczu, a już go kibice wyzywają.
1
@ToshyFCB Za dużo emocji, za mało, mało, bardzo mało myślenia. W systemie, którym chce grać Koeman, przy obecnie dostępnej ławce, Puig by nie grał dużo. Zwyczajnie w tym systemie nie ma miejsca dla piłkarza o tej specyfice. Tutaj chodzi o zachowanie fair wobec piłkarza. Po co w wieku 21 lat ma wiekszość sezonu ogladać z ławki?
Co do Suareza to zachował się jak najbardziej fair. Jak najszybciej oznajmił mu, że go nie widzi w swoich planach. Kawa na ławę i tyle. Dał mu dużo czasu na decyzję. To przecież w żaden sposób nie koliduje z możliwością pożegnania go w godny sposób. Nie rozumiem o co tu jest sapanie?
No i żenadą to jest twój komentarz.
3
@Chakalaka Do Megadeath musiałem jakoś dojrzeć. Metallica, Slayer od młodości dudnili mi w głośnikach, czy słuchawkach, a Megadeath polubiłem później. Jednak to świetna kapela thrashowa!
0
@Hushovt Na to pytanie nie potrafię inaczej odpowiedzieć jak - pewnie tak chce Koeman.
8
Oho! LR już praktycznie wydała wyrok na legendarnego Holendra. Co jest śmieszne...
Wystarczyła informacja, że podobno Koeman szczerze oznajmił wielbionemu tutaj Puigowi, iż w jego systemie będzie miał mało szans na grę.
Jeżeli Holender tak uważa, to zachowuje się dobrze wobec młodego piłkarza. Nie fair byłoby zatrzymanie go w zespole i trzymanie na ławie lub trybunach.
Jeżeli jest to prawdą to sprzedać i zachować opcję pierwokupu, ewentualnie wypożyczyć.
0
@QuaReL Dest i Garcia to zawodnicy, których sam chętnie bym widział w naszych koszulkach. Jednak to rezerwowi. Dest rozegrał pierwszy sezon w dorosłej piłce, jest obiecujący, ale jako kibic Ajaxu wielu tam takich widziałem, którzy potem różnie kończyli. A z tego co wiem Garcia to typowa rezerwa, ale z potencjałem, jak i Dest.
Bardzo ciekawe transfery. Tytlko czy większość wybaczy im kilka meczów "załamki", kilka meczów "nierównych", jak to u młodych bywa.
1
@Chinaski Sprawdziłem z ciekawości. Napiszę tyle, dziwne, zaskakujące, inne, ale ciekawe. Czasami zajrzę co Clown Core wydaje. Ogólnie sprzedane.
0
@DonMatteo901 Doskonale podsumowane. Ja osobiście akurat nie atakowałbym tak pani Kingi Dudy. Jest młodą, dobrze wykształconą osobą, a pan prezydent kopiuje wzory z prezydentury Trumpa. Tam Ivanka, tutaj Kinga? Nawet całkiem podobne... no może nie, ale ładne.
Oczywiście pozostaje niesmak, że nepotyzm, że od tak załatwione stanowisko. To też fakt. Jednak szkodliwość tej funkcji (szczególnie, że pełnionej dla przyszłego cv pani Kingi) jest znikome, bo i za darmo. EEE to niech sobie będzie.
0
@Ratamahatta Rozumiem Twój punkt widzenia. Sam jestem (jako miłosnik zwierząt) za zmianami. Czyli zmianą prawnych regulacji, śrubowaniem norm, a nawet zwiększaniem kar za znęcanie. Jednak nie popieram zmian prawa ad hoc, z wieloma niedopatrzeniami, pisanego na kolanie, przepychanego przez sejm w trybie 24 godzinnym.
Moja troska o zwierzęta nie może usprawiedliwiać tego typu procedowania, no i nie może usprawiedliwiać szantazu moralnego, ktory zapozątkował sam pan Naczelnik, ze tylko zły człowiek będzie przeciw. To jest zwykły terroryzm moralny i jest niestety powtarzany przez wiele osób.
0
@koksik2700 Zwierzeta wzbudzają w nas empatie i instynkty, które żywimy do małych, bezbronnych dzieci. Jednak stwierdzenie - "dla mnie zwierzeta są wiecej warte jak ludzie." jest skandaliczne. Zaznaczę tylko, że zawsze miałem i mam sporo zwierzaków w domu, takich z prosto z ulicy. Jednak to stwierdzenie zakrawa o kpinę. No chyba, że to trolling.
2
@kerouac Podobny temat kiedyś podejmował Joe Rogan w jednym ze swoich podcastów. Nie pamietam kto był jego gościem, ale zastanawiali sie, dokładnie nad tym co napisałeś, że empatia wobec zwierząt zawęża się głównie wokół ssaków. Im dalej na drabinie ewolucyjnej od nas, tym mniejsza empatia.
No i ludzie z dużych miast, czy to Polska, czy USA mają zakodowane w głowie obraz zwierzaka fajnego, takiego z filmów, z bajek, z dużymi ludzkimi oczami, wręcz z ludzkimi emocjami.
Przygarnąłem kiedyś (jednego z wielu) kota, który żył na ulicy przez ponad dwa lata. Tyle co on mi na ogród przyniósł kretów, ptaków, myszy, ozdobnych ryb z oczka wodnego sąsiada, a nawet młodych zająców, to głowa mała.
Zawsze przynosił na taras, ale raz położył mi pod nogami mojego łózka martwego, zaduszonego kreta. Wściekłem sie strasznie. Ty dobrze karmiony draniu, ty niewdzięczniku na skraju życia wzięty z ulicy, po co zabijasz jak nie musisz?!
Choć byłem wściekły nic mu nie zrobiłem, bo on pewnie tylko tak wyrażał swoją wdzieczność i robił to co robi drapieżnik. Był moim ulubieńcem, mimo, że często się na niego ściekałem. A wypuszczać go musiałem, bo mimo sterylizacji, musiał zaznaczać teren... No cóż. Taka jest natura.
2
@contowsky Ciekawe. A trzymanie zwierząt na kupie aby pozyskać z nich mięso jest ok? Dzięki temu od końca XIX wieku, przez wiek XX po czasy bieżące można wyżywić przez to o wiele wiecej osób niż wczesniej. Dzieki czemu zjawisko głodu stało sie marginalne. To dobrze, czy źle?
Co się stanie jak brutalnie, bezrefleksyjnie w dalszych posunięciach zaprzestaniemy nagle takiego chowu? Z tych samych powodów co teraz.
Ja sam jestem zwolennikiem zmian i uważam, że często warunki w jakich są przetrzymywane zwierzeta są fatalne. Sam jestem za dostosowaniem odpowiednich regulacji, przepisów, śrubowania norm itd.
Jestem przeciwko graniu na emocjach ludzi, jestem przeciwnikiem posługiwania się tylko emocjami, co czesto wyłącza rozum. Jak u autora tematu, który zrównuje niewolnictwo do krzywdy ZWIERZĄT!!! Do ku... nędzy ludzie! Co jest Wami?
21
@contowsky Rozumiem, że osoby będące za zabijaniem zwierząt w celu ich zjedzenia, moga sie kłaść głaszcząc pieska, czy też nie?
15
@Shapiro Serio... Serio tak durny i fatalny komentarz padł z Twojej strony? Usuń szybko, każdy czasami coś palnie.
8
Zabawne, trochę straszne i lekko żałosne są niektóre komentarze i reakcje na ostatnie wydarzenia w sejmie.
Np. pani Magdalena Ogórek dotąd zwolenniczka naturalnych futer, zmienia zdanie i obecnie ( zupełnie nie na potrzeby etapu i pracy w TVPis...) namawia do rezygnacji z tego rodzaju ubrań. A już kompletnie zabawne jest to, że apeluje o ograniczenie konsumpcjonizmu...
Jakże idealnie w czas pani Magdalena poczuła skąd wieje wiatr i czym prędzej ustawiła odpowiednio swoje żagle. Brawo za refleks dla pani Magdaleny! Jest to na pewno szczere i zupełnie nie jest podlane gęstą hipokryzją.
Jeszcze lepszy jest pan poseł Suski, który raczył tak się wypowiedzieć : "Moim zdaniem ktoś, kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości”.
Zostawiając zupełnie na boku czy ktoś lubi, czy też nie lubi pana Ziobrę, czy uważa go za dobrego, czy też za złego ministra, to te słowa pana Suskiego są kuriozalne.
Bardzo sprytnie gra na uczuciach odbiorców, ale jednocześnie uważa ich za kompletnych debili. Bo liczy na wyłączenie racjonalnego myślenia, a pozostawienie jedynie buzujących emocji. Do tej pory był dobry, ale się okazało, że popiera fermy futerkowe i jest już okrutnikiem i barbarzyńcą, przez co nie powinien być ministrem sprawiedliwości...
Dla mnie kuriozum niczym z filmów Barei.
0
@RosjaninBut Tak się teraz zastanowiłem i w sumie pan prezes oprócz tego, że realizuje swoje przekonania może rzeczywiście rozgrywa w tym chaosie, który powstał swoją partię szachów. Tak jak pisałeś może chce się pozbyć swoich przystawek, licząc na to, że i tak większość ich elektorat już przejeli. A może chodzi tylko o zdyscyplinowanie i zastraszenie. Być może jest już jakiś plan na koalicję z PSLem, czyli partią, która ma zawsze 100% zdolności koalicyjne. Być może... Zobaczymy. Niewątpliwie zrobiła sie gorąco w obozie władzy.
Dziękuję za kulturalną i sensowna wymiane zdań. Pozdrawiam.
1
@semafor Ok, rozumiem. W takim wypadku to chyba wyczerpuje naszą wymiane zdań. Pozdrawiam.
1
@patataj Osobiście najbardziej polecam Rzeczpospolitą i Dziennik Gazetę Prawną. Czytuję równiez Do Rzeczy, a dla równowagi, z sentymentu i żeby nie zamknąć sie w bańce kupię czasem Politykę, czy Angorę.
Na poczatku wieku przez wiele lat zawsze czytałem trzy tygodniki. Wprost - prawica, Newsweek- centrum, Polityka - racjonalna lewica. Jednak te czasy mineły, a te tytuły mocno się zmieniły.
0
@RosjaninBut Ja równiez pozwolę sobie się nie zgodzić.
Jak najbardziej cały czas będzie postępowała migracja ze wsi do ośrodków miejskich, ma to rzeczywiście wpływ na preferencje polityczne w perspektywie dłuższego okresu.
Zakładasz, że nowe pokolenia będą szły w lewo, w dużej części pewnie tak. Jednak ciągle jest duży procent młodych ludzi o przekonaniach prawicowych, a najwięcej o przekonaniach centrowo-prawicowych.
Ty próbujesz racjonalizować to posunięcie jako nowy kurs, strategię. Ok. A ja zwyczajnie uważam, że to tylko i wyłącznie zachcianka prezesa, który się uparł. Od lat 90-tych w wywiadach pan Kaczyński zawsze zaznaczał jaki ma stosunek do zwierząt. Ta ustawa jak najbardziej reprezentuje jego realne poglądy.
Tyle, że na ołtarzu tej ustawy zostało prawdopodobnie złożonych kilka ofiar, w postaci poparcia części wsi i małych miasteczek, utraty większości w sejmie, a nawet oddania pola swoim konkurentom w postaci Konfederacji.
No i wyborcy SLD, Razem, Wiosny, PO, Nowoczesnej, w życiu nie zaczna głosować na PiS. Przepaść jest za duża.
Obecnie PiS tylko traci, a na Twoje prognozy, jeżeli sie sprawdzą, trzeba czekać. Pisowi może zabraknąć czasu jak ten skręt w lewo bedzie wykonywany tak gwałtownie.
6
@semafor Ja tylko zwróciłem uwagę, że marksizm jest jak najbardziej ściśle związany z komunizmem. No i ja nie zaprzeczam, że istnieją takie dziwne, na szczęście bardzo marginalne twory jak neofaszyści, czy neonaziści. Jednak faszyzm i neofaszyzm nie wywodzi się z nazizmu, a raczej odwrotnie.
Niemcy wzorowali się na faszyźmie utworzonym we Włoszech, jednak tylko po części.
Co do Twoich wypowiedzi o tym, że "komunizm ktorego doswiadczylismy nie jest nawet komunizmem z teorii." Ręce opadają i nie chce mi sie prowadzic bezsensownej dyskusji... Znam to doskonale z forów zagranicznych. Tam od lat jest to powtarzane, że dopiero kiedy oni dojdą do władzy to będzie raj, równość i powszechna szczęśliwość, a wszystko co na całym świecie się działo przewz ostatnie sto lat to błąd, to wadliwa wersja beta.
1
@sebasek99 Faszyzm i nazizm obelga przeciw Bosakowi? Bardzo odważne stwierdzenie. Z reszta postu się zgadzam.
7
@Bykunn Zależy co masz na myśli? Jeżeli brać pod uwagę mase konfliktów na przełomie wieków, gdzie religia była jedynie pretekstem, a tak naprawdę w pewnym sensie kolejnym instrumentem politycznym, to tak. Ale jest bardzo daleko idące nawiązanie. Natomiast jeżeli Ci chodzi o stosy, inkwizycje itd. To tutaj wobec komunizmu i nazizmu może jest to jakiś ułamek procenta.
4
@semafor Ty również manipulujesz i wybielasz co preferujesz. Twórcy marksizmu i ich następcy zawsze jednoznacznie odwoływali się do systemu komunistycznego, ta doktryna miała tworzyć nowy ład społeczno-ekonomiczny. No i przez wiele dekad niestety tak było.
A nazim ciężko porzypisać konkretnie jednej stronie. Rzetelniej jest użyć opisu dwuosiowego. No i jakie to pochodne ma ten nazizm?
0
@RosjaninBut Kaczyński nie dożyje czasów kiedy ten elektorat konserwatywny się skurczy. Wiele badań opinni publicznej pokazuje, że w Polsce od lat dominują centrowe, centrowo-prawicowe nastroje w kwestiach światopogladowych i centrowo-lewicowe w sprawach gospodarczych, socjalnych.
Mało tego ja zauważam dokładnie odwrotną tendencję i większość społeczeństwa przesunęła się delikatnie na prawo. Mogą temu świadczyć wyniki kilku ostatnich wyborów. Preferencje w młodych grupach wiekowych tez nie są dramatyczne dla konserwatystów. Bo w przedziałach wiekowych do 30 roku życia święcą zwyciestwa dwie skrajności, czyli partia Razem, Wiosna , a z drugiej strony Konfederacja.
Próbujesz na siłę racjonalizowac działanie Kaczyńskiego, a on zwyczajnie zrealizował po latach swoja upragnona ustawę. On zwyczajnie w to wierzy i zdecydował, że jest w stanie poswięcić wiele dla jej przeforsowania.
Na dłuższą metę nie widze tutaj zadnych pozytywów dla obecnego obozu władzy.