Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@sebasek99 Jasne. Ja rozumiem złożoność problemu, jak również fakt, że nie ma prostych rozwiązań. Podane przez Ciebie argumenty są logiczne. Tylko metoda wysyłania hurtem ludzi na kwarantanne może być w dalszej perspektywie podobnie szkodliwa jak lockdown.
Jakiś czas temu czytałem o przeprowadzonych badaniach w Kalifornii na sporej grupie osób. Co się okazało, spory procent ludzi miał już przebytą chorobę, co ciekawe nie byli tego nawet świadomi.
Walka z tą chorobą może być niezwykle trudna, czy nawet niemożliwa, biorąc pod uwagę okres inkubacji oraz ogromny procent przypadków bezobjawowych.
Z drugiej strony rozumiem starania i próby chronienia ludzi najbardziej narażonych na możliwe powikłania, czy nawet śmierć. Tylko nieustannie nurtuje mnie pytanie - czy w obecnej chwili te wszystkie doraźne działania mają jakąkolwiek możliwość powodzenia w walce z covidem?
Jeżeli zaczniemy masowo wysyłać ludzi na kwarantanne, to na jesień Polska zostanie ponownie sparaliżowana.
5
@sebasek99 Wystarczy trochę wyobraźni i chwilę pomyśleć. Jeżeli będziemy działać w ten sposób, to wystarczy jedna osoba w zakładzie pracy i myk, cały zakład stoi, a raczej siedzi na kwaranrannie. To samo sklepy. Jedna pani ekspedientka ma pozytywny wynik? Myk zamykamy sklep, bo wszyscy na kwarantanne. To nie ma sensu. Osoby, które miały styczność z daną osobą powinny zostać przebadane, a nie z automatu wysyłane na kwarantanne. To nie jest najrozsądniejsze rozwiązanie.
1
@Mesi12 Dell Inspirion 15. Dobra firma, niezła konstrukcja.
Ewentualnie coś od MSI. Zobacz sobie benchmarki, ewentualnie przyczaj się na dobry sprzęt biznesowy, poleasingowy.
1
@LucaBrasi Mistrzowie z Brazylii. Dopóki bracia Cavalera grali razem byli świetni! Później i teraz to już nie to samo. Tak samo jak nowy projekt braci.
Chaos A.D. Roots, Blood Rooted to fenomenalne płyty!
1
@NeroTFP Ciężko wybrać. Ironi to arcymistrzowie i mają ogrom świetnych numerów. Jak dla mnie (kolejnosc przypadkowa)
Iron Maiden (kawałek wręcz metalowo-punkowy)
Aces High
Wasted Years
Hallowed Be Thy Name
The Trooper
4
@Coutinho007 Led Zeppelin! Ta kapela chyba bardziej niż Deep Purple wpłynęła na brzmienie ciężkiego grania w przyszłości.
2
@IceMan Kiedy Ty wrócisz do pisania? Ciebie i @challenger tekstów brakuje mi najbardziej na tej stronie. Czy to se ne vrati?
2
@constantine16 Chciałem sam napisać obszerniejszy komentarz, ale Twój jest tak świetny i rozsądnie uargumentowany, że sobie daruję.
Dodam tylko, że to pensja Messiego była głównym powodem absurdalnego komina płacowego. Dostał wszystko, a nawet więcej, o czym mógł marzyć jakikolwiek piłkarz, a i tak wszędzie można przeczytać, że był źle traktowany i że mu nie zapewniono odpowiednich warunków i projektu...
4
@katalonczyk987 Nigdy nie byłem, nie jestem, ani zapewne nie stanę się zwolennikiem obecnej władzy. Jednak proszę mi wyjaśnij co ma niby z tą sprawą wspólnego rząd. Piszesz głupoty dla poklasku.
"Czajka" jest oczyszczalnią miejską podlegającą MPWiK - Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji.
Czy naiwnie uważasz, że takimi sprawami zajmuje się rząd i za nie odpowiada? Dobre sobie!
0
@G9 Proszę wybaczyć błąd w drugim zdaniu. Pisałem i edytowałem tekst w telefonie. Co nie powinno być usprawiedliwieniem. Przeoczenie.
1
@G9 Nie do końca. Rzeczywiście można się starać się wykorzystać klauzulę. Tylko pozornie podchodzi to pod nadzwyczajną zmianę stosunków o charakterze naturalnym.
Żeby zastosować tę klauzulę musi koniecznie zostać spełniona ta przesłanka:
"strony nie przewidywały wpływu nadzwyczajnej zmiany stosunków na zobowiązanie, przy czym istotny jest brak przewidzenia nie tyle samej zmiany stosunków, co jej wpływu na zobowiązanie."
Barcelona godząc się na taki zapis nie przypadkowo wskazała taką, a nie inną datę w takim, a nie innym miesiącu. Pełen okres przygotowawczy, pełne, długie okienko transferowe. Zupełnie inna sytuacja na rynku transferowym pod względem dostępności i cen zawodników. No i oczywiście zupełnie inna sytuacja pod względem ekonomicznym klubu.
A więc nie jest to takie proste jak by się wydawało.
Barca ma mocne argumenty po swojej stronie!
No i nie jest tak, że Messi w okresie od marca do 10 czerwca był nieświadomy zaistniałej sytuacji wynikającej z pandemii. Był w pełni świadomy, że musi się to skończyć wydlużeniem sezonu i rozgrywek. A więc nie spełnia to wyżej wymienionej przesłanki niezbędnej do zastosowania tej klauzuli.
10
@contowsky Tak, tak Panie contowsky, Barcelona nic nie znaczyła wcześniej w Europie. Dlatego pewnie od lat 80-tych grali tutaj zawsze topowi gracze na swoich pozycjach, na świecie.
Najśmieszniejsza jest jednak sugestia, że tylko dzięki jednemu zawodnikowi były wszelkie, wielkie kontrakty sponsorskie. Boki zrywać! Oczywiście Leo zawsze był wielkim atutem marketingowym, ale nie jedynym i nie głównym. Markę wyrabia się latami, dekadami.
No i Panie "prawie złota piłka" życzę wszelkiego powodzenia poza LR. Pozdrawiam, jeden z baranów.
@lukaszbarca15 Straszne rzeczy, potworności nie do zniesienia! Odchodzi Messi, co oznacza armagedon! Strach się bać... Poradzę sobie, jak wielu innych użytkowników, kibiców sprzed "ery złotej generacji".
2
@Kacper1432 hmm "obiektywnie spojrzeć w kontrakt zawodnika". Może Pan mecenas szerzej wyjaśni co oznacza owy obiektywizm w odniesieniu do tego konkretnego kontraktu, tego konkretnego zawodnika?
0
@MarioVeB! Forever "vibranium"! Z czego było dosłownie wszystko zbudowane...
5
La rambla podzielona! Można by śmiało przytoczyć tekst Kultu - Arahja.
"Moja ulica murem podzielona
Swieci neonami prawa strona
Lewa strona cala wygaszona
Zza zasłony obserwuje obie strony".
Kto jest prawdziwym kibicem, a kto zaledwie fanem sukcesu i jednego piłkarza?
Kto jest wierny legandzie klubu, a kto zaledwie parszywym hejterem?
La rambla murem podzielona!
2
Ankieta nie działa, no chyba że jest tylko jedna poprawna odpowiedź, a w innym wypadku error 404
0
@tediko Doskonale Ciebie rozumiem. Sam nigdy nie traktowałem poważnie "sezonu ogórkowego", ale obecna sytuacja sprawia, żemi mimowolnie śledzę wszelkie informacje. Musimy niestety poczekać, oby wszystko się ułozyło. Również pozdrawiam.
0
@tediko Pozwolę sobie się nie zgodzić. Przemawiają przez Ciebie wielkie emocje. Odłóżmy je na bok.
Barcelona ma wszelkie prawo dbać o własne interesy i żądać pieniędzy za Messiego. Rozporządzenia FIFA? Nie za bardzo rozumiem jak rozporządzenia FIFA mogą mieć większą wagę, czy być wykładnią dla niezależnego, niepodległego kraju i jego prawa. Nie tak działa prawo na arenie międzynarodowej, bo oznaczałoby to samowolkę i anarchię!
Messi rozważając odejście po sezonie mógł zmienić pewne zapisy i doprecyzować je w obowiązującym kontrakcie. To było w jego interesie. To on chce odejść.
"Ignorantia legis non excusat"- nieznajomość prawa nie jest wytłumaczeniem!
Jest też chyba dorosłym i poważnym człowiekiem i zdawał sobie sprawę z sytuacji w jakiej znalazł sie jego klub i cały piłkarski świat z uwagi na covid.
Podtrzymuję co wcześniej. Messi batalią w sądach pozostawi ogromny niesmak.
Messi ma jak najbardziej skazę na wizerunku. No chyba, że usprawiedliwaiamy jego każde zachowanie. Nawet te najbardziej dziecinne. Bo przecież w dorosłym zyciu kiedy dorosły mężczyzna napotyka trudności, przeszkody, to jak dziecko rzuca zabawki i ucieka z piaskownicy.
Wszystko można starać sie usprawiedliwiać, tylko pytanie czy warto?
Messi to wielki piłkarz, legenda, ale to nie powód, aby dosłownie wszystko interpretować na jego korzyść.
0
@tediko Nikt tu nie gra ofiary, a dba o własne interesy. Prawo trzeba przestrzegać, zapisy prawne są konkretne, nie mogą podlegać interpretacji ze względu na czyjekolwiek widzimisię, czy też emocje. Jak widać stanowisko najlepszych hiszpańskich prawników jest jednoznaczne.
Messi batalią w sądach ośmieszy nie tylko Barce, ale i siebie. To będzie wiekopomny przykład jak burzyć wielką legendę i pozostawić smród. Messi już ma skazę na wizerunku z uwagi swojej dziecinnej ucieczki i powrotu do reprezentacji.
No i co mają z obecną sytuacją wspólnego potrzebne i jak najbardziej rozsądne cięcia finansowe w klubie?
1
@itmustbejoke hmmm rewizjonizm historii taki piękny, bo można go dostosować do warunków, wyników, zasobów, znanych w czasie rzeczyistym... Z tej pozycji każdy może wskazać palcem to! To było powodem całego następstwa wszelkich okropności... ok...
3
@Geble Ja nie zjem kapci, ale chyba codziennie będę zachodził w głowę - jak to k... możliwe? Obecny czas w Barcelonie sprawia, że o wiele częściej niż wcześniej siegam po piwo, czy też wino z lodówki. Nigdy specjalnie nie interesowałem się "sezonem ogórkowym", ale ten mimowolnie mnie pochłania...
Albo niech przetną pępowinę, albo podejmą inną decyzję, niech nie przeciągają tego wszystkiego w nieskączoność!
4
Tak zupełnie szczerze, to mam już teraz dość trzymania w niepewności, jak i braku oficjalnych wystąpień obu zainteresowanych stron. To zaczyna być irytujące!
Być może to wszytko w swoim zamierzeniu miało nieść takie uczucia, a być może jest naturalną wypadkową wielu, z pozoru małych, nieistotnych decyzji, które musiały wywołać ten cyklon, tsunami, czy inne trzęsienie ziemi.
Jak Leo chce odejść to trudno. Wielkie pożegnanie, Wielkiego zawodnika i zaczynamy nową erę!
Nikt nie lubi takich sytuacji, no ale cóż... Życie to nie tylko zabawa i wesela, to również pogrzeb i inne przykre doświadczenia.
Mam nadzieję, że Leo dogada się szybko z zarządem, a oni co do kwoty i ewentualnych zawodników na wymianę. Im wcześniej ten cały proces zostanie zakończony, tym lepiej dla wszystkich. No i istnieje jeszcze szansa, aby Leo swój Dom opóścił frontowymi dzrzwiami!!!
9
Messi to legenda, to wyśmienity piłkarz, to absolutny top wszechczasów.
Jednak jak teraz odejdzie po historycznym blamażu to jeszcze bardziej powiekszy rysę na swoim wizerunku. Pierwsza rysa to opuszczenie kadry, potem cały proces klepania po ramieniu, namawiania na powrót i powrót. Jak z chimerycznym dzieckiem, a nie z facetem.
Chce odejść? Ok. Trzeba go godnie pożegnać, ale absolutnie nie pozwalać na odejście za darmo! Barca>Messi! To po stronie Leo jest piłka, to on zadecydyje, czy dogada się z Barcą i odejdzie frontowymi drzwiami, czy ucieknie tylnymi i narobi smrodu niczym Neymar podczas swojego odejścia.
0
@FDJ Ja również nie liczę na cuda, jednak chyba widzę szklankę bardziej do połowy pełną niż Ty, zachowując podobne obawy z tyłu głowy.
0
@FDJ Mam podobne obawy do twoich. Dlatego zaznaczyłem, że trochę mi szkoda, że jest wystawiony w tak trudnym okresie. Jednak jeżeli nie on to kto? W Barcelonie, tak jak w Ajaxie, bardzo ważny jest status osoby, jej dokonania, jej cv. Czasami dla kibica może to być irytujące, ale to zasada, którą te kluby się kierują od dekad. Sam często krytykowałem zarząd Ajaxu za zbytnie przywiązanie do pewnych formuł zachowania na rynku transferowym, menadżerskim. Barca jest podobna, tylko na inną skalę. Pozostaje mi trzymać kciuki za Koemana!
3
@Joe_Pesci Ja to może nie, ale Pan piłkarz z mojego awatara, pewnie jak najbardziej.
5
Ronald Koeman to absolutna gwiazda ekipy Cruyffa! To był zawodnik, który wykonując stały fragmnent gry, powodował uczucie paniki wśród bramkarzy drużyny przeciwnej. To był gość z dynamitem w nodze! Zarazem był jednak solidnym obrońcą. Obrońcą, który strzelił dla Barcy tyle bramek (106), że prześciga niektórych wielkich napastników. Żywa legenda i nie jest to przesadzone określenie.
Tylko Puyola wyżej cenię w swoim osobistym, pewnie niezbyt obiektywnym rankingu.
Trochę mi szkoda Holendra, że akurat teraz będzie budował Barcelonę. Bo najprawdopodobniej po przyszłym sezonie nowe władze się z nim pożegnają.
Jednak uważam, że to idealny kandydat do przeprowadzenia "wietrzenia szatni". Kto jak kto, ale Ronald ma status i chyba charakter, aby być tym pierwszym, który rozpocznie proces restrukturyzacji, "odświeżenia" klubu.
Mocno trzymam kciuki za Koemana!
19
@LuisSalvano Rozumiem, że zazdrościłeś rozbicia atencjometru innemu użytkownikowi dzisiaj na tym forum. Przez co sam teraz czujesz nieodpartą potrzebę skierować "światło" na siebie?
0
@FC1899Barca Ja np. ich nie lubię, ale za to szanuję ten niemiecki sznyt prowadzenia klubu, ich wyrachowaną politykę płacową, transferową, bo ona w perspektywie ich osiągnięć robi wrażenie.
Dzisiaj mam dylemat, Paryża chyba nie lubię jeszcze bardziej, więc chciał nie chciał, będę "kibicował" Bayernowi.
12
@Pawlak1992 Już od dłuższego czasu zdecydowana większość społeczności LR (w tym ja) podważa zasadność kupna Martineza, przynajmniej za kwotę oscylującą w okolicach 100 milionów.