1

@betonito Panie betonito. Bardzo sie cieszę, że udało się panu zmienić branżę, że jest pan z tego dumny. Jednak pisząc o tym nieustannie, atakując innych tym argumentem w kolejnych dyskusjach jest to tak bardzo małostkowe, że aż mdli od żenady.
Tak XXI wiek niesie ze sobą wiele wyzwań dla dużych mas społecznych związanych z wygaszaniem pewnych sektorów gospodarki, a powstawaniem nowych. Tak jak to miało miejsce w wiekach poprzednich. Jednak tym razem te przemiany będą zachodziły bardziej skokowo i będa wyższe progi wejścia. Jeżeli do tego dodamy niepokojące zmiany jak kurczenie się klasy średniej, to problem staje się jeszcze większy.
Problem jest bardzo złożony, a twoje nawoływania... no własnie, chyba nie specjalnie chcesz zrozumieć szerszy kontekst, czy też argumenty drugiej strony.
Co do kopalń to ok. Niech to będzie rozłożone na lata, mnie o wiele bardziej przekonuje argument ekonomiczny. Jednak zapotrzebowanie energetyczne nie zniknie. Mało tego, ono bedzie nieustannie rosło! A słodkie, zielone pierdoletto o wiatrakach, solarach itd. które mają zastąpic węgiel jest śmieszne.
Jeżeli węgiel out, to atom in.

0

@clyde Dokładnie tak jak napisałaś. Ten wirus jest wirusem specyficznym, jest groźny bardziej w sektorach państwowych. W urzędach, szkołach, przychodniach NFZ. Ci sami nauczyciele udzielając korepetycji prywatnie, nawet kilku uczniom dziennie nabierają wyśmienitej odporności, to samo dzieje się z lekarzami w ich prywatnych gabinetach.
Jakaś pani na kasie? Jakiś robol na taśmie w fabryce? Pani farmaceutka w aptece? Tam wirus bardzo taktownie zmniejsza intesywność swojego działania.

6

@NaFazieHitman Pan Miszalski jak jego kolega z PO, pan Kaleta, wysyła materiał bez opisu i kontekstu. Taka odezwa do swoich, ze swojej "bańki", co by razem poutyskiwać nad podłymi "faszystami" w sejmie.

0

@Colon Sepultura - Symptom of the universe. Świetne wykonanie.
Oczywiście oryginalne wykonanie Black Sabbath również bardzo lubię. Jednak częściej wracam do coveru brazylijskiej kapeli.

1

W Barcy źle się dzieje na wielu płaszczyznach, jednak nie tylko Barca oddaje zawodników za darmo. Naszego odwiecznego rywala opuszcza James na rzecz Evertonu za okrągłe 0 euro. Jeszcze do końca nie jest pewne na jakich warunkach opuści Madryt Bale, ale pewnie Koguty go wypożyczą, a Madryt otrzyma w zamian jakiś procent jego pensji od Londyńczyków.

10

@Bykunn Ale prawa ludzi są i zawsze powinny być powyżej "praw" zwierząt. No i zwierzęta nie moga posiadać praw z uwagi, że nie są w stanie pojąć abstrakcyjnego konceptu jakim jest przestrzeganie praw, czyli również obowiązków. Ciężko będzie wyegzekwować od wilka, aby zrozumiał prawa barana o jego nietykalności.
Ludzie mogą co najwyżej mieć obowiązek moralny i prawny traktować zwierzęta w sposób humanitarny. Zwierzeta nie są w stanie posiadać praw.
Ludzie lubią futrzaki i przez to są w stanie przymknąć oko na kompletne absurdy znajdujące się w tej ustawie. W ustawie pisanej na kolanie, przepychanej na siłe, w trybie całonocnym... Co ciekawe przez wielu stosowany jest szantaż moralny - dobrzy ludzie popierają! Czyli ci źli sa przeciw?
Ps. Pisze to gość, który miał i ma zwierzęta w swoim domu, przeważnie wzięte prosto z ulicy.

0

@pax hmm. Rzecywiście śledząc wątek od początku, sam założyłem sobie coś, co mogło nie być zamierzonym wydźwiękiem Twojego komentarza.
Palestyńczyny, tak samo jak Kurdowie są (jako najsłabsi) zawsze wielkimi przegranymi wielkich zmian geopolitycznych.
Jednak zawsze trzeba przypominać, że stamtąd wywodzą się najbardziej radykalne, antysemickie ugrupowania, doskonale uzbrojone i zorganizowane, mające polityczne wpływy.

0

@pax No dobra, to był mój, z zamysłem zostawiony, małostkowy, zapewne niesprawiedliwie użyty przytyk. Panie pax zwyczajnie nie zgadzam się z pana przedstawieniem sprawy bardzo jednostronnie, tak jakby to tylko Izrael ponosił winę za wszystko co się działo w tamtym rejonie świata. Izrael jako państwo nie było i nie jest bez winy, jednak składanie całego brzemienia na jego barki za obecny stan relacji jest według mnie zupełnie niesprawiedliwe, a nawet tendencyjne.

0

@pax uuu nie ładnie panie pax, takie nagłe poruszenie i potrzeba zaznaczenia swojej dominacji intelektualnej, a zarazem próba zastraszenia? No cóż, kiedyś byleś łaskaw napisać, że studjujesz tematykę, a więc masz prawo czuć wyższość, natomiast ja mam prawo pogratulować i zmienić zdanie.
Dobrze niech będzie, to Izrael atakował tereny państw arabskich, a nie odwrotnie. Niektóre z osób (np.w USA) co tak usilnie twierdzą, uważają również, że Polska w 39 sprowokowała Niemcy do agresji.

0

@pax Idziesz w sronę, którą propaguje skrajna prawica, jak również lewica, czyli złożenie całej winy na barki Izraela, zupełnie zapominając co po drodze miało miejsce oraz nieustanne, agresyne nastawianie radykalnych grup muzułmańskich. Tak jakby Żydzi musieli zawsze nadstawiać drugiego policzka, bo inaczej to będzie uciemiężenie zich strony. A najlepiej jakby przegrali w którymś z wielu konfliktów, w którym musieli sie bronić przed zjednoczonym atakiem państw ościennych.
Ja rozumiem, że w tym regionie rozgrywa się zawsze gra geopolityczna i jest kilka zainteresowanych, głównych rozgrywających.
Ja zawsze jednak potępię, czasami niepotzrebny, izraelski upór, jak również terrorystyczne, obrzydliwe metody ekstremistów islamskich, które stosują wobec niewinnych jednostek.

0

@pax ??? Może cywilizowani Palestyńczycy powinni docenić działania cywilizowanego Izraela, a dzikusy popierający Hamas (i inne organizacje islamskich barbarzyńców), który to ma wpisany w swój statut zgładzenie Izraela z powierzchni ziemi powinni przynajmniej głosno o tym mówić, aby ludzie cywilizowani wiedzieli, kto jest kto.

0

@tobiasson92 Podziwiam, że chce Ci się walczyć, w sumie z wszystkimi, tutaj na forum. Pan profesor zadaje słuszne pytanie, które niesie z sobą automatyczną sugestię, otóż taka norka od świnki na kotleta niczym się nie różni.
Bez wieprzowiny przecież również można żyć, można zastąpić je w diecie innymi warzywnymi substytutami. Mało tego pewnie zdrowszymi! Bez skórzanych butów można żyć, można je zastąpić sztucznymi substytutami. Itd.

0

@Majkel34 Bywa, że czasy jakie nas otaczją i sama rzeczywistość potrafi uformować nowych liderów i przywódców, a tym co byli wiecznie w cieniu pozwoli to na nowo pokazać swoje nieznane dotychczas cechy. Oczywiście to tylko moja wersja tego co bym chciał zobaczyć i zupełnie nie musi się to pokryć w przyszłości z rzeczywistością za rok/dwa.

1

@IronSanHybrid Jasne. Dlatego też ciężkie, wymagające i niebezpieczne prace są dobrze opłacane, bo zwyczajnie nie każdy z ulicy może sobie wejść i zacząć wykonywać powierzone zadanie.
Ps. Czekam na jutrzejsze zestawienie transferowe!

1

@FC1899Barca Można wykonywać ciężkie i niebezpieczne prace i przyzwyczić się, poczuć w miarę komfortowo wykonując taką pracę. Chodzi tylko o to, aby zupełnie nie zapomnieć o czychających niebezpieczeństwach.
Ps. Świetne zdjęcie! Często wrzucasz ciekawe rzeczy. Doceniam i pozdrawiam.

5

@IronSanHybrid Rzetelna robota! Podziwiam wkład pracy jaki wnosisz w informowanie naszej społeczności. Tak rzetelnym zestawieniom mówię głośne Tak!

3

@adasko1998 No bez jaj. Wiele negatywnych rzeczy można napisać o naszej pomocy, ale powyższe twierdzenie zakrawa o kompletny absurd.
Całe szczęscie takie czasy, o jakich piszesz, są ciagle odległe.

0

@Bobo25 Jak najbardziej istnieje taka możliwość. Jeżeli źle odebrałem i zinterpretowałem ton oraz wydźwięk, to mea culpa.

9

Trzeba zawsze szanować i pamietać o dokonaniach piłkarzy, zdobytych tytułach, wygranych nagrodach i wszystkich pięknych chwilach przeżytych przed ekranem telewizora, czy na stadionie, kiedy podziwiało się ich grę.
Jednak to wszystko nie powinno przesłaniać oceny otaczjacej nas rzeczywistości.
Im dłużej będziemy przeciągać pożegnanie niektórych piłkarzy, tym gorzej dla klubu w dłuższej perspektywnie. Jeżeli ktoś uważa, że ktokolwiek ze "starej gwardii" usiądzie na ławce i pokornie zacznie pełnić rolę zmiennika, według mnie jest naiwny. Przecież to przepis na spięcia i bardzo słabą atmosferę w szatni.
Oczywiście wymiana kadrowa powinna trwać 2-3 lata, jednak już teraz trzeba zacząć ten trudny proces. Mam nadzieję, że panowie Suarez i Vidal pójda drogą Rakiety i z szacunkiem oraz godnością pożegnają się niedługo z Barceloną.

0

@Bobo25 Nie daj się i postaraj się wydoić jak najwięcej kasy za darmo! A duża część kibiców będzie się cieszyła, stosując bardzo dojrzałą zasadę odmrożenia sobie uszu na złość mamie...
No jak to strasznie Barcelona traktuje piłkarzy? Może dając im obrzydliwie ogromne kontrakty, zarobki, a nawet zupełne prawa do własnego wizerunku i czerpania korzyści z reklam. Straszna ta Barca, rzeczywiście nikt tu niedługo nie będzie chciał przychodzić...

10

Niektórych "amigosów" to trzeba będzie kijem przeganiać z Camp Nou. Ronald musi znaleźć konkretnego drąga i nie żałować razów!

0

Liczę na drugą jedenastkę. Ciekawe zestawienie, zobaczymy jak to "wyjdzie w praniu".

2

Kurde przyjemnie dla oka przed chwilą poklepali. A zaraz ciekawy obraz, czyli Griezmann jako obrońca. No i w sumie w tym meczu o to chodzi. To taka rozgrzewka przed poważnymi meczami.

1

@BarcaInfo Dzięki za link! W swom i innych imieniu.

43

Dembele ma ciągle spory potencjał, ciągle jest młody i ciągle ma szanse wejścia na najwyższy szczebel wśród skrzydłowych na świecie.
Ja ciągle w niego wierzę i mocno trzymam kciuki za jego zdrowie i rozwój!

13

Nie potrafię zrozumieć jaki jest cel tej całej "tiki taki" na stronie głównej. To jest spam! To jest nieporozumienie! Rzetelne teksty są przeplatane wstawkami a la pierdoletto z La Rambli!
Pan Dariusz Maruszczak uraczył Nas wszystkich trzema "artykułami" w ciągu pół godziny!
Gdyby to ukazywało się tylko na LR, to ok. Ewentualnie w innym wyznaczonym miejscu.
Jednak jest to serwowane niejako "artykuł" na głównej stronie. Powtarzam to jest jakieś nieporozumienie!
Ps. Absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń do samego autora tych wstawek, czy raczej kopii. Czy nie można by jednak tego jakoś bardziej logicznie ułożyć, usystematyzować?

0

Pod spodem tam w komentarzach - pier... Hipolicie!
Chłopak ma wielki talent i to jest fakt! Pokazywał to w młodzikach, pokazuje póki co w seniorach na płaszczyźnie klubowej i reprezentacyjnej.
Sam mam w głowie talent Bojana, czy Munira.
Biorąc pod uwagę te osoby, to można mieć obawy. Jasne. Jednak Fati chyba jest bardziej "stabilny", że tak się wyrażę. Przynajmniej ja chcę widzieć szklankę do połowy pełną.
Chcę w to wierzyć, że kiedy ze sceny schodził Ronaldinho to pojawił się Messi, a kiedy ze sceny schodzi Messi, to pojawia się Fati.

2

Ja tak samo jak mój wielki idol, a obecnie trener reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique, uważam, że z młodym Fatim trzeba postępować ostrożnie. Dawać mu grać, ale odpowiedzialnie, z umiarem.
Był już kiedyś taki jeden bardzo utalentowany jegomość w Barcelonie, dla którego wróżono wielką przyszłość. Niestety na wielkich oczekiwaniach się skończyło. Obecnie Bojan to tylko wspomnienie dobrze zapowiadającego się piłkarza.
Mam ogromną nadzieję, że młody Ansu nie podzieli jego losu. Trzymam kciuki! Chciałbym aby był twarzą Nowej Barceloby z Puigiem na czele!

3

@Misanthrope Zgoda. Masz rację. Poprawione.

5

@patry295 Thrash metalu, a nie heavy metalu. Jest nawet taki album z koncertu-"The Big Four: Live from Sofia, Bulgaria".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?