0

@chosenone Nie. Podajesz nieprawdę i kłamiesz. Trzeba rozróżnić konkretne stany, wziąć pod uwagę prawo do posiadania broni i dopiero wtedy badać statystyki konkretnego przestępstwa jakim jest napad z bronią. Banalnym argumentem przeciwko Twojemu niech będzie Brazylia. Tam państwo zaostrzało od lat 80tych prawo do posiadania broni. Co dziwne, nie przekładało się to w żaden sposób na spadek zabójstw, rabunków i rozbojów z użyciem broni. Ba! Wręcz przeciwnie. Liczba ta rosła im bardziej rząd walczył z dostępnością broni dla obywatela. Niesamowite co?
W Polsce każdy może posiadać broń czarnoprochową, którą można zabić drugiego człowieka, no i co? Mamy zalew tego typu zbrodni? No nie.

0

@tobiasson92 Centrum Adama Smitha przedstawiło taki projekt już lata temu.
Ps. W sumie teraz zdałem sobie sprawę, że Ty to na pewno wiesz.

2

@tobiasson92 Piramida finansowa jaką jest system emerytalny musi zostać kompletnie zreformowana. Nie wiem czy optymalnym, ale niewątpliwie ciekawym pomysłem jest emerytura obywatelska, która by miała zapewniać minimum. Tak jak to było w początkach jej powstania. Jeżeli ktoś chciałby więcej, musiałby odłożyć, zaoszczędzić, bądź spłodzić dzieci, które by wspierały rodziców na starość. Proste, logiczne, sprawiedliwe.

1

@Bykunn Pan Trzaskowski jest o tyle wygodny dla Pisu, że pozwala znowu w dosyć prosty sposób, według sprawdzonych receptur dzielić elektorat pomiędzy dwie partie. Ciągle nie za bardzo rozumiem jak z tego wysnułeś wniosek, że według mnie pan Bosak miałby realne szanse na drugą turę? Według mnie, jeżeli pan Bosak uzyska procentowo podobny wynik jak Kondederacja w wyborach do sejmu to będzie dobrze, jeżeli lepszy będzie bardzo dobrze. Wynik gorszy będzie politycznym ciosem w obóz narodowy w Konfederacji i w samego pana Bosaka.

10

@Bykunn Nic takiego nie napisałem. To tylko i wyłącznie Twój domysł., który nie wiem skąd wziąłeś.

8

Ciekawe jak wielu ludzi jest w stanie dostrzec fakt, że obecnie kandydat PO-KO pan Trzaskowski jest niezwykle wygodny dla Pisu. Te dwie partie chcą zgodnie, razem znowu w pewnym sensie spolaryzować scenę polityczną kosztem mniejszych partii. Stąd też odgrzewany jest wygodny dla obu stron temat lgbt. Pis chce się pokazać jako obrońca tradycyjnych wartości, odebrać wyborców Konfederacji, a Po jako umiarkowanie postępowa partia wszelkiej tolerancji chce odebrać głosy lewicy. Ciekawe czy panu Trzaskowskiemu uda się mocno osłabić panów Hołownię i Kosiniaka-Kamysza, a prezydentowi Dudzie pana Bosaka?

3

@FC1899Barca Ale w tym temacie ludzie są dziwni i trochę śmieszni. Jesteście tak zindoktrynowani, tak bardzo okopani w swoich obozach, ze nawet chyba nie jesteście w stanie zauważyć własnego zacietrzewienia. Oczywiście nie mogło zabraknąć moralizatorskich tekstów odnośnie jej poglądów, wyśmiewania z punktu wybitnych, obiektywnych autorytetów, ale również zachwytu kiedy te okazały się zbieżne. Polityka robi Wam krzywdę, skoro na każdym kroku koniecznie musicie walczyć z wiatrakami, niczym Don Kichote.

2

@Persyfl No tak, wydźwięk tego jest fatalny muszę przyznać. To pewnie miało swoje rozwinięcie. Jednak się zgadzam, że nie powinno się formułować takich "skrótów myślowych" na publicznym wystąpieniu.

2

@MESSIah16 Mało tego! Figo był kapitanem, idolem kibiców, największą gwiazdą. Niedługo przed transferem zapewniał o swoim przywiązaniu do barw, zapewniał kibiców o oddaniu dla klubu. No i chwilę później odchodzi, ale nie za granicę, tylko do największego wroga pod względem rywalizacji sportowej w Hiszpanii. Właśnie dlatego na zawsze będzie JUDASZEM!!!

0

@Persyfl Sam szanuję Pana Sławka, choć nie zawsze i ze wszystkim się z nim zgadzam. Prosiłbym o przytoczenie wypowiedzi, ewentualnie linków do wypowiedzi, w których szerzy nienawiść.
Ps. Pamiętam Twoje pytania wobec mnie w jednej z dyskusji. Gdy tylko będę miał więcej czasu, postaram się na nie odpowiedzieć. Ale to już raczej na pw.

0

@Colon Raczej losowo, bez żadnego planu. Przypomniałeś mi o tych kapelach i chętnie sobie posłucham przed niedzielnym obiadem. A Filip to taki lekki świr, ale świetny wokalista.

0

@Colon Cieszy mnie to. Tymczasem sam zaraz sobie odświeżę kilka kawałków Down, jak i Pantery. Dawno nie słyszałem wokalu Filipa.

1

@Colon Down to niezła kapela. Jednak to nie ta sama półka co Pantera.

3

@DaPi Przecież to jawny sarkazm ze strony użytkownika @Mathew86

7

@wpwelement Świetna robota!!! Poziom przygotowania merytorycznego Panów redaktorów, jak również sama zawartość wywiadu jest bardzo wartościowa i ciekawa. Brawo!

9

@MrShakira Roberto swój chłop. Uniwesalny, dobry zmiennik. Wciąż lepszy od Semedo na prawej obronie.

0

@Chinaski Pan chyba nie rozróżnia pojęć. Niejedna nacjonalistyczna organizacja została w historii uznana za wysoce niebezpieczną, przez co terrorystyczną. Pan raczy wpisać nacjonalizm? To może dla równowagi socjalizm?

0

@Kettger Co do NSDAP to mam książkę w domu, którą kiedyś dostałem od ludzi prowadzących lewicową bibliotekę. Przyznam się, że nigdy jej nie ukończyłem, ale było tam rzeczywiście kilka ciekawych faktów. Uważam, że najgorsze co można zrobić to zamknąć się na wiedzę, tylko dlatego, że jest przedstwiana z innej perspektywy. Może jestem niepoprawnym idealistalą, ale twardo stoję przy swoim i twierdzę, że warto rozmawiać. To człowieka wzbogaca i buduje mosty między ludźmi.

0

@Kettger W moim pierwszym wpisie odniosłem się tylko do do Twojej klasyfikacji innego użytkownika jako faszysty, z którym nie warto rozmawiać. Ja delikatnie rzecz ujmując nie przepadam ani za ONRem, ani za partią Razem, ale zawsze stanę w obronie wyrażania ich poglądów i prawa do udziału w dyskusji. Oczywiście dopóki konkretna jednostka nie zacznie nawoływać do bezpośredniej przemocy wobec kogokolwiek.

1

@Kettger Z jednym się zgodzę. Faszyzm w wykonaniu Mussoliniego jak i Franco to nurt prawicowy. Nazim to droga środka, czerpiąca wzorce głównie z lewicy, ale również inspirowana pewnymi konserwatywnymi poglądami.

10

@Kettger Prezentujesz najgorszą z możliwych postaw. Bardzo łatwo przychodzi Ci klasyfikowanie innych ludzi jako kategorię, z którą rzekomo nie warto rozmawiać. Rzucasz oskarżenia, a zarazem sam się stawiasz w roli arbitra, który określa kto jest, a kto nie jest godny udziału w dyskusji. Nazywasz innych faszystami, a sam reprezentujesz bardzo podobny format wykluczania innych, w tym wypadku z dyskusji. Nie wiem czy jesteś tego świadomy, ale swoją postawą dokładasz kolejną cegiełkę do budowania murów i podziałów między ludźmi.

8

@YoNoEntiendoNada No i statystyki przestępstw mówią jasno. Przez wpływy kulturowe, wychowywanie w rozbitych rodzinach czarnoskórzy są nadreprezentowani we wszystkich przestępstwach. Oczywiście panuje problem nadgorliwości i przemocy policji. Jednak każdy kij ma dwa końce.
Ps. Chętnie bym podyskutował, ale czas wracać do pracy.

3

@YoNoEntiendoNada Termin instytucjonalny rasizm jest dla mnie zupełnie obcy. Prosiłbym o wytłumaczenie. No i nie widzę nic zdrożnego w piętnowaniu zachowań przestępczych. Cytując Kazika - "Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi".

50

@YoNoEntiendoNada Da Pan łaskawie znać jak interpretować rabowanie prywatnego majątku, palenie prywatnych interesów i dorobku całego życia przez zacnych, uciemiężonych "protestujących"w sposób, przy którym nie wychodzi się na ignoranta. Byłbym wdzięczny.

3

@Bykunn Broń czarnoprochową ten głupi polski naród może posiadać bez żadnych koncesji, no i jakoś przy jej pomocy nie zabijamy się masowo. Mało tego, praktycznie nie istnieją incydenty związane z użyciem takiej broni, jest to absolutny margines. Oczywiście możesz mieć inne zdanie i podzielać pogląd tvp i naszej umiłowanej władzy na ten temat. W skrócie broń czarnoprochowa zabija jak każda inna i powinno jej się natychmiast zakazać.
A Polak jest gupi i bedzie szczelać. To też trzeba każdego traktować jak potencjalnego mordercę.
https://vod.tvp.pl/video/alarm,20052020,47813869

1

@Colon Czerwono-czarne barwy to symbolika (nie tylko bydlaków i ich zwolenników z UPA) antify. Skrajni komuniści, dla których każdy kapitalista, klasyczny liberał, a nawet republikanin to faszysta. Nic nowego. Banda degeneratów ze skłotów walcząca z ludźmi którym się chce pracować, gromadzić kapitał i żyć według norm obowiązującego prawa.

1

@contowsky Panika nakręcona przez media była i jest olbrzymia. Sam się dałem złapać. Jedank nijak się ma do realnego zagrożenia. Każdy wyciąga kolejne statystyki i nimi epatuje. Najlepiej pokazywać trumny i grać w grę libczy zgonów, oczywiście bez żadnego kontekstu. Najlepiej jest grać na ludzkich emocjach. A nic tak nie działa na człowieka jak zagrożenie śmiercią dla jego bliskich.
Miejmy umiar, do ku... nędzy! Ludzie chcą uczciwie pracować, wirus nie jest ani "hiszpanką", ani średniowieczną "czarną śmiercią".
Jaja w garść i do roboty!!!

0

@Michael24 Przez panikę koronnego świrusa caraz głębiej w oczy zagląda możliwości utraty pracy w drugim półroczu. Jedyni nieliczni łączą swoją pasję z pracą zarobkową.

0

@masq Rozumiem, jeżeli jesteś jakkolwiek emocjonalnie związany tylko z Barcą, to jak najbardziej. Ja niestety nie zobaczę już w tym sezonie Ajaxu. Zostaje mi tylko Barca, no i Manchester United, ale to nie ten poziom przywiązania.
Jednak liga hiszpańska i angielska daje dużo frajdy nawet jak jest się neutralnym obserwatorem meczu.

2

@Cochise Absolutnie nie. Brak motywacji do jakiegokolwiek działania, ulepszania siebie i swojego otoczenia, dla mnie to raczej wyrafinowana forma piekła. Człowiek do szczęścia, docenienia tego co dobre, przyjemne potrzebuje znoju i trudu, pokonywania przeszkód.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?