6

@Chakalaka Świetny mem. A płacz Pana Hołowni będzie w najbliższym czasie bardzo 'memiczny" w internecie.

0

@Bobo25 Jasne, że takie przypadki się zdarzają. Jednak jak wiele jest takich rzeczywistych przypadków, tak samo wiele będzie dla poklasku społeczności internetowych, aby przedstawiać swoich oponentów politycznych, ideologicznych w złym świetle. Np. w USA w ostatnich latach jest cała masa spreparowanych oskarżeń o rasizm, nietolerancję. Po co? Aby nabić punkty opresji, aby uwierzytelnić przed swoją społecznością własnych przekonań. Najgłośniejszym przykładem niech będzie aktor Jessie Smollett w Chicago, który zgłosił rzekomy rasistowski atak na własną osobę. Po co to zrobił? No właśnie aby zyskać status ofiary, tak bardzo celebrowany w obecnym świecie, zyskać punkty opresji.
Ps. Forma tego listu, infantylność, budzi moje podejrzenia.

0

@Kapitan hawk Proste jak drut. Jest to słaby fake. Każdy kto w to wierzy jest niezwykle naiwny i chce jedynie za pomocą tego listu utwierdzić sie w swoich przekonaniach o odrębnym obozie politycznym. Czyli niewykształcony, prostacki, zacofany kołtun słuchający tylko księdza, bazując na swoich uprzedzeniach, instynktach chce ostarcyzmu dla innej osoby. Kazdy kto zobaczy taki list i uwierzy w jego treść utwierdzi sie w przekonaniu o swojej wyższości.

0

@Jordi10 @lucca87 ma podstawy, a by nie wierzyć w takie rzeczy. Nikt nie podważa, że nie mają miejsce takie sytuacje, jednak np. w USA w ostatnich latach masa popaprańców z wojowników sprawiedliwości socjalnej wymyślała, preparowała wiele takich rzeczy, czyli- opowieści o rzekomych atakach na tle rasistowskim, o rzekomych pogróżkach z uwagi na orientację seksualną, rasę, pochodzenie itd. Dlaczego to robili? Otóż dla swojej "sprawy", po to również, aby zacieśnić więzi z ludzmi, którzy myślą podobnie, po to aby uzyskać celebrowany w obecnym świecie status ofiary, no i najważniejsze dla poklasku! Tak jak wielu tutaj jest w stanie napisać wiele dziwnych rzeczy, aby uzyskać zielone herby.

13

@Cochise Pytanie brzmi - czy jakiekolwiek rządy są w stanie zadowolić ogół populacji? No i kolejne pytanie, czy rząd powinien za wszelką cenę dążyć do zadowolenia, "robienia dobrze" dla większości?
Według mnie absolutnie nie. Bo rząd nie jest panią lekkich obyczajów aby zadowalać każdego chętnego. Dlatego uważam republikę i republikańskie podejście do państwa za lepsze i rozsądne. Rządy prawa, a nie ludu. Jeżeli 85% przegłosuje, że chce zjeść pozostałych, to prawo powinno im to uniemożliwić.
Rząd powinien dążyć do ochrony granic i prawa wewnatrz kraju, zapewnienia równości wobec tego prawa, poszanowania wolności obywatelskich i praw jednostkowych oraz w miarę możliwości równych szans rozwoju.
Rządy ludu zawsze będą skutkowały przekupywaniem, przywililejami jednej grupy społecznej kosztem drugiej w celu zapewnienia bazy wyborców.

3

@MESSIah16Nie popieram antyszczepionkowców, ale jestem absolutnie przeciw przymusowi szczepień. Edukacja, nauka szerokiej populacji, no i aby dana szczepionka była skuteczna nigdy nie trzeba całych 100% zaszczepionych.

0

@Don Lucas Tak, ja też dopiero po naprowadzeniu zakumałem, że "Bubbles", to "Bąbel". "Omar's comin"... rola bardzo dobra.

1

@Martwy Rzeczywiście logiczna teaza. Kupuje to.

1

@LeoFan10 Jak sobie przypominam stronę sprzed kilku lat, to jednak pod artykułami było średnio o wiele więcej komentarzy. LR przyśpieszyła procesz odchodzenia od tego, a tiki-taka wbiła chyba ostatni gwóźdź do trumny.

3

Czy tylko mi się wydaje, że po wejściu tiki-taki pomiędzy artykuły na głównej stronie, te średnio nie przekraczają 10 komentarzy na artykuł? Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale one potwierdzają jedynie regułę. Ta strona stała się La Ramblą + dodatkowy kontent, który i tak niewielu ludzi interesuje... Nie wiem czy taki był zamysł twórców, ale tak to obecnie wygląda.

5

@justfootball Kara śmierci. Umyślne zasadzenie się na osobę, zaplanowanie całego zdarzenia, wyposażenie siebie w narzędzie niezbędne do popełnienia zbrodni, po drodze czas umożliwiajacy odejście od czynu.

0

@kolo123 A no tak, rzeczywiście dzięki. Tak, również super rola. Bardzo mu kibicowałem, kiedy chciał wyjść z nałogu.

0

@Don Lucas Bąbel, a który to był? Dla mnie oprócz Stringera, dobrze zagrany był "Bodie" przez J.D. Williams'a.

0

@kolo123 Tak, zdecydowanie top 3 wszechczasów! Ibris Elba jako String Bell to świetna kreacja, która otworzyła przed nim drzwi na dużym ekranie.

29

@tobiasson92 No właśnie, czyli tak naprawdę, tym apelem, tak trochę półgębkiem, Pan prezydent przyznaje, że Polski nie stać na ten program, a przynajmniej nie w tak powszechnej, ogromnej skali.

2

@tobiasson92 Tak. Pan Łukasz znowu celnie i dosadnie.

0

@NeroTFP Strategia rozrodcza K i R. Tutaj się zawiera cała ewentualna istota sporu, oraz jakakolwiek merytoryczna duskusja na ten temat.

0

@Kubox Rosół, flaki. Małe dawki alko, plus potem dużo wody, najlepiej z cytryną. Max 2-3 h i bedzie lepiej.

0

@macio_944 No cóż. Niestety do poziomu wiarygodności różnego typu deklaracji politycznych już zdążyłem się przyzwyczaic.

1

@macio_944 Debata tylko z jednym, wybranym kandydatem na podstawie sondaży, które często okazywały się bardzo nietrafione jest faworyzowaniem tego kandydata na tle innych. Szczególnie, że pomiędzy oponentami Pana prezydenta są bardzo niewielkie różnice według różnych sondażowni.

1

@IronSanHybrid Jasne ;) Ale intryguje mnie inwencja twórcza ludzi. Zwykłych ludzi, którzy staraja się dostosować do nowej, nieznanej, dziwnej sytuacji.

1

@IronSanHybrid Spoko. Sam to też wrzucałem ze dwa miesiące temu, kiedy jeszcze koronny wirus nie był tematem numer jeden, a nagranie jest z Wuhan.

0

@barcelonaLM Tego bym sie spodziewał. Jednak teraz uważam za tak samo ważne uwolnienie gospodarki i równoległą walkę z wirusem. Ponieważ patrząc długofalowo wstrzymanie gospodarcze może przynieść w długiej perspektywie tyle samo, a nawet więcej ofiar "walki z pandemią", niż samych ofiar wirusa.

2

Oto prototyp maseczki, która zezwala palić w miejscach publicznych, bez potrzeby zdejmowania maszeczki. @IronSanHybrid co ty na to?
https://www.liveleak.com/view?t=suV5W_1584017391

9

@tobiasson92 PiS się miota. W tarczy 3.0 znalazły sie ciekawe, rozsądne zapisy, które umożliwiały pracodawcom zwiększony manewr reagowania i obniżania wynagrodzeń o 10% oraz ewentualną redukcję zatrudnienia. Czyli uelastycznienia modelu zatrudnienia. Oczywiscie związkowcy podnieśli larum i ekipa rządząca wycofała się z tych rozsądnych zapisów, z uwagi na oczywisty fakt, że związki zawodowe i ich poparcie jest bardzo ważne w okresie wyborczym. Otwarcie żłobków, przedszkoli i galerii handlowych również mi się podoba.
Jednak PiS przy okazji wprowadza również nowy podatek od programów VOD (co oczywiscie zostanie przerzucone na abonentów), zapowiada właśnie rozbudowę socjalu i zapewne w dalszej perspektywie kolejne podatki. Osobiście nie widze w tym jakiejś jednej rozsądnej strategii działania.

1

@Kettger Towarzysz Kettger raczy chyba żartować. Nie wszyscy na forum będą Pana wpisy przyjmować bezkrytycznie.
Pod koniec lat siedemdziesiątych już można było zauważyć optymistyczne zmiany w Chile. Inflację opanowano, wystąpił znaczny wzrost dochodu narodowego, by u progu lat osiemdziesiątych Bank Światowy mógł poinformować, że : "działające w nadzwyczaj niekorzystnych okolicznościach władze chilijskie przeprowadziły udany manewr ekonomiczny, nie mający precedensu w historii”
Co jeszcze przyniosły te straszne liberalne reformy, tych strasznych Chicago Boys. Otóż:
-wzrost wysokości emerytur w porównaniu ze starym systemem – od 50 do 100%;
-wzrost krajowych oszczędności, z 10-12% do 26% PKB;
-wzrost gospodarczy i długofalowy spadek bezrobocia, ponieważ zmniejszono opodatkowanie siły roboczej i wprowadzono stabilny pułap oszczędności.

4

Niedawno wróciłem z zakupów i muszę powiedzieć, że takiego ataku na biedronkę się nie spodziewałem. Szczerze, to zrezygnowałem z zakupów w tym sklepie, nie z uwagi na wirusa, ale dlatego, że nienawidzę ścisku, wielkich kolejek, zaglądania przez ramię, wręcz poczucia osaczenia.
W innym markecie lokalnym nie było takich problemów i zakupy zrobiłem na spokojnie, bez zbędnych nerwów.
Pytanie jakie mi się nasuwa jest nastepujące - co z wirusem i paniką? Przecież to nie ma sensu! Widzę, że ludzie już mają kompletnie wywalone jajca na wirusa. Tak jak i sklepy. W biedrze ludzie ocierali się bark w bark, brak rękawiczek, u części maseczek. Kiedy skala zakażeń była w skali kraju absurdalnie niska wszyscy panikowali, kiedy zrobiło się ciepło i ludzie przywykli, to wirus stał się niestarszny. Można to było przewidzieć. Teraz drugie pytanie. To po co było te kosztowne zamrożenie gospodarki? Wbrew logice! Mało zakażeń i zgonów- wielkie zamknięcie wszystkiego. Kilkukrotnie więcej zakażeń i zgonów- rozmrażanie i ścisk w sklepach...

2

@IronSanHybrid Elegancki troll z Twojej strony ;)

4

@Danny Gaucho Idealna opcja dla drużyny, która chce kupic klasowych piłkarzy, obiecujących piłkarzy, ale nie tych z wielkimi nazwiskami. No bo ta ostatnia kategoria do Newcastle nie przyjdzie. Pochettino potrafi takimi grajkami zarządzać co już udowodnił w Totkach.

1

@Chakalaka Stephen to mój ulubiony snookerzysta. Mistrz nad mistrzami. Później tylko Roni rzucił mu wyzwanie. Jednak dla mnie zawsze Stephen będzie najlepszy! Widzi Pan, Panie Chakalaka dzisiaj już drugi raz publikaje Pan materiał o ludziach dla nas obu wybitnych, których razem szanujemy i poważamy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?