1

@IronSanHybrid Ja kiedyś miałem masę plakatów z Luisem Enrique, niestety nie stałem się nawet w 1/1000000 tak dobrym prawym skrzydłowym, czy ofensywnym pomocnikiem jak mój idol.
Uważam, że Mbappe mierzy za wysoko.

0

@LionelM95 Póki co można być spokojnym. Obecna władza raczej nie zdecydyuje się na ekstremalne kroki, które by się przerodziły w przymus instalacji takiej aplikacji.

1

@tobiasson92 Oczami wyobraźni już widzę medialną narrację, która gani za brak instalacji takiej aplikacji. Już słyszę ten oskarzycielski ton i oskarżenia o brak wyobraźni, o brak poszanowania życia bliźniego, o brak umiejętności dostosowania się do nowych, wyjątkowych czasów.

1

@tobiasson92 Kiedyś tam już Ci chyba pisałem, że korzystamy z bardzo zbliżonych źródeł informacji. Tak, czytałem już ten artykuł w "rzepie". Niesamowite. Jednak takie pomysły z każdym rokiem coraz mniej mnie niestety zaskakują.

1

@JimMorrisonFCB To chyba próby żartu w sarkastycznym tonie, jedne lepsze, drugie gorsze. Chociaż w internecie nie można być zawsze do końca pewnym intencji drugiego użytkownika ;)

1

@Nigaki Dzięki za ciekawą odpowiedź popartą własnym doświadczeniem. Zgadzam się, że jest to problem niezwykle złożony, dodatkowo wywołuje wielkie emocje, a te jak wiemy nie są najlepszym doradcą w podejmowaniu konkretnych działań, które przyniosą długofalkowe skutki.
Mnie zwyczajnie martwi poziom organizacji służby zdrowia, która jest często niedrożna w zwykłych warunkach. Martwi mnie los ludzi z innymi przewlekłymi chorobami w różnym stadium rozwoju. Nadmierna panika przekładająca się na zmniejszoną liczbę badań, a nawet ich brak, ograniczenie, a nawet brak profilaktyki.
Z drugiej strony oczywiście martwi los najbardziej podatnych osób na ciężki przebieg tego wirusa. Dlatego skupienie się na pomocy tej grupie, szczególnie osobom starszym, powinno być priorytetem. Być może zaangażowanie wojsk obrony terytorialnej, wspomaganie działalności wolontariuszy mogło przynieść pozytywny efekt.
Osobiście boję sie najbardziej, że drugiego lockdownu ogromna część firm prywatnych nie przetrwa, co spowoduje wzrostem zaniku klasy średniej, spadkiem wpływów do budżetu, a to naturalnie poskutkuje spadkiem nakładów na służbę zdrowia.
Liczę na wyważony scenariusz, raczej bliższy szweckiemu niż powtórki z marca i kwietnia

0

@Nigaki Co uważasz o nabraniu odporności zbiorowej, która powinna być jedynie wzmocniona wprowadzeniem szczepionki do dyspozycji szerszej populacji?
Coraz więcej słychać takich głosów od absolutnych, autorytetów naukowych w tej dziedzinie.
Zamiast zamykać na nowo wszystkich, skupić wszystkie siły na izolacji, ochronie i pomocy osobom starym i niedołężnym.

20

Nieistotne czy dzisiaj wygramy 4-0, 1-0, zremisujemy, czy też przegramy!
Co jest istotne to hejt z jakim się spotyka "nowy Górski" w internecie! A przecież grał z Guardiolą, umie tańczyć i kocha swoją mamę. To jest skandal!

1

@tristan87 Milik przynajmniej w kadrze sobie pogra.

1

@tobiasson92 Zgadza się! Jak nie pompowanie balonika, to przesada w drugą stronę i szukanie wszędzie niewygodnych, twardych, nieustępliwych i walecznych rywali.
Swoją drogą kiedyś jako małolat żałowałem, że Litmanen nie jest Holendrem i nie gra u nich w kadrze. To był mój wielki idol!

8

Książka pani Domagalik o panu Brzęczku to absolutna rewelacja!
Książka w której autorka użala się na kibiców, hejterów, cały internet.
To trochę tak jakby narzekać na prądy morskie, grawitację i zarazem próbować prowadzić krucjatę przeciwko tym zjawiskom naturalnym.
Autorka usilnie walczy z krytyką, robiąc z pana Brzęczka uciemiężoną ofiarę, a zarazem ponad wszelką miarę uwypuklając jego sukcesy i kompetencje, co oczywiście będzie skutkowało i skutkuje dokładnie odwrotną reakcją, czyli jeszcze większa szyderą całego internetu.
Ta książka przejdzie do historii jako najgorszy z możliwych sposobów promocji konkretnej osoby ze świata sportu.

1

@LucaBrasi Bardzo łatwo jest zawsze znaleźć kilka banalnych przykładów, które rzekomo w swoim założeniu mają błyskotliwie torpedować główną tezę.
Wszystko się rozbija o odpowiedzialność poszczególnych ludzi, jak również o zwykły zdrowy rozsądek i zwykłą kalkulację zysków i strat.
Ludzie starsi mogą ograniczyć częstotliwość wyjść, rodzina może im pomagać, mając na względzie obecną sytuację, można zmobilizować choćby te sławetne wojska obrony terytorialnej, aby mogły pomagać w zakupach osobom starszym i samotnym.
Jednak najgorsze i zarazem najgłupsze co mozna zrobić to wszystko ograniczać, zamykać, wydawać kolejne zakazy, nakazy, kolejne lockodowny... Nie dość, że wydłuży to naturalny i niezbędny proces zdobycia odporności stadnej, a zarazem dosłownie zarżnie gospodarkę!
W perspektywie długoterminowej lockdowny, zamykanie interesów, ograniczenia poszczególnych branż przyniosą poważne zubożenie wszystkich, a wszczególności i tak już topniejacej klasie średniej. No i trzeba pamietać, jak słusznie zauważyli ci naukowcy, długoterminowo obecne strategie przyniosą poważne konsekwencje zdrowotne. Ograniczenia ilości zabiegów, wydłużający się czas oczekiwania, brak wszelkiej profilaktyki.

2

@Chinaski Cieszy mnie ten fakt! Ugupowanie Złoty Świt to straszny rak! W Polsce mający swoich popleczników w postaci NOP - Narodowego Odrodzenia Polski. Całe szczęście tych nazi -poku... jest w Polsce bardzo mało.

2

@tbas Jasne. Lepiej niech w długiej perspektywie społeczeństwo ubożeje z uwagi na lockdowny i umiera na inne choroby, te nieleczone, te wynikające z braku profilaktyki, spowodowane przez covidowy paraliż.

2

@tobiasson92 Ale jak to? Przeciez bardzo podobną taktykę przyjęła Szwecja, a według wielu użytkowników tej strony popełnili wręcz zbrodnie na własnym narodzie. Dobry, opiekuńczy kraj to taki, który działa! Nie wazne sa skutki długoterminowe! Ma działać tu i teraz, ma być widać, że coś się dzieje. Bo przeciez działa dla naszego dobra.
Zamyka gospodarkę, wysyła masowo na kwarantannę, stosuje mase zakazów i nakazów.

1

@Janas11224 Oczywiście, że Kętrzyński. Drugie miejsce Kielecki, ostatnie Winiary.

10

Uwaga! Kurtyna! No i to by było na tyle, koniec okienka... Napastnik z Holandii nie zawita na Camp Nou. No cóż, jedni napiszą, że to dobrze, drudzy, że źle.
Kompletnej teragedii nie ma. Wymiana wymaga kilku lat, kilku okienek. Mamy swoje "młode wilki" na które liczę i mimo wszystko nie taki najgorszy skład. Może niektórzy spodziewali się bardziej spektakularnych ruchów transferowych, może i mieli do tego prawo. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma!

0

@YeastMoss Ciekawa odpowiedź. Zacznę od końca.
Co do zaczadzenia ideologicznego, to oczywiście występuje to również po drugiej stronie, czyli stronie konserwatywnej. Jasne. Są osoby osadzone we własnych obozach, czy też bańkach ideologicznych i informacyjnych, im dłużej w nich przebywają, tym bardziej stają się niestety zupełnie niezdolne do dyskusji, a jedynie nastawione na konfrontację.
Chciałbym wspomnieć, że rozumiem złożoność problemu. Zdaję sobie sprawę, że istnieją niezwykle rzadkie, ale jednak istnieją przypadki osób urodzonych ze zdiagnozowanymi zmianami genetycznymi, które czują się przez to "nieswojo" w swojej skórze. Chodzi mi tutaj chocby o kwestię seksualności.
Niemniej jednak uważam, że jest zwyczajnie nieuczciwe wobec innych kobiet dopuszczanie takich osób z "biologicznym handicapem" do startu w zawodach, bez farmakologicznego zbicia poziomu testosteronu do poziomów powszechnie uznanych za normę.
Testosteron jest przecież popularnym sterydem. Bardzo skutecznym, doskonale znanym.
Niewątpliwie w kwestii biologii i medycyny ustepujeTobie wiedzą, więc nie mam zamiaru wchodzic z Tobą w polemikę w tej dziedzinie.
Podsumowując mogę napisać, że zgadzam się z Tobą co do tego, że agresja u kobiet jest trochę inaczej wyrażana, jest mniej bezpośrednia. Zgadzam sie również z tym, że istnieje kod kulturowy, który jest zaszczepiany w każdym z nas od momentu urodzenia.
To co nas różni w tej dyskusji, to chyba ocena siły wpływu tego kodu. Ja jestem większym zwolennikiem determinizmu biologicznego, jednak nie odrzucam tezy o wpływach kulturowych na nasze postrzeganie rzeczywistości. A Ty zwyczajnie bardziej stawiasz na wpływ kultury, co wielokrotnie podkreślałeś.
Cóż, szanuję Twoje stanowisko w tej sprawie, ale pozostanę przy swoim. Szanuję za dyskusję i za fakt, że musiałem się zastanowić nad kilkoma rzeczami.

0

@YeastMoss W sumie to może i racja z tym przykładem z przyrodą, tam rzeczywiście nawet wśród samych saków istnieja rózne zachowania.
Ty możesz polemizować z doświadczeniami armii izraelskiej. Ok. Nie chce mi sie tego ciagnąć.
Natiomiast absolutnie sie nie zgadzam, że różnica w sile byłaby mniejsza gdyby chłopcy nie byli zachęcani do rozwoju muskulatury. Wybacz, ale się nie zgadzam.
Róznice między płciami są i to znaczące!
Zdecydowana więszkość młodych mężczyzn będzie Zawsze silniejsza bez żadnych ćwiczeń od młodych kobiet, które również nie buduja masy mięśniowej. To samo z agresją. Testosteron sprawia, że mężczyzna jest bardziej agresywny, co też daje mu naturalną przewagę we wszelkich zmaganiach fizycznych, czyli sportowych.
Gdyby tak nie było, to by nie było problemu np. Caster Semenyi!!!
Niedawno trwała nagonka na kobiety, lekkoatletki bez zaburzeń hormonalnych, które słusznie wskazywały, że taka rywalizacja jest zwyczajnie nieuczciwa. Oczywiście osoby zaczadzone ideologicznie rozpoczęły szykanowanie tych kobiet jako rasistek i sexistek.
"Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił 1 maja apelację Caster Semenyi ws. przepisów regulujących zasady rywalizacji biegaczek z naturalnie podwyższonym poziomem testosteronu. Od 8 maja biegaczki z nadmiarem męskich hormonów muszą go obniżać farmakologicznie."

0

@YeastMoss Cóż. Serio chcesz dowód na to, że mężczyzna jest w zdecydowanej większości silniejszy i bardziej agresywny od kobiety? No i chyba naturalną rzeczą jest w świecie przyrody, że samiec chroni samice oraz swoje potomstwo.
Zgodzę się co do kodu kulturowego, który oczywiście istnieje i jest wpajany chłopcom i dziewczynkom.

0

@YeastMoss Nic nie odrzucam. Zwyczajnie bilogia jest taka, a nie inna. Zdecydowana większość mężczyzn będzie podświadomie w jakiejkolwiek rywalizacji fizycznej, dawać fory kobiecie, nie będzie walczyć na sto procent, jak również w sytuacji zagrożenia starać się ją chronić. Nie za bardzo rozumiem o czym do mnie piszesz wysuwając chyba jakiś zarzut.

0

@liamgreyhate Dokładnie tak. Zawsze tak było, jest i będzie. Tak jesteśmy stworzeni.
Taka dygresja. Już armia Izraela eksperymentowała z kobietami w jednostkach walki na pierwszej linii frontu. Okazało się to niemożliwe ze zwykłych uwarunkowań bilogicznych, psychicznych. Mężczyźni byli w stanie porzucić cele, rozkazy, prerogatywy misji na rzecz pomocy kobiecie przebywającej w zagrożeniu.
Co oczywiście nie wyklucza faktu, że w innych oddziałach mogą się sprawdzać i sprawdzają się wyśmienicie.

0

@klemens100 Bredzisz pan. Proszę łaskawie sprawdzić nazwiska i ich wypowiedzi. Są ogólnodostępne. Ja nie jestem zwolennikiem Trumpa panie pieniacz i fantasta. Zwyczajnie nawet osoby z lewej strony zauważyły zdecydowany brak bezstronności. Ot tyle. Pan niestety raczył zaatakować, jak mają w zwyczaju osoby zaczadzone ideologicznie. To że takie persony jak Ty ubzdurają sobie coś i na tej podstawie atakują swoich "oponentów", niczym Don Kichot wiatraki, nie czyni to tego prawdą.
Ps. Oglądałeś debatę, wiesz o jakich osobach wspomniałem? Jeżeli nie to zrób to najpierw. Polecam używać rozumu przed emocjami.

4

@tobiasson92 Ta "debata" to kompletna żenada i ustawka pod Bidena. "Moderator" tej "dabaty" pan Chris Wallace został skrytykowany za sposób jej prowadzenia i to nie tylko przez konserwatywną część dziennikarzy, ale również przez centrum, a nawet osoby o lewicowych poglądach.
Yashar Ali, zasiadającycy w sztabie pani Clinton, Josh Hammer z Newsweeka, Soledad O'Brien z CNN, czy Mikel Jollett, wszyscy wyrazili swoje niezadowolenie ze sposobu w jaki pan Wallace dociskał Trumpa i był jednoznacznie jednostronny. Trumpa nie lubię, ale to była "debata" dwóch na jednego.

23

Świetny debiut Holendra na ławce, świetny mecz młodego Fatiego, dobry mecz w wykonaniu całej ekipy. Jestem bardzo zadowolony. Nie nakręcam się, nie pompuje balonika, zwyczajnie się cieszę i z nadzieją czekam na kolejne mecze.

12

@Shapiro Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Dobra ławka. Jest klasowy doświadczony zawodnik, i młodzi, którzy mogą zrobić zamieszanie.
No i utyskiwanie nad "upadkiem" jest modne tutaj na stronie i jest zwyczajnie przesadzone, dla poklasku reszty, dla herbów, bo ekipa Barcy to ciągle klasowi zawodnicy. A wymianę pokoleniową przeprowadza się w kilka lat, a nie w jedno okienko.

0

@LucaBrasi Związki partnerskie dla osób hetero? Haha Po co? Nie chcesz ślubu kościelnego, to bierzesz sam cywilny i tyle. Nie chcesz, to żyj na "kocią łapę".
W czym widzisz problem? Bo nie rozumiem za bardzo.
Fakt, unormowanie prawne "związków partnerskich" dla homoseksualistów powinno jak najbardziej nastąpić. Zwyczajnie umożliwić im branie ślubu cywilnego i tyle.

1

@Bykunn Jeżeli 93 to data urodzenia, to może nie pamiętać wielkiego Holendra, ale kojarzyć powinien. Według mnie również mu się należy odpoczynek, żeby na przyszłość lepiej dobierał słowa.

16

Hmm... Sevilla potrafi grać jak równy z równym, z tym wielkim, wszechmocnym Bayernem. Co jest tego powodem? No chyba nie walory czysto piłkarskie.
A może problem leży w mentalności, zaangażowaniu?

0

@Misanthrope Dobrze ujęte, tak zwane sygnalizowanie cnoty.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?