Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Matt_i1992 Kiedy wreszcie Holender zaczął grać dobrze przez to, że jest wyżej ustawiony, kiedy wreszcie zachodzi progres, chcesz go znowu wciskać na pozycje gdzie grał często słabo, gdzie popełniał sporo błędów i gdzie ewidentnie nie mógł się dokońca odnaleźć? Po co? Ustawienie pomocy De Jong, Puig, Pedri to fantastyka. To tylko wygląda dobrze na papierze i nie ma prawa się sprawdzić na boisku. Brak balansu, trzech pomocników i każdy jeden czuje się lepiej w ofensywie. To musi sie udać...
0
@Elnuum Masa wpisów o brak zmian jeszcze pięć minut temu.
6
LA Rambla to jednak straszne rakowisko. Twoja rzekomo ulubiona drużyna wygrywa na wyjeździe 0-4. Twoja rzekomo ulubiona drużyna gra dobrze. Co z tego!? Rzekomi kibice zamiast się cieszyć narzekają na zmiany.
Taka ku... sytuacja.
5
Dla wiecznych malkontentów 0-3 do przerwy, na wyjeździe to za mało! Koeman jest zły, bo na boisku nie gra Ter Stagen z Messim otoczeni małolatami z Barcy B.
2
Drugi mecz z rzędu gdzie poprawiła się skuteczność, no i wreszcie mamy trochę szczęścia pod bramką rywala. Środek pola wreszcie wygląda solidnie, no i póki co (odpukać) nie przeytrafił się indywidualny babol skutkujący utratą bramki. Brawo!!!
3
Po dobrym i ciekawym meczu na San Mames liczę na to, że dzisiaj Barca zaprezentuje się równie korzystnie. Liczę szczególnie na dobrą dyspozycję Leo, Desta, Pedriego, De Jonga i Dembele. No i oby bardzo młoda obrona nie popełniła błędu.
1
@Janiama Nie mogę sie z Tobą zgodzić co do gęstosci zaludnienia Czech i Szewcji.
Na temat Szwecji za pwn - "Rozmieszczenie ludności jest nierównomierne, największa gęstość zaludnienia występuje w regionie Sztokholmu (ok. 270 osób na km2), Göteborga i Malmö (ok. 150 osób na km2), najmniejsza — na północy kraju (ok. 3 osoby na km2); w miastach mieszka 83% ludności, największe miasta: Sztokholm, Göteborg, Malmö, Uppsala, Linköping."
Natomiast Czechy za pwn -
"Najgęściej zaludnione są obszary w północnej części kraju (152 osoby na km2), najsłabiej kraj południowoczeski (61 osób na km2); gł. miasta: Praga, Brno, Ostrawa, Pilzno, Ołomuniec; przeważają małe (10–20 tys. mieszk.) ośr. miejskie."
Dlatego Twoja teza o tym, że Szwecja ma mniejszą gęstość zaludnienia, w sensie mniejsze skupisa ludzi jest nieprawdziwa. Sama aglomeracja Sztokholmu zdecydowanie przewyższa gęstością zaludnienia jakiekolwiek miasto w Czechach. No i aż 83% populacji Szwecji mieszka w miastach!
4
@barcelonaLM "prędzej czy później wziąłby się za zniszczenie Polski"
Tego wiedzieć nie możemy, są to tylko domysły i spekulacje historyczno-polityczne. Eliminacja Słowian jako takich jest również mocno przesadzona. Polityka i pewna narracja rządzi się swoimi prawami, ale i wymogami i zapotrzebowaniem danego okresu, w określonym miejscu.
Niewątpliwie jednak Niemcy pod wodzą pana z wąsem były mocno nieobliczalnym i bardzo nieprzywidywalnym "partnerem" do jakichkolwiek rozmów sojuszniczych, czy układów strategicznych, geopolitycznych.
W interesie Niemiec, czy też Rosji, nigdy nie była, nie jest i nie będzie silna, niepodległa Polska! Bo zwyczajnie biorąc pod uwagę potencjał historyczny, społeczny, gospodarczy, zawsze będziemy ich konkurentem w tej strefie na mapie świata.
1
@michal26 Ogólnie zgoda, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że Wielka Brytania by prawdopodobnie bardzo chętnie i sprytnie wykorzystała swój potencjał wywiadowczy do podsycania naturalnych wtedy emocji przeciwnych Niemcom.
Nic w historii nie jest czarno-białe. Trzeba zawsze uwzględnić czynnik "ludzki", społeczny. Nastroje w Polsce raczej nie sprzyjały takiemu sojuszowi. Mogę się oczywiście mylić. Np. pan Zychowicz w swoich książkach maluje bardzo ciekawą, tą lepszą, alternatywną wersję historii, jednak nawet on pozostwia sobie margines błędu, uwzględniając właśnie czynnik "ludzki", czyli zwykłego Polaka tamtego okresu.
1
@NeroTFP Nie rozumiem oburzenia. Być może tylko tyle może zaproponować. Kwota jest niska, to fakt, ale z tego co wiem, to nie ma przymusu podejmowania pracy za takie wynagrodzenie.
1
@IronSanHybrid Celebryci, aktorzy, muzycy, wszelkiej maści artyści, politycy, działacze społeczni, dziennikarze itd. Niestety wiele osób z tych kręgów przyczynia się do upodlenia języka debaty, języka jakiego używamy do komunikowania się w sferze publicznej. Język ulicy stał się "trendy". A to ciągle jest język ulicy i nie ma czym się zachwycać. Rynsztok to rynsztok.
0
@Hosh Dzięki wielkie za informacje! No cóż, w takim razie spokojnie poczekam do jutra, a już myślałem, że to jakiś defekt dekodera.
0
@barcadreed Tak. Na dekoderze nc+ to samo. Wszystkie inne serwiny online działają, tylko nie hbo go.
0
Fernandes z karnego pewnie i cyk United znowu na prowadzeniu.
1
TAk jest!!! Dembele i mamy remis!!!
0
@OskarR01 Znam to tłumaczenie, znam ten materiał. Pan profesor zwyczajnie nie chciał być kontrowersyjny, chciał budować poparcie jedynie na merytorycznych postulatach ekonomicznych, co oczywiście nie wypaliło.
1
@Azi Z tego co wiem to Pan profesor nie narzeka na zainteresowanie zawodowe. Specjalizuje się w prawie podatkowym, jest wykładowcą i eksertem Centrum Adama Smitha, czy WEI. Sam starał się założyć ugrupowanie liberalne gospodarczo i umiarkowanie liberalne światopoglądowo, jednak znikome zainteresowanie społeczne postulatami ekonomicznymi wolnego rynku przesądziło o szybkim fiasku takiego projektu.
4
@NaFazieHitman Rodo, srodo. Bardzo dobrze! Koniecznie jeszcze wycofać gotówkę i wprowadzić jak najszybciej system punktacji społecznej, wtedy taki jeden z drugim zupełnie nie fiknie.
5
Kompilacja popularnego dzisiaj "Siiii" w wykonaniu najbardziej lubianego zawodnika LR.
1
@tobiasson92 Kandydatura prof. Gwiazdowskiego z polecenia Konfederacji i PSLu bardzo mnie zaskoczyła. Szczególnie zgłoszenie ze strony PSLu. Ostatni taki przypadek forsowania wspólnego kandydata, to przypadek ks. Isakowicza-Zaleskiego proponowanego na członka komisji do spraw pedofilii. Co oczywiście się nie udało, bo PO i PiS jednomyslnie uwalili ten pomysł.
0
@tmQbassive @Nano22 jak i ja na początku przez brak cudzysłowu uważaliśmy, że to Twoje słowa.
1
@Rastafarnianin Ciekawe, interesujące. Proszę o oznaczanie mnie w przyszłości. Pozdrawiam.
4
W USA już chodzą kolędnicy po domach.
https://www.liveleak.com/view?t=CshPs_1608942110
7
Problem smogu rozwiązany przez geniusza z Indii. Od nowego roku ma ruszyć masowa produkcja tych wybitnie ekologicznych pojzadów!
https://www.liveleak.com/view?t=M38i_1609024946
1
@NaFazieHitman
https://demotywatory.pl/4600566/Szalona-dziewczyna-staje-sie-szalona-zona-potem-szalona-gospodynia-a-na-koncu-stara-wariatka
2
@Messisinio Chyba miałeś na myśli "miłe zaskoczenie". Co do meritum, to za rozsądną cenę może się przydać jako jeden z wielu. Nie będzie oczywiście następcą Urugwajczyka, ale takim ofensywnym Sergim Roberto.
0
@constantine16 Nie gadaj. Może nie uczestniczysz w życiu codziennym LR, za to Twoje komentarze są zawsze wartościowe i co najważniejsze nie idziesz w nich za głosem "ludu". Pozdrawiam.
0
@Pawel1980 Panie Pawle polecam przeczytać artykuł Gazety Prawnej o fatalnych skutkach skupianiu się służby zdrowia głównie na covidzie. Artykuł obszerny, doskonale udokumentowany danymi z NFZ.
Tutaj dwa cytaty.
"Pół miliona mniej przyjęć u kardiologów, ponad 50 tys. mniej świadczeń w szpitalach z chorobami płuc, ponad 20 tys. mniej podejrzeń raka – statystyki nie pozostawiają złudzeń. Chorzy niecovidowi mają ograniczony dostęp do leczenia, a to przekłada się na zgony. Padają rekordy."
"W listopadzie zmarło dwa razy więcej osób niż przed rokiem – niemal 62 tys. wobec 31 tys., z czego w większości to nie były przypadki koronawirusa (ponad 50 tys. to chorzy non covid). Zapytaliśmy w Narodowym Funduszu Zdrowia, ile zostało udzielonych świadczeń opieki medycznej w kardiologii, chorobach płuc, rehabilitacji i psychiatrii od czasu wybuchu pandemii. Z wyliczeń wynika, że od marca do października zrealizowano ich 41 mln. To o ponad 11 mln mniej niż przed rokiem."
A tutaj link do artykułu.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1498864,covid-19-zabija-dwa-razy-w-polsce-padaja-rekordy-zgonow.html
Ps. Ja absolutnie nie neguję zagrożenia jakie niesie ze sobą zarażenie covid19, jednak czy obecna strategia nie wylewa dziecka z kąpielą?
2
@Tomo1989 SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i liberalizm gospodarczy? No bez jaj.
7
Chciałbym nominować użytkownika @Cochise .
Kultura wypowiedzi, bogate słownictwo, wysoki poziom merytoryczny.
Niestety ten użytkownik nie udziela się od końca sierpnia na tej stronie.
Mam nadzieję, że to tylko przejściowy okres nieobecności i niebawem wróci do aktywnego udziału w dyskusjach na forum.