2

@lucca87 Skandal! Ten oszołom i jemu podobni chcą wszystkich eksterminować! Jedynie lockdown nas uchroni. Rząd się o nas troszczy, dlatego coś robi, a tacy to tylko krytykują, a jego zalecenia są skandaliczne.
A tak poważnie, to obecnie Polacy muszą, nie ma innego wyjścia zmierzyć się z dekadami zaniedbań. Tutaj "wypłaszczanie" w długiej perspektywie przyniesie równie fatalne skutki, co pójście na żywioł, już przynosi, tyle że to odsuwa w czasie. A idioci się cieszą, jak i rząd, podobno połowa Polaków popiera zdecydowany lockdown. Po nas choćby potop...

2

Każdy wytrawny znawca piłki nożnej zauważy ogromną poprawę gry naszej reprezentacji. Utrzymujemy totalną kontrolę, gramy nowoczesny otwarty futbol, tutaj nie do końca funkcjonują jedynie drobiazgi i niuanse, które niewątpliwie zostaną lada chwila skorygowane.

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Janiama Również pozdrawiam, życzę udanego widowiska i dużo zdrowia.

8

@Janiama Dobrze Cię widzieć na stronie. Jak zdrowie?

16

@kel Brednie! Czy Ty twierdzisz, że jest jakiś spisek? Nadawaca pokazuje kontent, który ma mu przynieść zysk. Banalnie proste. Nad czym tu się zastanawiać i komplikować coś, co jest proste jak drut. Najpierw piszesz, że kobiety mają lepszą oglądalność niż mężczyźni, a potem, że nie ma transmisji, to nie ma oglądalności. To się zdecyduj. No i czy uważasz, że nadawca działa na własną szkodę i np. nie pokazuje piłki nożnej kobiet bo jest mizoginem?
No i każdy dostaje wynagrodzenie takie, na jakie się umówi ze swoim pracodawcą. Tutaj nie powinno być żadnej zewnętrznej interwencji i bredni o jakiś "urawniłowkach".

2

@PershingFanatykLMFCB Shit happens... What can you do?

0

@arasz1819 Doskonale Ciebie rozumiem. Jednak jak pewnie wiesz, bo chyba już o tym rozmawialiśmy, uważam pana de Boera za trenera, który jest nireformowalny. Ostatnie dwa jego sezony w Amsterdamie to była czysta męka. Nie twierdzę, że jest fatalnym trenerem, jednak jemu zawsze brakuje planu B. Jest idealnym tego przykładem. Ja go również bardzo lubiłem, jak i jego brata, tyle że brakuje mu charyzmy i elastyczności taktycznej, którą miał pan Koeman.
Ps. Mimo wszystko trzymam kciuki za pomarańczowych!

2

@arasz1819 Dokładnie tak! Niestety tego się spodziewałem, kiedy usłyszałem kto ma zastąpić pana Koemana. Tak jak i Ty trzymam kciuki za Holendrów, jednak ta gra przywodzi mi na myśl najgorsze wspomnienia z dwóch ostatnich sezonów Ajaxu, kiedy Frank zupełnie się pogubił.
Niestety nie wróżę im sukcesu, a od zawsze im kibicuję...

1

@Rastafarnianin Wybitne dzieło! Dla mnie to absolutny top z obrazów, które tutaj regularnie prezentujesz. Mam zamiar dowiedzieć się więcej o tym twórcy. Dziękuję bardzo za serię, pozdrawiam serdecznie.

1

@Kettger Według mnie bardzo rozsądnie prawisz. Problemem mogą być finanse na transfer i na sprostanie wymagań zarobkowych topowych dziewiątek. Mam nadzieję, że świeżo upieczony prezes ma na to plan, trzymam kciuki.

2

@kubix05 Baśnie Andersena na zawsze pozostaną ze mną jako pogłos dzieciństwa.

3

@Ciule123 Alimenty Marcinkiewicza to kompletna żenada i gigantyczny absurd. Dorosła kobieta, zdolna do pracy, bez dziecka ma otrzymywać kasę bo tak postanowił kretyński sąd. Bo? Bo świadczyła usługi seksualne przez jakiś czas? No i teraz sąd niczym alfons wyliczył zaległe wynagrodzenie za usługi z odstetkami? Pana Marcinkiewicza nie lubię, ale w tej sytuacji jest ewidentnie ofiarą chorego systemu prawnego.

1

@pax Uważam Ciebie za wartościowego użytkownika i inteligentnego człowieka. Mój post miał być dokładnie taki jaki jest. Zgryźliwy, wyolbrzymiony i sarkastyczny. A skierowany jest wobec Ciebie, ponieważ przejawiasz w ostatnim czasie wzmożoną aktywność na tej zacnej stronie, skupiając się na krytykowaniu konkretnej grupy politycznej. Oczywiście masz do tego prawo, jak i ja mam prawo do tego typu odpowiedzi.

19

@pax Oczywiście. Powszechnie jest znany fakt, że wszystkie inne ugrupowania polityczne, oprócz Konferencji, mają jasne, realne i doskonale skalkulowame recepty na uzdrowienie wszelkich bolączek naszej rzeczywistości. Jedynie przedstawiciele tego obrzydliwego ugrupowania posługują się sloganami. Dziękuję, że mi to przypomniałeś, bo już prawie zapomniałem. W tej materii jesteś niezawodny.

45

Dokładnie tak Oscar, Koeman musi zostać na kolejny sezon, a Ty dalej walcz i się rozwijaj. Trzymam kciuki.

1

@pax Poproszę o oznaczenie. Dziękuję.

8

@Cochise Szanowny Chochise, z racji że jesteś jednym z użytkowników, których lubię najbardziej chciałbym odpowiedzieć na Twój apel. Bo gdyby napisał to inny użytkownik, pewnie bym ominął ten temat szerokim łukiem, tak jak to ostatnio mam w zwyczaju.
Rozumiem co masz na myśli, rozumiem Twoje obawy o narastanie niechęci i polaryzacji użytkowników tej strony, za czym oczywiście może iść ukryta, czy też jawna agresja słowna. Jednak chyba LR była z założenia platformą do publikacji wszelakich treści. Oczywistym faktem w obecnej rzeczywistości jest to, że będzie to prowadziło do pewnych napięć. Nie mniej jednak, uważam że moderacja i @wpwelement radzi sobie z tym całkiem nieźle. Pozwala na wolność słowa i reaguje na najbardziej skrajne i ordynarne ataki i prowokacje.
Osobiście będąc osobą o raczej konserwatywnych poglądach społecznych, zarazem będąc liberałem gospodarczym (co też użytkownik @Persyfl w swoim stylu raczył wyśmiać w tej dyskusji) czasami irytują mnie pewne wpisy. Jednak ja osobiście zakładam, że mam wolny wybór zignorowania takiego tematu, bądź też podjęcia polemiki. A sam wyżej wspomniany użytkownik, jak wielu innych reprezentującach inne poglądy polityczne od moich, nie jest według mnie na tyle uciążliwy, żebym miał rościć sobie prawo do wzywania o jego banowanie, czy banowania treści, które publikują. Mało tego, akurat tego użytkownika nawet lubię, pozwala mi zastanowić się nad własną argumentacją i czasami wyciągnąć wnioski, które by nie były w pierwszej chwili dla mnie oczywiste.
Czy ukrócenie tematów politycznych na LR spowoduje przyjemniejsze korzystanie ze strony? Pewnie tak. Tyle, że dla mnie to droga w stronę swoistego "safe space".
Niestety więc jestem zmuszony nie zgodzić się z Twoim głównym założeniem, aczkolwiek rozumiem obawy które przedstawiłeś. Podam trochę dziwną analogię. To trochę tak jak z marszami lgbt..., nie podoba mi się to, nie uważam, że spełnia to rolę którą podkreśla druga strona sporu. Jednak uważam, że muszą mieć prawo do tego. Niech to wszystko rozważy @Moderacja i @wpwelement .

7

Co to był za piękny mecz! Mecz, który będzie wspominany! Barca rzadko kiedy wygrywa tak wysoko z Sociedad. Szczególnie na wyjeździe.
Ostatni wysoki wynik na stadionie Basków, to mecz z 14.01.2018, tam Barca wygrała 2-4.
A tak to było praktycznie zawsze ciułanie punktów. Podobne, świetne wyniki w starciu z Sociedad zanotowała Barca, ale u siebie na Camp Nou
24.09.2013 - 4-1
19.08.2012 - 5-1
12.12.2010 - 5-0

0

Ostatnio Celta gra w kratkę, co też przekłada się na jej pozycję w tabeli. Mimo to liczę na dobry mecz gospodarzy i urwanie punktów dla Królewskich.

4

@tobiasson92 Większości ludzi, jak i użytkowników to nie interesuje. Mało tego, dla ogromnej części społeczeństwa biznesmeni są (zgodnie z narracją władzy) krwiopijcami, wyzyskiwaczami i ci ludzie będą bili brawo kiedy przedsiębiorcy będą zwijali manatki. Oczywiście jest to radość z podcinania gałęzi na której się siedzi, jednak refleksja przyjdzie dopiero po dotkliwym upadku...

0

@tobiasson92 Taki inteligentny człowiek jak Ty powinien sobie to odpuścić. TVP nawet w niewielkich ilościach daje raka.

0

@arasz1819 Dokładnie tak. Po awans i po puchar LE! Pozdrawiam serdecznie!

3

W rozgrywanych obecnie (o godzinie 19) meczach LE jest już praktycznie wszystko przesądzone i przynajmniej u mnie nie wywołują one wielkich emocji.
Inaczej rzecz się ma w spotkaniach, które rozpoczynają się o 21. Tam Milan podejmie United, po remisie 1-1 na Old Trafford można się spodziewać dobrego meczu, bo obie drużyny, a szczególnie United, nie ma miejsca na kalkulowanie.
No i rewanż gra Ajax, który powinien dopełnić formalności pewnie awansując do kolejnej rundy. Najpierw wyrzucili za burtę lidera Ligue 1, teraz absolutnego dominatora ligi szwajcarskiej. Co mnie niezmiernie cieszy! Szczerze, to po odpadnięciu Barcy z LM, te rozgrywki są dla mnie zupełnie obojętne. Dlatego tym bardziej mnie cieszy dobra dyspozycja Ajaxu w LE!

5

Tak szczerze to mam mieszane uczucia co do dzisiejszego meczu Realu w LM.
Nie będę ukrywał, że z jednej strony ucieszyłaby mnie porażka odwiecznego rywala. Jednak z drugiej strony jakby Real awansował, to musiałby inaczej dysponować siłami i łatwiej by było o potknięcie w lidze.
W tym drugim wariancie najlepiej jakby odpadli w 1/2. To samo się tyczy rębajłów Simeone.

2

@klemens100 Tak, tak. Obecnie duża część ludzi tak pięknie generalizuje, nie chcąc nawet na milimetr wyściubić nosa poza swoją bańkę, każdego kto ma inne zdanie określa prawak, lewak, faszysta, komuch... To jest bardzo smutne jak narasta niechęć i brak ochoty dialogu. To raz.
Dwa. Są dziesiątki przykładów gdzie dyrektorzy szpitali i ordynatorzy onkologii, wszelakich chorób wewnętrznych alarmują, że obecne działania przyniosą ogromne śmiertelne żniwo. Nie z tytułu covidu, a z tytułu niezdiagnozowanych chorób
lub nie w czas wykonywanych zabiegów. Do tego dochodzi nadmierna panika medialna i ludzie boją się szpitali.
Tutaj przykład jak działa NFZ w sprawie paniki covidowej...
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8118908,ekspert-nfz-zabiegi-szpital-pacjenci.html.amp

0

@arasz1819 Nie byłem zwolennikiem, co nie jest jednoznaczne z byciem zagorzałym przeciwnikiem. Pan Laporta wydawał się dla mnie być przykładem typowego polityka populisty, pamiętam hasła jakie głosił na początku, a jak wyglądała praktyka pod koniec. Spore wydatki na prywatne samoloty, prezenty, niejasności przy zatrudnianiu firm kooperujących z Barcą. Do tego bizantyjski styl sprawowania władzy oraz pycha, którą przynajmniej ja odczuwałem pod koniec, potrafił wskazywać dla rozgłośni radiowych z jakim dziennikarzem chce, a z jakim nie chce rozmawiać, założenie podsłuchów współpracownikom itp.
Oczywiście każdy człowiek jest omylny, ja np. byłem zwolennikiem Rosella, czego potem żalowalem.
Dlatego liczę na pana Laportę pomimo tego, że w przeszłości miałem wobec jego rządów pewne zastrzeżenia, bo sukcesy za jego prezydentury również były i nie mam zamiaru tego kwestionować.

1

Nigdy nie byłem zwolennikiem pana Laporty, jednak mam ogromną nadzieję, że wszystko zostanie dopięte pod względem kadrowym i finansowym. Ostatnie czego obecnie potrzebuje klub to kolejne zamieszanie, a nawet farsa z kolejnymi wyborami. Szczególnie, że jednak większość środowiska Barcy pozytywnie i z nadzieją zareagowała na wynik wyborów. Wszyscy liczyli na stabilizację i uspokojenie nastrojów wokół klubu. Dlatego trzymam kciuki za pana prezydenta elekta.

4

Nawet na kafejce kibice Realu gremialnie uważają, że ten karny to istna parodia. A zajrzałem tam, bo na chwilę nasza strona padła.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?