0

@Chaoss Trochę już o tym poczytałem i tu jest chyba drugie dno, "czeskie dno". Polska, Niemcy i Czechy są w ścisłej czołówce wydobycia węgla brunatnego na świecie, w tym rejonie jest zagęszczenie takich kopalń, jeżeli do tego prześledzić kto jest właścicielem elektrowni na ten surowiec w tym regionie, to otrzymamy zarys normalnego przepychania się państw w interesach o kasę. No i strona polska ma rzekomo dokumenty i dowody na to, że żwirownia po czeskiej stronie jest współodpowiedzialna za proceder obniżania wód.
Ogólnie polecam ten dosyć obszerny artykuł.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/czeskie-dno-skargi-na-polska-odkrywke-wegla-brunatnego/c0xmcng

1

@tobiasson92 Turów rzeczywiście tak wyjątkowo szkodzi? Szczególnie biorac pod uwagę zagęszczenie kopalń czeskich i niemieckich w tym samym rejonie? No i z tego co czytałem w "rzepie" mieli już to dogadać z "pepiczkami". A tu takie wieści...

1

@BorzyKrzys Tylko w linku nie ma wzmianki o Łukaszu Warzecha. A gość który o nim wspomina to jakiś bolszewik, bo jego nick jest więcej niż wymowny.

1

@Eto'o9 R10 Aha. No to idźmy dalej Twoim tokiem rozumowania. Osoby posiadające dzieci powinny mieć większe prawo glosu, bo to oni ponoszą koszty utrzymania i wychowania przyszłych pokoleń, które będą później pracowały na emerytów. Zwiększyć siłę głosu przedsiębiorców i ludzi zamożnych z kapitałem, którzy tworzą miejsca pracy, którzy płacą przez to o wiele większe podatki, ponoszą ryzyko inwestycji, ponoszą większą odpowiedzialność. Dlaczego bezdzietny biedak ma mieć takie samo prawo głosu jak osoby z powyższych przykładów. Może cenzus majątkowy? Bo biedak i gołodupiec zawsze będzie głosował za rozdawnictwem itd. Można by tak by to ciągnąć bardzo długo.

2

@Quavosk Pan Janusz dla mnie zawsze będzie twarzą UPRu lat 90tych, chcę go wspominać dobrze. Niestety Twoje publikacje nie idą z tym w parze. Pan Janusz jest znany z kontrowersyjnych porównań, tyle że te porównania miały do nie tak dawna służyć "szerzeniu powszechnej wiedzy o wolnym rynku". Ok.
Tylko czemu służy to co wrzucasz? Pan Janusz dla zasady sprzeciwia się obecnym trendom zdrowszego odżywiania, aby udowodnić że jedzenie fast-foodu jest spoko?
Pan Janusz się ewidentnie zagubił w szukaniu utraconego poklasku internetu...

5

Pan Kazimierz Staszewski, czyli znany "Kazik" wypowiedział się na temat proponowanego statusu artysty zawodowego oraz ustawy reprograficznej.
"Bardzo jest to dla mnie wątpliwa sytuacja, kiedy ktoś – nie wiem kto i w jaki sposób – mógłby nadać taki status komukolwiek"
"Czy się cieszę? Nie, bo uważam, że jest to takie właśnie socjalistyczne działanie – ocenił muzyk. – Właściwie czymże, weźmy taką dosyć istotną pracę, jaką jest kopanie rowów. Dajmy na to, że są takie miejsca, gdzie trzeba ręcznie wejść. Jeżeli ktoś kopie złe rowy, to dlaczego należy go w jakiś sposób wspierać? Powinien albo się podszkolić, albo zmienić zawód. Rowy prawidłowo wykopane są równie istotne jak dobre piosenki czy dobre wiersze, a może nawet i ważniejsze."
„... ta ustawa to kolejna kradzież nazywana podatkiem”
"„Nie czuje zagrożenia swojej wolności. – Ale bardzo mnie martwi marsz obecnej władzy w kierunku realnego socjalizmu."

Pan Kazimierz jak zawsze z RiGCzem.

1

@Rewolucja123 A co dziś pokazał Pepuś? Właśnie przegrał finał.

0

Brawo Chelsea! Póki co według mnie grają lepiej.

1

@wyjasniecie Artykuły tak się opisuje, to powszechna praktyka również w Polsce. Zwczyczajnie pokazuje, że jest to opinia konkretnego autora, redaktora. Nie rozumiem zdziwienia.
Wymienić z imienia i nazwiska? Wystarczy choć odrobinę interesować się polityką za wielką woda aby wiedzieć, że jest całe skrzydło wśród partii Demokratycznej, które głosi takie poglądy. Jedną z bardziej znanych twarzy jest choćby pani Alexandria Ocasio-Cortez.
A tutaj kolejny artykuł, który opisuje konkretne działania skierowane przeciw azjatom na wyższych uczelniach. Cześć postępowych Demokratów uważa, że azjaci też są uprzywilejowani, bo mają zbyt dobre wyniki i zbyt duży odsetek na dobrych kierunkach, dobrych uczelni. Przecież to właśnie jawny rasizm, kiedy chcemy przydzielać konkretne miejsca, konkretnym rasom, zabierając je konkretnym innym rasom.
Więcej nie będę się udzielał, bo nie mam czasu. Za zbyt opryskliwy ton pierwszej wypowiedzi przepraszam.
https://www.newsweek.com/senate-democrats-voted-permit-systemic-racism-higher-education-opinion-1586851?amp=1

5

@wyjasniecie Ewidentnie rżniesz głupa. Według mocno postępowych środowisk lewicowych murzyni nie mogą być w takim stopniu rasistami co biali, a już szczególnie biali heteroseksualni mężczyźni, bo rzekomo nie posiadają takiej "instytucjonalnej" mocy, siły sprawczej jak oni. Według tej teorii rasizm = uprzedzenie plus moc sprawcza/instytucjonalna.
Tu masz np. cały artykuł na ten temat z LA Times.
https://www.latimes.com/opinion/op-ed/la-oe-goldberg-racism-left-right-20180814-story.html?_amp=true

1

@Khardan Ok. Odpisałem jeszcze przed edycją.
W takim razie wielkie wyrazy uznania. Szanuję i podziwiam oraz oczywiście serdecznie pozdrawiam!

0

@Khardan Nie za bardzo wiem co odpisać. Rozumiem, że to abstrakcyjna konstrukcja mająca służyć jako przykład?

1

@Khardan Bardzo mądrze napisane, ja się zgadzam. Równość szans ponad wszystko! Tyle że obecnie według popularnych trendów promuje i aplukuje się głównie równość wyników/warunków. To ma lepszą prasę, to ma lepszą promocję i to coraz częściej wygrywa wśród środowisk intelektualnych (humanistycznych).

1

@Colon "Judasz" był by o wiele lepszą marketingowo nazwą. No i też każdy by wiedział, że to dzieło Luisa Figo.

1

@Corr No nie. Partia libertariańska pod względem gospodarczym i obyczajowym to ewidentna klapa w jakichkolwiek wyborach. Najlepszym przykładem jest projekt polityczny profesora Gwiazdowskiego. Tyle na ten temat i to utyskiwanie..

11

Pan Mentzen według mnie (starego wyborcy Korwina) wyszedł z Hejt Parku z oceną przeciętną plus. Coś jak de Jong w niektórych meczach. Ani źle, ani rewelacyjne. Fanatycy powiedzą - fenomenalnie, przeciwnicy - fatalnie. Oczywiście ocena zależy od poglądów oceniającego.
Jak słusznie zauważył @Colon , tam gdzie czuł się jak ryba w wodzie, czyli w sferze szeroko pojętej ekonomii, tam wypadł dobrze.
Natomiast tam gdzie go specjalnie Stanowski przyciskał, w sprawach obyczajawych, był mało przekonujący. Szczególnie, że musiał często tłumaczyć się ze słów np. pana Brauna.

0

@Colon Dokładnie tak!! Napiszę popularne tutaj - "w punkt"!

0

@DonMatteo901 Niestety. Kiedy chcesz poszerzyć popularność, a stare kotwice trzymają mocno.

2

Pan Sławomir zupełnie niepotrzebnie pokazuje swoją irytację na sam koniec programu... To tylko utwierdzi już przekonanych, a nikogo nowego nie przekona. Słabo panie Sławomirze.

2

@Ojciec5tkidzieci Jako stary sympatyk chciałbym aby to się nie zrealizowało. Za bardzo cenię pana Janusza z 90-tych lat.

0

@Colon Tak szczerze Ziom nie boisz się? Zadam pytanie jak stary "kuc" staremu "kucowi". Chciałbyś pana Janusza w tym programie?
Zwyczajne uważam, że pan Janusz już na siłę chce zaistnieć we wszelkich mediach społecznościowych. Co by nie uważać np. o panu Michalkiewiczu, to on przynajmniej zachowuje stabilność i określony poziom komentarza politycznego. Natomiast pan Janusz jakoś ostatnio osłabł... i jakby chciał wrócić w tem sposób na scenę... A według mnie to bardzo zły pomysł, bo biologicznego licznika nie cofniemy.

1

@Bykunn Ku... mać. Przyznam się, sam jestem od wieeelu lat niepoprawnym gospodarczym liberałem i głosuje zawsze na kolejne przepoczwarzenia partii pana Janusza. Zawsze byłem też konserwą, ale konserwatyzm w dawnym wykonaniu pana Janusza, a obecnym Konfy, to różnica. Zwyczajnie nie jestem fundamentalistą. W skrócie, kiedyś byłem kucem, ale momentami nie kumam obecnych kucy. Jak wielu znanych mi ludzi w moim wieku, którzy są za wolnym rynkiem. Co ciekawe czytanie Hayeka, Lawrence'a, Misesa, powoduje że dryfuje w stronę centrum (obyczajowo).

3

@wyjasniecie Twoja rzekomo niepopularna opinia jest g... warta. Każda partia składa się z podobnych części składowych. Kiedy partia rośnie w sondażach, to do partii będzie się przyczepiało coraz więcej ludzi liczących na karierę, a sama ideologia będzie trzeciorzędna... Tak jest zawsze, tak jest skonstruowany świat.

1

@Sulimo Tak ku... bo to pierwszy taki przypadek kiedy jest zapraszany ktoś spoza grona czysto sportowego...

2

@masq Była taka partia, profesora Gwiazdowskiego... Nie zebrała nawet podpisów w całej Polsce...

0

Pan Mentzen musi się niestety tłumaczyć z konotacji politycznych z (skądinąd inteligentnym, ale odjechanym) panem Braunem. Rozumiem jaki jest sposób kalkulacji politycznej, pan Braun zabierze trochę ultrakonserwatywnych wyborców prawicowych, a trochę centrowych obyczajowo odejdzie... i spoko... Może według badań Konfa jest na plus? Ja będąc za wolnym rynkiem i tak nie mam wyboru, no chyba że na wybory nie pójdę...

0

Oho! Stanowski ma swoje własne poglądy społeczne, które stoją w sprzeczności z poglądami Konfederacji. No i skandal! Jak on może, przecież miało być według scenariusza...
A to wszystko napisał wyborca Konfederacji, który głosuje na "Konfę", a wcześniej na wszelkie przepoczwarzenia partii pana Janusza, zawsze z mniejszym, lub większym obrzydzeniem...

0

@Ratamahatta Skąd takie info? To byłby absolutny skandal!

1

Brawo panie prezesie!!! Nigdy nie byłem wielkim fanem pana Laporty, ale dziś według mnie podjął racjonalną decyzję. Po pierwsze naszego klubu nie stać na płacenie pieniędzy dla Holendra, kiedy nie ma nikogo "pewnego" na rynku kto mógłby go zastąpić i kontynuować "przemianę".
Teraz tylko rozsądne transfery, oby udało się sprzedać/wypożyczyć jak najwięcej zawodników, może jakiś niespodziewany transfer w stylu Laporty i witamy nowy sezon!!!

1

@Quavosk Nie za bardzo rozumiem o co chodzi panu Januszowi w tej akcji? Co to ma na celu udowodnić? "Libertariańską", "anarchistyczną" refleksję nad zaleceniami żywieniowymi? No bez jaj. Nie łapię... Według mnie działa to dosłownie odwrotnie. Pan Janusz chyba doszedł do momentu gdzie trzeba powiedzieć dość. Piszę to z całą sympatią.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?