Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Coutinho007 Fakt, z poniekąd podobnej sytuacji Harry zdobył bramkę dla Kogutów w ostatniej kolejce Premier League. To jest słuszny zarzut, a nie chcę się spierać czy to była setka, osiemdziesiątka, czy inna. Ogólnie była to dobra sytuacja. Prawda. Jednak z linii ataku tylko Dembele był dzisiaj żywiołowy i bardzo aktywny. Ogólnie problemem, a może i zaletą Francuza jest chaotyczność, jednak wreszcie w tym sezonie widać progres i to cieszy.
0
@cosinus90 Tak, taki już jest Dembele - chaotyczny. Jednak to głównie jego stroną atakowała dzisiaj Barca, tylko on na skrzydle starał się stwarzać przewagę, szarpał i próbował. Oczywiście czasami mógł sprawiać wrażenie nieskutecznego, przez to irytować, jednak chłopak zostawił dzisiaj serducho i dużo zaangażowania na boisku, co na całe szczęście przypieczętował golem. Ja widzę u Dembele wreszcie progres w kilku aspektach w tym sezonie, względem poprzednich, co fakt bardzo slabych sezonów. Mimo wszystko trzymam ciągle kciuki za chaotycznego Francuza.
4
Co za mecz! Mimo marnej postawy większości zawodników, w tym Messiego, to jednak udało się zdobyć trzy punkty!!
Dembele nawet zanim strzelił bramkę i tak był jednym z jaśniejszych punktów Barcy, a po tej bramce absolutnie MOTM! No i Pedri również momentami pokazywał się z dobrej strony. Ogólnie wygrana cieszy niezmiernie, ale również masę nerwów kosztował ten mecz.
0
@Coutinho007 O Pedrim nie pisałeś, ja tylko stwierdziłem, że Dembele bez bramki i tak był według mnie jednym z lepszych na boisku. Pedri i Dembele na tle reszty zespołu wyglądali dzisiaj wyjątkowo dobrze. Dlatego odpowiedziałem na Twój komentarz, bo akurat dzisiaj Dembele jest jednym z ostatnich na liście, do których można mieć pretensje. Messi, Alba, Frenkie, pierwsi z brzegu, którzy grali o wiele gorzej.
0
@Coutinho007 Co utopione? Dzisiaj akurat Pedri i Dembele najlepsi na boisku, a więc nie wiem o co Tobie chodzi?
2
@Geble Harry to jest top gość. Ma wszystko czego tylko można chcieć, rozegranie, gra na jeden kontakt, świetny technicznie strzał, co sam zauważyłeś, jedyne co może martwić w perspektywie ewentualnego transferu do Hiszpanii, to fakt, że często zawodnicy z wysp średnio się sprawdzali na kontynencie. Oczywiście nie wszyscy i uważam, że Harry ma wszystko aby być tego świadectwem. Jednak są to tylko moje marzenia, które są mało realne. Póki co, za to jeszcze nie nakładają kary, a więc gdzieś tam mi się marzy Anglik w koszulce Barcy.
10
Dobra wiadomość. Oscar to materiał na solidnego zawodnika, może nie wybitnego, ale solidnego i oddanego, a tacy są również bardzo potrzebni w składzie.
1
@Firestone W jaki niby sposób nie zasługują? Bo podpisali z nim kontrakt i dbają o swoje interesy? No tak, powinni jeszcze go po nogach całować, że przy takim zainteresowaniu i zamieszaniu jakie robi jego agent, Norweg chce jeszcze u nich grać... Serio?
6
Myk i wybitny lis pola karnego Harry Kane strzela swoją drugą bramkę dzisiaj. Pierwsza szczęśliwa, ale trzeba przyznać, że egzekutor z niego świetny i piłkę rozegrać też potrafi!
0
@Lionel_Messi10 Absolutnie nic. Miłego wieczoru.
0
@Lionel_Messi10 Mnie nic nie boli, chyba w przeciwieństwie do Ciebie, wnoszę po tonie wypowiedzi.
0
@MaaNDooG Tak z czystej ludzkiej ciekawości. Jednak skoro druga strona nie chce prowadzić rozmowy, a ma oczywiście takie prawo. Ja kulturalnie się wycofuję i jedynie pozdrawiam oraz również życzę miłego wieczoru.
1
@MaaNDooG Zastanawia mnie po co jegomość opuszczał stronę przy okazji wywołując zamieszanie i poruszenie na LR? Skoro teraz jednak jegomość wraca. Czy stare demony i powody do opuszczenia stały się z czasem mniej ważne, czy jednaj LR jest na tyle uzależniajaca, że jesteśmy w stanie przymknąć oko, na to co Nas w niej irytuje?
7
@Kettger Rozumiem wzburzenie! Również nie potrafię pojąć sadyzmu, a szczególnie już skierowanego wobec osób ułomnych, niedołężnych, bezbronnych młodych i właśnie zwierząt. Wtedy gotuję się w środku...
2
@Ratamahatta Dobry sarkazm, nie jest zły. Pozdrawiam.
1
@Chakalaka
Jedi Mind Tricks - bardzo specyficzny, hip-hopowy skład z Filadelfii. Dwóch białasów czyli mc (Vinnie Paz), dj (Stoupe the Enemy of Mankind), którzy napisali już historię, będąc obecnie legendami hardcore, underground rapu. Tworząc masę projektów pobocznych.
I Who Have Nothing
Kublai Khan
Design in Malice
Genghis Khan
2
@sebasek99 Czyli dany kraj aby mógł być postrzegany jako ten, który nie miał kompletnie nic wspólnego z szeroko pojętym kolonializmem, musiałby nie utrzymywać kontaktów handlowych z krajami, które czerpały z kolonializmu zysk? Rozumiem Twój tok myślenia. Polacy udostępniając surowce dla potęg kolonialnych umożliwili im optymalizację zysków z eksploatacji nowych lądów i rdzennej ludności. Dla mnie jest to zbyt daleko idąca teza. No cóż. Ja nie przekonam Ciebie, a Ty nie przekonasz mnie. Niemniej jednak chciałbym na koniec napisać iż przyjemnie jest prowadzić rozmowę z osobą na poziomie. Pozdrawiam.
2
@sebasek99 Dziękuję za zwrócenie uwagi i wytknięcie oczywistego błędu odnośnie nazwy "Rzeczpospolita" i umieszczenie jej w konkretnych ramach czasowych. To wszystko prawda co napisałeś, nie mniej jednak Polska, a następnie Rzeczpospolita oczywiście straciła na osi czasu na nowym porządku świata, gdzie rosły w siłe głównie nacje z dostępem do mórz i oceanów. Nasza korona nigdy nie była bezpośrednim beneficjentem zysków jakie pobierały potęgi kolonialne. Przedstawiasz obraz gdzie Polska, czy też Rzeczpospolita jest wpisana w pewien proces czerpania zysku z kolonializmu, jako jeden z elementów europejskiej sieci zależności gospodarczych. Ja się z tym elementarnie nie zgadzam. Fakt, że mój sąsiad handluje narkotykami, nie czyni mnie współwinnym tego procederu, tylko i wyłącznie dlatego, bo przyjmuję jego pieniądze którymi płaci mi za mój produkt.
5
@sebasek99 To jestem zmuszony się nie zgodzić z jeszcze jedną tezą. Dopóki nie było wielkich wypraw za wielką wodę i kolonizowania kolejnych obszarów przez konkretne państwa, to Rzeczpospolita była potęgą. Banalny powód, wszelkie transfery handlowe wschód-zachód, północ-południe w dużym stopniu przechodziły przez nasz obaszar. Od mamentu wzrostu znaczenia wielkich wód i handlu na nich nasza potęga zaczęła szybko topnieć. Oczywiście byliśmy tak zwanym "spichlerzem" Europy, jednak nasza pozycja była z roku na rok, dekady na dekadę marginalizowana. Realne przepływy kapitału omijły Nas szerokim łukiem, a Rzeczpospolita stała się peryferiami względem swojej poprzedniej pozycji. A więc Rzeczpospolita stała się pośrednią ofiarą tych geopolityczmych zmian, co ostatecznie skutkowało naszym zniknięciem z mapy Europy. Nie był to czynnik główny, ale niewątpliwie jeden z głównych. A więc tym bardziej nie jesteśmy w żadnym wymiarze beneficjentem podbojów i nieludzkiego wyzysku kolonialnego.
11
@sebasek99 Ja się absolutnie nie zgadzam z Twoim wnioskiem jakoby Polskę można uznać za państwo partycypujące w jakikolwiek sposób w kolonializmie. To że utrzymywaliśmy wtedy stosunki gospodarcze i handlowaliśmy z potęgami, które się wzbogacały na szeroko pojętym kolonializmie, nie oznacza w Żaden sposób, że jesteśmy w jakimkolwiek procencie za to odpowiedzialni. Nie i jeszcze raz nie! Wedlug mnie to jest typowe "guilt by association", osobiście nigdy nie zaakceptuje tego typu rozumowania.
1
@sebasek99 Mądre słowa, w dużej części się mogę zgodzić. Jednak ja zwyczajnie chciałbym zaznaczyć, że zawsze tak było, jest i pewnie będzie. Przepływ wszelkich dóbr, produktów, sieć zależności gospodarczych, społecznych, a z tego wynikająca hierarchia. Soft, hard power, to wszystko jest instrumentem w geopolityce i zawsze będzie wykorzystywane w mniej, lub bardziej oczywisty i perfidny sposób. Czy jesteśmy w stanie stworzyć świat gdzie zupełnie wyzbędziemy się takich praktyk? Wedlug mnie nie jest to możliwe. Oczywiście rozumiem Ciebie i należy takie rzeczy przypominać i je piętnować, jednak ja nie poszedłbym tak daleko jak Ty w swoim przykładzie. Uważam, że odpowiedzialni za krzywdę są tylko sami sprawcy. Tak jak Belgowie, a szczególnie belgijska arystokracja jest odpowiedzialna za potworne okrucieństwa, których dokonywali w Kongo, w celu pozyskiwania kauczuku. Czy państwa, bądź prywatni odbiorcy tego surowca byli również winni makabrycznym krzywdom ludności Konga? Według mnie nie. Jeżeli byli świadomi tych krzywd i nie reagowali, to byli winni w pewnym wymiarze moralnym, jednak jeżeli nie byli tego świadomi to byli jakkolwiek winni? Według mnie oczywiście nie. Nie zgadzam się na rozciąganie winy na wszystkich, bo to też wymiar winy rozmywa. A to co się działo w Kongo powinno być przypominane i piętnowane!
39
@sebasek99 Taką zależnoscią można połączyć wszystko ze wszystkim na danym etapie historii. To samo można w każdej chwili zarzucić choćby Chinczykom na każdym etapie historii Orientu. Należy potępić rasizm, wyzysk, jednak Twoje tezy są zbyt daleko idące i przeginają przyslowiową pałę w drugą stronę.
No i człowiek jest tak skonstruowany, jako istota społeczna, że zawsze będzie się tworzył w większe grupy, co oczywiście w konsekwencji będzie prowadziło do rywalizacji, a ta niestety przybiera czasem straszne formy. Zaprzeczanie naturze człowieka jest walką Don Kichota z wiatrakami...
5
@Encore Każdy kibic Ajaxu pamięta.
7
@FutbolToMagia Nieustannie stawiasz się w roli ofiary kiedy jest to dla Ciebie wygodne. Pouczasz oponenta o dobrych zasadach wychowania, niczym pewna "Kwoka" z dzieła pana Brzechwy...
No i oczywiście masz prawo do własnego zdania, jednak Twój upór, nieustepliwość, a szczególnie brak reakcji, odpowiedzi na argumenty drugiej strony, kreuje Twój wizerunek jako zwykłego trolla.
0
@pax Wyśmienita i bardzo wartościowa seria panie pax. Dziękuję bardzo.
1
@Chakalaka Z mojej strony oczywiście Hatebreed!!!
Live for This
This is Now
Everyone bleeds now
11
Wczoraj niejaki Wojciech Orliński na twitterze raczył stwierdzić, że karierę Robertowi Lewandowskiemu ustawił mu jego ojciec, który zmarł kiedy Robert miał 17 lat.
Ustawienie tej kariery miało polegać na tym, że sam przedwcześnie zmarły ojciec Roberta był sportowcem, piłkarzem i nauczycielem wf-u.
Zastanawiam się gdzie leży granica absurdu i głupoty podlana ideologicznym sosem? Ciekawe czy teraz też, jak w przypadku debilizmów pisanych przez niejaką Maję Staśko, pan Orliński znajdzie swoich obrońców? Rzadko kiedy używam talich określeń, ale pan Wojciech Orliński to rasowy debil.
Ps. Jest to oczywiście teza ideologiczna często wytaczana przez niektóre kręgi polityczne, że nie da się wyrwać z biedy ciężką pracą i wszystko w świecie jest ustawione.
https://gol24.pl/tata-lewandowskiego-ustawil-mu-kariere-idiotyczny-wpis-bylego-dziennikarza-gazety-wyborczej-na-temat-kapitana-reprezentacji/ar/c2-15513539
2
Z racji tego, że ludzie często lamentują, wyrażają pretensje o brak VARu w obecnych eliminacjach do MŚ. Tłumaczę. Jest to nowa i droga technologia. Nawet na naszym kontynencie nie wszyscy posiadają taką technologię.
Wszystkie drużyny muszą mieć równe szanse pod każdą szerokością geograficzną. Czyli w skrócie, ma być tak samo, a pomyłki się będą zdarzać jak zawsze się zdarzały. Kiedyś pewnie VAR będzie obowiązkowy.
1
@michal26 Zdrowia panie Michale, oby na mecz Barcy z Valladolid był już pan zdrowy jak byk. Pozdrawiam.
13
@sebasek99 Zupełnie odwracasz ciąg logiczny, to oskarżyciel ma za zadanie udowodnić winę, a nie potencjalny winny ma udowadniać swoją niewinność.
Tłumacząc kretynizmy pani Staśko zapędzasz się sam w ślepy zaułek i uparcie dalej w to brniesz. Mało tego, wykazujesz wręcz dziecinną postawę, no może i rzucam bezpodstawne oskarżenia, ale skoro tak, to weź je obal...
No i wiara w to, że przez kolejny podatek dla ludzi najbogatszych polepszy się los tych ubogich jest ... uroczo naiwne. Podobne do myślenia, że podatek doliczany do artykułów rtv i elektroniki, dla twórców, zapłacą koncerny, a nie finalny konsument, który zapłaci więcej przy kasie.
Ogólnie problem rozwarstwienia istnieje, a cały Okcydent zmaga się z postępujacym ubożeniem klasy średniej. To fakt. Tyle, że problem jest bardzo złożony. Kolejne dawki redystrybucji, to jak kolejne dawki opium mające na celu uzdrowić narkomana.