6

@JimMorrisonFCB Moja odpowiedź będzie oczywiście muzyczna, ale zarazem nawiązując poniekąd do obecnej sytuacji w piłce nożnej.
Sepultura - Biotech is Godzilla


27

Nie potrafię zrozumieć sposobu myślenia i argumentacji wielu osób na tej stronie. A więc jak ci się nie podoba "super" liga, to zapewne podobają ci się wałki i to co robi UEFA, FIFA. Czerń i biel, nie ma miejsca na całą paletę szarości. Co za głupota... To jak z polityką. Wymieniasz wady rządów PiSu, to znajdą się osoby, które zaczną krzyczeć, że PO też kradło, no i oczywiście na odwrót.

7

Na świecie, szczególnie na tak zwanym "zachodzie" nieustannie kurczy się klasa średnia. Nieustannie rośnie przepaść pomiędzy najbogatszymi, a tymi co aspirują do bogactwa, nie mówiąc nawet o tych najgorzej sytuowanych. Rosną progi wejscia, rośnie różnica.
No i przyszedł czas na piłkę. Tak, LM w obecnym formacie też utrudniała klubom klasy średniej na dostanie się do rozgrywek, jednak szansa istniała. Teraz nastąpi kompletne odcięcie możliwości mierzenia się z najlepszymi. Taki znak naszych czasów.
Widzę tutaj posty osób, które twierdzą, że to zrobi dużo "dobrego dla świata"... Jeżeli chodzi o zasadę, że ci najbogatsi staną się jeszcze bogatsi i wypną się na resztę, to tak.
No i stracą na prestiżu rozgrywki ligowe, skoro nie będzie możliwości awansu do pucharów.
Póki co wygląda to słabo. Pomysł i konstrukcja tych rozgrywek ma bardzo mało wspólnego z otwartą rywalizacją sportową.

4

Dla mnie fatalny pomysł Superligi. Piłka zaczyna mnie coraz bardziej irytować. Będzie przesyt meczy na topie, nie mówiąc o dziadowskim pomyśle odcięcia choćby takich zasłużonych historycznie klubów jak Ajax, czy Porto. Piłka się zmienia, według mnie na gorsze...

0

Ilaix to nowy Yaya, a nie Paul! Musi zostać, musi grać!

0

@Colon Jak zobaczyłem kogo będzie gościł w Hejt Parku to momentalnie skojarzyłem z faktem, że ostatnio tu na forum się zastanawiałeś, czy może nie jest libertarianinem? Może to taka wskazówka Stanowskiego co do jego pogladów? Tak czy inaczej profesor Gwiazdowski zawsze spoko.

1

@barcelonaLM Ok. Dzięki za informacje.

0

@tobiasson92 Odchodzi z rządu i czy przypadkiem nie jest członkiem Porozumienia, a nie PiSu?

0

@MESSIah16 Ok. Rozumiem. Nie do końca się zgodzę, że można utratę tych wszystkich istnień ludzkich przypisać Putinowi. Jednak zgadzam się z ogólnie nagatywnym odbiorem samej osoby. Jak już pisałem, delikatnie rzecz ujmując do apologetów nie należę.

4

@MESSIah16 Bardzo daleko mi do apologetów Putina i Rosji, której przewodzi od 20 lat. Jednak skąd informacja o setkach tysięcy ofiar, czy też ich krwi na jego rękach? Oczywiście Putin niewątpliwie potrafił i potrafi wtsyłać w zaświaty swoich przeciwników politycznych, jednak "setki tysięcy" brzmi jak ogromne nadużycie. Być może jestem nieświadomy, niedoinformiwany i powinienem nadrobić zaległości w lekturze o masowych zbrodniach Putina.

1

@Bykunn Messi zagrał totalną padlinę, a tutaj jest ciągle broniony. Jednak legenda tego genialnego zawodnika działa cuda, nawet kiedy zasługuje na krytykę część ludzi to wypiera ze świadomości tworząc absurdalne konstrukty myślowe, aby tylko go obronić i przedstawić w dobrym świetle. Fascynujące zjawisko...

0

@mientusek1407 Barca tak dobra w drugiej połowie jak Real w pierwszej? To kpina!!! Barca w pierwszej połowie nie była w stanie zagrozić bramce Realu. Stworzyliśmy ZERO sytuacji bramkowych!
Królewscy po stracie bramki w drugiej połowie potrafili się skutecznie bronić i też mieli swoje okazje. Oczywiście druga połowa była lepsza, ale też była daleka od ideału. Rzadko kiedy krytykuje drużynę, ale kiedy się należy, to należy. Nie mam zamiaru zakłamywać rzeczywistości. Zagraliśmy padlinę i to jest fakt. A pierwsza połowa tego spotkania to była żenada, dramat i tragedia w jednym!

4

Dramat, żenada, tragedia tymi słowami można określić grę w pierwszej połowie. Jako wielki fan Holendra muszę jednak napisać banalne spostrzeżenie z wczorajszego meczu. Koeman został zjedzony taktycznie przez Francuza. W pierwszej połowie nie stworzyliśmy dosłownie żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Biernie przyjmowaliśmy kolejne razy na swoją facjatę. Gdyby nie głupi fart to mogło być 3-0 do prerwy...
Po zmianach i korektach w ustawieniu gra wyglądała lepiej w drugiej połowie, ale była bardzo daleka od przekonywującej, dobrej. Zwyczajnie Real był kolejny raz lepszy, a Barca kolejny raz zawaliła ważny mecz z trudnym rywalem! Zawodnicy kolejny raz zagrali kompletny piach z Messim na czele, a Koeman kolejny raz został na początku meczu rozpracowany taktycznie.
Kolejny klasyk przegrany, kolejny raz Real jest ewidentnie lepszy... a Barca kolejny raz daje się bić i sparaliżowana nawet nie jest w stanie wyprowadzić ciosu. Dramat...

0

@Rewolucja123 Niestety tak. Jako fan Holendra muszę przyznać rację. Napiszę coś jutro dzisiaj mnie nosi... Coś tam dziabnę i chyba bedzie ok.

2

Śmiech na sali, żenada! Tyle po pierwszej połowie!!!

0

Z każdym rokiem narasta ilość informacji i różnych form w jakich można prezentować informacje na temat piłki. Od podcastów, specjalnych programów i kanałów w internecie, przez strony poświęcone tematyce, analizy taktyczne, typy bukmacherskie, kończąc na bogatej ofercie programowej kanałów telewizyjnych, które starają się prezentować wszystkiego po trochu.
Studio Eleven przed klasykiem już 3h przed meczem, na C+ już teraz 1,5h przed meczem. Masa analiz, wywiadów, opinii na youtube. No i oczywiście obfite studia po samym klasyku.
Żeby nie było, mi to nie przeszkadza, sam w miarę możliwości część tego wszystkiego oglądam, czytam, słucham.
Ciekawy jestem tylko kiedy będzie ten punkt szczytowy, czy może jest obecnie? Czy jest jeszcze miejsce na więcej takiej tematyki we wszelakich mediach? Oczywiście popyt = podaż. Czy głód kibiców został już zaspokojony? Czy też jest jeszcze miejsce na kolejne podmioty, szczególnie te niezależne w iternecie serwujące taką tematykę?
Z perspektywy czasu, nawet 10 lat temu tego wszystkiego było o wiele mniej, całościowo w mniejszej porcji.

3

@Cochise Pan Mentzen złośliwie nawiązał do ostatnich wpisów lewicowej działaczki, która zbierała na komputer i akcesoria. Pani redaktor Gozdyra raczyła to obśmiać, że zamiast zapracować, prosi o jałmużnę. O to chodziło. Taki jest kontekst.
Czy Ty i reszta serio uważacie, że ktoś chce jak pisze pan Zanberg, wysyłać dzieci do pracy w fabrykach itp. To gruba nadinterpretacja. Oczywiście, że ważna jest nauka, nikt tego nie neguje.
Jednak młody człowiek im wcześniej się nauczy szacunku do pracy oraz jej efektów w postaci pieniędzy, tym lepiej dla niego w dalszym życiu. Co daje takiemu młodemu zetknięcie z pracą? Poczucie jej wartości, odpowiedzialność, dyscypline. Zresztą sam bardzo słusznie o tym wspominasz w drugiej części wpisu.
Oczywiście nikt tu nie mówi, aby młody człowiek pracował na cały etat. Jednak jeżeli z własnej woli chce dorobić, to należy mu to umożliwić, oczywiście w odpowiedzialny sposob i w odpowiednim wymiarze.

1

@MESSIah16 Nie widzę póki co żadnych podstaw i powodów do obaw. No chyba, że ktoś czyta tylko nagłówki, a niestety jest to nagminne choćby wśród użytkowników tej strony. Zerknąłem w komentarze pod tym artykułem i szczerze to jest tam wysyp niesamowitych bredni... Aż głowa może rozboleć, nawet zakładając, że część to zwykły trolling, to i tak pozostaje spora grupa ludzi piszących niesamowite brednie.

3

@TheNekro94 Jestem zmuszony napisać wprost - Bzdura! Tusk i jego kancelaria nie chciała wspólnego śledztwa z Rosjanami, zaraz po katastrofie prezysdent Rosji Miedwiediew zaproponował to Polsce. Ówczesny rząd się wystraszył, że ściganie to na nich niekoniecznie korzystną uwagę miedzynarodową, no i pomysł został ustami Krzysztofa Karsznickiego, dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Generalnej odrzucony. PO wtedy wszędzie w mediach to powtarzało, mimo że ekspertyzy choćby Uniwersytetu Warszawskiego to podważały, jasno wskazując, że taka komisja była jak najbardziej możliwa. Tylko w takim razie czego zabrakło? Otóż zabrakło WOLI partii rządzącej, której to nie było wtedy na rękę. Oczywiście nie pomagał zwykły burdel w sprawowaniu władzy oraz zwykły strach i panika.

https://amp.rp.pl/artykul/594188-Wspolny-zespol-sledczy-badajacy-katastrofe-byl-mozliwy.html
Ps. Podobnych tekstów jest więcej z tego okresu, z mediów dosyć obiektywnych jak choćby Gazeta Prawna.

4

Wybitnie obiektywne studio w Polsacie. O meczu Ajax-Roma, słyszę i widzę tylko pochwałę i analizę gry Rzymian... Roma to, Roma tamto, Roma sramto... No ludzie kochani! Oni nawet się nie starają udawać, że wszyscy są za Włochami.

0

No dobra, rozpoczyna się wielki hit Ligi Europy. Ajax u siebie na Johan Cruyff Arena podejmuje Rome. Oby dzisiaj pokazali taki poziom i klasę jak w poprzednich spotkaniach. Do boju Ajax! Tylko Ty mi zostałeś w europejskich pucharach.

1

@MesQueUnClub_87 Jasne. Dzięki za listę. Jednak dla mnie to lekka przesada. Nie twierdzę, że to czyste zło, zwyczajnie to nie dla mnie. Głowy nie mam "słabej", jednak w przypadku takiego trunku jeden, dwa kieliszki więcej, mogłoby oznaczać w przenośni o wiele więcej niż "o jeden most za daleko". Ja wolę mieć kontrolę nad spożywaniem, co by było niewątpliwie utrudnione przy tak potężnie mocnych alkoholach.

2

@Sulimo Rzeczywiście istnieje coś takiego, jednak dla mnie to zwykły, mocny spirytus. Przecież nawet najmocniejszy bimber ma mniej "woltów". Ja od trunków nie stronie, jednak akurat ten wynalazek sobie odpuszczę.

1

@Ratamahatta To fakt, gość jest fenomenalny. Niestety opcja aby go pozyskać dla Barcy jest bardzo nikła. Szczerze to nie wiem czy my możemy sobie pomarzyć o jakiejkolwiek przeciwwadze w postaci Norwega, czy według mnie jeszcze lepszego Anglika. No cóż, zobaczymy co czas przyniesie. Jednak możliwe, że skończymy jedynie z Argentyńczykiem z City, z obniżoną minimalnie pensją. Zwyczajnie Barca jest strategicznie i finansowo w gorszym położeniu obecnie niż Real. Obym się mylił.
Jednak uważam, że Harry byłby idealny do Barcy. Aczkolwiek za eksperta się nie uważam i mogę pitolić farmazony...

1

@Vampir707 A ch... tam mecze Ligi Mistrzów piłujmy dalej tematy polityczne, te same osoby co zawsze kontra te same osoby co zawsze. Tym razem na bank będzie to konstruktywna rozmowa na poziomie i obie strony wyciągną z tego wnioski...
No i nie mogłeś tego napisać pod trwającą już dyskusją o tym temacie? Nieee trzeba stworzyć oddzielny temat... Ja pie...

0

Niemiec mógł i powinien się oczywiście lepiej zachować przy tej interwencji, jednak absolutnie nikt nie bierze pod uwagę warunków atmosferycznych jakie panują w Monachium. Nie chcę go usprawiedliwiać, jednak dzisiaj może się jeszcze wydarzyć kilka dziwnych sytuacji, interwencji itd.

1

@obiektywny12 Finał to dyspozycja dnia. W finale wszystko się może zdarzyć. Jednak to prawda co napisałeś odnośnie obecnego awansu, tyle że akurat przegrana przed klasykiem może obniżyć morale. Chociaż to tylko myślenie życzeniowe, bo pewnie może być dosłownie odwrotnie. Dlatego zaznaczyłem na początku, że mam zupełnie ambiwalentne odczucia co do dalszych losów w LM.

0

Dla mnie obecna Liga Mistrzów zostaje praktycznie obojętna, no może z małym wyjątkiem. Mam nadzieję, że Real zostanie wyeliminowany, oby nie doszedł do finału. Akurat przegrana Madrytu przed klasykiem pasowałaby idealnie. A więc niech maszyna Kloppa dzisiaj zadziała idealnie i wywiezie krwawe żniwo ze stolicy Hiszpanii!

0

@LuisSalvano Zgoda, tyle że ja nigdy nie przepadałem za LFC. Na wyspach mam zupełnie inne sympatie klubowe jak Koguty, czy Diabły. W derbach zawsze za Evertonem.
Jednak i tak moja niechęć do Realu wygrywa, dlatego będę kibicował Anglikom.

9

Dzisiejszy mecz Realu i Liverpoolu wprawia mnie w lekkie zakłopotanie ponieważ odkąd pamiętam nie lubię obu ekip. Jednak chyba wyjątkowo trzeba jutro trzymać kciuki za Kloppa i jego ekipę. Oby Jurgen potrafił jutro zaskoczyć Zidane'a w Madrycie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?